Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ATV от трабант (Трабазаки)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ATV от трабант (Трабазаки)

    Здравейте,от много време чета форума ви и вече се реших да пиша.
    От доста време искам да си направя нещо самоделно за разходки в балкана, реших да е ATV а един приятел хареса идеята и ми подари трабанта си.
    Ето и снимки как започна всичко
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:022165017.jpg
Прегледи:1
Размер:92.4 КБ
ID:5914068Натиснете снимката за да я уголемите

Име:022165022.jpg
Прегледи:1
Размер:84.5 КБ
ID:5914069Натиснете снимката за да я уголемите

Име:022165028.jpg
Прегледи:1
Размер:82.0 КБ
ID:5914070Натиснете снимката за да я уголемите

Име:022165026.jpg
Прегледи:1
Размер:87.9 КБ
ID:5914071
    Задната ос е от два шенкела от голф ,като каретата са свързани с траба ,единия диск стои за задна спирачка а на мястото на другия е венеца, от тях навън полуоси от жигули
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:022165030.jpg
Прегледи:1
Размер:107.9 КБ
ID:5914074
    Предницата е от трабанта,много е удобна защото е лека и няма нужда от горен носач,шенкелите от голф с присаждане на шарнир в горния край
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:022165036.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5914075
    Задвижването се взема от дясната полуоска на кутията затова заварих дифа и закрепих упорен лагер към двигатела
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:022165040.jpg
Прегледи:1
Размер:101.6 КБ
ID:5914082 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:022165031.jpg
Прегледи:1
Размер:111.0 КБ
ID:5914083
    Покъсно се оказа ,че предния венец трябва да е към рамата защото двигатела се усуква от тампоните и веригата падаше за това го преработих.Замислях го 1-ва ск. да е бавна,да тръгва спокойно на 2-ра а да не развива високи скорости, затова преден венец 20 зъба заден 30 .
    Следва.....

  • #2
    От: ATV от трабант (Трабазаки)

    Браво колега напреднал си доста давай смело и всичко ще стане както го искаш.
    До тук ли си стигнал.

    Коментар


    • #3
      От: ATV от трабант (Трабазаки)

      Добре дошъл вече си един от нас. С пожелания за по скорошен ДРИВ..
      Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

      Коментар


      • #4
        От: ATV от трабант (Трабазаки)

        Добре дошъл колега.Виждам доста хитри решеня,особенно по задницата,но там кадето сия закрепил ще имаш големи ядове със веригата.Вземи да преместиш закрепването на задната вилка по-нагоре така че да застане във една права линия със центара на малкия венец,или просто разгледаи как са изпълнени при мотоциклетите и атв-тата.

        Защо не помислиш за бъги все още нее късно,атв-то ще стане доста тежко а двигателя има достатъчно ресурс.
        Поздрави.
        Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

        Коментар


        • #5
          От: ATV от трабант (Трабазаки)

          Мерси колеги,вече съм правил дрифт голям кеф е ,много се притеснявах ,че няма да мога да го вкарам в пътя с тази самоделна предница но се държи страхотно.
          И така ето рамката готова и боядисана



          Бях снабден с две задни гуми 10'' , джантите са моя изработка от някакви селскостопански машини



          Тук се вижда спирачката а над нея има ръчна ,като дръпна ръчната тя задържа спирачката натисната и така мога да го оставя даже и запалено на стръмно



          Монтажа на задните гуми,спирачния диск естествено винтилиран



          Предните джанти също са мое творение ,първо исках да са 10'' но немогат да скрият сп.апарати и ги направих 12''.Взех две от полско фиатче 12'' и присадих вътрешната част от жигулски за да станат на карето на главините от голф , сега си търся прдни гуми втора рака



          Ето го и почти готово



          Имах желание амбеажа да е като на мотор ( на лявата рака) а скоростите на левия крак , бях измислил и лостовата система за ск. но съеденитела е много твърд и с голям ход и не успях да го сложа на кормилото затова е на левия крак а скоростите са със лост за лявата ръка до лявото бедро като съм седнал.



          Тук вече е след няколко дрифта и разходки но........със строшен двигател



          След една от разходките двигатела изтропа много силно,като го отворих видях строшено бутало , този ''майстор'' който е зглобявал последно двигатела е завъртял ключовете на сигментите към прозорците на изпускателнителния колектор и това е причинило аварията .Тогава разбрах че и коляновия вал не става и реших да търся цял двигател и след два месеца търсене ми попаднаха 2 бр. така ,че сега имам и резервен
          Сега прдстои боядисване на резервоара , тапециране на седалката и други дреболии и после ще пусна клипчета
          Поздрави.

          Коментар


          • #6
            От: ATV от трабант (Трабазаки)

            Браво колега добре си го измислил и евтино най вече но не знам до кога ще издържи дифренциялът при това положение.а колко тежи този дзвяр?

            Коментар


            • #7
              От: ATV от трабант (Трабазаки)

              Колега вземи да измислиш някъв предпазител за турбината че да не те ухапе.Иначе звера си е екстра.
              Поздравления.
              Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

              Коментар


              • #8
                От: ATV от трабант (Трабазаки)

                Мерси за поздравите.За венците колега си прав но отдавна са си на мястото,турбината мисля да я махна и да сложа ел. вентилатор с някъкъв дефузьор зад цилиндрите, но незнам какъв датчик да сложа между ребрата на цилиндрите за да го вкл.
                Незнам колко тежи .

                Коментар


                • #9
                  От: ATV от трабант (Трабазаки)

                  Добре се получава,но ако се развъртя със флекса,ще паднат поне 50 кила,които изобщо нямат работа там!?
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X