Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходна норма за ПСМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходна норма за ПСМ

    Здравейте.
    Имам драма с определянето на разходна норма на автовишка.
    В нета чета за разни норми започващи от 100, та до 200 грама гориво на киловат, на моточас.
    Но никъде няма нормативен акт, за който да се хвана.
    Има и вариант с протокол за засичане, но там също не е реално.
    Конкретно в случая става въпрос за 18 метрова вишка, монтирана върху 8 тонен МАН 136 к.с.
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

  • #2
    Имал съм автокранове. В оригиналния паспорт обикновено пише разхода на час. Например ИФА АДК-70 9л/час и тук имах сблъсъка с кранистите които искаха по 40-50л. за деня, а тя гореше 10л. за цял ден без загасване. Относно финансовия отчет имаше такова определяне за самосвали, но не знам дали е актуално. Хвани се модела на вишката , производителя и носещата машина. Питай някой от инспекторите за такава вишка. Борето

    Коментар


    • #3
      Техническа документация няма. Камионът е доста стар, въпреки че е на малко часове работа. Аз ще му направя няколко измервания с протокол. По груби сметки гори около 7-8 литра на час. Искаше ми се, да се хвана за някаква норма, но никъде не срещам такъв документ. Само за транспортна техника. Тези норми от 100-180 гр/kw/h от къде ги вадят, нямам идея.
      На сърбела майката му е чесането.
      Борислав Борисов Русе О885 О37815

      Коментар


      • #4
        Ако смяташ да извършваш услуги , с този разход изобщо не си конкурентен и трябва да се замислиш. Ако има двойно по може, но и по често ще викаш трактор. Всички мои познати които се нахвърлиха на автовишки ги продадоха. Борето

        Коментар


        • #5
          Ето ти пример - 20м. 250лв. машиносмяна Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230830_132256.jpg
Прегледи:100
Размер:249.1 КБ
ID:6935398 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230830_132245.jpg
Прегледи:99
Размер:244.0 КБ
ID:6935399

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X