Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изложение на военна техника - Eurosatory-2008.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Изложение на военна техника - Eurosatory-2008.

    На третата снимка отдолу на горе виждам военен джип Рено, какъвто не съм виждам никъде

    Коментар


    • #17
      До: Изложение на военна техника - Eurosatory-2008.

      Първоначално публикуван от Grozdan85 Преглед на мнение
      На третата снимка отдолу на горе виждам военен джип Рено, какъвто не съм виждам никъде
      Новата рено шерпа. Не се предлага за цивилни. Предишния модел на Шерпа беше по-скоро камион за транспорт на войници. Преди да пуснат тази версия имаше опитен образец силно приличащ на хамър разработен за пустинята. Когато трябваше да ги предлагат на българската армия - франсето си изпусна полета и пропусна презварително уговорената среща с министъра, гот нали ?...
      ...ноого сериозна фирма...
      Последно редактирано от vlageo; 04-02-10, 02:49.

      Коментар


      • #18
        До: Изложение на военна техника - Eurosatory-2008.

        Докато разглеждах снимките на сайта даден от Венци, забелязах един парадокс (според мен). Както се вижда от снимките, боята на военните машини е без гланц, доколкото ми е известно това се прави с цел да се забелязват по-трудно и да не се отразава светлина.
        Та въпросът ми е за това Volvo - за какво са ги нашляпали тези хромирани лайсни по решетката и по огледалата ?
        Прикачени файлове
        Р.П.(RFF) 0898677590
        Пътна помощ
        ДЕНОНОЩНО

        Коментар


        • #19
          До: Изложение на военна техника - Eurosatory-2008.

          Първоначално публикуван от RFF Преглед на мнение
          Докато разглеждах снимките на сайта даден от Венци, забелязах един парадокс (според мен). Както се вижда от снимките, боята на военните машини е без гланц, доколкото ми е известно това се прави с цел да се забелязват по-трудно и да не се отразава светлина.
          Та въпросът ми е за това Volvo - за какво са ги нашляпали тези хромирани лайсни по решетката и по огледалата ?
          За гъзария ...
          Освен това - това не е тактически автомобил, а шосеен влекач за извънгабаритни товари. На него зеленото му е само за протокола...

          Коментар


          • #20
            До: Изложение на военна техника - Eurosatory-2008.

            Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
            Когато трябваше да ги предлагат на българската армия - франсето си изпусна полета и пропусна презварително уговорената среща с министъра, гот нали ?...
            ...ноого сериозна фирма...
            То май в автомобилния свят Рено е единствената 100% държавна фирма така че нищо чудно че са си испуснали полета. Иначе франсетата имат доста сериозен боен опит в исползването на подобна техника просто ядоха дървото и в пустинята и в джунглите преди американците (Алжир ; Тунис ; Мароко ; Виетнам и Камбоджа) а разгрома им от ген. Жиап в Диен биен фу се изучава във военните академий като пример за тотална некадърност.
            Последно редактирано от sek.1; 25-02-10, 06:26.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              До: Изложение на военна техника - Eurosatory-2008.

              Много яки машини...бря...бря...Една TOYOTA нещо ми се наби в очитеИнтерсно ми е,нашата войска закупи G-та, как ли се представят джипките и водачите им. Ама като ги знам, колко ги карат...

              Коментар


              • #22
                До: Изложение на военна техника - Eurosatory-2008.

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                То май в автомобилния свят Рено е единствената 100% държавна фирма така че нищо чудно че са си испуснали полета.
                Тия с камионите са си изцяло частна собственост на Волво Груп от 2000 г насам. Държавни са автомобилите и при това не 100%.
                но твърдението, че франсетата са некадърни в много области изглежда доста убедително за доста хора които са се опитвали да работят с тях, макар и да не е вярно по принцип. Просто хората трудно ги разбират и остават с грешно впечатление, даже и за военните им успехи/неуспехи...
                А пича с изпуснатия полет нямаше право да лети с ер франс и затова му се наложи да смени три полета, но то това се планира, особено когато ще се срещаш с министри...

                Коментар


                • #23
                  До: Изложение на военна техника - Eurosatory-2008.

                  Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                  Тия с камионите са си изцяло частна собственост на Волво Груп от 2000 г насам. Държавни са автомобилите и при това не 100%.
                  но твърдението, че франсетата са некадърни в много области изглежда доста убедително за доста хора които са се опитвали да работят с тях, макар и да не е вярно по принцип. Просто хората трудно ги разбират и остават с грешно впечатление, даже и за военните им успехи/неуспехи...
                  А пича с изпуснатия полет нямаше право да лети с ер франс и затова му се наложи да смени три полета, но то това се планира, особено когато ще се срещаш с министри...
                  Цял живот карам френски автомобили и нямам особени забележки към техническата страна на нещата но едно нещо колкото и технически перфектно да го направиш ако ти куца административно организационната част все едно нищо не си направил особено по време на криза.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    До: Изложение на военна техника - Eurosatory-2008.

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    едно нещо колкото и технически перфектно да го направиш ако ти куца административно организационната част все едно нищо не си направил.
                    Французите са много добри конструктори, вкл. и на автомобили.
                    В техническо отношение - това са колите/камионите предлагащи най-добро съотношение цена/качество.
                    Проблема им е че при тях съществува кастово разделение на постовете в големите компании: един инженер в голяма компания никога не може да просперира в административно и/или търговско отношение - просто има таван докъде може да стигне човек с такъв образователен профил. Хората, които се занимават с търговия и организация в големите компании идват от избрани училища и стават началници още с преминаването на прага на фирмата. Това е и причината да няма комуникация, или пък да е толкова трудна, че да е направо кошмарна. Еле па за военната техника...
                    Са съжаление - проблемите им са твърде сериозни, за да имат време да ги решат за една криза време - по-скоро китайците и руснаците ще ги изкупят дотогава...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Изложение на военна техника - Eurosatory-2008.

                      Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                      проблемите им са твърде сериозни, за да имат време да ги решат за една криза време - по-скоро китайците и руснаците ще ги изкупят дотогава...
                      Е тогава ще си изгладят всички различия за пет минути . С китайци не съм работил но с новите руснаци доста време и имам идея за къкво става въпрос.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #26
                        До: Изложение на военна техника - Eurosatory-2008.

                        хубави машинки ... ма като гледам какво става с нашата армия , май скоро време ще гледаме военна технека само на такива картинки .
                        gsm - 0899388807

                        Коментар


                        • #27
                          До: Изложение на военна техника - Eurosatory-2008.

                          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение





                          Е това вече ме кефи
                          Ми то като се загледаш малко то това горното си е фолксваген кустенурка и то доста стар модел самоче в стил плажно бъги само дето са му сложили камофлажна шарка.
                          ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X