Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за Бус до 3,5т

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за Бус до 3,5т

    Колеги, искам да си купя бус до 3,5т. фургон, бюджета ми е 15000, трябва де е с падащ борд.. Другото вие ще кажете!?
    Какъв двигател, коя година, бризент или метална конструкция?
    Аз съм се насочил към Мерцедес!?

    пП. Темата я сложих тук, защото не знам къде ... Ако трябва я преместете.
    OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

  • #2
    От: Съвет за Бус до 3,5т

    Никой ли не е запознат с такава техника?
    OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за Бус до 3,5т

      За такова затишие не бях си и помислял дори
      OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за Бус до 3,5т

        Потърси си по възможност по старите - 310 или 312 . Но иска търсене държат цени , а добрите изчезват бързо .

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за Бус до 3,5т

          Падащият борд е много неприятно изискване за бус. Това е причината за затишието.Почти няма такива мерцедеси. Само бордови. Самия борд тежи 3-500кила и бус 3.500 остава с 1000 кг полезен товар.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за Бус до 3,5т

            Ето го : http://suchen.mobile.de/lkw-inserat/...ategory=BoxVan

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за Бус до 3,5т

              Здравей, добре си се ориентирал към мерцедес. Баща ми ползва едно 410D, ползва го за абсолютно каквото се сетиш, вози 3,5 тона. Той си търсеше късичко, щото да може да го вкарва в гаража и след 3 месечно търсене, успя да намери неговия екземпляр. Това беше през 2007г, за цена 11 000лв. Като буса беше с брезент, алумиева каросерия и падащ борд. Борда замина още на втория ден, а останалото запазихме.
              Ама стига съм те занимавал с наще работи. По същество - какво ще превеозваш, ако не е тайна ? Щото ако вземеш някой модел 310 примерно, той е с еденична гума и слагайки му дори ибрезенет + падащия борд ще остане много малко за товароносимост. Най-добре да се ориентираш към 409-410. По въпроса с категориите. С много хора съм влизал в спорове, но бус 410 може да се регистрира като категория N1 (за справка ):
              *
              3. категория N - моторните превозни средства, предназначени за превоз на товари, които имат най-малко четири колела, към които спадат:

              а) (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) категория N1 - моторните превозни средства, предназначени за превоз на товари, с технически допустима максимална маса не повече от 3,5 t;


              Така регистринаото МПС може да се кара с кат. B (Б), ползва винетка К3 (като за лека кола), не ти трябва тахограф (повечето имат фабричен, ама ти няма да го ползваш), не те гонят ДАЙ, не ти трябват фирми и разните там транспортни лицензи и куп щуротии по новите закони.
              С такъв бус и платформа и брезент/фургон можеш спокойно да прекарваш 2,5 тона полезен товар, че и повече
              Като механика - нищо екзотично, даже изключително просто и надеждно. Двигателите са чук, с верига са, части бол.
              Недостатък е ръждата, вземеш ли бус какъвто и да е, ако още повече е от Швейцария задължително антикорозионна обработка на шасито. Вторият недостатък (ако може да се нарече такъв) е буксуването, над чифте гумата имам предвид. Дето се вика да се изпикаеш под него и започва да боксува , но ти слагайки му падащ борд вероятно ще тежи и няма да имаш проблеми. Ами това е в общи линии.

              Поздрави !
              Последно редактирано от I.Stoyanov; 26-01-13, 13:02.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X