Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател Mercedes OM422 ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двигател Mercedes OM422 ???

    Мотор ОМ422 Мерцедес 275 коня

    Вьпросите кьм знаещите нещо за тоя мотор.Слаган е на камиони,кранове,рейсове,лодки и каквото там иска як,стар дизел.

    1 Слаби черти
    2 Резервни части които са му слаби.
    3 Проблеми по мотора
    4 приблизително колко харчи на час при натоварване около 80%

    И всичко друго за което се сетите.

    Тенкю
    Последно редактирано от BENZBOSS; 11-09-12, 23:24.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: Двигател Mercedes OM422 ???

    ПОПРАВКА

    Света е грешен,всеки преписва от двойкаджиите.

    8 цилиндров тирбо с интеркульр го дават из нета да е 275 коня което ми се видя нещо много малко.След като поразрових в историята на дизеловите мотори на Мерцедес се оказва,че серия 400 излиза с 330 коня като тоя с интеркульра е 375 което по става.

    http://media.daimler.com/Projects/c2...schichte_e.pdf

    45 СТРАНИЦА ОТ ГОРНОТО КЛЮКАРЧЕ.


    Вьпроса остава - кое да му гледам на тоя чук,какви са му слабите страни,някой има ли идея от кьде да му изровя докИменти,на колко мотор часа му се сменя маслото,куца ли му нещо и какви части да взимам за около 1200 мото часа...............

    Мотора е качен на 70 тона лодка ако това има значение.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Двигател Mercedes OM422 ???

      По принцип в камионите и сухопътната техника се има за много здрав мотор, както всички от серия 400. Много разпространени, слагат се къде ли не, и по принцип са доста унифицирани в различните си варианти/брой и разположение на цилиндри/. Означенията на тези дизели са като и на малките та този който го търсиш се води OM422LA(с турбо и интерколер), ако не знаеш категорично, че е ОМ422, може да е ОМ442. Потърсих из нета и аз, и ... http://www.agrimanuals.com/mercedes-...al-11789-p.asp В случай, че не е фалшив сайт, иначе на снимката изглежда истинско ръководство от старите. В електронен вариант не го намирам(за сега, ще потърся още малко). Специално за лодки, може да има разлики в препоръките. Ако няма да е въпрос на живот и смърт, вслушай се в шума му и ако работи чисто и изглежда добре, карай смело. Това е същия мотор, като на камиона, който беше сервизен на българския екипаж на Дакар, само че там е без турбина и е по-слаб(към 275к.с.). Трудно се троши това желЕзо, ако ще и да не му смениш маслото
      Ето го като номенклатура на частите как изглежда, може да добиеш някаква представа http://www.ezet.ru/downloads/catalog...des/Groups.pdf.(но става въпрос за в автомобили, и се разглеждат и други части и възли).

      Имам и човек в БС, който вероятно може да изрови нещо по-полезно, но в момента не е на разположение да го питам. Дано се включи и някой с по-полезна и конкретна информация.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: Двигател Mercedes OM422 ???

        БЛАГОДАРЯ

        Тоя сьщо го водят 275 коня ма нещо ного ме сьмнява да няма кульр на лодка.Нещото е сглобявано 1986 и му дават един разход от 16-18 литра на час с някакви 1500 оборота или там някьде.

        422 е сьс сигурност,не е големия мотор,в това поне сьм малко по-сигурен,не ми се вярва да са ак такива Калитковци.

        500 000 произведени бройки имало,яко просто желязо,а тоя е 500 и няколко часа след основен ремонт което е доста добре по нашите стандарти.

        Не е на живот и смьрт,редят ни едно прекарване на лодката и са около 9000 морски мили,а това няма маневриране без мотор.

        Ровя и аз,ако напипам нещо ще го пускам,а като не знам на колко часа се сменя маслото / на дьрт Мерцедес на 500 ма знае ли човек / ще му го сменяме на 10 дни и на конете,нищо му няма да бичи с ново масло.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Двигател Mercedes OM422 ???

          Много здрав мотор, на камиона масло (минерално) се сменя между 20-30000км, на трака-а на 60-70 моточаса, солената вода сигурно му е доста по враждебна. Ако не пуши синьо и нищо не трака по специфично - не би трябвало да има проблеми. С кулера са податливи да късат колянов вал, но това ще го усетиш едва след като се е случило.
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #6
            От: Двигател Mercedes OM422 ???

            ДОБРО ИНФО

            Аз на лодка била тя малка или голяма не сьм виждал мотор на който маслото да се сменя на под 150 часа по данни от производителя,ние сменяме малките на 100 часа.Карал сьм и такива с по 200 на тях и нищо им няма.

            100 часа с 2000 оборота ще мина с колата около 6500 мили или грубо 10 000 километра.На мотори от тия години с тия коне им дават смяна на 250-300 до 500 часа,на големи Катерпилара си е 500 часа на минерал масло и обороти около 1200.

            Това като го запалим няма истиване после,спокойно може да му се случи да не го изгасим десет дни и да му сменяме оборотите на всеки 10 часа с по 100 горе или долу,натоварването е едно и сьщо,ускорения няма.

            Охлаждането му е антифриз ако има значение за тоя мотор.Не го знам какви документи има / ако има / та гледам да сьбера инфо да няма изненади.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Двигател Mercedes OM422 ???

              По камионите не съм се ровил – имам еденични приключения но по логика от колите и специално за маслото – ако мотора не пие масло –набутаи му синтетика и готово –ще минимизираш смяните.Предполагам че има охладител за маслото –едно време нямаше масла дето да не им требе охлаждане на дизел така че със синтетика по мои сметки ще отнесеш и цялото пътуване .
              От любопитство – таз лодка след мотора има ли скоросна кутия или нещо от сорта?

              Коментар


              • #8
                От: Двигател Mercedes OM422 ???

                Трансмисия колкото кофа за боклук и 20 литра W30 масло в нея,предна и задна само и без степени на ниските.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Двигател Mercedes OM422 ???

                  Малко късно но ако все още те интересува, ОМ 422 е 250к.с. или 280к.с. ОМ422 LA/1/3/5 e 375к.с. ОМ422А е 330к.с. при 2300об. за всички, всички са 14600куб.см.обем. Виж какво пише след 422 ако му седи табелката. За маслото, никога, ама никога не му слагаи синтетика на този мотор. За моточасовете определящо е характеристиката на маслото, ако му слагаш по евтино което е за 100моточаса при теб ще го караш 200 - 250моточаса.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X