Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за обработка на краищата на тръба????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за обработка на краищата на тръба????

    Здр. на всички маняци,искам да ви попитам дали някой знае как се обработва края на тръба.Изобщо незнам как се казва тая процедура и с каква машина се прави.Доста се рових из нета и открих,че на английски е (tube notcher) но тук на нашенски никъде няма такива машини или как се казва обработката(или поне аз не открих).Ще съм ви благодарен ако някои сподели мнението си.
    Ето и линкове:http://www.medfordtools.com/notchmaster.htmlНатиснете снимката за да я уголемите

Име:g8686.jpg
Прегледи:1
Размер:36.9 КБ
ID:5982976

  • #2
    От: Питане за обработка на краищата на тръба????

    [QUOTE=welder2;1934342]Здр. на всички маняци,искам да ви попитам дали някой знае как се обработва края на тръба.Изобщо незнам как се казва тая процедура и с каква машина се прави.Доста се рових из нета и открих,че на английски е (tube notcher) но тук на нашенски никъде няма такива машини или как се казва обработката(или поне аз не открих).Ще съм ви благодарен ако някои сподели мнението си.
    Ето и линкове:http://www.medfordtools.com/notchmaster.htmlНатиснете снимката за да я уголемите

Име:g8686.jpg
Прегледи:1
Размер:36.9 КБ
ID:5982976[/QUOT

    Няма смисъл от сложнотии.Става на каква да е колонна бормашина. Необходим е само съответния режещ инструмент. Избора е голям. От диамантени, HSSта...

    Коментар


    • #3
      От: Питане за обработка на краищата на тръба????

      Аз мисля,че за това което казваш ,да се направи на бормашина е добра идея,но май трябва да е голяма с менгеме и въртяша маса!!!Поне аз така мисля.А това което аз показвам е нещо елементарно(незнам колко работа ще свърши,поне на клипчетата върши) и не е голяма инвестиция(можеби))!!А тези хора които си правят бъгитата,те не обработват ли тръбите???

      Коментар


      • #4
        От: Питане за обработка на краищата на тръба????

        Първоначално публикуван от welder2 Преглед на мнение
        Аз мисля,че за това което казваш ,да се направи на бормашина е добра идея,но май трябва да е голяма с менгеме и въртяша маса!!!Поне аз така мисля.А това което аз показвам е нещо елементарно(незнам колко работа ще свърши,поне на клипчетата върши) и не е голяма инвестиция(можеби))!!А тези хора които си правят бъгитата,те не обработват ли тръбите???
        Е да де. Написал съм - колонна. Има ги при всеки квартален майстор.

        Коментар


        • #5
          От: Питане за обработка на краищата на тръба????

          Еми,ако не се съберат други отговори така ще направя!!!

          Коментар


          • #6
            От: Питане за обработка на краищата на тръба????

            Става и със флекса,ламелна шайба с едрина 40-60 върши работа.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              От: Питане за обработка на краищата на тръба????

              Мерси не се бях сетил.Ще пробвам,то и без това е най евтиния вариант!!!

              Коментар


              • #8
                От: Питане за обработка на краищата на тръба????

                То, за кой си може, става и без ламелна шайба. Става и с нормалната.

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за обработка на краищата на тръба????

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tube.jpg
Прегледи:1
Размер:11.0 КБ
ID:5404212Ако ти трябва инцидентно, решения много. Колегите са писали. Ако ти трябва за серийно производство, решение също има.
                  Последно редактирано от Sasho74; 03-09-12, 14:42.
                  Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за обработка на краищата на тръба????

                    Ами не е за сега за сериино,но се надявам да имам работа в това отношение.
                    Искам да направя багажник на джип от тръби и искам да се постарая за да може и други хора ако го харесат да ми възложат изработка.А пък съм и мераклия за едно бъги да спретна,но съм скъсан за момента и чакам мааалко по-добри времена!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за обработка на краищата на тръба????

                      Една фреза е най-добрия вариант, след това колонна или настолна бормашина, за сериино производство някоя специална за това машина. Аз ги правя с флекса. Точността при наличие на заварка не е толкова важна и може луфта да се попълни.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за обработка на краищата на тръба????

                        Да,наистина с фреза ще стане най добре,но на мен не ми оттърва.За момента остава решението с флекс.!!!Мерси за отговора.Който има мнение по въпроса ще съм му благодарен да сподели!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за обработка на краищата на тръба????

                          С флекса звучиш несериозно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за обработка на краищата на тръба????

                            Първоначално публикуван от Бат Любо Преглед на мнение
                            С флекса звучиш несериозно.

                            Ако знаеш как да стане и с какво кажи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за обработка на краищата на тръба????

                              Най лесно става на фрезата . При голяма дължина качваш 2 менгемета .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X