Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам - Теснопътна железница "Стара Планина"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Направи си сам - Теснопътна железница "Стара Планина"

    Или иначе казано резултатите от един проект който правя вече близо 5 години с доста ограничено време. Вярно е, on-rail-road отвсякъде. Дано имам сили да го докарам до относителен край. ;-)


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012may.jpg
Прегледи:2
Размер:343.3 КБ
ID:5973346
    KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

  • #2
    От: Направи си сам - Теснопътна железница "Стара Планина"

    Дано успееш. А колко километра релсов път? И къде това?
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Направи си сам - Теснопътна железница "Стара Планина"

      Браво!!!
      Бих отделил да ти помогна един уикенд с каквото мога срещу едно возене.Какъв е локомотива?Дължина на линията за момента,брой вагони? Разкажи повече и снимки качи,ти ли си в локомотива на снимката?
      Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

      Коментар


      • #4
        От: Направи си сам - Теснопътна железница "Стара Планина"

        Еха-аа! Страхотно колега, поздравления за идеята и изпълнението ! Това си е направо жп.моделизъм в мащаб М 1:1 ! Между другото, на 2-ри и 3-ти юни, в София , в бившето ПЖИ/ сега ВТУ"Тодор Каблешков"/ , ще има моделистка изложба. Домакини са жп.моделистите от София/предоставят за изложбата,дадените им за клубни цели помещения/. Ако имаш възможност да отидеш, сигурно ще има и жп.моделисти, които биха ти помогнали, и с идеи, и информация, и т.н. Един от приятелите жп.моделисти от Варна, мисли да прави нещо подобно, но малко в по-малък мащаб. Ако искаш, пиши ми да Ви свържа, да обмените информация!
        Лада-2107 , 1.5л, 1989г

        Коментар


        • #5
          От: Направи си сам - Теснопътна железница "Стара Планина"

          Браво!! Ще чакаме повече подробности и снимки
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #6
            От: Направи си сам - Теснопътна железница "Стара Планина"

            Благодаря за топлите думи. Искаше ми се доста по-бързо да успея да придам завършен вид поне на подвижния състав, но уви. Иначе казано за километри да се говори е много голям оптимизъм, аз ще съм доволен и на 200 м. път. Но истината е че за всеки сантиметър се боря с планината. А релси, - това е забравена кауза. След 20 години преход и кражби, на пръсти се броят останалите парчета релсов път от минните железници...
            KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

            Коментар


            • #7
              От: Направи си сам - Теснопътна железница "Стара Планина"

              За тези които се интересуват от повече снимки, съм организирал фотохронология:

              http://narrowgauge.railwaymodeling.c...allery0101.htm

              Иначе се намира доста близо до София, - село Владо Тричков
              KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

              Коментар


              • #8
                От: Направи си сам - Теснопътна железница "Стара Планина"

                Уникално, браво! С какво ще се задвижва локомотивчето?
                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                Коментар


                • #9
                  От: Направи си сам - Теснопътна железница "Стара Планина"

                  То вече се движи. Бензин-генератор произвежда ток 4 kw, по голямата част от него се ползва от една редукторна бъркалка (бормашина). Скоростта е ниска - до 5 км /час. Останалия ток захранва компресор, осветление, автоматика.
                  KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

                  Коментар


                  • #10
                    От: Направи си сам - Теснопътна железница "Стара Планина"

                    Гърч! Не ми се случва всяка година да завидя за нещо ...
                    Истински части за такова нещо нямам разбира се, ама ако трябва нещо по-достъпно - кажи.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Направи си сам - Теснопътна железница "Стара Планина"

                      Първоначално публикуван от George Takev Преглед на мнение
                      За тези които се интересуват от повече снимки, съм организирал фотохронология:

                      http://narrowgauge.railwaymodeling.c...allery0101.htm

                      Иначе се намира доста близо до София, - село Владо Тричков
                      Някой току-що си покани много гости.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Направи си сам - Теснопътна железница "Стара Планина"

                        здрасти Стефане, от самото начало е заложено да се прави от изключително достъпни материали с помоща на достъпни инструменти, които има всеки домашен майстор. Като се замисля най-сложните операции до момента са били известно количество лазерно рязани детайли, и рязането на частите на талигите на бавнооборотен циркуляр за метал. Имам и няколко неща изпълнени на струг. В общи линии това е. Колкото до материалите - винкел, ламарина. Голяма част от капаците на коша са от копирна машина IBM200, има и и елеминти от кутията на Правец 16. Рамата на машината е от винкел 80х80, корозиращ близо 15-20 години зад къщата. И добре че го вложих, сега отдавна да е откраднат и занесен на вторични суровини. Автоматиката е стар тип - ключове, бутони, произведена все още в България от Елпром. Фаровете - Лада 1500, габаритните - купешки за пернишки тунинг.
                        За тези които искат да научат повече за нея, - определено не се прави самоцелно. Идеята и е да се превърне в детска железница, твърдо безплатна за малките си любители. И да се издържа от някакви символични дарения, който има желание. Най-големи трудности имам с намирането на истински релси от минни железници. защото профилът им е измислен да е хем странично гъвкав, хем хоризонтално не поддаващ на тракционните сили. А те са около 180 кг на колоос за машината и около 80-90 за вагона.
                        KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

                        Коментар


                        • #13
                          От: Направи си сам - Теснопътна железница "Стара Планина"

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Някой току-що си покани много гости.
                          Определено, аз още миналата неделя бях поканил, в съчетание с една офроуд разходка, ама си мълчах за обекта. Всеки който има интерес да види е добре дошъл, само трябва да се направи и частична организация, за да е удобно на желаещите. ;-)
                          KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

                          Коментар


                          • #14
                            От: Направи си сам - Теснопътна железница "Стара Планина"

                            Чудесна идея, чудесно изпълнение!

                            В Пловдив преди години имаше пионерска железница - може би малко по-голяма от твоята творба, но правена със същия устрем.
                            За да не я оберат, или откраднат изцяло, единия от тунелите, през които преминаваше, беше с врати, и нощем влакчето се заключваше в тунела.

                            Как успяваш да опазиш твоето?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Направи си сам - Теснопътна железница "Стара Планина"

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Чудесна идея, чудесно изпълнение!

                              В Пловдив преди години имаше пионерска железница - може би малко по-голяма от твоята творба, но правена със същия устрем.
                              За да не я оберат, или откраднат изцяло, единия от тунелите, през които преминаваше, беше с врати, и нощем влакчето се заключваше в тунела.

                              Как успяваш да опазиш твоето?
                              Ооо има си я, и работи. Преди няколко години я възстановиха. Даже утре най-вероятно ще работи "безплатно" за празника на децата. Чудесна е, релсов път, стрелки, тунелче. Интересното е че коша на локомотива е изработен от купе на "Баркас"
                              KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X