Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се вдига кран?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се вдига кран?

    Здравейте, може ли някой да обясни с по-прости думи как се вдига кран?
    До колкото съм виждал, са разделени на части, как се сглобяват по-горните части към по-долните, при положение, че частите по-долу се предполага да са най-високите към някой среден момент в процеса на сглобяването.
    Как се укрепват странично по-горните части, докато се закрепват?

  • #2
    От: Как се вдига кран?

    Кулокран се вдига с друг кран Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00981.jpg
Прегледи:1
Размер:144.3 КБ
ID:5218589 като този например :-)

    Коментар


    • #3
      От: Как се вдига кран?

      Да за кулокран питах точно.
      Изглежда логично, като гледам този на снимката се вдига телескопично и се връзват нещата.
      Мерси.

      Коментар


      • #4
        От: Как се вдига кран?

        Първоначално публикуван от mdn Преглед на мнение
        Кулокран се вдига с друг кран [ATTACH=CONFIG]259330[/ATTACH] като този например :-)
        По-принцип си прав , но има и кранове които се вдигат сами.Специално съм гледал "Либхер" по Дискавъри (когато още ставаше за гледане).Значи първо слегат фундамента една специална секция (СС) и после горната част със стрелата.Та значи в СС пъхат нормална секция (НС),закрепват я и СС "изпълзява" по НС нагоре.После закачат на стрелата НС вдигат я и я напъхват в СС....И така докато достигнат желаната височина.Като накрая СС я разкачват и остава готов изграден кран.Много е тарикатско да се види.,..
        "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
        Mark Twain
        СтоЕнчA

        Коментар


        • #5
          От: Как се вдига кран?

          Ако можеш - намери го, и на мене ми е интересно.
          Някога имах един войник, който беше работил това в цивилизацията. Той човекът разказваше, ама кой да слуша, па и беше отдавна. После един ден сапьорите ме гепиха в коридора, после не помня, освен една келнерка с грамадни цици, и го взеха. После по празниците все ми благодаряха за тоя човек, ама аз не съм го давал. Те сигурно са ме убили, преди да се съглася

          Коментар


          • #6
            От: Как се вдига кран?

            http://www.youtube.com/watch?v=vx5Qt7_ECEE

            На първо търсене

            Коментар


            • #7
              От: Как се вдига кран?

              Кулокрановете се делят на два типа,с долно въртене(ще рече,че въртящата част заедно с противотежестите е в в ниската част на крана), и с горно въртене(венецът и противотежестите са горе,на върхът на куловата част).Първите са самоповдигащи се,поставяш го на фундамент,натискаш СТАРТ, и той си започва сам операцията.Вторите се сглабят парче по парче с автокран.Ако на някого е интересно,отправям дружеска покана за посещение на живо,това ми е работата и го правя по няколко пъти в седмицата.
              Любовта е сляпа,но женитбата и връща зрението.

              Коментар


              • #8
                От: Как се вдига кран?

                Първоначално публикуван от Shamrock Преглед на мнение
                ...с долно въртене...и с горно въртене
                Първите са самоповдигащи се...
                Вторите се сглабят парче по парче с автокран...
                Не е ли обратно бе колега? Тоя на клипчето на Калинката определено е с горно въртене...

                Коментар


                • #9
                  От: Как се вдига кран?

                  ето го много добре показано

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как се вдига кран?

                    http://www.youtube.com/watch?v=8mhz0...eature=related ето го и на живо същият процес.
                    Любовта е сляпа,но женитбата и връща зрението.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как се вдига кран?

                      http://www.youtube.com/watch?v=qxjDW...eature=related И още едно клипче,почти по темата,препоръчително е да се изгледа цялото.
                      Любовта е сляпа,но женитбата и връща зрението.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как се вдига кран?

                        ...ебати идиотите... не е истина просто...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как се вдига кран?

                          Първоначално публикуван от Shamrock Преглед на мнение
                          Кулокрановете се делят на два типа,с долно въртене(ще рече,че въртящата част заедно с противотежестите е в в ниската част на крана), и с горно въртене(венецът и противотежестите са горе,на върхът на куловата част).Първите са самоповдигащи се,поставяш го на фундамент,натискаш СТАРТ, и той си започва сам операцията.Вторите се сглабят парче по парче с автокран.Ако на някого е интересно,отправям дружеска покана за посещение на живо,това ми е работата и го правя по няколко пъти в седмицата.
                          Да, аз проявявам жив интерес да видя как вдигате кран.
                          Можеш ли да кажеш кога през седмицата 15-21 ноември ще правиш такава операция и къде, да видя дали ще мога дойда да гледам процеса някъде от страни?
                          Предполагам строежите са в София?
                          Само се надявам да има път за лека кола до съответния обект, или поне в близка околност до него, че не съм много високо проходим.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как се вдига кран?

                            напиши един телефонен номер,ще ти звънна за първото по-интересно събитие.
                            Любовта е сляпа,но женитбата и връща зрението.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как се вдига кран?

                              Кулокран се сваля или качва с друг кран или се вдига /сваля сам.Тука където беше цигарения завод,мисля че имаше 3 или 4 кулокрана.либхер ,точна височина немога да кажа,но бяха поне 40метрови.Бяха расположени в самите останки или новите асансьорни шахти на мола....Като единствено те обслужваха всичко.За габаритни размери на завода беше някъде около 200м. дълъг и 60-70 широк. Като крановете бяха достатъчно отдалечени навътре да могат да се демонтират с обикновен кран,а около самияя завод си имаше достатъчно натоварено движение. и само 1главна/достатъчно широка улица/ там мисля се беше залостил един 120метров кран,като пътя мисля беше затворен за няколко часа.Защото всички други улички бяха недостъпни за крана.По това време вуйчо ми беше куфражист там и се говереше че собственика /на мола/ го бил закупил специално за това сваляне и после отивал поднаем.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X