Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Dakar

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Dakar

    Гледам сега едно филмче за Белгийския екип на Париж Дакар и не е истина как ми се прикара и на мен в едно такова състезание Обаче с нечия чужда кола за да се разпусна като тях, няма такива скокове и дивотии.

    Между другото, какво стана с Туарезите, нали водеха брутално, вчера някой спомена, че не победил туарег, което бая ме изненада.
    VW Touareg V10, 5000cc

  • #2
    ако ти се кара на дакар нямаш никакви проблеми, трябват ти около 500000 - 1000000 евро и си в играта, има и коли има механици има всичко, от теб само карането

    а туарега има да извърви дълъг и труден път докато победи мицубиши и десетилетитията опит, които те имат в африка, но това е тема която предлагам да не започваме.
    drive alive

    Коментар


    • #3
      Защо, дай да я започнем Туарег водеше почти зялото състезание, не знам как не е победил. Миналата година второ място. Май не е чак толкова дълъг пътя

      п.п. Като казвам да я започнем нямам предвид да започнем караница а дискусия на тема Дакар и разните участници като автомобили.
      VW Touareg V10, 5000cc

      Коментар


      • #4
        ами просто е, туарега водеше до дюните, там изгубиха състезанието, така беше и миналата и по - миналата година. колата е много бърза, пилотите амбициозни но нещо нестига. второто място минлата година беше защото двамата водещи пилоти на мицубиши катастрофираха /мацуока и петерханзел/ а шлесер оплеска май навигацията. тази година това просто нестана и изиостанаха.

        доколкото знам има само един пилот от ралишампионата печлил дакар и това е ари ватенен, но той е друга бира. сайнц кара много бързо и колата му се разпада малко преди средата на състезанието /всеки път/.

        на всичкото отгоре мицубишито върви много, здраво е и карачите са най - добрите в занаята. задачата пред екипа на VW е много сложна, но винаги ще има утре, нали затова състезанието е интересно
        drive alive

        Коментар


        • #5
          Да сега четох, някакъв дефект в горивна камера възникнал. Но водене на 10 от 14 етапа хич не е зле

          http://www.volkswagen-motorsport.com...index.php?lg=e

          Кара ми се. В пустинята изглежда просто уникално яко.

          Викаш 500к до милион за участие. Толкова ли е скъпо ? То на какъв принцип е участието, 1-2 тима на държава или ? Ако е свободен вход макар скъп, предполагам ще се напълни с всякакви богаташи леваци. Има някаква система за това кой участва и кой не, различно от финансите.
          VW Touareg V10, 5000cc

          Коментар


          • #6
            ами то е пълно с всякакви богати леваци

            нямаш грижи, кинтите са проблем, еднственото което може да ти възникне като проблем е това че има изискване първото ти участие да не е в Т1 при големите а в Т2 при начинаещите, но това според мен е правилно.

            има разбирасе много други по къси и по евтини състезания в пуснинята, това е т.нар. крос кънтри шампионат. ето ти сайта на ФИА, там пише всичко http://www.fia.com/sport/Sporting_Ca...ross/2006.html

            ако решиш да участваш някаде, брой ме в списъка, аз си търся компания за едно такова мероприятие
            drive alive

            Коментар


            • #7
              Не виждам цифри. Идеи за цените за участие ?
              VW Touareg V10, 5000cc

              Коментар


              • #8
                Що да се разкарвате? И в България си имаме дюни - не ти трябват мильони, само нафта и не много акъл!
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
                  Не виждам цифри. Идеи за цените за участие ?
                  е, тази задача е малко по - сложна трябва да намериш сайтовете на определените състезания. ето един такъв

                  http://www.jvd.it/
                  drive alive

                  Коментар


                  • #10
                    Всички малко бъркате
                    Ако някои иска да кара на Дакар не са му нужни милиони... само 80000+ евро
                    Автомобил под наем за Дакар -" DESERT WARRIOR" или "WILDCAT" ( аз лично съм кореспондирал с двамата производители ) струва 45000 евро + 10000 евро за части.( цена с механиците ) От там има още 25000 евро такси за пилот и навигатор + такси за GPS и там подобни.... Е и още някои лев за път и кебапчета

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от TurboKuчekBabait Преглед на мнение
                      Всички малко бъркате
                      Ако някои иска да кара на Дакар не са му нужни милиони... само 80000+ евро
                      Автомобил под наем за Дакар -" DESERT WARRIOR" или "WILDCAT" ( аз лично съм кореспондирал с двамата производители ) струва 45000 евро + 10000 евро за части.( цена с механиците ) От там има още 25000 евро такси за пилот и навигатор + такси за GPS и там подобни.... Е и още някои лев за път и кебапчета
                      де да беше толкова лесно
                      drive alive

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от go go go Преглед на мнение
                        де да беше толкова лесно
                        Прав е. Само че е 210 000 евро - за да си КУПИШ Desert Warrior-а + механици + всички такси - дефакто ставаш част от техния отбор обаче после колата си е за теб.
                        Имам го и договора даже. Мога да ти го дам да видиш какво покрива тази цена и какво не.
                        Има и вариянт да го наемеш или да използваш стара там съответно е по ниска цената.
                        Във всички случаи обаче, горе долу - плащаш и си готов. Всички разправии ги правят те, те си кореспондират с ASO и т.н.

                        Не вклюва обаче визите за Африка, лиценза ти за състезание от ФИА и осхте нещо дребно.

                        Коментар


                        • #13
                          а когато счупиш скоростната кутия включено ли е
                          drive alive

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от go go go Преглед на мнение
                            а когато счупиш скоростната кутия включено ли е
                            Ами имаш някакъв депозит от тия пари, мисля, че 10000 - за части по време на състезанието и после като свърши ти връщат "несчупените" пари )

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от go go go Преглед на мнение
                              а когато счупиш скоростната кутия включено ли е

                              За " DESERT WARRIOR" до 10000 евро за части, така, че едва ли
                              А за "WILDCAT" със сигурност НЕ. Но пък си имат пътуващ магазин от който можеш да си купиш всяка част.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X