Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДАКАР 2011!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ДАКАР 2011!!!

    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    http://www.boston.com/bigpicture/201...akar_2011.html

    Извинявам се ако е поствано вече.
    Чудесни снимки!Благодаря!
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • От: ДАКАР 2011!!!

      Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
      Чудесни снимки!Благодаря!
      Има ги вижте пост 183,но наистина качеството е супер.
      Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
      Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
      0885 660 613

      Коментар


      • От: ДАКАР 2011!!!

        В разказа си, Петър Близнака споменава следното: "Проблеми имаше и при другият българин, участник в рали “Дакар” – Огнян Биков, който дори към отбора на Алес Лопрайс трудно получи своя камион. Но за него, по-нататък..." Опитвам се да намеря повече инфо за въпросния "друг българин" но без успех, а и Близанака нищо повече не каза. Някой знае ли кой е този човек, как е попаднал там и т.н.??? Само за мен ли е изненада това, че е имало и друг българин сред състезателите?

        Коментар


        • От: ДАКАР 2011!!!

          Първоначално публикуван от Sheiha Преглед на мнение
          В разказа си, Петър Близнака споменава следното: "Проблеми имаше и при другият българин, участник в рали “Дакар” – Огнян Биков, който дори към отбора на Алес Лопрайс трудно получи своя камион. Но за него, по-нататък..." Опитвам се да намеря повече инфо за въпросния "друг българин" но без успех, а и Близанака нищо повече не каза. Някой знае ли кой е този човек, как е попаднал там и т.н.??? Само за мен ли е изненада това, че е имало и друг българин сред състезателите?
          С Огнян Биков се чух още преди да тръгнем, но така и не остана време да се видим...
          Той е от Пловдив и беше в състава на екипаж на камион Татра от Словакия в клас "Raid", т.е. Туринг клас, без класиране.
          Най-вероятно са били и асистенция на Лопрайс (също с Татра) но за цялото състезание не успях да се срещна с него по обясними причини.
          Румен се вижда с него два-три пъти и той може да разкаже повече, аз мисля да му звъня следващата седмица когато ще съм вПловдив...

          Коментар


          • От: ДАКАР 2011!!!

            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
            С Огнян Биков се чух още преди да тръгнем, но така и не остана време да се видим...
            Той е от Пловдив и беше в състава на екипаж на камион Татра от Словакия в клас "Raid", т.е. Туринг клас, без класиране.
            Най-вероятно са били и асистенция на Лопрайс (също с Татра) но за цялото състезание не успях да се срещна с него по обясними причини.
            Румен се вижда с него два-три пъти и той може да разкаже повече, аз мисля да му звъня следващата седмица когато ще съм вПловдив...
            Ха! Твърде интересно - още един българин на Дакар! Това само може да ни кара да се чувстваме още по-горди с българско участие в най-великия рали-рейд на света!!! Би било интересно Румен да разкаже повече за Огнян Биков...

            Коментар


            • От: ДАКАР 2011!!!

              Първоначално публикуван от Владо_Веков Преглед на мнение
              Ха! Твърде интересно - още един българин на Дакар! Това само може да ни кара да се чувстваме още по-горди с българско участие в най-великия рали-рейд на света!!! Би било интересно Румен да разкаже повече за Огнян Биков...
              Споко, и Близнака е предвидил да разкаже...

              Коментар


              • От: ДАКАР 2011!!!

                В едно списание се натъкнах на следната снимка и след кратко издирване я намерих в нета . Малко прилича
                на "Онази" дюна....
                Снимката е на Наташа Писаренко фотограф от Асошейтед Прес

                Коментар


                • От: ДАКАР 2011!!!

                  Първоначално публикуван от ianakiev Преглед на мнение
                  В едно списание се натъкнах на следната снимка и след кратко издирване я намерих в нета . Малко прилича
                  на "Онази" дюна....
                  Снимката е на Наташа Писаренко фотограф от Асошейтед Прес
                  Това ако не се лъжа беше от миналата година. Иначе си е уникална наистина !
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • От: ДАКАР 2011!!!

                    Първоначално публикуван от ianakiev Преглед на мнение
                    В едно списание се натъкнах на следната снимка и след кратко издирване я намерих в нета . Малко прилича
                    на "Онази" дюна....
                    "Онази" дюна е ето тая,





                    И не може без Robbie Gordon





                    А ако съдя по следващия клип,май се е върнал да се спусне още веднъж-забележете в началото на клипа се изкачва





                    И някои снимки

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1c7a16770c4679e5.jpg
Прегледи:1
Размер:202.1 КБ
ID:5249321
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:70c9fea5da649ec8.jpg
Прегледи:1
Размер:296.7 КБ
ID:5249322
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2912f6b248a4d0c0.jpg
Прегледи:1
Размер:265.9 КБ
ID:5249323
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:80c01dd3c6627b7b.jpg
Прегледи:1
Размер:191.6 КБ
ID:5249324
                    Последно редактирано от Валентин Исаев; 31-01-11, 15:17.
                    Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                    Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                    0885 660 613

                    Коментар


                    • От: ДАКАР 2011!!!

                      Днес получих уникални снимки от Чили, конкретно от етапа "San Pedro-Calama" където беше първуя ни контакт с пустинята...
                      Както знаете там ни чакаше министър Цветков с българск агитка от пет човека с него
                      Снимките са правени от него и Пламен Петров, като голяма част от тах ще влязат в специалния алманах, който изготвяме в момента !
                      Ето малко кадри (тези няма да ги има в алманаха) за подгрявка и апетит















                      Коментар


                      • От: ДАКАР 2011!!!

                        Снимката на Наташа Писаренко спечели награда на Дакар 2010 http://www.dakar.com/2010/DAK/presen....html#art33359


                        Още няколко снимки: http://www.boston.com/bigpicture/201...akar_2011.html
                        http://blogs.sacbee.com/photos/2011/...ally-2011.html
                        Последно редактирано от azotos; 01-02-11, 20:58.

                        Коментар


                        • От: ДАКАР 2011!!!

                          Първоначално публикуван от azotos Преглед на мнение
                          Снимката на Наташа Писаренко спечели награда на Дакар 2010 http://www.dakar.com/2010/DAK/presen....html#art33359


                          Още няколко снимки: http://www.boston.com/bigpicture/201...akar_2011.html
                          http://blogs.sacbee.com/photos/2011/...ally-2011.html
                          Прекрасни снимки!Благодаря.
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • От: ДАКАР 2011!!!

                            Сега когато нещата около Дакар се поуспокоиха мисля, че мога да задам няколко въпроса, отговорите на които биха били интересни на много хора:
                            1. Струва ми се като гледам снимки, че двигателите на прототипите са изместени назад, почти под таблото с цел по-добър баланс на теглото, по-добър ъгъл на атака и повече място за радиатор. Така ли е или няма голяма разлика с нормален джип?
                            2. Резервоарите на колите къде са? Максимално близо да средата за да не се измества центъра на тежеста като олеква или по-назад за баланс на теглото?
                            3. Прави ми впечатление, че прототипите имат много въздухозаборници отгоре и отстани, за допълнителни радиатори на двигателя ли са и какви други цели имат?
                            4. На какво се дължат много силните резултати на камионите(най-вече Камаз) които в някои етапи отстъпват само на Фолцваген. На по-малко ограничения или много силните резултати са само в по-тежките и бавни етапи в пустинята в които имат някакво предимство от размера си(по-големи гуми) и по-добрия ъгъл за атака?

                            Предварително благодаря за отговорите!
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • От: ДАКАР 2011!!!

                              Чагин прекрати състезателната си кариера

                              Коментар


                              • От: ДАКАР 2011!!!

                                Перфектен край на кариерата.
                                Ще остане легенда в Дакар.
                                По принцип като се спомене думата камиони в Дакар,всеки се сеща единственно за Чагин.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X