Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DAKAR 2008

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • DAKAR 2008

    Нали не сте забравили, че след два дни (на 05.01.08 ) започва рали Дакар! Някой знае ли нещо различно за отразяването му, освен репортажите по eurosport?
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    До: DAKAR 2008

    Дъщеря ми замина за Лисабон с приятели и обеща да изпраща снимки.Те ще ги проследят само в европейската част.

    Коментар


    • #3
      До: DAKAR 2008

      Вера, ще разчитаме на колкото се може по-подробен репортаж. Благодаря предварително и черпенето е от нас.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #4
        До: DAKAR 2008

        Разбира се.Имаха проблеми с отложените полети на 2-ри от София,но вчера излетяха от Солун ,през Мюнхен и снощи се обади ,че са пристигнали.
        Имаме уговорка с Иван Маринов да получава снимките и да ги прави в необходимия формат.
        Последно редактирано от VE LA; 04-01-08, 14:35.

        Коментар


        • #5
          До: DAKAR 2008

          Току що говорих по телефона с нея и каза,че са при джиповете.В момента върви техническия преглед.
          Сашо Ковачев е там също и обещал,че ще ги вкара в заградената зона по-късно.

          Това,което аз знам досега е:
          -570 екипажа-нов рекорд за това състезание-245 мотора,20 ATV-та,205 автомобила,100 камиона.

          -9273 км.,от които 5736 км. състезателни в 15 етапа.Два маратонски етапа без сервизиране.

          -Тази година е юбилейното 30-то издание на рали Дакар.По изключение тръгват на 5-ти януари.

          -Португалия,Испания,Мароко,Мавритания и Сенегал.Няма да се минава през Мали.



          05.януари.2008г.-Лисабон-Портимайо 476км,СЕ 120 км.Нов етап,по маршрута има и пясък.
          06.януари.2008г.-Портимайо-Малага 535 км,СЕ 50 км.Същия етап от 2007г., кара се през планини,пътят е тип от световния рали шампионат.Камионите няма да участват.През ноща всички участници се превозват с ферибот до Надор.
          ........................................................
          Последно редактирано от VE LA; 04-01-08, 11:30.

          Коментар


          • #6
            До: DAKAR 2008

            Преди два дни за Лисабон замина още един българин така че тази година може да се каже че има голямо българско присъствие. Също така ще разчитам на снимки от Малага на руснака и може би от целия маршрут на един поляк който ще е там.

            Говорихме и с испанеца Карлос Авендано на който помогнахме миналата година.Карлос каза че заради успешното завършване на Дакар 07 тази година спонсорите не са се отказали от него и ще се цели в тройката.На това издание няма да кара бащата Мюрел един от най опитните райдъри при АТВ машините.
            С интерес ще следя участието на Шлесер които тази година е с три бъгита като в добрато старо време.Шлесер се е заканил че ще рискува и ще се бори за челните позиции от първия ден.Другите две бъгита ще са му като подвижни донори за части и сервизна помощ.Като и задачата им е да бавят по трасето най голямата конкуренция на Жан-Луи.При машините с две задвижващи колела това са Роби Гордън и Рон Бейли. Още във Вегас Бейли ни каза че много му е притеснено как ще държи темпото на Гордън.Двата им Хамара са изцяло наново подготвени за тази година...........

            Гореща новина от преди пет минути може това издание да бъде анолирано заради терористични заплахи от шибаните чалми.

            Коментар


            • #7
              До: DAKAR 2008

              "Дакар 2008" може да бъде отменен? Такива слухове се носят преди старта на ралито в лисабон, след като френското правителство пусна официална нота, предупреждаваща граждани на страната да не влизат в Мавритания. А там са най-сериозните и много етапи.
              Организаторите на Рали Дакар ще обявят най-вероятно днес, че тазгодишното издание на надпреварата ще бъде отменено, заради опасения за сигурността.
              Основната причина за първото отказване на събитието в неговата история са опасенията за сигурността и страхът от атентати, след като четирима френски туристи бяха убити в Мавритания през миналия месец. Португалската национална телевизия също съобщи, че ралито, което трябваше да започне в Лисабон, ще бъде отменено.
              Анонимен пилот заяви за "Ройтерс": "Казаха ни, че ще има официално изявление от организаторите. Ние чухме, че най-вероятно ралито ще бъде отменено".
              Франция предупреди организаторите, че етапите в Мавритания носят риск от "терористична атака" и това не може да бъде предотвратено.
              В най-добрия случай, ще бъдат отменени етапите в тази страна, което ще лиши ралито от 2/3 от състезателните километри.

              Коментар


              • #8
                До: DAKAR 2008

                Жалко а някой знае ли дали Фифо и Румен -5 са тръгнали и с колко машини? Има ли информация.

                Коментар


                • #9
                  До: DAKAR 2008

                  Току що ми се обади Сашо Ковачев от пресцентъра на "Дакар" - ГОЛЯМАТА ЛОША НОВИНА - РАЛИ ДАКАР Е ОТМЕНЕНО!!!

                  Да го д***т гадните чалми!

                  Коментар


                  • #10
                    До: DAKAR 2008

                    Това за съжаление е факт.
                    Понеже Близнаците не отидоха и те отмениха ралито, то вече голямо състезание без те да го отразяват не може.
                    Диляна Лагадова го потвърди, но ще изпрати малко снимки от дните преди състезанието.

                    Коментар


                    • #11
                      До: DAKAR 2008

                      Наистина много жалко. Аз така се бях наточил. Все се надявам нещо да се промени.
                      Борислав Русенов - 0889593977

                      Коментар


                      • #12
                        До: DAKAR 2008

                        Първоначално публикуван от bobotrojan Преглед на мнение
                        Наистина много жалко. Аз така се бях наточил. Все се надявам нещо да се промени.
                        И аз се надявах, ама забрави!

                        Коментар


                        • #13
                          До: DAKAR 2008

                          Гадост и зараза. Аз тамън се бях наточил да зяпам снимки и да коментираме дружно. Направо съм отвратен от тия чалмаджии откачени. Така туризъм няма да направят в Мавритания, да взимат пример от Мароко.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #14
                            До: DAKAR 2008

                            Ето малко снимки от Диляна
                            Това от високо и още никои не е знаел какво ще стане


                            Изглед от хотела и околностите


                            И сега интересната част щото рали може да няма, но колите са подготвени









                            След малко още ще има.

                            Коментар


                            • #15
                              До: DAKAR 2008

                              Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                              Жалко а някой знае ли дали Фифо и Румен -5 са тръгнали и с колко машини? Има ли информация.
                              Близнак не отидохме. Имахме предчувствие, че нещо няма да е както трябва и оставихме за друг път и те взеха, че го отмениха... Жалко!
                              Последно редактирано от roumen5; 04-01-08, 13:59.
                              Живей за всеки дъх!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X