Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ладога 2010 и BG Мисията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ладога 2010 и BG Мисията

    Благодаря ви за прекрасния материал, Вушев на дълго ми разказва нещата, но е съвсем друго на видео да се усети духа
    sigpic УАЗ-452

    Коментар


    • От: Ладога 2010 и BG Мисията

      Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение
      Благодаря ви за прекрасния материал, Вушев на дълго ми разказва нещата, но е съвсем друго на видео да се усети духа
      И аз, благодаря! Радвам се, че Вушев Ви е разказал …и това е страхотно, но може би поне Вие ще успеете да го убедите да разкаже и на нас… всички тук!? Та той почти през цялото време беше с Боби на „горещите точки,”(а от там няма видео, дори и снимки.. )Неговата гледна точка е много ценна. А и моя „разказ” няма да изглежда някак едностранчив….
      Другият вариант е… Вие да ни преразкажете… така „картинката” за Ладога-трофи 2010 ще е по-пълна…

      И преди да продължим нататък, малко снимки от вече изминалия етап СУ-3.
      Прикачени файлове
      0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

      Коментар


      • От: Ладога 2010 и BG Мисията

        Пътувайки към лагера Видлица, преминахме административната граница с Карелия, напазарувахме продукти поне за два дни и успяхме да купим нов съединител.
        Прикачени файлове
        0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

        Коментар


        • От: Ладога 2010 и BG Мисията

          Докато Гери се приготвяше да разкаже за щетите от изминалия ден, а успях да „разгледам” Сотьо отдолу…и прекрасното място, на което бяхме построили лагера си(Гери специално го търси… миналата година пак са били там)..
          Наши съседи отново бяха Сергей, Роб Сандърс и Марина, белгийците Филип и Куентин и Димата(с казахите малко се загубихме, защото те не можеха да стигнат с камиона до нашето място) .


          На другия ден стартът на Плажната и дюнна гонки беше по обяд. Спахме малко повече, пих кафе на спокойствие(студено естествено),събрах калните дрехите н ги изпрах в Ладожкото езеро.Тони не беше разбрал да остави и своите, та се наложи да си ги изпере сам. Хапнахме и потеглихме към старта. Гери май го бяха засърбели ръцете да покара..и се повозихме по пясъка.
          Сигурно ви прави впечетление, че Вушев се вози в Тойотата и то при почти спусната седалка. Това е, защото Тате си тръгна още от България с болки в кръста и се лекуваше. В Питер обаче той установи ,че си е забравил у дома инжекциите и през цялата Ладога се чувстваше зле, затова във всеки удобен момент се налагаше да „отпуска” кръста и крака си…но издържа до края!

          Когато пристигнахме на старта, минаваха „Шестиците”

          …След тях АТВ-тата(не мога да уточня кой точно клас)
          На плажното трасе пак се видяхме с Юрий Овчинников, и пак си поговорихме…, а вечерта в лагера момчетата яко ме бъзикаха: ..как така като видя Овчинников вместо да го снимам и да му взема интервю(примерно, както правят и други любители като мене) аз спирам камерата и си говорим…защо ли така..и май има нещо гнило тука…!?
          Ама нали се бъзикат..какво да им обяснявам колко богата личност и приятен събеседник е Юрий Овчинников, а и имахме общо хоби…

          Нещо ни доскуча… АТВ-тата или минаваха като по магистрала, или затъваха в съвсем нови „дупки”.Решихме да проследим дюнната гонка …започнаха клас ТР-1.


          Коментар „зад кадър” Герака и Антон(е, от време на време и аз се включвам като „черна станция”.


          „Шестиците”…


          Пак се върнахме на плажа, защото след ТР-2, стартираха машините в клас „Туризъм оупън”.

          След немският екипаж – 721, стартира и нашият Сотьо.
          И в Плажната, и в Дюнната гонки караше Вушев.

          „Туризъм оупън” е многобройна категория…20 екипажа

          Дюнна гонка –АТВ
          0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

          Коментар


          • От: Ладога 2010 и BG Мисията

            Чухме рева на „Чудовищата” от клас „Прото”и се забързахме към плажа…
            Началните кадри са от мястото, където машините изчезваха от погледа.



            След „Прото” всички се върнахме на дюните. Там приключваше старта на ТР-1 и започваше ТР-2. Организаторите решиха да съкратят времето на протичане на сътезанието и започнаха да пускат в трасето екипажите през около една-две минути.



            Дюнна гонка..”компетентната публика” млъкваме и стискаме палци на Сотьо, Вушев и Боби!






            Другите екипажи от нашия клас…





            Дюни – клас „Прото”





            Връщането в лагера беше доста интересно и „екстремно” Гери яко ни раздруса..а Сергей и Роб изкачиха „баирчето” до бивака ни от втория път.

            0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

            Коментар


            • От: Ладога 2010 и BG Мисията

              Това беше втората и последна вечер в лагера Видлица. „Туристите” си бяха организирали вечер с лагерен огън. Филип и Куентин помолиха за резачката, за да набявят дърва за огъня.Тони веднага предложи да им помогне и отидоха заедно. „Царете на огъня” се определяха по количеството и размера на донесените дърва. Познайте кой спечели титлата „Царе”..нашите белгийски приятели Филип и Куентин!
              Димата, за съжаление, не беше намерил предния номер на джипа си, който беше загубил някъде по плажа.
              Докато се разгори огъня и стане жар за готвене, аз се разходих по брега на езерото… , поговорих с дъщеря си по телефона(чувахме се всяка вечер , когато и кликна) и дори след разговора с нея продължих да говоря на камерата колко е красиво Ладожкото езеро…А тя- камерата се „шашкаше” и „мажеше”- все не можеше да се нагоди към този странен тип светлина – белите нощи!


              0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

              Коментар


              • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                Ето и снимките, които Тони направи на 1-ви юни...
                Прикачени файлове
                0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                Коментар


                • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                  И тези...
                  Прикачени файлове
                  0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                  Коментар


                  • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                    И от мене - 1-ви юни, вечерта ;лагера Видлица...
                    Прикачени файлове
                    0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                    Коментар


                    • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                      Афродита и Сотьо да не са братовчеди?Гледам от водата излиза.Страхотни снимки,благодаря.
                      Нищо не мога,и нищо не знам...

                      Коментар


                      • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                        Още веднъж благодарности за снимките и видеото!
                        Няколко въпроса,ако може:
                        -за зареждането с гориво на организаторите ли се разчита,или всеки се оправя сам?
                        -какво е качеството му,доволни ли сте?
                        -за всякакви други флуиди,като масла и спир.течност на себе си ли разчитахте,или има откъде да се закупят?
                        -как се държа съпортното добиче(ТЛК-70),с какъв двигател е и каква скорост поддържахте с кервана по шосетата и магистралите?
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                          Първоначално публикуван от митре Преглед на мнение
                          Афродита и Сотьо да не са братовчеди?Гледам от водата излиза.Страхотни снимки,благодаря.
                          Братовчеди...точно с Афродита...едва ли!?
                          По-скоро ...нещо друго...той-нашият Сотьо си е и красавец...
                          0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                          Коментар


                          • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                            Още веднъж благодарности за снимките и видеото!
                            Няколко въпроса,ако може:
                            -за зареждането с гориво на организаторите ли се разчита,или всеки се оправя сам?
                            -какво е качеството му,доволни ли сте?
                            -за всякакви други флуиди,като масла и спир.течност на себе си ли разчитахте,или има откъде да се закупят?
                            -как се държа съпортното добиче(ТЛК-70),с какъв двигател е и каква скорост поддържахте с кервана по шосетата и магистралите?
                            И аз още веднъж благодаря, радвам се, че ви е интересно!
                            На въпросите:
                            - По принцип идеята на цялото приключение "Ладога", е да разчиташ само на себе си. Разбира се организаторите предлагаха ползването на "Евакуатор"..(ама то срамота); а от тази година и услугата шиномонтаж. При регистрацията за участие ,на екипажа се дава специално отпечатан за състезанието "Атлас" и пътна книга... и от там нататък екипажите сами преценяват... Бензиностанции има, вярно на малко по-големи от нашите представи разстояния, но имa достатъчно. Препоръчително е да се зарежда винаги "до горе", а и в тубите за всеки случай.
                            - За качеството на бензина Герака образно се изрази:"Слаб бензин"!
                            - Всякакви други течности, консумативи и резервни части могат да се закупят на място, но(една много важна подробност)...само с рубли и само в брой!
                            - Имаше една реклама: "Къде си видял "Тойота" да закъса..."! Та нито на пътя, нито в "гората" "съпортното добиче" не ни създадв никакви проблеми. Премина повече от 7200 км .."железарка"! Двигателят е 2,4-бензин. С тази Тойота Боби и Вушев участваха на миналогодишното състезанието в Шумен, на Откриването на сезона в Трявна, направила е доста разходки с Пловдивската група, а след обстойна профилактика преди заминаването ни за Ладога, премина един кратък, но доста екстремен тест в тетевенския балкан
                            - За скоростта с кервана-относително е. Средна скорост по хубавите пътища около 80 км/ч. Вушев все се опитваше да натиска педала повече, но....ДПС са... "на всеки километър" Имаше участъци с лоши пътища, по които беше невъзможно да караме с повече от 20км/ч., иначе рискувахме буса да се разпадне, а багажа в него да се "намести", както се изразяваше Тони
                            0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                            Коментар


                            • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                              Колеги, в юлския брой на списание "OFF-road BG", участието ни на "Ладога" е отразено доста обширно, за което благодаря от името на отбора ни на целия екип на списанието и лично на неговия главен редактор Христомир Николов( "izo4x4")! Сигурна съм, че за всички ще бъде интересно да прочетат интервюто му с Боян Иванов
                              Изпратих на "izo4x4" снимки и нахвърлях малко инфо, относно нашето участие в състезанието, което да му послужи за статията, предполагах... Каква беше изненадата ми, разгръщайки списанието, няма да ви казвам...! Ицо цитирал въпросното ми инфо почти дословно, че даже ми сложил и името... ! Чувствам се малко неловко и . Не знам какво да кажа, само се надявам да е интересно за читателите Ако знаех, че трябва да влизам в ролята на репортер, поне щях да се постарая повече...
                              Иначе целият брой на нашето списание е страхотен! Браво! Изчетох го с удоволствие!
                              0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                              Коментар


                              • От: Ладога 2010 и BG Мисията

                                Привет, Таня,аз съм другия изпращач/ заедно с Киро бях с вас до тръгването на ферибота от Видин/ и нямах търпение да бъда и посрещач, за да изкажа пръв възхищението си, но се разминахме! Нямаш никакав повод да се чувстваш неловко, обширната статия и целия ти разказ са невероятни! Ще събера снимковия материял и юлския брой на списанието в колекцията "...достойни българи по света". Поздрави!
                                "Make love, not war!"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X