Обява

Свий
Няма добавени обяви.

10 години по-късно. Перевал Дятлова.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: 10 години по-късно. Перевал Дятлова.

    Това е провокация! Бях скапан от една китайка в самолета, и веднага щом Хеликоптера ме хвърли при Моралес, се мих с течност за чистене на оптика. Тоньким слоем! Иначе изобщо не изглеждам така, ами млад, строен, и въобще!
    Да, и НИКОГА не сядайте в самолета до китайци! На връщане беше още по-лошо, с дебел китаец. Тия чудни хора се държат сякаш са сами в нужника. В компанията на чашите и смартфоните си. Даже тежко професионалните руски стюардеси понякога се колебаят. Над 40 знаят само китайски, или каквото аз си представям за китайски. Под 40 знаят английски в разни странни форми, но пък се държат като американски пубертети. Двете им форми са еднакво гнусни.

    Коментар


    • #47
      От: 10 години по-късно. Перевал Дятлова.

      Мда. Номерът със снимките не минава((
      Съседът - компютърджия бил на море. Утре ще мисля кого да товаря с тъпите си проблеми.

      Коментар


      • #48
        От: 10 години по-късно. Перевал Дятлова.

        Защо, бре? Какъв е проблемът?
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #49
          От: 10 години по-късно. Перевал Дятлова.

          Искаш ли монитор не каза.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #50
            От: 10 години по-късно. Перевал Дятлова.

            о!ты живой-здоровый!
            Последно редактирано от п-к A.Moralez; 21-08-18, 09:26.
            не убивайтесь так,дамочка! вы так не убьётесь!

            Коментар


            • #51
              От: 10 години по-късно. Перевал Дятлова.

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Това е провокация! Бях скапан от една китайка в самолета, и веднага щом Хеликоптера ме хвърли при Моралес, се мих с течност за чистене на оптика. Тоньким слоем! Иначе изобщо не изглеждам така, ами млад, строен, и въобще!
              Да, и НИКОГА не сядайте в самолета до китайци! На връщане беше още по-лошо, с дебел китаец. Тия чудни хора се държат сякаш са сами в нужника. В компанията на чашите и смартфоните си. Даже тежко професионалните руски стюардеси понякога се колебаят. Над 40 знаят само китайски, или каквото аз си представям за китайски. Под 40 знаят английски в разни странни форми, но пък се държат като американски пубертети. Двете им форми са еднакво гнусни.
              о!ты живой-здоровый!а то пропал куда-то после перевала.инопланетяне не уносили тебя никуда?
              не убивайтесь так,дамочка! вы так не убьётесь!

              Коментар


              • #52
                От: 10 години по-късно. Перевал Дятлова.

                И кО станА с тиЯ снимки сЯ

                Коментар


                • #53
                  Как какво? Стоят при Багирата.

                  Коментар


                  • #54
                    Не. Благодарете на компютърджиите, които така и не намериха 30 секунди, да ми кажат с каква програма да свия снимките, така че да влязат в компютъра. И така - три месеца, колкото и да им се молих. А после умрях аз.
                    А там имаше хиляди дребни зайчета покрай пътищата, никакви птици, никакви едри животни, освен мечки. Мансите казаха - заради вълците и заради нас. И заради мръсните градски бракониери с джипове, които им крадат рибата. Мразят ги, сигурно и убиват наистина. Те не са просто снайперисти от бога, те са на бащата на бога на снайперистите, баща му. Безстрастни като индианците от детските книжки от моето детство. Като казах че не съм от Москва а от България, помислиха, казаха че и аз съм малък местен народ, и че ако искам - на ми пушка, и може да походим заедно в гората. Никой не се поколеба да ходи пред мене, въпреки оръжието, съвършенно трогателно доверие. Преди това ме попитаха само мога ли да стрелям, и провериха с два патрона на хвърлена консервена кутия.
                    А иначе - пандизчийски район. Опасно място.

                    Коментар


                    • I.Stoyanov
                      I.Stoyanov коментира
                      Редактиране на коментар
                      Най-лесно е ако например имаш вайбър. Качваш снимките от компа/телефона на вайбъра към mynotes (демек към себе си). После си ги сваляш обратно от там или ги пращаш на приятел, който да ти ги препрати. Автоматично конвертира снимките към по-малки
                      Иначе има софтуери нарочно за целта,
                      Иначе ако ти се занимава има нарочни софтуери за това, съвсем прости и достъпни.Например: https://zamunda.ch/banan?id=386141&hit=1&t=others

                    • large
                      large коментира
                      Редактиране на коментар
                      Тези програми са ме спасявали в такива случаи:

                      Fast Stone
                      https://www.faststone.org/ в частност
                      https://www.faststone.org/FSResizerDetail.htm
                      или
                      Irfan view
                      https://www.irfanview.com/


                      ето и как се работи с тях:
                      https://aavtech.site/2018/06/batch-r...-image-viewer/
                      https://www.techovity.com/batch-resi...ing-irfanview/

                      И двете програми са със сходен интерфейс.
                      Избираш папката, в която са снимките, Избираш в коя папка да влязат готовите снимки, избираш параметър на "преработка" - да речем резолюция на файла и му даваш старт.
                      За няколко сек до минути, зависи от броя, снимките са готови.
                      Може да комбинираш няколко параметъра, да им сложиш воден знак и т.н.

                      За мен би било интересно ако има трак, да се вкарат ГПС координатите в снимките и да се качат в Мапс, на Гугъл, тогава може да въртиш глобуса и да гледаш по картата.
                      Само тия с пушките, да не тръгнат да те търсят Че и форума е популярен в Матушка.

                      Предполагам и да не се оправиш по интуиция, и с инструкциите, някой би те светнал по вайбър или скайп.

                      Още един Едит.

                      Да продължа със спама, това е безплатна програма за организиране на снимки.
                      От известно време се опитвам да си вкарам в ред медийната библиотека, казано по "nerd"-ски.
                      200 ГБ снимки съм събрал за 20тина години опит с цифрова фотография, главно последните 10, с 12МПх Никон Д90.
                      Добавям етикети, места, локации - ако има ги разпознава автоматично.
                      Лица се опитва да разпознава.
                      Мога да филтрирам снимки по EXIF информацията. Да си намеря всички снимки от даден телефорн, апарат или обектив.
                      Или почти всички снимки на даден човек с дадено устройство, или на дадено място.
                      Абе, за хора със свободно време.
                      Имаше тема за софтуеър, ама то как да пишеш ревю, като след 6м програмата е променена.
                      Който го интересува- инсталира и дерзае.


                      https://www.digikam.org/download/

                      ето как става геотагинга:
                      https://userbase.kde.org/Digikam/Geotagging
                      Последно редактирано от large; 03-11-20, 15:19.

                    • Ясен
                      Ясен коментира
                      Редактиране на коментар
                      Не се подигравайте със Стефан.

                  • #55
                    Бързия камък е много добър, факт.
                    ма Стефан вероятно просто го мързи.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #56
                      Мноу сложно... Десен клик върху файла на снимката, избираш "edit" и се отваря вграденото в "Windows" нещо, наречено "paint", там избираш "resize" - "pixels" и вкарваш числото 1080 в полето "horizontal". Естествено после запазваш снимката под друго име, за да не прецакаш оригинала:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-01.png
Прегледи:354
Размер:269.5 КБ
ID:6665303

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-02.png
Прегледи:359
Размер:254.5 КБ
ID:6665304

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-03.png
Прегледи:363
Размер:209.1 КБ
ID:6665305

                      Срамота е такъв кУрифей на нАуките като Стефан да не може да извърши такава елементарна операция.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • artefekt
                        artefekt коментира
                        Редактиране на коментар
                        Е той вика...да влезнат в компютъра...т.е. вероятно още са в апарата или там каквато памет ползва. А и според любимия тук "Бръснач на Окам"....Търтьо е прав

                      • Bogoljub Gagic
                        Bogoljub Gagic коментира
                        Редактиране на коментар
                        Да-а-а-а, може още да са му в RAW-формат на някоя карта и не могат да му се поберат на компютъра...

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X