Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ШАМПИОНАТ "TRAIL RIDE 09", ГЪРЦИЯ-6 КРЪГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ШАМПИОНАТ "TRAIL RIDE 09", ГЪРЦИЯ-6 КРЪГ

    В началото на годината с Петър Ценков, Близнаците и Събин участвахме в двудневно състезание от гръцкия шампионат на остров Евея.
    Хареса ни и с Петър решихме да караме, колкото състезания имаме възможност...
    Досега сме участвали в няколко кръга и този ни се стори доста съблазнителен по няколко причини...
    Провеждаше се в края на полуостров Пелопонес, една от най-южните части на Гърция, никога не бяхме ходили там, а и във временното класиране имахме добри позиции !
    Пътят до там беше много...около 10 часа...1200 километра, 300 километра след Атина на юг, но си струваше...много !



    Решихме да потренираме и етапа в Гърция от "Балкан Оффроуд Маратон" Серес-Серес, защото аз щях да се състезавам с АТВ-то на Петър Kawasaki KVF750
    Направихме около 60-70 километра, но се оказа, че бензиностанцията в село Вронду не работи и решихме да не рискуваме и тръгнахме за Пелопонес...
    Пристихнахме около 2 часа сутринта в събота и веднага се "размазахме" по леглата...
    Сутринта обаче бяхме силно изненадани...много слънце, топло време, уникална природа, красиво море и бутиков хотел целия от камък в един разкошен залив срещу частен остров







    Разгледахме района и аз за първи път видях в Гърция кактуси...даже се снимахме с Петър, а района за състезанието се очертаваше много атрактивен, високи стръмни планини, скоростни отсечки и тесни пътечки по камънаците.



    За участие се бяха записали 15 АТВ-та и 45 мотоциклета в различните категории, като повечето мотористи бяха участвали и в "Балкан Оффроуд Маратон" и се познавахме...Василис Будрос, Локо, Политими и много други.



    Предстояха ни три етапа, два свързващи и един специален, като общата дължина бе 186 километра.
    Изненадата ни дойде обаче, че свързващите етапи си бяха като състезателните, много сгъстени, а в същото време и доста технични и трудни...
    В първия успяхме да влезем във времето, но доста от нашите конкуренти не успяха да се справят и получиха първите си наказания...
    Петър беше с новия звяр на Can-Am Renegade 800 R xc модел 2010 и щяхме вече да имаме впечетления от машината в бойна обстановка
    Машината се оказа перфектна, но повече ще ви разкаже самия той...
    Аз се състезавах с Kawasaki, че не съм си взел още машината от Зундерт и се надявах поне да финиширам успешно
    Преди да тръгнем минахме през магазина на Еди и той "отпуши" газта и нещата станаха по-интересни
    На старта Петър беше преди мен на 1 минута, а след мен беше техния водача във временното класиране също с Kawasaki KVF 750...
    В старанието си да ни стигне и да се залепи той се "наигра" на една скоростна отсечка и е излетял от пътя...без щети, но е загубил доста време...
    Този път навигацията ни се отдаваше и на двамата и карахме без грешка като сме направили средна скорост 35.65 км/ч аз и 35.77 км/ч. Петър
    Така Петър спечели специалния етап с 1 мин. и 19 секунди пред мен, а третия бе на 6 минути след мен
    Трасето бе изключително технично, макадамови пътища се виеха около 500 метрови пропасти, горски кални участъци, много каменисти пътеки, 1640 метра надморска височина и много студ
    Петър ме изчака и тръгнахме заедно за третия (свързващ) етап, в който трябваше и да заредим на специална зона, защото нямаше бензиностанции високо в планината...
    Загубихме около десетина минути, които впоследствие се оказаха фатални за Петър, защото и двамата закъсняхме за финала и отнесохме наказания
    Оказа се, че имаме двете най-добри времена, но Петър отнесе по-голямо наказание и остана втори, а аз първи...
    Третия и четвъртия бяха на големи разлики от нас и въпреки нашите наказания не успяха да ни изместят
    Повече снимки и инфо очаквайте от Петър, в него е фотото
    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 03-11-09, 08:44.

  • #2
    До: ШАМПИОНАТ "TRAIL RIDE 09", ГЪРЦИЯ-6 КРЪГ

    Е, пиктурес няма ли да има ?
    Оф... нали си бил с kawasaki и сега те е срам да се показваш, май а ?
    WWW.FBRALLYRAID.COM

    Коментар


    • #3
      До: ШАМПИОНАТ "TRAIL RIDE 09", ГЪРЦИЯ-6 КРЪГ

      Така е, това беше едно от най-добре "маршрутираните" състезания на което съм участвал.
      Предизвикателство за интелигентността и уменията на състезателите, роуд-бук - БЕЗ ГРЕШКИ......нещо което до сега не се е случвало.
      Природните дадености също обуславят условия за добра организация на състезания, както и прекрасни гледки във всички посоки....

      Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 03-11-09, 08:23.
      Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
      Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
      www.dakarbg.bg
      www.rallyraid.bg

      Коментар


      • #4
        До: ШАМПИОНАТ "TRAIL RIDE 09", ГЪРЦИЯ-6 КРЪГ

        Предварителната нагласа беше да завършим ЗАЕДНО, като дадем всичко за това Тодор да успее да се пребори за призово място в гръцкия шампионат.
        Затова започнахме с тренировка по трасето на Маратона - Серес-Серес. Ето ги и снимките :



        Това е една живописно място - параклис над огромна пропаст.







        На преден план е "супер-тунингованото" Кавазаки...)





        Може да се каже, че тренировката беше успешна. Настроихме перфектно трип-мастерите и "загряхме" за състезанието.
        А както се оказа, беше много важно трипа да е настроен много точно.
        Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 03-11-09, 09:27.
        Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
        Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
        www.dakarbg.bg
        www.rallyraid.bg

        Коментар


        • #5
          До: ШАМПИОНАТ "TRAIL RIDE 09", ГЪРЦИЯ-6 КРЪГ

          След като открихме почти от първия път хотела - дизайнерски реновиран стар хотел,
          след кратка почивка ето какви гледки видяхме на сутринта...














          Откровенно казано не очаквахме толкова живописно място .....
          /Да не си помисли някой, че работим за някоя туристическа агенция/



          След това дойде ред да видим самото градче /или селце/.

          Тодор позира с удоволствие пред тази таверна...



          Тук на заден план се вижда местен дядо с ЛАПТОП...)





          Малко пози и от мен





          И портокали колкото щеш на главната...





          Тука тръгнахме да търсим КАКТУСИ /нещо необичайно за Гърция/ и разбира се ...гориво... Но по пътя снимахме...



          Ето ги....кактусите....бодливи са...






          Те цъфтят....



          АВТОПОРТРЕТ С УСМИВКА....)))



          Край-плажната улица....имаше и плажуващи...





          Местният "ГЛАРУС"....



          Местните "РОКЕРИ"...

          Още кактуси... и други работи....








          Пристанището.....





          Всичко трябва де е "уговорено "предварително с организатора.....))

          Това беше почивния полу-ден...
          Предстояха около 190 км състезание ......
          Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 05-11-09, 06:55.
          Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
          Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
          www.dakarbg.bg
          www.rallyraid.bg

          Коментар


          • #6
            До: ШАМПИОНАТ "TRAIL RIDE 09", ГЪРЦИЯ-6 КРЪГ

            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
            Този път навигацията ни се отдаваше и на двамата и карахме без грешка като сме направили средна скорост 35.65 км/ч аз и 35.77 км/ч. Петър
            Така Петър спечели специалния етап с 1 мин. и 19 секунди пред мен, а третия бе на 6 минути след мен
            Загубихме около десетина минути, които впоследствие се оказаха фатални за Петър, защото и двамата закъсняхме за финала и отнесохме наказания
            Оказа се, че имаме двете най-добри времена, но Петър отнесе по-голямо наказание и остана втори, а аз първи...
            Третия и четвъртия бяха на големи разлики от нас и въпреки нашите наказания не успяха да ни изместят
            Браво за доброто представяне, уникално
            Отново достойно представяне на нашите, плод на много тренировки и състезания през 2009 г.
            Мисля, че това е съвсем заслужено и мисля, че са НАЙ-ДОБРИТЕ атв-исти по роуд бук на Балканите
            Последно редактирано от Desislav Cekov; 03-11-09, 09:41.

            Коментар


            • #7
              До: ШАМПИОНАТ "TRAIL RIDE 09", ГЪРЦИЯ-6 КРЪГ

              И така предстоеше състезанието.
              Имаше 2 лиезона - ЗА ТОЧНО ВРЕМЕ - в началото и края и 1 SS - специален етап - ЗА НАЙ-ДОБРО време.

              Първият лиезон беше около 60 км.
              Трябваше да се кара доста стегнато - имаше 120 мин за стартиране на SS. Затова имам само няколко снимки от този лиезон, не остана време за повече.



              Това е старта - на брега на морето.
              В последствие - на 38 км - бяхме на 1670 м надморска височина!!!!
              Пропастите около които се виеше пътя бяха наистина смразяващи гледки - за който смееше да погледне.









              Тук зад Тодор е водача във временното класиране Никос, който стартира непосредствено след нас - с цел да е пакетен с нас и впоследствие - да ни изненада.



              Това са снимки от трасето - един от малкото екстрийми - Тодор на вашите екрани - Човека с Кавазакито.
              Вече чух слухове как му е новият прякор - ТЕДИ /от Тодор и Еди /

              Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 05-11-09, 06:52.
              Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
              Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
              www.dakarbg.bg
              www.rallyraid.bg

              Коментар


              • #8
                До: ШАМПИОНАТ "TRAIL RIDE 09", ГЪРЦИЯ-6 КРЪГ

                Относно SS и вторият лиезон - Тодор Ви разказа в общи линии.

                Аз все още обаче не проумявам /то трябва не само ядене, ами и акъл/ логиката на тези Гръцки състезания.
                На SS-а след като имам 1,5 мин по-добро време, а след това изчаквам Тодор, на лиезона караме ЗАЕДНО, финишираме ЗАЕДНО, би трябвало моето закъснение и респективно наказание да е точно с 1,5 мин по-голямо от неговото, и така трябва да имаме ЕДНАКВИ времена?
                Освен ако има коефициент / х2 или х 3/ за минутите на наказанието или на финала, детенцето което приемаше карнетите /май е дъщерята на някой от организаторите - 10-11 год/ е записала различни времена. Както и да е - има време да ги разбера по-нататък, важно е, че целта ни е изпълнена.

                Ето сега и последните снимки:



                Награждаването - на пристанището, на залез слънце....




                Тук ни обясняват да не пръскаме много шампанско...







                Това са основните "карачи" - не се смейте че са с Cymco - Добри са с роуд-бука и не се губят....









                Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 05-11-09, 06:52.
                Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                www.dakarbg.bg
                www.rallyraid.bg

                Коментар


                • #9
                  До: ШАМПИОНАТ "TRAIL RIDE 09", ГЪРЦИЯ-6 КРЪГ

                  Първоначално публикуван от pepino c Преглед на мнение
                  Аз все още обаче не проумявам /то трябва не само ядене, ами и акъл/ логиката на тези Гръцки състезания.
                  На SS-а след като имам 1,5 мин по-добро време, а след това изчаквам Тодор, на лиезона караме ЗАЕДНО, финишираме ЗАЕДНО, би трябвало моето закъснение и респективно наказание да е точно с 1,5 мин по-голямо от неговото, и така трябва да имаме ЕДНАКВИ времена?
                  Освен ако има коефициент / х2 или х 3/ за минутите на наказанието или на финала, детенцето което приемаше карнетите /май е дъщерята на някой от организаторите - 10-11 год/ е записала различни времена. Както и да е - има време да ги разбера по-нататък, важно е, че целта ни е изпълнена.
                  Аз разгледах подробно резултатите и го разбрах...
                  Ние имаме различни времена на финал на SS, но ти ме изчака и тръгнахме заедно.
                  Времето ни на финала е еднакво, но закъснението при теб е по-голямо, защото би трябвало да тръгнеш преди мен.
                  От там идва и по-голямото наказание за теб...
                  Ето ги нагледно, написал съм го на български, че в оригинал е на гръцки

                  Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 03-11-09, 11:44.

                  Коментар


                  • #10
                    До: ШАМПИОНАТ "TRAIL RIDE 09", ГЪРЦИЯ-6 КРЪГ

                    Ок, точно така. Всичко това е ясно и разбираемо.
                    Наказанието е по-голямо точно с разликата от SS..... и така би трябвало да се балансират двете времена....
                    Всъщност те сумират ли се? /SS-а и лиезона?/
                    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 03-11-09, 11:58.
                    Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                    Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                    www.dakarbg.bg
                    www.rallyraid.bg

                    Коментар


                    • #11
                      До: ШАМПИОНАТ "TRAIL RIDE 09", ГЪРЦИЯ-6 КРЪГ

                      Първоначално публикуван от pepino c Преглед на мнение
                      Предварителната нагласа беше да завършим ЗАЕДНО, като дадем всичко за това Тодор да успее да се пребори за призово място в гръцкия шампионат.
                      И този път отборната ни тактика с Петър даде резултат
                      Бяхме се разбрали Петър да "играе" за мен, "натискайки" другите по-надолу в класирането и по този начин аз да се изкача в Генералното класиране, тъй като имах повече шансове от към точки
                      Благодарение на Петър, тактиката ни даде резултат и в момента аз съм водач в Гръцкия Шампионат, а Петър е с шансове да влезе в тройката...
                      В следващите състезания ще "играем" за призово място на Петър, а ако се наложи ще вземаме и подкрепление и от България
                      Така изглежда класирането в момента...доста са сгъстени точките и има много варианти за комбинации в наша полза


                      Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 03-11-09, 12:27.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ШАМПИОНАТ "TRAIL RIDE 09", ГЪРЦИЯ-6 КРЪГ

                        Първоначално публикуван от pepino c Преглед на мнение
                        .
                        Всъщност те сумират ли се? /SS-а и лиезона?/
                        Събират се наказанията, в случая ние имаме от SS-a и от леасона и в крайна сметка сме с 17.43 мин. аз и 18.24 мин. за теб !
                        Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 03-11-09, 12:19.

                        Коментар


                        • #13
                          До: ШАМПИОНАТ "TRAIL RIDE 09", ГЪРЦИЯ-6 КРЪГ

                          Да, преди малко разбрах че се намесва и "МИНУТАТА" от старта - ти стартираш една минута по-късно и така тя се явава от полза - намалява наказанието......

                          Сега за класирането:
                          Нали 4 ия в класирането е "сърдития" който за сега не иска да участва? ако е така остават само 2 ма - 2ия и 3ия..... Много ще е по-лесно ако дойде "подкреплението".....пък тъкмо и те ще се изкефят да покарат на воля из Гръцките маслинови горички.....
                          Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                          Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                          www.dakarbg.bg
                          www.rallyraid.bg

                          Коментар


                          • #14
                            До: ШАМПИОНАТ "TRAIL RIDE 09", ГЪРЦИЯ-6 КРЪГ

                            БРАВО БЪЛГАРИ !!!

                            ПП Който си го може и с Кавазаки си го може
                            0887 246718

                            Коментар


                            • #15
                              До: ШАМПИОНАТ "TRAIL RIDE 09", ГЪРЦИЯ-6 КРЪГ

                              Мъжът с №25 от последната таблица има направо уникална фамилия доста ме засмя не че е смешно ама така се е паднало на нашият език
                              Пък и какво смешно има в Газета

                              П.П.- Г-н Христов браво за класирането, а за отборната тактика това си е направо... нямам думи просто. Как е Кавазакито :
                              [IMG]http://img.userbarz.com/18/3586.gif[/IMG]

                              Марин Маринов - 0885114702

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X