Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"TRANSCARPATIC RАLLY ROMANIA 2009" 26 ЮЛИ-1 АВГУСТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "TRANSCARPATIC RАLLY ROMANIA 2009" 26 ЮЛИ-1 АВГУСТ

    Получих едно интересно предложение за яко рали в Румъния
    2800 км. от които 1800 специални етапи, за 7 дни от 26 юли до 1 август.
    Рали-Рейда е за мотори, АТВ, джипове и камиони и стартира от Орадея, близо до Унгария и финишира на Черно Море близо до Силистра.
    Таксата за участие е 650 евро при записване до 30 юни и включва 7 нощувки в хотели 3 и 4 звезди и хранене за 7-те дена
    Засега сме се записали аз и Петър Ценков с АТВ-та, но очаквам и БАХА БОЙС ( Близнаците) да размислят сериозно
    Събин също се ослушва, макар, че е с най-големи шансове да грабне първото място ( като гледам само КТМ-и) са му конкуренция


    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 29-05-09, 08:35.

  • #2
    До: "TRANSCARPATIC RАLLY ROMANIA 2009" 26 ЮЛИ-1 АВГУСТ

    Само заради географската точност - до Силистра няма Черно море. Мангалия се намира до Дурнакулак и наистина е на Черно Море.
    Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
    NULLA TENACI INVIA EST VIA

    Коментар


    • #3
      До: "TRANSCARPATIC RАLLY ROMANIA 2009" 26 ЮЛИ-1 АВГУСТ

      Първоначално публикуван от Pursie Преглед на мнение
      Само заради географската точност - до Силистра няма Черно море. Мангалия се намира до Дурнакулак и наистина е на Черно Море.
      Пърси, аз съм роден в Силистра и знам, че няма море Исках да кажа, че е много близо до България ( има граница) и в случая е Силистра ( Кълъраш )
      За Дуранкулак не се сетих...

      Коментар


      • #4
        До: "TRANSCARPATIC RАLLY ROMANIA 2009" 26 ЮЛИ-1 АВГУСТ

        Мале-мале - невероятен маршрут Ще минете през "цялата" Румъния - от "европейската" северозападна част от "нашенската" югоизточна, ще карате из невероятните Карпати, даже два затворени етапа са предвидили около Брашов ... сигурен съм, че ще се изкефите максимално

        Успешно представяне ви желая, а ако към наблизо по това време, ще се опитам да ви посетя на място.

        Коментар


        • #5
          До: "TRANSCARPATIC RАLLY ROMANIA 2009" 26 ЮЛИ-1 АВГУСТ

          Хайде, вече е записано в Календара.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #6
            До: "TRANSCARPATIC RАLLY ROMANIA 2009" 26 ЮЛИ-1 АВГУСТ

            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
            ... Таксата за участие е 650 евро ...
            Това е на човек, предполагам? Има ли разлика в таксите за мотори/АТВ и джипове?

            П.П. Намерих им сайта. Във формуляра за записване обаче има и графа "FIA TECHNICAL PASSPORT No". Това означава ли, че колите трябва да са хомологирани по изискванията на FIA?
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 29-05-09, 09:48.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: "TRANSCARPATIC RАLLY ROMANIA 2009" 26 ЮЛИ-1 АВГУСТ

              Това състезание е от няколко години и е много интересно. Бяхме канени и миналата и по-миналата, ама не успяхме да идем. Май е и кръг от техния рали-рейд шампионат

              Коментар


              • #8
                До: "TRANSCARPATIC RАLLY ROMANIA 2009" 26 ЮЛИ-1 АВГУСТ

                Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                Пърси, аз съм роден в Силистра и знам, че няма море Исках да кажа, че е много близо до България ( има граница) и в случая е Силистра ( Кълъраш )
                За Дуранкулак не се сетих...
                Аз само от любов, към Силистра го написах. . Нали знаеш от където жената, от там и родата.
                Успех желая на всички записалили се.
                Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                NULLA TENACI INVIA EST VIA

                Коментар


                • #9
                  До: "TRANSCARPATIC RАLLY ROMANIA 2009" 26 ЮЛИ-1 АВГУСТ

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Това е на човек, предполагам? Има ли разлика в таксите за мотори/АТВ и джипове?

                  П.П. Намерих им сайта. Във формуляра за записване обаче има и графа "FIA TECHNICAL PASSPORT No". Това означава ли, че колите трябва да са хомологирани по изискванията на FIA?
                  Аз зададох същите въпроси за АТВ машините, защото и там изискванията са по FIM, а хомологация за нашите машини няма ( а и моята ще "сцепи" децибелите на прегледа)
                  Казаха ми, че през следващата седмица ще публикуват програма и технически изисквания...

                  П.П.

                  Сгрешил съм с таксата за мотори и АТВ, 750 евро на калпак, а за джиповете е 2400 евро на автомобил !!!
                  Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 29-05-09, 11:38.

                  Коментар


                  • #10
                    До: "TRANSCARPATIC RАLLY ROMANIA 2009" 26 ЮЛИ-1 АВГУСТ

                    Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                    Аз зададох същите въпроси за АТВ машините, защото и там изискванията са по FIM, а хомологация за нашите машини няма ( а и моята ще "сцепи" децибелите на прегледа)
                    Казаха ми, че през следващата седмица ще публикуват програма и технически изисквания...
                    На сайта им има публикуван регламент (поне за джипове и камиони) за 2009. За съжаление е само на френски, но все пак на стр. 11, доколкото разбирам, са изискванията за документи на колите:

                    VEHICULE :

                    Certificat de propriété ou autorisation du propriétaire
                    Carte grise
                    Assurance
                    Passeport technique FIA
                    Papiers d’homologation
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      До: "TRANSCARPATIC RАLLY ROMANIA 2009" 26 ЮЛИ-1 АВГУСТ

                      Днес получих повече информация от Организатора
                      До момента са се записали участници от Италия, Унгария Румъния и ние с Петър Ценков от България
                      Оказа се, че изискванията са много зверски и всичко е по регламент на FIA и FIM за състезания RALLY и BAJA, т.е същите изисквания като за Дакар почти
                      Освен техническите изискванията и нормите за шум, за АТВ-то трябват допълнителни резервоари за питейна вода, фенерчета, факли и изобщо всичко необходимо за оцеляване
                      Преди всеки старт се проверява всичко, а технически преглед се прави и след всеки етап.
                      Етапите са с дължина около 500 км. и се полага една сервизна зона, а за механиците се заплаща такса 520 евро такса, за да имат достъп навсякъде.
                      Контролите са електронни, като в пустинята, минаваш покрай тях до 100 метра дистанция и те отчитат !
                      Трасето е камъниисто и технично в планинините, бързо по земни и тревни пътища...
                      Налага се сериозна подготовка на машините и концентрация за състезанието
                      Ще ви държим в течение за всички подобрения по машините...

                      Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                      Това състезание е от няколко години и е много интересно. Бяхме канени и миналата и по-миналата, ама не успяхме да идем. Май е и кръг от техния рали-рейд шампионат
                      Ицо, това е друго...поканата беше за BANAT RALLY RIDE, през май месец, ама тази година не са го провели...

                      Коментар


                      • #12
                        До: "TRANSCARPATIC RАLLY ROMANIA 2009" 26 ЮЛИ-1 АВГУСТ

                        Не Тоше, Банат си е друго, точно за твойто ставаше въпрос... Както и да е, успех ви желая на двамата с Петър, че ще си е зор...

                        Коментар


                        • #13
                          До: "TRANSCARPATIC RАLLY ROMANIA 2009" 26 ЮЛИ-1 АВГУСТ

                          Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                          Не Тоше, Банат си е друго, точно за твойто ставаше въпрос... Както и да е, успех ви желая на двамата с Петър, че ще си е зор...
                          Може, спомням си темата за Банат само !
                          В тая връзка искам да те помоля, ако имаш инфо от тогава, снимки или друга информация да кажеш, че сайта им не се обновява често...
                          Казаха ми, че ще закъснеят с по-подробно инфо заради закъснението им с правенето на трасето...
                          Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 23-06-09, 11:23.

                          Коментар


                          • #14
                            До: "TRANSCARPATIC RАLLY ROMANIA 2009" 26 ЮЛИ-1 АВГУСТ

                            По принцип тези имаха нещо общо: http://www.dtrn.ro/

                            Конкретно този линк http://www.dtrn.ro/index.php?section...le&article=538 ама на румънски...
                            Ако се опиташ да потърсиш може и да изскочи нещо...
                            Инфото беше горе-долу това, което имаш и ти, само че май тогава нямаха такива строги изисквания към машините и май беше кръг от рали-рейд шампионата им...

                            Коментар


                            • #15
                              До: "TRANSCARPATIC RАLLY ROMANIA 2009" 26 ЮЛИ-1 АВГУСТ

                              Първият етап, който е бил с дължина 500 км. е бил доста тежко изпитание за участниците. Карали са около 13 часа, но добрата новина е, че са финиширали благополучно. Следващите дни етапите им ще са със следните дължини:

                              27.07.2009 Satu Mare - Targu Mures 500 km, EL. 249 km, SS. 251 km
                              28.07.2009 Targu Mures - Brasov 520 km, EL. 220 km, SS. 300 km
                              29.07.2009 Brasov - Brasov 519 km, EL. 179 km, SS. 340 km
                              30.07.2009 Brasov - Brasov 390 km, EL. 200 km, SS. 190 km
                              31.07.2009 Brasov - Calarasi 660 km, EL. 168 km, SS. 492 km
                              01.08.2009 Calarasi - Mangalia 290 km, EL. 63 km, SS. 227 km

                              В класирането от първия ден Тодор Христов е първи, a Пепи Ценков трети при ATV-тата, дано така и да завърши започнатата серия, стискаме палци !

                              Последно редактирано от МАРИЕЛА ХРИСТОВА; 28-07-09, 09:19.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X