Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"RALLY RIDE GREECE 2009" ЕВЕЯ 1-3 МАЙ ГЪРЦИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: "RALLY RIDE GREECE 2009" ЕВЕЯ 1-3 МАЙ ГЪРЦИЯ

    Първоначално публикуван от МАРИЕЛА ХРИСТОВА Преглед на мнение
    Вестник "Монитор"

    Какъв Вранглер бре, нали караха Черокито
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #32
      До: "RALLY RIDE GREECE 2009" ЕВЕЯ 1-3 МАЙ ГЪРЦИЯ

      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
      Какъв Вранглер бре, нали караха Черокито
      Ами така бяха се "маскирали", че журналистите не ги различиха

      Коментар


      • #33
        До: "RALLY RIDE GREECE 2009" ЕВЕЯ 1-3 МАЙ ГЪРЦИЯ

        Съжелявам за късното ми включване по темата но нещо нета ми се беше сдухал.

        Състезанието се оказа доста трудно предизвикателство а не релакс както мислихме.Самият формат се доближаваше по скоро до българските трасета за рали.Много горско каране между дървета с изкачвания и спускания по тесни пътища.Широките рали секции повечето пъти завършваха изненадващо с обратни завои.На много места имаше и дълбока кал която се преминаваше само на лебедка.Всички участници си помагаха за преминаването на тези места.Първият ден когато бяхме затънали сами в трасето се извадихме със задната лебедка по един баир напред. Прекарахме въжето под двата моста към муцуната и така преминахме дълбоката кал.После се заиграхме с още две Черокита и направихме уникално каране.
        При налитането на едни дълбоки коловози предната диагонална щанга се откъсна от заварката на ухото.Карахме към 35/40км.без нея и много коли ни задминаха.В тази ситуация най много ни мъчиха обратните завои който се взимаха много сложно без щангата.По тесните серпентини малките джипки като Сузуки определено имаха предимство.Но навигацията се оказа най сложният елемент в това мероприятие.Никога не съм вярвал че на един остров може да има хиляди пътища и безброй отклонения към тях.Най приятното нещо бяха чудните гледки от планината към морето.Организаторите ни предложиха и дълго плажно каране.

        Добрата новина беше че мото играчите се движиха много добре.При такава жестока конкуренция включително и от местни карачи това беше невероятно.Още повече че в гърция от много години карат мотори по роудбук.Вечерта прекрахме с много смях и кудоши в местен рибен ресторант.

        Втория ден карането беше почти същото с малко по лека навигация. Още в началото на едно от калните дерета в едни пънове раздробихме предно каре и темпото ни значително падна.За втори път се обедихме че дори и чисто нови гуми МТР са абсулютно безпомощни в гръцката кал.Ето защо нямаше друга джипка с такива гуми.На широките пътища си направихме кефа с лудо каране само на заден мост. После обаче следваха тесни пътеки. Една дълга Гега ,Навара пикап и ние станахме шампиони по маневри към финала.На едно кално място при засилка за преминаването му и последвал удър извадихме и предна гума от джантата.Най много ни забави да извадим калта от разбортиралата гума.Не можехме да я вдигнем на стойката.Гумата с калта тежеше сигурно 60/70кг.
        Поне се радвам че завършихме въпреки проблемите това състезание.Близо петстотин километра по такъв вид трасе се оказаха една наистина не лека задача.

        Този ден българските ездачи бяха сътворили чудеса и не бяха оставили на конкуренцията никакъв шанс.Хубаво е когато видиш толкова много от нашите да взимат купи.Браво на Събин Тодор и Пепи показаха класа над другите.Сигурен съм че и много са се изкефили на карането по трасето което за мотори и АТВ беше много подходящо и адреналиново.
        Организацията беше перфектна и състезанието мина като по вода. След края на състезанието направихме яка разходка с АТВта по плажа.Прекарахме един много приятен уикенд.

        Благодаря на Влади КАР от Дупница за асистанса както и на Дънди за превоза и приятните мигове в ресторанта.
        Благодаря и на Веско от фирма UVT който ни предостави он-борд камера на SONY с наистина невероятно качество.

        Коментар


        • #34
          До: "RALLY RIDE GREECE 2009" ЕВЕЯ 1-3 МАЙ ГЪРЦИЯ

          Поздравления за отличното представяне на всички(и на Дънди)!!!

          Коментар


          • #35
            До: "RALLY RIDE GREECE 2009" ЕВЕЯ 1-3 МАЙ ГЪРЦИЯ

            Много снимки има качени от техните фотографи като най-много са снимали Близнаците, разбира се
            Аз Събин и Петър имаме най-малко снимки, щото много рано сме "прелитали" и ги е нямало фотографите
            Ще публикувам някои от най-интересните...ето например противопожарните полоси, които се изкачваха и спускаха, а отдолу чакаше линейката





            На техническия преглед измерваха и децибелите ( аз минах с връзки ), а Админ-а на гръцкия оффроуд форум се сдоби с шапка на 4х4 Адвенчър, че били много известни по света



            На следващите снимки се вижда как с Петър "отнасяме" N 1 при моторите



            Имаше много каране по реките...2 км. през първия ден и същата река наобратно през втория ден...



            Имаше и доста каране по плажа (основно камъни) и много скоростни отсечки...следващите снимки ще ви дадат представа...





            И ето атрактивната езда на Близнаците...докато е здрава колата





            И победителите






            Всичките над 1000 снимки можете да разгледате тук !
            Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 08-05-09, 17:47.

            Коментар


            • #36
              До: "RALLY RIDE GREECE 2009" ЕВЕЯ 1-3 МАЙ ГЪРЦИЯ

              Е щом сте имали и качествени камери, даите да видим и някой филм. Имали?

              Коментар


              • #37
                До: "RALLY RIDE GREECE 2009" ЕВЕЯ 1-3 МАЙ ГЪРЦИЯ

                Браво момчета поздравявам ви

                Коментар


                • #38
                  До: "RALLY RIDE GREECE 2009" ЕВЕЯ 1-3 МАЙ ГЪРЦИЯ

                  Ако може малко видео и аз ще се радвам.Благодаря предварително
                  Константин Вълчанов.0888313247

                  Коментар


                  • #39
                    До: "RALLY RIDE GREECE 2009" ЕВЕЯ 1-3 МАЙ ГЪРЦИЯ

                    Първоначално публикуван от kosio7808 Преглед на мнение
                    Ако може малко видео и аз ще се радвам.Благодаря предварително
                    Организаторите изготвят филм 30 мин. за състезанието, очаквам да го изпратят и ще го кача веднага

                    Коментар


                    • #40
                      До: "RALLY RIDE GREECE 2009" ЕВЕЯ 1-3 МАЙ ГЪРЦИЯ

                      Подробно в "МОНИТОР"



                      Коментар


                      • #41
                        До: "RALLY RIDE GREECE 2009" ЕВЕЯ 1-3 МАЙ ГЪРЦИЯ

                        Ето и малко кадри от колата на Близнаците. В началото е старт на етап "връзка", който се кара леко, а малко по-късно се вижда и старта на специалният етап където се кара на макс.

                        Малко сме се изложили с монтажа на камерата този път

                        Видеото е в HD формат и ще върви само на модерни компютри.

                        http://htftp.offroad-bulgaria.com/sa...eo/greece1.wmv
                        Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 29-05-09, 08:13.

                        Коментар


                        • #42
                          До: "RALLY RIDE GREECE 2009" ЕВЕЯ 1-3 МАЙ ГЪРЦИЯ

                          През изминалия уикенд в Гърция се проведе поредния кръг от техния "Trail Ride" шампионат отново около остров Евея.
                          Аз и Петър Ценков отново бяхме на линия и леко се притеснихме от температурите...около и над 35 градуса



                          Организацията беше много затруднена от активния сезон и липсата на места в хотелите и всичко се разви в един ден
                          Сутринта в 7.30 бяха записванията, раздаването на пътната книга, брифинг и старт в 10.00 часа.
                          Щаба на състезанието беше на самия плаж в едно гъзарско завяедение, от където беше и старт-финала на състезанието.
                          Организаторите са същите, които ще правят и гръцката част на "Балкан Оффроуд Маратон 2009"



                          Участниците бяха около 60, АТВ-та 11 в нашия клас и 2 в клас GPS...заради жегите много хора не дойдоха...





                          Заради моя грешка при записването и мрънкането на някои участници не ни оставиха да стартираме заедно и ни развалиха схемата, която си бяхме направили
                          Аз стартирах на 35 минути разлика от Петър като трасето беше 170 км. от които 120 специален етап.
                          Изключително прашно и скоростно трасе, много камъни и красиви гледки...за съжаление не остана време за снимане.
                          Тубата с горивото остана при мен и Петър беше на косъм да изгасне и намали темпото. Това му костваше и загуба на време и остана на 4-то място...
                          При мен проблемите започнаха след 100-я километър...дотогава се движех с второ-трето време, но блокира холдера на роудбука
                          Това изискваше да спирам и да въртя на ръка след всяка трета точка...
                          Зас капак на всичко срязах и задна гума и това ми костваше 23 минути в последната времева контрола и се смъкнах на 7 място...
                          Експериментирах с нови гуми, леки двупластови MAXXIS ALL TRAK, но се оказаха неподходящи за този тип трасета.
                          Във временното класиране аз се "свлякох" на 5 позиция, а Петър изскочи на 6-та от 8-ма...още имаме шансове за тройката



                          Намерихме и един хубав хотел, на брега на морето
                          В този хотел най-вероятно ще бъдат настанени българските участници на "24 часа на АТИНА"





                          Следващия кръг е на 27 септември...смятаме и него да го уважим
                          Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 30-06-09, 10:29.

                          Коментар


                          • #43
                            От: "RALLY RIDE GREECE 2009" ЕВЕЯ 1-3 МАЙ ГЪРЦИЯ

                            Ще ходи ли някой тази година на Evia Rally Raid? Щото гърците правят яко промо из цяла Европа, може да дойдат и яки карачи...

                            Ето тук официалният трейлър за тазгодишната надпревара... Май ми се мернаха познати муцуни ...
                            Тази година състезанието ще е от 8 до 10 юли.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X