Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"TRAIL RIDE 09" ОСТРОВ ЕВЕЯ, ГЪРЦИЯ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "TRAIL RIDE 09" ОСТРОВ ЕВЕЯ, ГЪРЦИЯ



    През изминалия уикенд се проведе първия кръг на "TRAIL RIDE" Шампионата в Гърция ! След като миналата година бях поканен и взех участие в изданието до АКРАТА, реших и тази година да потренирам с road book
    Пътуването беше ужасно, защото вървеше стачката на селяните и бяха блокирали границата и всички магистрали
    Оказаха се фенове на спорта и ме пропуснаха да мина, но впоследствие се оказа, че трябва да направя с 360 км. повече за да стигна до острова...



    Пристигнахме рано сутринта, а температурата беше 18 градуса и печеше силно слънце...
    Остров Евея (Евбея) е най-големия гръцки остров в Егейско Море и втори по-големина сред останалите и се намира на 70 км. от Атина. Свързан е с мост с континента, много чист и спокоен, с разнообразен релеф с много мек климат и много таверни по брега на морето !











    И така, радвах се на слънцето, пиех фрапе, чаках да се съберат състезателите ( оказа се, че съм от първите ), а през това време хората си караха сърф...на 24 ЯНУАРИ

    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 27-01-09, 01:28.

  • #2
    До: "TRAIL RIDE 09" ОСТРОВ ЕВЕЯ, ГЪРЦИЯ

    Вечерта в хотела до морето ( този път беше стар и кофти) се събрахме на брифинг, около 60 мотоциклета, 17 АТВ-та и 18 джипа
    Обещаха ни 180 км. хард ендуро и 10-ина километра свързаващи етапи... Казаха, че е прогизнало от дъждовете и ако на следващия ден вали, ще отменят втория етап заради дълбоки коловози
    Аз, разбира се бях си направил молебен за дъжд и казах, че ако отменят етапа, за какво идваме да караме ЕНДУРО
    Ето няколко снимки от трасето, направени от организаторите







    Стартът беше даден точно в 8 часа, като стартирахме на 30 секунди !



    Трасето се оказа доста динамично и технично в първата си част, като много интересна бе отсечката от 10 км. от върха на планината до морето, покрай лентата за транспорт на руда...









    В тази част, поради високата скорост направих грешка в сложна точка от пътната книга и се загубих...това ми костваше 10 мин. изостаане и на втория етап се събрахме 7-8 АТВ-та в тия 10 минути
    Точно тогава заваля дъжд и усетих, че сега е момента за мен
    Много трудни участъци, изкачвания с голям наклон и много камъни, около 1.5 км. коловози и кал до ушите
    Първи завършихме етапа две АТВ-та и три мотора, останалите финишираха след час...имали са грижи на изкачванията и коловозите...



    Финала бе на брега на морето, а щаба беше разположен в таверна Голям купон, докато се обработят резултатите, а аз се запознах с Администратора на гръцкия Оффроуд Портал и по тоя повод, той почерпи с ледено узо



    Изчаках награждаването, защото бях сигурен, че имам добро време през втприя етап, но не бях сигурен за първия...
    Оказа се, че съм на 4 минути след първия и на 42 мин. пред третия
    Победителят Янис Мирос с Yamaha Raptor бе участник и в АТV Challenge в Троян, а третото място зае Никос Малис с Kawasaki KVF 750



    Организацията на състезанието бе добра, трасето перфектно и интересно ! Нашите съседи са доста напреднали в карането с роуд бук, а това е начина за навигация в повечето европейски състезания...
    Следващото интересно състезание е на 1 май, пак на същия остров, като за първи път ще се провежда в рали-рейд формат, по 250 км. на ден за мотори, АТВ и джипове !
    Състезанието ще се казва "Рали Гърция" и ще бъде кръг от Източно-Европейския Ендуро Шампионат
    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 27-01-09, 02:39.

    Коментар


    • #3
      До: "TRAIL RIDE 09" ОСТРОВ ЕВЕЯ, ГЪРЦИЯ

      Поздравления за класирането.
      Добре че има кой да представлява родните атв-исти достойно...

      Има ли от някъде повече снимки от самото трасе? Или видео?
      Не го ли снима някоя телевизия?
      Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
      Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
      www.dakarbg.bg
      www.rallyraid.bg

      Коментар


      • #4
        До: "TRAIL RIDE 09" ОСТРОВ ЕВЕЯ, ГЪРЦИЯ

        Браво Христов с толкова малка разлика все едно си с първо време.Явно вече свикваш с карането по роуд бука като знам колко много пътища имат гърците. И времето е било точно в твой стил.Това вече е достойно представяне и найстина добра тренировка за Германия.Щом си се справил толкова добре при такава силна конкуренция като гръцките райдъри значи имаш големи шансове за добри класирания на всяко друго място.


        Това състезание на същия остров ли е дето ни поканиха на някакво голямо тяхно оф-роуд рали

        Коментар


        • #5
          До: "TRAIL RIDE 09" ОСТРОВ ЕВЕЯ, ГЪРЦИЯ

          Браво! Много ме радват такива новини за успех на Българин.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            До: "TRAIL RIDE 09" ОСТРОВ ЕВЕЯ, ГЪРЦИЯ

            Близнаците, стягайте се след Германия в Гърция. Чух, че и албанците ще са там. Това е мястото да им го върнем за Берово.

            Коментар


            • #7
              До: "TRAIL RIDE 09" ОСТРОВ ЕВЕЯ, ГЪРЦИЯ

              Тодоре позравления за подиума в Гърция и успех в Германия, ще стискам палци.

              Коментар


              • #8
                До: "TRAIL RIDE 09" ОСТРОВ ЕВЕЯ, ГЪРЦИЯ

                Вече това са нормални резултати за Христов, колко опит натрупа по чужди състезания. Той май е по-сериозен и от местните !
                Нека да тренира, че ще бъде водача в Германия, ако не сложа и аз роуд бук!
                Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 27-01-09, 20:32.

                Коментар


                • #9
                  До: "TRAIL RIDE 09" ОСТРОВ ЕВЕЯ, ГЪРЦИЯ

                  Браво, Христов! Много добър финал /то с тия нищожни 4 мин. можем да смятаме, че си първи/, но карай . Надяваме се във Франция да ги начаткаш и да си дойдеш пък с ПЪРВОТО място. Успехи!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: "TRAIL RIDE 09" ОСТРОВ ЕВЕЯ, ГЪРЦИЯ

                    Интересни снимки от трасето в сайта на организаторите















                    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 29-01-09, 19:49.

                    Коментар


                    • #11
                      До: "TRAIL RIDE 09" ОСТРОВ ЕВЕЯ, ГЪРЦИЯ

                      [URL="http://www.4x4bg.com"]www.4x4bg.com[/URL]

                      Коментар


                      • #12
                        До: "TRAIL RIDE 09" ОСТРОВ ЕВЕЯ, ГЪРЦИЯ

                        БРАВО!
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #13
                          До: "TRAIL RIDE 09" ОСТРОВ ЕВЕЯ, ГЪРЦИЯ

                          Списание "4 х 4"

                          Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 13-03-09, 06:49.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X