Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

    Не знам дали някой тук си дава сметка какъв подвиг е от първо явяване на това състезание не само да успееш да минеш техническата проверка, но и да успееш да завършиш състезанието !!! Това състезание е като минно поле, на всяка крачка те дебнат дисквалификацията, умората и отчаянието !!!

    БРАВО !!! НЯМА ГРАМ ЗНАЧЕНИЕ НА КОЕ МЯСТО СТЕ, БРАВО !!!
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #47
      До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      ...Това състезание е като минно поле, на всяка крачка те дебнат дисквалификацията, умората и отчаянието !!!

      БРАВО !!! НЯМА ГРАМ ЗНАЧЕНИЕ НА КОЕ МЯСТО СТЕ, БРАВО !!!
      Най-точните думи за това състезание е казал Гоблин
      Завършихме... и двамата Десо има повече обиколки, защото му сложиха по-бърз транспондер
      Нямам думи за състезанието, нямам думи за организацията, а и още нямам "ръце" за писане...
      Всичко е УНИКАЛНО
      Супер тежко трасе, добре познатата "рулетка" от мотокроса тук бе 10 километра...пясък, коловози,
      тапи, блъскане, закъсали, припаднали, отказали се, над 100 съдии, дълги скокове, ужасни "змейки"...ако не си тук няма да го разбереш ...
      И всичко това в продължение на 3 часа...
      А ние си мислехме, че караме по тежки състезания в България...вече има идеи за "ATV Challenge Cup"
      Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 21-02-09, 18:49.

      Коментар


      • #48
        До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

        БРАВО МОМЧЕТА! Радвам се, че сте завършили това състезание и няма никакво значение на кое място сте се класирали. По- важно е,че сте придобили повече опит и сте се заредили с положителни емоции! Поздравления !

        Коментар


        • #49
          До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

          Незнам какво да кажа след днешния ден! Това състезание ми обърка представата за състезания за АТV! Има много неща които ще напиша, но сега искам да наблегна на няколко фрапиращи факти. Първото което се оказа като много трудно е записването и техническия преглед до стартирането ни. Такъв контрол и организация би била като в NASA, цяло чудо е че минахме през двата и отговорихме на всичките им изисквания.
          Иначе самото състезание е много различно от познатите ни формати. Тук разликата е че през 3-те часа каране на пълна газ всяка обиколка трасето се променяше. След 2-та обиколка трасето през 90% от него стана като ролетка от мотокрос и беше истински ад. Радвам се че завършихме като през цялото време се движехме и двамата доста добре. Има обаче доста фактори които не ни бяха ясни и ни костваха доста.

          Коментар


          • #50
            До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

            Браво,аз още вчера си знаех,че ще издържите.Показахте им кои са шампионите.
            п.п.Нямаше ли награда "ROOKIE of the Race"
            Николай Миланов

            "Fear. Fear attracts the fearful… the strong… the weak… the innocent… the corrupt. Fear. Fear is my ally."

            Коментар


            • #51
              До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

              Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
              Незнам какво да кажа след днешния ден! Това състезание ми обърка представата за състезания за АТV! Има много неща които ще напиша, но сега искам да наблегна на няколко фрапиращи факти. Първото което се оказа като много трудно е записването и техническия преглед до стартирането ни. Такъв контрол и организация би била като в NASA, цяло чудо е че минахме през двата и отговорихме на всичките им изисквания.
              Иначе самото състезание е много различно от познатите ни формати. Тук разликата е че през 3-те часа каране на пълна газ всяка обиколка трасето се променяше. След 2-та обиколка трасето през 90% от него стана като ролетка от мотокрос и беше истински ад. Радвам се че завършихме като през цялото време се движехме и двамата доста добре. Има обаче доста фактори които не ни бяха ясни и ни костваха доста.
              Браво и на двамата.
              Десо добре, че вече Тодор не е сам и когато знаеш, че някъде там има и друг Българин нещата са по добре. В един момент ще осъзнаеш, че едно такова преживяване може да замести няколко наши състезания. И ако имаш достатъчно амбиции ще опиташ да го организираш и тук.

              Коментар


              • #52
                До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

                Браво браво много се радвам и за двама ви ! Това е наистина достойно постижение. Гордея се, че ви познавам лично. Сега вече няма какво да ви се види сложно в АТВ спорта. Лошото е, че ще ви е скучно на родните изяви. Радвам се, че и Христов видя какво значи френски преглед на техниката преди старта. Това участие ще ви остави траен спомен сигурен съм ! Финала в това тежко състезание е равносилен на победа.
                Доказахте, че в България все пак има карачи при АТВ дето нямат кухи оправдания и страхове за международни прояви.

                Чака ви Баха Саксония...


                Христов айде пускай снимки.....Знам сега какво правиш..
                Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 21-02-09, 22:58.

                Коментар


                • #53
                  До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

                  Снощи Десо говори дълго с Goblin (нашия специалист за Франция и регламентите) и се оказа, че с минаването на теническия преглед нищо не е свършило...





                  Предстоеше ни избиране на място за pit-stop, 3х3 метра за всяко АТВ, като трябваше да имаме следните неща:
                  • количка, за да натовариш тубите ( 74 евра )
                  • пожарогасител 5 кг. за всяко АТВ ( 300 евра двата )
                  • постелка за АТВ-то, защото не може да спира на асфалта
                  • Не трябва да се пуши в парка, иначе дисквалификация
                  • не трябва да зареждаш със запален двигател, иначе дисквалификация
                  • не трябва да се движиш с повече от 20 км/ч в пит зоната, иначе дисквалификация
                  • на излизане от зоната спираш и когато съдията ти каже, излизаш ! Иначе, дисквалификация

                  Проверките се правеха без да те уведомяват, просто после го свеждат до знанието ти...
                  По тия причини, хукнахме рано сутринта ( Goblin ни даде координати) и намерихме всичко на гореописаните цени...



                  Докато пазарувахме Драев намери място, и то добро, а ние като видяхме другите зони, направо ни се стъжни и се почуваствахме като бедни роднини...









                  Имаше и дежурните девойки на Red-Bull ( ама нашите са си по-хубави ) и два рекламни автомобила от последния Дакар в Южна Америка





                  След като си направихме зоната, облякохме кофражите, изпихме си допинга ( Reg-Bull и IsoStar ) и поехме към закрития парк ! Точно в 12.25 тръгнахме през града, всички улици бяха затворени с метални решетки, а полицаите на всеки 50 метра с ужасно много публика и фенове
                  Преди старта, вече на плажа, върнаха още един участник, не разбрахме какво му намериха, но го "резнаха" от участие...
                  Точно в 13 часа стартът бе даден...невъобразимо и неописуемо усещане...500 АТВ-та, в 10 редици по 50 на всеки 10 секунди...
                  Последно редактирано от Goblin; 23-02-09, 23:10.

                  Коментар


                  • #54
                    До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

                    Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                    ... Лошото е, че ще ви е скучно на родните изяви.

                    Чака ви Баха Саксония...
                    Вече твърдо сме решили тази година да наблегнем само на тежки състезания в чужбина, защото нивото е високо, сверяваш си часовника,
                    а и много неща научаваш
                    За Германия сега ни се струва много леко, но няма да го подценяваме
                    Изготвили сме си специална програма за подготовка, защото в карането му е цаката

                    Коментар


                    • #55
                      До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

                      Подробности за старта и обиколките ще напишем в България, че тук интернета е яка цифра, а и нямаме много сили...
                      Победител е французин, който печели за четвърти път състезанието, от 15 години се състезава за фирмения отбор на YAMAHA, европейски шампион по мотокрос
                      Утре ще му напиша имената, че ги забравих...



                      Втори е фирмения пилот на Can-Am с DS 450



                      Третия е с Honda, утре ще го "разконспирирам" и него
                      Десо направи много добро класиране, с 66-то време в Over Al и на 28 място в класацията на чужденците с FIM лицензи
                      Даже успя да победи и Сирил Деспре, който за първи път се състезава...
                      Аз съм с 134-то време в Over All, а вкласацията на FIM съм 53-ти, след Сирил Деспре




                      И две наши снимки за загрявка, повече като се върнем в България, че са около 1200 броя
                      Утре ще гледаме моторите...1000 броя на масов старт, в 10 редици по 100 на 10 секунди...мания





                      Победителите

                      Коментар


                      • #56
                        До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

                        С ВАС СМЕ. САМО НАПРЕД.

                        Като казаха и преди мен - гордея се, че ви познавам лично. Нямам думи, просто направете нещо с което всичките ние ще се гордеем.

                        БЪЛ ГА РИ Ю НА ЦИ.
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #57
                          До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

                          Romain Coupre се казва победителят. Взето от тук :
                          http://www2.yamaha-motor.fr/actu/spip.php?article2338

                          Има и класирането там.

                          Коментар


                          • #58
                            До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

                            ЕДНО ГОЛЯМО БРАВО И ОТ МЕН
                            Достоино представяне
                            МНОГО ВИ СЕ КЕФЯ

                            Коментар


                            • #59
                              До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

                              В общото класиране от 436 завършили и класирали се участници, Десо е 206ти, Тодор е 385ти.

                              Само от от 1во до 5то място състезателите са в една обиколка. Смятайте за какво става въпрос. Това са само заводски отбори. Обиколката миналата година беше 12км за тази година не съм сигурен колко е. Миналата година победителят успя да навърти 13 обиколки.

                              От 6ти до 24ти са на една обиколка назад.

                              От 25ти до 82ри са на две обиколки назад.

                              От 83ти до 174ти са на три обиколки назад.

                              От 175ти до 268ми са на четири обиколки назад.

                              От 269ти до 332ри са на пет обиколки назад.

                              От 333ти до 338ми са на шест обиколки назад.

                              От 369ти до 394ти са със седем обиколки назад.

                              Назад в класирането постепенно изпадат до 11 обиколки назад за последния.

                              Най-отзад има още 30 човека които не са класирани (мисля поради недостатъчен брой обиколки).

                              За мен постижението е страхотно. Имайте предвид че в първата половина, в която е и Десо, 90% от класираните са местни, които се готвят за това нещо цяла година - често с предишни участия, с опит и подготовка за такъв тип състезания.

                              Десо и Тодор караха соло, без смени - на много от другите екипажи пилотите се сменят.

                              Това което ще ни интересува е класирането на чужденците (има отделно такова) и класирането на соло пилотите. Дано ги публикуват скоро.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #60
                                До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

                                БРАВО и ПОЗДРАВЛЕНИЯ и от мен !!!
                                Кръвна група 0+

                                Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X