Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЕНДУРО В ГЪРЦИЯ "TRAIL RIDE " AKRATA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЕНДУРО В ГЪРЦИЯ "TRAIL RIDE " AKRATA

    По време на световната шестдневка в Серрес ( ISDE ) се запознах с един от организаторите на "TRIAL RIDE" шампионата в Гърция и получих покана да участвам в следващият кръг в Акрата, близо до Патра, на 160 км. от Атина на полуостров Пелопонес.
    И понеже ми е много интересно как се организират Шампионатите навън, качих АТВ-то на ремаркето и тръгнах за Гърция.
    След доста приключения ( "наредих" клапаните на "Шарана" и чакахме 24 часа във Волос ) и 1200 километра, най-после стигнахме до Акрата За което благодаря на Георги Фиков и Валтер от Троян !!!
    Оказа се китно селце на брега на Йонийско ( Адриатическо) море в Коринтския залив...





    Хотелът беше на брега на морето, имаше специална цена за участниците, а таверните наоколо беха невероятни
    Бяхме пристигнали в петък и с изненада установихме, че състезанията в Гърция са основно еднодневни, като събота се използва за технически преглед, настаняване и хапване-пийване
    Имаше записани над 140 участника с мотори, АТВ и джипове разделени в в няколко категории



    Техническият преглед бе от 18 до 21 часа, като се минаваше под шатрата и специалист в различните машини оглеждаше участниците !
    Мен лично ме провери Организатора Мелетис...



    На прегледа за АТВ и мотори основно се наблягаше на предпазните средства и уредите за навигация- холдер за роудбука и трипмастер
    Май пропуснах да кажа, че състезанията в Гърция за АТВ, мотори и 4х4 се провеждат САМО с роудбук ( пътна книга )



    Пътната книга беше направена перфектно ( обещаха ми програмата за рисуване ) и добрата новина беше, че я получихме на руло и нямаше да пада голямо лепене и навиване Лошата новина бе, че с големите цифри е общата дистанция, а с малките от точка до точка, т.е. точно обратно на нашия стандарт...
    До късно вечерта продължиха записванията (таксата е 50 евро за мотори и АТВ) и техничекият преглед при проливен дъжд ( радост за душата ми, само аз бях с АТВ 4х4)



    Оказа се, че има още един български участник, Христо Кацански от Сопот, който живее от години в Гърция и се състезава с HONDA CRF 450 в клас "Ветерани", движи се в петтицата във временното класиране за Шампионата
    Надява се в последния кръг да влезе в тройката и да си намери спонсор, защото в Гърция спонсорират само първите трима...
    Предаде много поздрави на всички от Сопот...



    Ивайло Върбанов и Мария ( Върбанелка ) бяха тръгнали с мотори от остров Закинтос, където бяха за да видят костенурките Careta-Careta, обаче дъжда им развали разходката и се оказаха...на състезание
    Разбира се, поляхме мъката по костенурките обилно с узо и калмари и Иво обеща на другия ден да вика за мен...



    Утре ще пусна снимки от състезанието и ще разкажа за странният регламент на състезанието, който ме шашна и дълго смятах с калкулатора...
    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 24-09-08, 17:35. Причина: Добавяне на снимка !

  • #2
    До: ЕНДУРО В ГЪРЦИЯ "TRAIL RIDE " AKRATA

    таман стана интересно и..................... свърши
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • #3
      До: ЕНДУРО В ГЪРЦИЯ "TRAIL RIDE " AKRATA

      Има нещо такова ... айде чакаме снимки

      Коментар


      • #4
        До: ЕНДУРО В ГЪРЦИЯ "TRAIL RIDE " AKRATA

        Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
        таман стана интересно и..................... свърши
        Снимките са му в другия фотоапарат, а го е забравил в чужда кола...
        Утре ще ги качи, нали трябва да се похвали, че има медал...

        Коментар


        • #5
          До: ЕНДУРО В ГЪРЦИЯ "TRAIL RIDE " AKRATA

          а честито тогава, ама първия или втория ден е взел медал че разбрах че първия ден е бил по тежък етап а и си требе сериозна подготовка за такова трасе
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • #6
            До: ЕНДУРО В ГЪРЦИЯ "TRAIL RIDE " AKRATA

            Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
            а честито тогава, ама първия или втория ден е взел медал че разбрах че първия ден е бил по тежък етап а и си требе сериозна подготовка за такова трасе
            За първият ден не издържах много, трябваше да се пазя и на второто узо спрях, ама другите продължиха "етапа" до края...до 170-то евро

            Коментар


            • #7
              До: ЕНДУРО В ГЪРЦИЯ "TRAIL RIDE " AKRATA

              Стартът на състезанието бе даден в 8.30, като първият стартирал с номер 1 бях аз
              След мен на 30 секунди стартираха и другите АТВ-та и мотоциклети, а последни автомобилите. Започнахме от почти 0 метра надморска височина, от плажа на селото, през коритото на пресъхнала река и стигнахме до 1620 метра





              Трасетата бяха две, леко 120 км. за фабричните автомобили и тежките мотори (струговете) и тежко 147 състезателни километра за АТВ, мотори клас "PRO" и оборудвани автомобили ( бяха много малко )













              Автомобилите бяха повече тунинговани от към цвят и лепенки и нямаше сериозно подготвени и се чудех как ще се справят в гората...
              Когато стартирах обаче разбрах каква е концепцията, нямаше хард пътеки, пробиване на пътища и построяване на мостове...
              Трасето бе широко, технично, с много кал и камъни и основно се наблягаше на навигация и тактическо каране



              Казвам тактическо, защото по правилник всяка категория има определена "Средна Скорост за Дижение"
              За АТВ това бяха 42 км/ч. Това означава, че ако трасето е 210 км дълго, ти трябва да финишираш на 5 час
              В трасето има разположени тайни контроли на различна дистанция и засичат кога си пристигнал при тях, примерно на 25 км. трябва да си на 35 мин. от старта и т.н.
              Ако пристигнеш по-рано, всяка минута е наказние...
              Ако пристигнеш по-късно, всяка минута пак е наказание
              Тогава разбрах, защо гърците цяла вечер нещо смятаха и си пишеха по пътната книга...
              Аз подкарах на пълна ръчка и бях доста напред, но на върха мотора ми нещо се прецака ( май, че от настройките на инжекциона за надморска височина) и финиширах с 4 време, но в крайното класиране останах на 5 място...Бях набрал 50 минути наказания, а първият беше само с 9 мин.
              Победителят в клас АТВ беше с китайче KYMKO 250 и е водач във временното им класиране



              Този правилник основно цели по-голяма сигурност, защото Организатора не може да отцепи цялото трасе !
              Към организацията имаше специален екип за бързо реагиране в кризисна ситуация, който включваше алпинисти, парамедици, пещерняци и хора подготвени да се включат в хард условия !
              Тяхната федерация им осигуряваше безплатно напълно оборудвана високопроходима линейка



              Обработката на данните ставаше много бързо и в 15 часа имаше класиране, а в 16 часа беше награждаването !!!





              Имаше и клас "Жени" където изцяло женският екипаж бе със "Сузуки Витара"
              Е, не са толкова добри и красивив като Вера, но все пак са жени...



              В Шампионата им участват основно спортни АТВ-та, KFX 450 и Raptor на Ямаха, а Polaris и Can-Am въобще ги няма...
              Ето тези двама младежи се навиха да участват на състезанието в Троян



              За мен въпреки всичко това беше интересно изживяване, много нови запознанства, популяризиране на българските състезания в чужбина ! Бяха чули за "Адвенчър България" и за догодина искат да дойдат 3 джипа, 5 моториста и няколко АТВ-та при условие, че им направя роудбук
              Ще отида да карам и в последният им кръг през ноември мееец, близо до Атина , за да тренирам с пътната книга... нали ме чака догодина BAJA SAXONIA 2009

              P.S.
              Снимките са направени от Димитър Христов и съм ползвал няколко от гръцки сайтове ( с тяхно разрешение, разбира се ! )
              Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 25-09-08, 13:39.

              Коментар


              • #8
                До: ЕНДУРО В ГЪРЦИЯ "TRAIL RIDE " AKRATA

                Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                Победителят в клас АТВ беше с китайче KYMKO 250 и е водач във временното им класиране


                Това си е направо някаква подигравка с японските атв-та Сумати и истински атв-та и накрая китаиче 250 кубика печели

                Коментар


                • #9
                  До: ЕНДУРО В ГЪРЦИЯ "TRAIL RIDE " AKRATA

                  Първоначално публикуван от man1a Преглед на мнение
                  Това си е направо някаква подигравка с японските атв-та Сумати и истински атв-та и накрая китаиче 250 кубика печели
                  Както е написано по-горе, в този тип състезания не побеждава най-бързият и най-мощният...
                  В случая пича е имал перфектна навигация, голям опит и е влизал най-точно в контролните времена на скритите контроли...

                  Коментар


                  • #10
                    До: ЕНДУРО В ГЪРЦИЯ "TRAIL RIDE " AKRATA

                    ами то май се навъдиха всекви съзтезания които са свързани със всекви други качества но не и със каране, това да те накажат че си по бърз не мога да го разбера все пак нали това е целта на всички съзтезания по високо, по бързо , по силно и т.н.
                    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                    Коментар


                    • #11
                      До: ЕНДУРО В ГЪРЦИЯ "TRAIL RIDE " AKRATA

                      Изглежда не е на всички....Абе Гръцка им работа...Аз съм сагласен с мнението на Пацо...

                      Коментар


                      • #12
                        До: ЕНДУРО В ГЪРЦИЯ "TRAIL RIDE " AKRATA

                        Да бе така си е попринцип, всеки като чуе състезание и си мисли за раздаване на яка газ и така нататък, ама я се поставете на мястото на пича с Кимкото, кой знае какъв кеф е да си победител с такава техника, а около теб само сериозни машини с 2-3 пъти повече конски сили, въртящ момент и проходимост.

                        Коментар


                        • #13
                          До: ЕНДУРО В ГЪРЦИЯ "TRAIL RIDE " AKRATA

                          Здравейте на всички деца. Името ми е Димитри и аз пиша от Гърция. Аз не знаят български език и писане е превод от интернет, питам за това и се извиняваме.
                          Аз съм в тази снимка до Тодор в администрацията, както и пълни с кал червени и зелени дрехи Кавазаки kfx 400 от фото са трима души.

                          в екстремните, имах удоволствието да се признае Тодор Христов отблизо и говори от дълго време заедно.
                          Говорихме доста за играта ATV като у дома си, защото искам да дойдеш с колове.
                          има някои малки проблеми, но аз вярвам, че всичко ще върви добре.
                          е най-важната помощ, която ни дава Тодор да дойдат и ние в България да заработи.

                          Благодарение на Тодор!

                          Вие всички сте добре, имате добра почва (английски израз) и внимание по улиците!

                          Казах отблизо!

                          Димитрис
                          [URL="http://www.quads.gr"]www.quads.gr[/URL]

                          Коментар


                          • #14
                            До: ЕНДУРО В ГЪРЦИЯ "TRAIL RIDE " AKRATA

                            Първоначално публикуван от МАРИЕЛА ХРИСТОВА Преглед на мнение
                            Както е написано по-горе, в този тип състезания не побеждава най-бързият и най-мощният...
                            В случая пича е имал перфектна навигация, голям опит и е влизал най-точно в контролните времена на скритите контроли...
                            Да ме извинят колегите от Гърция ама са се объркали много! Е какво е това състезание без да бързаш и да се стараеш да не направиш грешка? Първо GPS после роудбук, както съм казвал това е ориентиране а не моторен спорт!

                            Коментар


                            • #15
                              До: ЕНДУРО В ГЪРЦИЯ "TRAIL RIDE " AKRATA

                              Това е "ремонтираният" текст на колегата Димитрис от по-горният пост

                              Първоначално публикуван от greek kfx Преглед на мнение
                              Здравейте на всички колеги ! Името ми е Димитрис и пиша от Гърция. Аз не зная български език и пиша с превод от интернет и затова се извинявам.
                              Аз съм в тази снимка до Тодор при награждаването, както и с пълните с кал червени и зелени дрехи с "Кавазаки kfx 400" от другата снимка.
                              Имах удоволствието да се запозная с Тодор Христов отблизо и говорихме дълго време.
                              Говорихме доста за ATV-та и за състезанието в Троян, защото искаме да дойдем с колегите да участваме.
                              Имаме някои малки проблеми, но аз вярвам, че всичко ще бъде наред и ще се видим в България.
                              Оценяваме важната помощ, която ни дава Тодор, за да дойдем и ние в България и все повече да се сближават състезателите.

                              Благодаря на Тодор!

                              Пожелавам на всички да сте добре и да внимате по трасетата !

                              Ще се видим отблизо в Троян !

                              Димитрис

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X