Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

    Първоначално публикуван от Bomargroup Преглед на мнение
    По повод публикацията от днешна дата във весник "МОНИТОР":

    Бомар Традинг Груп публично обявява, че статията, озаглавена "US гигант спонсорира тандема ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ " е пълна c некоректна информация и подвеждащи факти, тъй като:....
    Статията не е злонамерена и няма цел да дезинформира никого ! В телефонен разговор с Краси Миланов как върви подготовката му разказах нещата, така както стоят, но като журналист е нормално малко да се пресилят нещата, за да има заглавие и статия.
    Статията нито е задължаващ договор нито крайна инстанция, просто реклама за всички страни, това е... !
    Извинявам се и от името на Краси Миланов (фен на оффроуда от 2001 година) и ако е необходимо в следващата страничка за оффроуд в понеделник ще публикува опровержение !
    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 05-07-10, 22:03.

    Коментар


    • #77
      Kак върви подготовката на нашите?

      А как върви подготовката на нашите национални АТВ надежди?

      Петър Ценков направи перфектно маратонско каране и попари дори надеждите за първо място на такъв безспорен талант като Стоян Козаров и доказа, че старите кучета са най-добри.

      Тодор христов обаче освен с както винаги перфектна организация на Балкан маратона не е и загатнал за това, че се подготвя /физически/ за предстоящото на първи януари 2011 г.събитие.Не е тествал нито машина нито себе си в реални състезателни условия.Така си мисля,защото ако беше карал неминуемо щеше да се отрази по медиите.А какво стана с медийте?След някое и друго недоразумение и игра на развален телефон . Лошото е,че и на сайта им последната “прясна” новина е юнска-"DRACULA RALLY RAID" - ЧЕТВЪРТИ КРЪГ ОТ "EUROPEAN RALLY-RAID CUP", също и в сканираните на сайта им вестници са доста пожълтели от времето.

      Та кажете най-накрая какво става, как върви подготовката,защото хилядите фенове тръпнат в очакване българското знаме да се развее на най-престижното световно рали.
      [COLOR=red]ГАААЗ до тенекията![/COLOR]
      [COLOR=palegreen]Спирачките са за страхливите.[/COLOR]

      Коментар


      • #78
        От: Kак върви подготовката на нашите?

        Първоначално публикуван от sinbad Преглед на мнение
        А как върви подготовката на нашите национални АТВ надежди?
        Благодаря за интереса, но в последно време мен ме грабна много организаторската работа и наистина Маратона ми отне много сили и средства...
        Добрата новина е, че се получи едно прекрасно състезание с много нови фенове и приятели и с още по-голям интерес за следващото издание !
        Лошата новина беше, че излетях на един завой по време на Маратона и май скъсах връзки на коляното, но засега смятам, че ще се справя
        Петър се набляга повече на физическата подготовка и учи усилено испански ( даже и в сайта вече имаме испанска секция
        Машините заминаха за Франция, тук им сменихме окачването и вече са с пружини и амортисьори Олинс, сменихме кормилата, сега чакаме ауспусите и уредите за навигация, за да ги пратим и тях !
        На 27-и този месец тренировъчните ни машини заминават за Мароко, за пясъчната ни подготовка и участие в Shamroc.
        Това е накратко, повече инфо и пресконференция ще има преди тръгването ни за Мароко
        И сайта ще го раздвижим...обещавам
        Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 21-09-10, 19:04.

        Коментар


        • #79
          От: Kак върви подготовката на нашите?

          Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
          Петър се набляга повече на физическата подготовка и учи усилено испански ( даже и в сайта вече имаме испанска секция

          Да, според мен трябва отговорно да се отнасяме към това най-голямо предизвикателсво наречено Дакар.... затова....
          След като поисках личен съвет от министъра на спорта г-н Нейков /неговата специалност е тмст/ за това как да протича нашата подговка, той ме запозна с Даниел Дуков - най-успешният Български маратонски бегач - 2 ч. и 17 мин. за маратонската дистанция.
          Та под ръководството на Дани започнах ежедневни тренировки за издръжливост. Освен това има и особености в храненето и течностите - преди и по време на състезание....
          Засега привиквам към този режим....Само дето Тодор още не се е включил.....
          Така времето през деня за нищо не стига - една тренировка отнема поне 2 часа....
          Освен това - 2 пъти седмично имам уроци по Испански !
          Мисля че с моите езици - английски, френски и руски няма да се оправя в Аржентина и Чили.....
          Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 22-09-10, 09:53.
          Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
          Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
          www.dakarbg.bg
          www.rallyraid.bg

          Коментар


          • #80
            От: Kак върви подготовката на нашите?

            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
            Благодаря за интереса, но в последно време мен ме грабна много организаторската работа и наистина Маратона ми отне много сили и средства...
            Добрата новина е, че се получи едно прекрасно състезание с много нови фенове и приятели и с още по-голям интерес за следващото издание !
            Лошата новина беше, че излетях на един завой по време на Маратона и май скъсах връзки на коляното, но засега смятам, че ще се справя
            Петър се набляга повече на физическата подготовка и учи усилено испански ( даже и в сайта вече имаме испанска секция
            Машините заминаха за Франция, тук им сменихме окачването и вече са с пружини и амортисьори Олинс, сменихме кормилата, сега чакаме ауспусите и уредите за навигация, за да ги пратим и тях !
            На 27-и този месец тренировъчните ни машини заминават за Мароко, за пясъчната ни подготовка и участие в Shamroc.
            Това е накратко, повече инфо и пресконференция ще има преди тръгването ни за Мароко
            И сайта ще го раздвижим...обещавам
            Надявам се, че ще се съумеете и да се справите с всички ангажименти и проблеми. Темата открих, защото макар и да не пиша често, доста чета форума без да се регистрирам и тази секция за Дакар ми е особено интересна.Още преди в другата тема да се разсмърди се усетиха тежки аромати. А темата за вашето участие си стоеше затворена без нови публикации. Естествено беше да си помисля, че сте се оакали. Затова и написах тази тема и дълги дни чаках да я забележите.
            Желая безаварийно представяне в Шамрок за екипажи и машини. А какво означава “МАЙ СКЪСАХ ВРЪЗКИ НА КОЛЯНОТО”?Лекар не ви ли е преглеждал, не е ли дал конкретно,а не уклончиво заключение. Напомня ми за“малко бременна”. От спортисти ритни топковци знам, че за 45 дена след операция със съвремени средства за коленни връзки и съответното раздвижване се влиза във форма.Така, че има време и за операция и за възстановяване.

            Първоначално публикуван от pepino c Преглед на мнение
            Да, според мен трябва отговорно да се отнасяме към това най-голямо предизвикателсво наречено Дакар.... затова....
            След като поисках личен съвет от министъра на спорта г-н Нейков /неговата специалност е тмст/ за това как да протича нашата подговка, той ме запозна с Даниел Дуков - най-успешният Български маратонски бегач - 2 ч. и 17 мин. за маратонската дистанция.
            Та под ръководството на Дани започнах ежедневни тренировки за издръжливост. Освен това има и особености в храненето и течностите - преди и по време на състезание....
            Засега привиквам към този режим....Само дето Тодор още не се е включил.....
            Така времето през деня за нищо не стига - една тренировка отнема поне 2 часа....
            Освен това - 2 пъти седмично имам уроци по Испански !
            Мисля че с моите езици - английски, френски и руски няма да се оправя в Аржентина и Чили.....
            Това за тренировките много ме радва. Какви са особенностите за хранене и пиене при подготовката.Трябва ли да се зоби химия и до колко е безвредна?
            А Христов кога ще се включи?
            Мисля си, че ипанския не е нещо жизнено важно за такова маратонско състезание, но всеки език в повече е богатство.

            Първоначално публикуван от СОНЯ-БУБОВА Преглед на мнение

            Мани,мани напрво ще ни разплачеш. Направо не знам с какви очи пишеш след всичко това. Ти май наистина ни взе за някави малоумници, които нищо не разбират и не те познават. То се видя до къде стигнахте до под кривата круша. Ама нали трябваше да се прави мръсно на други 2-ма български участници готвещи се за ДАКАР. Явно старата поговорка Не е важно на мен да ми е добре,а на Вуте да му е зле, при вас важи с пълна сила.Спирам да пиша,защото нямам думи. Тоест имам ама са излишни.
            П.П. Искренно се надявам и стискам палци на: Тодор Христов и Петър Цанков, да направят и невъзможното за да развеят българският трикульор на ДАКАР.
            Като прочетох тази тема от която е взет цитата ми стана много кофти, чак се просълзих и се скапах. Тъпо ми е макар, че нищо не съм инвестирал или загубил, но пък съм се надявал и тяхното участие да е факт. Имах някакви подозрения, но не си вярвах че може да се стигне до това.

            +100 за П.П. СТИСКАМ ПАЛЦИ!
            [COLOR=red]ГАААЗ до тенекията![/COLOR]
            [COLOR=palegreen]Спирачките са за страхливите.[/COLOR]

            Коментар


            • #81
              От: Kак върви подготовката на нашите?

              Първоначално публикуван от sinbad Преглед на мнение
              ....
              Желая безаварийно представяне в Шамрок за екипажи и машини. А какво означава “МАЙ СКЪСАХ ВРЪЗКИ НА КОЛЯНОТО”?Лекар не ви ли е преглеждал, не е ли дал конкретно,а не уклончиво заключение. Напомня ми за“малко бременна”. От спортисти ритни топковци знам, че за 45 дена след операция със съвремени средства за коленни връзки и съответното раздвижване се влиза във форма.Така, че има време и за операция и за възстановяване.
              +100 за П.П. СТИСКАМ ПАЛЦИ!
              Казах "май скъсах..." защото вече веднъж го правих и ме оперираха, а след Маратона не отидох веднага на лекар, оставих го за тия дни
              Знам, че звузчи несериозно, но не мисля, че ще ми е голям препъникамък, а и болките намаляха
              От другата седмица влизам и аз в режим, тази седмица се занимавахме с подготовката на машините и изпращането им, както и с чисто документални и бюрократични занимания ( писма, разрешения и т.н.).
              Темата я затворихме, защото бяхме обвинени в много грехове биейки камбаната за глупостите, които изписа за нас PR агенцията на "Дакар БГ".
              По-късно ще слея постовете и ще я отворя...
              Благодаря още веднъж за интереса
              Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 24-09-10, 13:00.

              Коментар


              • #82
                От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                Бе, ти продължавай да се подиграваш на докторите, и ще станеш като мене. Понеже на третия ден спря да боли чак толкова, та очите ми станаха като на крокодила. Отгоре, и като перископи. Сега седя на тъмно, осополивен от капките в очите, и как намеря огледалото - така ще го пребия.

                Коментар


                • #83
                  От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                  В събота потеглиха за Франция и тренировъчните ни машини за състезанието в Африка, а машините за Дакар вече са "разкостени" и се работи усилено по тях

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:QUAD1.jpg
Прегледи:2
Размер:88.1 КБ
ID:5212684


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:QUAD.jpg
Прегледи:2
Размер:92.5 КБ
ID:5212685

                  Коментар


                  • #84
                    От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                    Е, понеже бяхме доста заети предните месеци, сега остана време да покажем снимките с изпращането на "Дакарските" машини....не е кой
                    -знае какво събитие, но даже механиците според мен са видимо развълнувани - все пак тези машини ще се състезават на ДАКАР...







                    Последно редактирано от pepino c; 27-09-10, 17:10.
                    Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                    Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                    www.dakarbg.bg
                    www.rallyraid.bg

                    Коментар


                    • #85
                      От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                      А през последните седмици както вече писах провеждам и усилени тренировки - най-вече за издръжливост.
                      Любимо място ми е "пътеката на здравето" - над софийскя водопровод от Рила - между Железница и Бистрица.

                      И понеже тази неделя валя и времето беше страхотно, щракнах няколко снимки с телефона за да ги споделя с ...Вас






                      А това е пътеката за Черни връх и хижа Академик - през следващите дни трябва да се стига и до Върха

                      Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                      Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                      www.dakarbg.bg
                      www.rallyraid.bg

                      Коментар


                      • #86
                        От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                        Уважаеми колеги и приятели,

                        Имаме удоволствието да Ви поканим на пресконференция и коктейл по повод участието на българските топ пилоти
                        в кръга от Световния Рали-Рейд Шампионат "Shamrock 2010" в Мароко, Африка !



                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pokana_mrt_5.jpg
Прегледи:2
Размер:67.1 КБ
ID:5217296
                        Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 11-10-10, 11:21.

                        Коментар


                        • #87
                          От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                          Пресконференцията мина добре, имаше голям интерес от медиите и даже Канал 1 вече пуснаха анонс в обедните новини !
                          Благодаря на колегите от нашето оффроуд общество които ни подкрепиха и този път...
                          Близнаците, Злати Златев, Георги Фиков, Руслан Трифонов и Чавдар Крачунов !
                          Ето снимки за атмосфера, а утре ще кача и подробно видео от цялата пресконференция !

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pk10.jpg
Прегледи:2
Размер:85.9 КБ
ID:5217598


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pk.jpg
Прегледи:2
Размер:87.2 КБ
ID:5217601


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pk9.jpg
Прегледи:2
Размер:107.8 КБ
ID:5217600


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pk8.jpg
Прегледи:2
Размер:115.4 КБ
ID:5217597


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pk7.jpg
Прегледи:2
Размер:87.2 КБ
ID:5217599

                          Коментар


                          • #88
                            От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                            Ето го и видето в НОВИНИТЕ НА Канал 1
                            И още снимки с малко свежа плът

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pk6.jpg
Прегледи:2
Размер:66.2 КБ
ID:5217602


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pk3.jpg
Прегледи:2
Размер:95.8 КБ
ID:5217604


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pk1.jpg
Прегледи:2
Размер:69.4 КБ
ID:5217605
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #89
                              От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                              И прес информацията...


                              ЗА ПРЪВ ПЪТ БЪЛГАРСКО УЧАСТИЕ В РАЛИ “МАРОКО”

                              Малко повече от два месеца ни делят от старта на най-голямата световна надпревара "Дакар 2011" в Аржентина и Чили.
                              В легендарния маратон, който за трети път ще се проведе на територията на Южна Америка за пръв път ще участват и българи с ATV. Става дума за родните топ-пилоти Тодор Христов и Петър Ценков, които за момента се оказват единствените наши представители на най-голямото рали в света.
                              Подготовката за участието
                              им кипи с пълна сила и двамата спазват графика начертан от френския мениджър Антоан Морел, собственик на MDRallyeteam, който покани нашите момчета да карат за неговия отбор.
                              Машините и на двамата се подготвят във Франция от два месеца и по тях се работи усилено, за да бъдат натоварени в края на ноември за Южна Америка.

                              Като част от подготовката Ценков участва и спечели изключителното трудното маратонско състезание "
                              Balkan Off-road Marathon", а от два месеца и двамата ни пилоти са на специален хранителен режим и физическа подготовка.

                              Основния тест и
                              най-тежко изпитание преди “Дакар” е предстоящото след броени дни рали “Мароко”, което е в топ 5 на световните рали-рейд надпревари. Състезанието, чието официално име от тази година е Rally Olibia du Maroc", се провежда в продължение на една седмица на територията на едноименната африканска държава, като общата дължина на състезателните етапи е над 2300 км.
                              Надпреварата е известна с това, че е последния тест за всички участници преди голямото състезание "
                              Dakar" и повечето фирмени отбори и частни пилоти правят последни корекции по машините и отборната тактика именно там.Тази година, участие ще вземат световно известни пилоти като Сирил Деспре, Марк Кома, Давид Фретине и Франс Верховен при мотоциклетите, като те ще са с 450-кубикови машини, поради новия регламент за “Дакар”. При автомобилите, участие ще вземе целия тим BMWX-Radi начело с легендарния Стефан Петерханзел. Огромна ще е и конкуренцията в ATV-категорията, където е българското участие. Там освен, че ще се състезава мениджърът на нашите и победител от “Дакар 2006” Антоан Морел, се очакват пилоти като миналогодишния победител Лионел Лен, най-силната дама с ATV в света Камелия Липароти и др.
                              Петър
                              Ценков ще стартира с номер 100 от 150 участника, а Христов ще пропусне това състезание след лекарска забрана в последния момент. Тя е наложена, тъй като по време на "Балкан Офроуд Маратон" Христов претърпя контузия на ляво коляно и в следващите два месеца ще бъде на възстановяване и облекчен режим на подготовка.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vinil_236x176.jpg
Прегледи:2
Размер:86.7 КБ
ID:5217607
                              Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 12-10-10, 13:38.

                              Коментар


                              • #90
                                От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                                И репортажите по телевизиите, "Канал 1" и "БТV"

                                Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 13-10-10, 14:09.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X