Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

    Първоначално публикуван от pepino c Преглед на мнение
    ...
    1. ден 1 - старт L1 - проблем в ел. свързване на GPS...не зарежда... След тотално разглобяване на машината на улицата и ремонт, пристигнах на SS1 в последната ми минута за старта

    2. ден 2 - старт SS1 - отказ на 4х4 - а това е денят с ....пясъка и дюните...
    В сервизна зона се установява, ЧЕ Е НЕПОПРАВИМО в момента - не работещ мотор - превключвател...
    Но както се казва, ГОСПОД Е БЪЛГАРИН и в SS2 установих че е ПРОРАБОТИЛ...
    Така и повече не изключих 4х4 до края....

    3. ден 3 - в SS1 - на км 120 - сразана задна лява гума - до сервизна зона на км 170 - изпробвах джантите на Морел - ДОБРИ СА - МОЖЕХ ДА ПОДЪРЖАМ СКОРОСТ ОКОЛО 70 - 80 КМ/Ч.

    4. ден 4 - на 20 км от финал на SS1 - се ОТКЪСНА ЗАДНО ДЯСНО РАМО - ФАБРИЧЕН ДЕФЕКТ - който е работил откакто имам машината...
    Пепи, безкрайно много се радвам за теб и твоя втори сериозан успех извън България. Достатъчно добре знам нивото какво е навън дори и в другите класове за да знам наистина какво си постигнал. Това е голяма крачка че и цял скок в развитието на този спорт. Много се кефя на подхода които правите с Христов, уникално правилен! Христов е видял много и то е платил много скъпо за това което постигате сега и двамата.
    Убеден съм че не само ще отидете на ДАКАР за участие, а и ще се борите за приз. Хубаво е че ти вече си запознат с пустините състезания.
    Мислех че си със АТВ-то което ще караш на ДАКАР и бях супер разочарован от представянето му на това състезание. В последствие разбрах че това е стокова машина с леки подобрения. Надявам се Морел да се постарае за Дакарските версии защото искрено ще Ви съжаявам ако се получат подобни технически проблеми както на това състезание. Машината се нуждае от сериозно преработване и Вие го знаете най-добре.
    Успех за занапред, не се предавайте!

    пп. Утре ще се чуем и с теб да си поговорим.

    Коментар


    • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

      Пепи ти успя,успя да отидеш,успя и да стигнеш до финала и не само това,стана и втори,това е изключително голям успех! Пожелаваме ви успех във следващия най-голям старт "Дакар 2011"

      Тюркеджиев старши
      sigpic

      Коментар


      • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

        И така - продължавам:

        Ден 5ти:

        Този ден беше особен - след ГОЛЯМОТО ЧУПЕНЕ, трябваше хем да завърша безаварийно, хем - бързо....

        Но като може да очаквате - пак имаше технически проблеми, извън моите и на отбора компетенции ...
        Беше ми се паднал някакъв странен роудбук - много лошо залепен / даваха ги на руло, но от залепени отделни листове/. досега НИКОГА не бях преживявал подобно нещо - както си караш и ....прас...листата се разлепват, размотават и....всичко отива на кино поне за 5-10 мин - зависи колко си чевръст за да отвориш холдера да извадиш и опънеш листата, да ги залепиш /с лепенки които трябва отнякъде да ги имаш/ и после да прибереш всичко и газ....

        Та всичко това ми се случи ...5 пъти за около 140 км.....

        На 6 тия както се досещате му теглих една....френска...интелигентна и поех риска да карам само по следите от вече миналите пред мен. Това така - 150 км...

        Не си мислете че има следи навсякъде...добре че взех да настигам доста позакъсали мотористи...

        На финала гледам Морел ме чака доволен....









        И така след кратка почивка, тръгвам да паля - какво става- няма никой....акумолатор

        ОКАЗА СЕ ЧЕ ОТ ДРУСАНЕТО АКУМОЛАТОРА СЕ Е РАЗПАДНАЛ ВЪТРЕ И Е ОКЪСИЛ...ДОБРЕ ЧЕ НЕ СЪМ СПИРАЛ ДА ЛЕПЯ ПОВЕЧЕ КНИГАТА....ЧЕ КОЙ ЗНАЕ КАК ЩЯХ ДА СЕ ИЗМЪКНА...
        Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
        Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
        www.dakarbg.bg
        www.rallyraid.bg

        Коментар


        • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

          Та значи след ден 5ти - аз си оставам на позиция 4 при quad-овете....на 3 часа след третия...и близо 4 часа след 2 ия...

          Оставаше последния 6-ти ден.

          Той беше с общ старт - на вълни от по 15 мотора / и атв та/ и по 4 автомобила /и камини/



          Както виждате - номер 2 - Сирил Депре - стартира пред мен



          Моята редица.....

          Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
          Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
          www.dakarbg.bg
          www.rallyraid.bg

          Коментар


          • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

            Реших че ако ще оставам 4ти - поне да да се опитам да взема още една етапна победа...все пак като ВНИМАВАМ.

            Общият старт крие много опасности....скрити в прахта и подсилени от адреналина на състезателите.

            Вървяхме почти в пакет след старта първите 20-30 км...
            Но французина с хондата - номер 104 - се претърколи в прахта съборен от един праг....за негов късмет - само уплаха - седалката беше минала през него, но атв-то не палеше. За мое учудване - само аз спрях за му помогна да стане - другите избръмчаха из пясъка....Все пак после той е успял да завърши - с една обиколка по-малко....

            След това застигнах руснака....с който бяхме приятели....




            Но адреналина тук му беше лош съветник - видимо уморен от 6 те дена тежки трасета, трудно се справяше с препятствията по терена....
            Но на правите даваше максимална газ.....
            Така 3 пъти го изпреварвах по дюните, а на равното с видим риск - съкращавайки трасето - сечейки завоите - минаваше пред мен...
            Така на 3 тата обиколка - излетя от една бабуна, падна със сгънато кормило и се претърколи 3-4 пъти....Това стана на 10-15 метра от мене...
            Скочих да му помагам.....гледката беше кошмарна, целият в кръв и пясък, абсолютно неподвижен....
            Тогава се уплаших че е станало най-лошото, натисках червените копчета на сентинелите и на двете машини....за щастие наблизо имаше джип от тв1 на френската телевизия, които по радиото викнаха хеликоптера. Руснака се размърда, стенепе от болка....след малко дойде в съзнание и ме помоли малко да го обърна - колкото да се облекчи болката...

            Но все пак продължих след като вече дойдоха медиците - за мен състезанито продължаваше.

            След като завърших разбрах че съм 2 ри в класирането, защото организатора ми приспада времето през което съм помагал - от инфото предавано през сателита...
            Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
            Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
            www.dakarbg.bg
            www.rallyraid.bg

            Коментар


            • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

              Ето малко снимки от финала





              И ето я стълбичката
              По средата е победителя - Делеск
              а от ляво е номер 104



              А това е "парк ферме" - там машините престояха 2 часа след финала за да проверят за съответствия

              Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
              Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
              www.dakarbg.bg
              www.rallyraid.bg

              Коментар


              • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                През 2 та часа докато чакахме техническият преглед, отидох при Сирил Депре - запознахме се и го помолих за съдействие при поръчката на дрехи от Кени - френската фирма на която той е рекламно лице.....

                Ето малко снимки - облечен с негото яке - за да си видя размера още сега


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:keni1.jpg
Прегледи:1
Размер:107.6 КБ
ID:5221676


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:keni2.jpg
Прегледи:1
Размер:108.2 КБ
ID:5221675


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:keni.jpg
Прегледи:1
Размер:110.6 КБ
ID:5221674
                Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 26-10-10, 23:01.
                Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                www.dakarbg.bg
                www.rallyraid.bg

                Коментар


                • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                  Ето и снимки от награждаването - кмета на гр, Загора връчваше наградите

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA240087.jpg
Прегледи:1
Размер:96.4 КБ
ID:5221677
                  Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 26-10-10, 23:06.
                  Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                  Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                  www.dakarbg.bg
                  www.rallyraid.bg

                  Коментар


                  • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                    Баш БУЛГАР ПЕПИ, МАРОКО МОТОР-УЙДУРМА-ПИНИЗ-БАБАИТ!
                    г-н Ценков ПОЗДРАВЛЕНИЯ!
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                      Поздравления и от мен.
                      Много силно постижение и разбира се хубав репортаж от първо лице
                      Крайно време е да видят, че има и Българи, които могат да бъдат добри в тези спортове.

                      Успех в подготовката за Дакар.
                      .

                      Коментар


                      • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                        Едно голямо БРАВО и от мен много се радвам за успеха който постигна и за начинанието ви с Тодор, дано проблемите не са ви спътници на Дакар.Гледах репортажите по евроспорт и въпреки че има превод на Български нито веднъж не чух да се споменава че има БЪЛГАРИН на това наистина яко състезание,ако няма някой който да ни усведомява какво се случва(за което голями благодарности и на Тодор)никога никой нама да разбере за успехите на един голям БЪЛГАРИН(нали все пак не е футбол).ЕВАЛА ПЕПИ.
                        ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

                        Коментар


                        • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                          Сигурни сме в още зашеметяващи успехи.
                          Стягайте се момчета че не остана...




                          Специален поздрав за Пепи и Тодор
                          Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 27-10-10, 05:57.

                          Коментар


                          • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                            В сряда вечерта се завърна кервана от Мароко - МД пътува с 2 тира за колите плюс един камион 6Х6 асистенция.

                            Та фотографа на отбора в крайна сметка вече е във Франция, и започна да ми иазпраща по малко снимки:

                            Това е финала от ден 1 - Тук Морел е доволен и ме разпитва как е положението. Многото прахоляк се дължи най-вече на 2 те БМВ -та които се теглеха пред нас и ги изпреварихме след 15 км..../нас - моториста Оливие от отбора на МД/




                            Тук някъде из трасетата....




                            Тук сме на финала на етап 5 - когато установихме че акумолатора се е разпаднал /вътрешно/ и няма никакъв ток. Добре че до лиезона бяха 10 км.

                            Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                            Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                            www.dakarbg.bg
                            www.rallyraid.bg

                            Коментар


                            • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                              Ето още малко снимки:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Pierre 5.JPG
Прегледи:1
Размер:102.6 КБ
ID:5225745


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Pierre 9.JPG
Прегледи:1
Размер:94.8 КБ
ID:5225746
                              Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 08-11-10, 09:12.
                              Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                              Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                              www.dakarbg.bg
                              www.rallyraid.bg

                              Коментар


                              • От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                                След доста напрежение и поправки - ето предварителният вариант на бъдещото ЯКЕ за Дакар. Предстои още по-финно оправяне на логата и цветовете....

                                Фирмата е същата на която Депре е официално лице...

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:forum.jpg
Прегледи:1
Размер:80.0 КБ
ID:5225744
                                Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 08-11-10, 09:05.
                                Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                                Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                                www.dakarbg.bg
                                www.rallyraid.bg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X