Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"DRACULA RALLY RAID" 24-27.06

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: "DRACULA RALLY RAID" 24-27.06

    След като финишираха състезателите се разбра, че пътната книга не излиза и е падало голямо "оране", някои са имали 80 километра в повече.
    В останалите дни картината е същата, грешки в книгата, липса на контроли, липса на съдии на финала (всеки сам си казва кога е финиширал ) и т.н.
    Липсата на контроли позволява на някои състезатели да си правят шоркъти по трасето ( тракове за всичките дни имаше на сайта на състезанието) и след като съобщават на Организатора, той вдига рамене и казва "Нямам контроли, не мога да наказвам"
    Това опорочи състезанието и от там самите отношения между състезателите, но аз няма да ги коментирам, за да не излиза, че съм пристрастен.
    Изводите, които си направих от това състезание са следните ( за двата дена които бях):
    1. Пилотите на "Bulgaria Off-Road Team" (Иво, Траян, Кольо, Минчев, Петър Ценков, Стоян Козаров, Митко Боевски ) са класа и вече трудно ще си намерят конкуренция на Балканите, остава само Централна Европа
    2. Липсата на добра организация и строги правила води до "шмекеруване" и извращаване на спорта, което го връща назад.
    3. Трябва да се участва на състезания с проверени и доказали се Организатори, всичко друго е тото, я уцелиш, я не..

    За самото състезание съм направил предложени към всички съучредители да не се зачете като кръг от "Балканска Рали Рейд Купа".

    Моето предложение е предизвикано от това, че Организатора не изпълни и минималните изисквания за провеждането на състезанието.
    • Липса на участници в класовете МОТО и АТВ
    • Разделение на класовете по нации, не по кубатура и вид на превозното средство
    • Липса на програма на състезанието
    • Липса на технически преглед
    • Неспазване на часовите графици и липсата на такива
    • Липса на достатъчен брой контролни точки и злоупотреба от страна на участниците
    • Груби грешки в пътната книга.
    • Недостатъчен брой персонал от организационния екип и неквалифицирани съдии.

    След като имам становището на колегите, ще ви информирам своевременно !
    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 27-06-10, 20:25.

    Коментар


    • #62
      От: "DRACULA RALLY RAID" 24-27.06

      Българските екипажи са все коректни хора, едва ли някой се е възползвал от траковете.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #63
        От: "DRACULA RALLY RAID" 24-27.06

        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
        Българските екипажи са все коректни хора, едва ли някой се е възползвал от траковете.
        Присъединявам се на 100% към това мнение!
        Голямата преднина на победителите мога да си обясня само с невероятно каране на пилота, който е навигиран през цялото време от навигатор ултрапрофесионалист.
        Явно и колата им е била много бърза, а асистенцията перфектна.
        Така искам и на Дакар да се кара.
        Хвала!
        Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 27-06-10, 21:40.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #64
          От: "DRACULA RALLY RAID" 24-27.06

          И малко снимки от пролога, само там успяхме да снимаме, а после Румен нямаше и с какво...
          Иво Върбанов летеше в типичния за него стил WRC, но контузия в ръката след 7 метров скок не му позволи да продължи състезанието

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d8.jpg
Прегледи:1
Размер:141.6 КБ
ID:5188686


          Петър Минчев вече е с по-бързи диференциали и придобития опит от досегашни участия го прави претендент за тройката във всяко състезание !

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d9.jpg
Прегледи:1
Размер:104.8 КБ
ID:5188687


          Николай Колев отново беше във форма и е достоен противник за всяко състезание !

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d12.jpg
Прегледи:1
Размер:124.5 КБ
ID:5188691


          За Траян и Истилиан всички знаят, карат нахъсано и са един от най-добрите екипи в оффроуда !

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d11.jpg
Прегледи:1
Размер:110.4 КБ
ID:5188694


          Дядя Ваня се представи с нова джипка и даже не успя да я счупи
          Явно това ще е машината с която ще мачка занапред

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d10.jpg
Прегледи:1
Размер:133.2 КБ
ID:5188700


          При мотори и АТВ са добре познатите "стари муцуни" Петър, Стоян и Митко Боевски.
          Стоян имаше пак грижа с машината, изкриви носач, но след компетентана намеса на Въшката и Козаров Старши пак беше в играта

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d6.jpg
Прегледи:1
Размер:147.4 КБ
ID:5188735


          За Петър трудни неща няма и вече приема всичко много философски (за разлика от мен ) и направи добра тренировка, борейки се с поредния роудбук...

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d5.jpg
Прегледи:1
Размер:163.1 КБ
ID:5188734


          Боевски тренира вече и в кални бани и траяли и само той финишира в последния ден от колегите си мотористи.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d3.jpg
Прегледи:2
Размер:171.4 КБ
ID:5188703


          Зори отново тръгна добре и все по-добре се справя с книжките, но този път имаше малшанс...
          за Маратона обаче вече ще е с "оранжевата стрела" и смята да разкаже играта на всички

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d4.jpg
Прегледи:1
Размер:167.3 КБ
ID:5188709

          Коментар


          • #65
            От: "DRACULA RALLY RAID" 24-27.06

            Христов, поне от уважение към четящите да бе пуснал снимка и на победителите
            --------------------------------------------------------------
            Ал. Иванов
            +359888561561

            Коментар


            • #66
              От: "DRACULA RALLY RAID" 24-27.06

              Христов,въпреки,че триеш въпросите ми аз пак ще питам:
              Защо няма снимки на победителите?
              --------------------------------------------------------------
              Ал. Иванов
              +359888561561

              Коментар


              • #67
                От: "DRACULA RALLY RAID" 24-27.06

                Първоначално публикуван от alexmotors Преглед на мнение
                Христов,въпреки,че триеш въпросите ми аз пак ще питам:
                Защо няма снимки на победителите?
                За разлика от теб не трия, а снимки на "победителите" нямам, защото не бяха атрактивни, "влачеха" се на пролога, а и не съм длъжен, след като не ме кефят...

                Коментар


                • #68
                  От: "DRACULA RALLY RAID" 24-27.06

                  Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                  За разлика от теб не трия, а снимки на "победителите" нямам, защото не бяха атрактивни, "влачеха" се на пролога, а и не съм длъжен, след като не ме кефят...
                  Победители в скоби или без са си победители и то заслужено. Това е истината ,колкото и да е неприятна за теб или да не те "кефи"
                  --------------------------------------------------------------
                  Ал. Иванов
                  +359888561561

                  Коментар


                  • #69
                    От: "DRACULA RALLY RAID" 24-27.06

                    Продължавам си аз хронологично...

                    3. Вторият ден не се очертаваше добър за никой - най-вече за мотористите - т.е. Боевски и за атв-истите - аз и Стоянчо -
                    от предния ден се лееше ПРОЛИВЕН ДЪЖД....БЕЗ ДА СПИРА....

                    Само си представете картинката с ДЯДОТО на старта - за 3 мин докато попълни карнета под дъжда вече го подаваше на кишава топка на състезателя....без преувеличение. Няма да описвам трасетата - нали за екшъна сме отишли....Слава богу всички завършиха 1 SS за деня.
                    На финала ни уведомиха че 2ят SS е анулиран. Въпреки това, организатора направи допитване до учасниците и джиповете решиха да карат до край.
                    За съжаление тогава се получи катастрофата с Тонко - румънски джигит с Форд /не с Дачия /му скочил ОТЗАД, за щастие само колата се попиляла без ранени.
                    Дори след състезанието дъжда не спираше да се лее...

                    В резюме
                    - В Румъния трасетата са добри за ЯКО КАРАНЕ - много километри, много трудности....
                    - В Румъния НАЙ-ВАЖНА е ИНТУИТИВНАТА навигация - само тогава стигаш бързо финала.
                    - В Румъния Е ОПАСНО да раздаваш много газ - инциденти с: Мишо от 2009, Зори, Иво...
                    А организацията на "Дракула рейд" просто нямаше - учуден съм защо тя беше на токова "кръжочно ниво"

                    Но според мен това не повлия на самото състезание - само съсздаде поводи за приказки, дразги и коментари. Според мен всички се бориха МЪЖКИ в ЕДНАКЕИ условия. Който умее навигацията - печели много в случая. Е, нали и ние със Стоянчо нарвихме следите

                    Толкова за сега....
                    Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                    Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                    www.dakarbg.bg
                    www.rallyraid.bg

                    Коментар


                    • #70
                      От: "DRACULA RALLY RAID" 24-27.06

                      Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                      Още на пролога си пролича, че румънците са на 10 години назад и 5 в ляво от рали рейда и нивото на нашите пилоти и че интригата ще се развива само между нашите...
                      Аз не бях във форма след проблемното за мен пътуване и пропуснах пролога, а впоследствие и първия етап.
                      Оказа се, че програма няма, часови график няма и стартираха към 5 след обяд без интервал между джипове и мотори.
                      Поради тая причина се застигат още на 10 километър и Зорница се наби в задницата на Иво, за щастие без особени последствия за нея, но не и за машината
                      То като гледам такова е положението и на другите състезания от Балканската купа извън Българското.
                      Още преди година бе повдигнат този въпрос колко опасно е събирането на мотори, атв и джипове в едно трасе. Хубавото е, че Зорница е ок. А разлика имаше 5мин. явно крайно недостатъчно, но опита показва че дори и 1час и 30мин и Иво пак настига мотори и атв-та.
                      Липсата на програма и съответно неяснотата за състезанието е много голям проблем и дано да го оправят за следващите години.
                      Първия ден направиха промяна на трасето заради дъжда и няква река и това доведе до грешки в родбука. Иначе за повечето загубвания сме си виновни ние защото точките си излизат, но голяма част от пътищата не се виждат добре от тревата. И когато един мине и направи следи това става основен път и всички следващи тръгват след него.
                      Класирането беше общо, но в него румънците нямаха никакви шансове и за това им направиха и класиране за румънските съзтезатели отделно, което е честа практика навсякъде.
                      Накрая само да кажа, че за мен това си беше една добра тренировка като навигатор и да поздравя Златко за доброто каране. Аз за първи път го опознавам отблизо и ме изненада зад този скромен и тих човек колк добър пилот има. Ако реши с добър навигатор може доста да поизпоти нашите лидери в шампионата.
                      Съжалявам за Иво, че не продължи състезанието защото щеше да го направи много по интересно.
                      И Тодоре не реви толкова за това състезание нали ти ни заведе там и ти го рекламираше, да си беше дал труда да му кажеш някой работи на организатора, който доста се стараеше да угоди на Българската група.

                      Коментар


                      • #71
                        От: "DRACULA RALLY RAID" 24-27.06

                        Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                        И Тодоре не реви толкова за това състезание нали ти ни заведе там и ти го рекламираше, да си беше дал труда да му кажеш някой работи на организатора, който доста се стараеше да угоди на Българската група.
                        Точно теб не съм завел нито съм агитирал !
                        Ти си ми такава слабост, че колкото по-далече, толкова по-добре !

                        Коментар


                        • #72
                          От: "DRACULA RALLY RAID" 24-27.06

                          Още тренировки и Златко ще е готов за Дакар.Гледам, че с Иван са се сработили, ама и асистенцията да тренира, че и тях ги чака каране
                          Христов ти не разбра ли, че от наща организация по добра няма в Европа и колко пъти трябва да те ЛЮБЯТ всички да та разбереш, че не трябва да се разправяш с всичко.
                          WWW.FBRALLYRAID.COM

                          Коментар


                          • #73
                            От: "DRACULA RALLY RAID" 24-27.06

                            Състезанието си беше тежко поради неспирния дъжд се превърна в трофи и невидимите(неизползваеми) пътища усложниха навигацията до максимум.Нямаше много места за гледане и снимане, поради което направихме крайпътния ресторант до Лукойла като Дядовата ръкавичка.Ето малко снимки и от мен:
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от ЦОНКО; 28-06-10, 22:19.
                            [FONT=Comic Sans MS]
                            [/FONT]

                            Коментар


                            • #74
                              От: "DRACULA RALLY RAID" 24-27.06

                              Отзиви за състезанието в Sportal.bg:

                              http://www.sportal.bg/news.php?news=245815

                              Българин отвя конкуренцията на рали-рейд "Дракула"
                              30 юни 2010 | 16:03

                              Българин отвя конкуренцията на рали-рейд "Дракула"

                              Златко Георгиев от националния офроуд отбор "Дакар Бг" спечели престижното международно състезание Дракула Рали-Рейд 2010. То се проведе между 24 и 27.06.2010 близо до Брашов, Румъния, при жестока конкуренция и тежки метеорологични условия. Българските състезатели участваха на Рали Дракула с цел подготовка за най-тежкото световно състезание - ДАКАР 2011, на което за пръв път в историята ще представят България. Те не само направиха изключително добра тренировка, но и грабнаха призовото място със забележителна преднина пред останалите отбори. Автомобилът, с който се представиха родните пилоти, е Мерцедес G class, оборудван с 3.6-литров V6 бензинов двигател. Максималната скорост, която развива, е 180 километра в час. Машината е със специален компютър за управление и се сервизира в АлексМоторс - официалният сервиз на Дакар БГ.

                              Дракула Рали Рейд се проведе в три етапа при следните дължини: Ден 1: Свързващ етап 1 - 16 км. /Скоростна отсечка 50 км/; Свързващ етап 2 - 20 км; Ден 2: Скоростна отсечка 120 км / Свързващ етап - 3 км / Втора скоростна отсечка 100 км; Ден 3: Свързващ етап 1 - 13 км /Скоростна отсечка 100 км/ Втора скоростна отсечка - 100 км/ Свързващ етап 2 - 23 км

                              Инциденти по време на Дракула не липсваха, за радост нито един от тях не беше с тежки или фатални последици. Поради лошото време и неспирния дъжд, в ралито участваха едва 11 джипа, 2 ATV машини и 4 мотора. Състезанието почти се превърна в трофи, а едва видимите пътища усложниха навигацията максимално. Бе направена и промяна в трасето в посления момент, което от своя страна доведе и до грешки в пътните книги на състезателите. Единствено професионализмът на Иван Маринов в навигирането помогна на нашия пилот да преодолее трасето бързо и безпроблемно. Те завършиха със завидна преднина пред всички останали състезатели.

                              Тъй като класирането бе общо, а румънските отбори-домакини изоставаха видимо в него, се направи отделно класиране само за румънски състезатели.

                              Следващото състезание, на което пилотите на Дакар БГ ще покажат своите възможности е Баха България. То ще се проведе у нас в края на юли т.г.


                              Абсолютно същият текст е публикуван и на тези сайтове:

                              http://www.cross-bg.net/sport1/121-s...rali-reid-2010

                              http://speshno.info/news.php?id=141441

                              http://news.data.bg/6/sport/147837
                              Последно редактирано от Градев; 30-06-10, 21:14. Причина: допълване
                              [SIGPIC][/SIGPIC]

                              [url]www.4x4varna.com[/url]

                              Коментар


                              • #75
                                От: "DRACULA RALLY RAID" 24-27.06

                                Отзиви и от Монитор:

                                http://www.monitor.bg/article?id=249954

                                11 български екипажа на румънското Dracula Rally Raid

                                Илюстрация Offroad.bg
                                Масирано присъствие от 11 български машини участва в офроуд маратона Dracula Rally Raid (24-27 юни), който се проведе в околностите на румънския град Брашов, информира сп. Offroad.bg. Надпреварата е част от календара на новосъздадената Балканска и Европейска рали рейд купа, която е наследник на състезанието Dobrudja Trophy.

                                Трите състезателни дни предложиха на участниците от всички категории - мотори, ATV и автомобили, трасе с обща дължина от близо 600 км, преминаващо предимно по горски и полски пътища. За първия състезателен ден домакините бяха включили в менюто "кратка разгрявка" от къси свързващи етапи и 50-километрова състезателна секция. Вторият и третият ден са с по два състезателни етапа, всеки с дължина от над 100 км. България се представи с общо 11 машини във всичките три класа. С мотоциклет се състезава Димитър Боевски (КТМ), а ATV-та караха готвещите се за Dakar 2011 наши топпилоти Тодор Христов и Петър Ценков. Компания на железния BG тандем прави една наша амазонка - Зорница Тодорова, от великотърновския спортен клуб "Боляри". Традиционно най-многобройно бе представянето ни при автомобилите, където имахме 7 заявки на екипажите Ивайло Върбанов-Георги Антов, Георги Фиков-Александър Стоянов, Николай Колев-Димитър Колев, Траян Траянов-Истилиан Маринков, Ваньо Иванов-Венелин Градев, Петър Минчев-Здравко Здравков и Златко Георгиев-Иван Маринов.

                                Повече подробности за развоя и финала на Dracula Rally Raid очаквайте в следващите броеве на "Монитор".
                                [SIGPIC][/SIGPIC]

                                [url]www.4x4varna.com[/url]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X