Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"EVEA RALLY RAID" 23-25 АПРИЛ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: "EVEA RALLY RAID" 23-25 АПРИЛ

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Имаше ли кой да ви снима?
    Ами имаше ама явно почиват

    Коментар


    • #92
      До: "EVEA RALLY RAID" 23-25 АПРИЛ

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Имаше ли кой да ви снима?
      Имаше и то доста...даже Румен беше моторизиран в трасето и хвана яки видео моменти, но има и снимки



      Върбанелка (Мария) беше с "дългия и твърдия" и тя има много добри попадения, но сигурно сега ги подготвя...



      И МарТина също беше въоръжена добре и след кратък инструктаж се справи доста добре...
      Толкова се захласна по фотото, че не пусна апарата да й направим една снимка и ви я показвам в състезателното й амплоа



      Има много снимки, след малко започвам подробен репортаж...просто ми трябваше време да се наспя след 12 часа дундуркане по пътищата...

      Коментар


      • #93
        До: "EVEA RALLY RAID" 23-25 АПРИЛ

        Още веднъж доказахме, че сме номер едно !!!
        Честито на всички !!!
        Много безаварийни километри, само напред и с пълна газ !!!

        - - БЪЛГАРИ ЮНАЦИ - -

        Последно редактирано от todor1303; 26-04-10, 20:10.
        [SIZE=2][COLOR=red][B]Не ми пука за хора,на които не им пука за мен... Уважавам малко хора... Държа на малко приятели... Обичам силно... Мразя двойно по-силно... Лицемер съм с лицемерите... Добър съм с добрите... Имам много познати,но малко истински приятели...[/B][/COLOR][/SIZE]

        Коментар


        • #94
          До: "EVEA RALLY RAID" 23-25 АПРИЛ

          И така, най-силната българска група с всички видове оффроуд превозни средства атакува Гърция от няколко посоки и граници
          Много тежко пътуване, след като срутване затвори дефилето свързващо северна и южна Гърция.
          Заобикаляхме по тесни безумни пътища с много завои и всички си изтървахме ферибота от Глифа.
          Наложи се да ходим надолу още 100 километра и пристигнахме късно вечерта в четвъртък
          На сутринта веднага усетихме, че сме в Гърция...слънце, море, топло...и изобщо всичко, което има един красив остров...



          Ето тук щеше да бъде бивака...на плажа до таверните, хотела и морето.



          Острова беше разкошно цветен, зелен след дъждовете и пролетта, всички палитри в едно цяло...







          Целото село Пефки живееше със събитието, като този собственик на таверна беше разпънал и трансперанта "EVEA RALLY RAID"



          Организацията на състезанието нямаше нищо общо с досегашните в Гърция, всичко беше подредено, имаше си всичко, даже и някакъв танк с DJ на Red Bull



          Ние си направихме лагера заедно с нашия приятел Крис Стамболдзис и в следващите три вечери там бяха сбирките и късните брифинги





          Специалитета вечер беше наденички или пържоли на пясък, като Зори стана майстор на салатите



          Всички предпоставки за добро състезание бяха наред, очаквахме пролога в петък...

          Коментар


          • #95
            До: "EVEA RALLY RAID" 23-25 АПРИЛ

            ......... ееееееееееее много мразя като спреш така - в нищото ..... давай нататък ...........
            0887 246718

            Коментар


            • #96
              До: "EVEA RALLY RAID" 23-25 АПРИЛ

              Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
              ......... ееееееееееее много мразя като спреш така - в нищото ..... давай нататък ...........
              Паузата е заради Генчев, за да има повече времи да се наслади на скарата
              Цветан Петров
              "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
              0888865583

              Коментар


              • #97
                До: "EVEA RALLY RAID" 23-25 АПРИЛ

                Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
                ......... ееееееееееее много мразя като спреш така - в нищото ..... давай нататък ...........
                Давам, ама снимките са над 1000 и ако пропусна някой ще се обиди
                Тази вечер ще стане...трябва обработка...
                Слагй пуканки и бира и чакай

                Коментар


                • #98
                  До: "EVEA RALLY RAID" 23-25 АПРИЛ

                  И аз ще се позабавя със снимките, че освен че се прибрахме по време, когато хората тръгваха за работа, смених малко преди състезанието машината и операционната система и чак сега, като източих снимките установих, че нямам никаква програма за обработка.
                  Нямам даже с какво да ги ресайзна и тепърва ще ровя за такава да си инсталирам.

                  Коментар


                  • #99
                    До: "EVEA RALLY RAID" 23-25 АПРИЛ

                    Първоначално публикуван от Върбанелка Преглед на мнение
                    ... Нямам даже с какво да ги ресайзна и тепърва ще ровя за такава да си инсталирам.
                    http://picasa.google.com/
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • До: "EVEA RALLY RAID" 23-25 АПРИЛ

                      След като навихме ролата и джипарите нарисуваха пътната книга се отправихме за пролога.





                      След брифинга всички тръгнахме по машините и зачакахме ред, първо стартираха джиповете, после АТВ и накрая мотори.



                      И малко родни муцуни в треска преди старта















                      За пролога имаше няколко добри новини и една лоша...
                      Добрите новини бяха, че така отцепено скоростно трасе с дължина 25 километра не бях виждал...
                      Навсякъде по кръстовищата имаше съдии, много ленти и маркировка и страшно скоростно трасе...средните скорости за двете обиколки бяха над 50 км/ч, като Иво постигна най-високата скорост над 60 км/ч. средна
                      Лошата новина бе, че никой не ни каза, че 100 % е маркирано и ние си търсихме пътя по пътна книга в първата обиколка...
                      Не ни излизаха метрите и точките и бяхме се "спекли"...обаче...
                      Оказа се, че пътната книга е по стандартите на FIA, FIM и т.н. и малките дистанции са за следващата точка, а не за тази на която ги пише...
                      Добре, че се светнахме навреме, че на другия ден щеше да падне голямо губене
                      В Пролога дадохме добри резултати, но се подразбра, че конкуренцията ще бъде основно между нас...просто бяхме много нахъсани и сериозно подготвени.
                      Зори преодоля първоначалното притеснение, Стоян си беше усмихнат както винаги, Боевски го тресеше треска и "полегна" да събира камъчета, Младен кара разумно, аз и Петър си загряхме за следващия ден, а мотористите ни "избиха рибата" с резултати
                      От гърците добри времена даде Крис, който беше дошъл с "автобус" и много му помогна дългата база за тия скоростни отсечки.

















                      Коментар


                      • До: "EVEA RALLY RAID" 23-25 АПРИЛ

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Браво на нашите състезатели !
                        Получи се така, че в момента България е локомотива, който дърпа балканския Offroad напред.
                        С достатъчно уважение към Гръцките организатори, както и към други от съседни страни се вижда, че благодарение на усилията и хъса на Българските менажери и състезатели, нашите отбори задават темпото в региона.
                        Надявам се скоро и останалите съседни страни да достигнат "високата летва".
                        Поздравления !!!
                        Много си прав и е точно така
                        Голям респект и уважение показват към нас всички в Гърция...и организатори и състезатели, а оффроуд секцията към тяхната федерация ще ме награждават за популяризирането на спорта
                        Иво и Траян си имат фен клуб и страшен авторитет, аз и Петър диктуваме "модата" при АТВ-та, а мотористите ни ги смятат за професионалисти.
                        Всички гърци са много доволни от нашите участия, защото според тях им вдигаме летвата и се развиват много бързо
                        Това важи и за организацията на състезанията им, които с всяка година стават все по-добри и вземат "ноу-хау" от нас
                        Сега следващата ни цел е да покорим Германия, а после и Румъния и през следващата година всеки Организатор в Европа да е горд, че има български участници
                        Мисля си, че България вече има много силен и класен оффроуд тим във всички категории

                        Коментар


                        • До: "EVEA RALLY RAID" 23-25 АПРИЛ

                          Ето класирането от пролога и първия ден...мотори и АТВ участващи за Балканска и Европейска Рали-Рейд купа.
                          В графата TOTAL не е времето, което сме карали, а наказанията...т.е. по-малко наказания, по-напред в класирането...



                          При джиповете пролога беше само за категория "OPEN", т.е. за коли със задължителните мерки за сигурност.

                          Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 27-04-10, 06:08.

                          Коментар


                          • До: "EVEA RALLY RAID" 23-25 АПРИЛ

                            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                            Ето класирането от пролога и първия ден...мотори и АТВ участващи за Балканска и Европейска Рали-Рейд купа.
                            В графата TOTAL не е времето, което сме карали, а наказанията...т.е. по-малко наказания, по-напред в класирането...



                            При джиповете пролога беше само за категория "OPEN", т.е. за коли със задължителните мерки за сигурност.
                            Тодоре, за моторите това е класирането след 1-вият ден, не след пролога. Аз след пролога бях някъде 8-ми, защото въпреки че беше отцепено трасето си го навигирах на 100% за да свикна на стила им и на следващия ден да имам "летящ старт" от към навигацията
                            Последно редактирано от sabin; 27-04-10, 11:31.

                            Коментар


                            • До: "EVEA RALLY RAID" 23-25 АПРИЛ

                              Първият ден от навигацията включваше два специални етапа, всеки от по 90-92 км. и два свързващи етапа.
                              Общата дължина бе около 300 км. и стартирахме сутринта около 8 часа мотори и АТВ по класирането от пролога.
                              Трасето се оказа изключително технично, всякакъв терен и много добре поддържани планински пътища и макадам.
                              Много скоростни отсечки, които те "лъжеха" в началото и тъкмо да раздадеш газ и се появяват паднали камъни, пропасти, оврази трапове от стичаща се вода.
                              Качиха ни до върха на планината откъдето се откриваха разкошни гледки, а най-запалените фенове и публика бяха на невероятни места.
                              Пътната книга беше много добра, а навигацията много тежка, защото имаше хиляди пътчета и пътища.
                              Пуснаха ни и по тесни пътечки, изкачвания и спускания в гората, големи засъхнали коловози, тук-там кал и смрадлива тиня
                              При мотористите Събин и Цвети се откъснаха с голяма преднина, а Пламен Йоцов спука гума и загуби много време.
                              Петър Ценков направи много добро каране и с отлично темпо спечели с преднина от 10 минути пред мен.
                              Аз се загубих в първия SS и после ме захлупи АТВ-то, допълнителния резервоар ми създаде грижи, но финиширах нормално.
                              Младен излетя от машината на един от коловозите (много са твърди) и получи повреда в трипмастера, а Стоянчо Козаров спука гума на свързващия етап.
                              По-късно разбрах, че и той имал проблем с горивото...
                              Зорница се движеше с добро темпо и още "опипваше" ситуацията в такова състезание.
                              При джиповете Иво Върбанов поведе пред Траян, а Петър Минчев имаше проблеми със стомаха(повръщания и разстройства из трасето) и даде 5-то време.
                              Вечерта в събота капна малко дъждец и на другия ден бяхме спасени от прахта
                              Тръгнахме в "люта битка" с нашите мотористи, че бях обещал на Събин и Цвети да ги "отнеса" и ако не ми вдигат прах, да ги заведа до финала
                              Първия специален етап беше много разнообразен...за 50-те километра се смени всякакъв пейзаж и терен, като най-ми хареса обрасла тясна пътека на спускане с пропаст от ляво, малко преди финала
                              В този етап обаче Петър изкриви кормилна щанга на машината в един от коловозите.
                              С помоща на Младен и помоща на един от гърците в серизна зона са поправили нещата и финишира не само етапа, но и целия ден.
                              При джиповете в борбата се включи и един грък със SUZUKI JIMMY и имаше голяма аванта по тесните пътеки.



                              Специално за публиката Организатора беше направил преминаване 6 км. през река, за да има материал и за фотографите
                              Тук първи се появяват Крис Стамболдзис и нашия дебютант Еди Рапъра в клас "GPS"



                              Преминаването изглеждаше леко, но хлъзгавите камъни не бяха за подценяване...









                              Пламен Йоцов вдигна темпото, но загубата на време от предния ден беше голяма.



                              Стоянчо кара перфектно, много е бърз, но има пропуски в навигацията
                              и често "ходи за гъби", което му коства по-добро класиране.



                              Зори му хвана цаката и вдигаше темпото постепенно...





                              На старта на последния SS за деня първи тръгнаха нашите мотористи, а няколко минути след тях бях и аз.
                              В начакото обаче груба грешка при отпечатването на книгата ни събра всички и започна едно голямо изораване половин час, за да се търси вярната посока.
                              Вече бяха ни настигнали всички, събрахме се голяма тумба и всеки търчеше да намери пътя.
                              Събин поведе мотористите към най-близкия асфалт, за да хване следваща точка, а ние срещнахме Организатора и ни показа вярната точка.
                              Впоследствие резултатите от този етапа за ATV и мотори бяха анулирани, а за джиповете остана човек на грешното място, за да ги ориентира.
                              Друга атрактивна част бе три километрова отсечка покрай морето с много публика и фотографи



                              Тука Събин бях го отвял като спрял, ама нали съм добър и мисля за мотористите после го изчаках и им разреших да финишират малко преди мен











                              За джиповете снимкте малко по-късно

                              Коментар


                              • До: "EVEA RALLY RAID" 23-25 АПРИЛ

                                При джиповете борбата се оказа особено тежка във втория ден на навигацията...
                                За 200-та км. разместванията бяха постоянно и се сменяха лидерите.
                                Иво Върбанов "увисна" над пропаст след като пропадна пътя под него и Траян го изтегля с лебедката.
                                Гъркът с Джими-то обаче се вклинява преди тях и така вървят пакет до финала.
                                От езумната газ, която са раздавали Иво прави голямо предверение и с няколко секунди загубва второто място...
                                Траян е безпогрешен до края и не изпуска лидерството си, а гърците са изключително доволни от факта, че карат в "А група"
                                Повече коментари ще направи Иво, че той е в "джаза", а аз ще пусна снимките























                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X