Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Нещо подобно сподели и Гого Флекс (а.к.а Георги Антов за тези, които не го познават).

    Важното е, че по време на състезанието онези с автомобилите от световна класа са видели, че само по себе си това не е гаранция за успех, ами си трябва и някой да може да ги кара здраво ...
    Вярно е, че имашае много наточени рали-бегачки, но лошото време ги разкова...
    Имаше чешка Навара, три пъти карала на "Дакар", на всички FIA състезания и т.н. Летеше по скоковете, но после в калта и се е*а м***та... Боулерите също не можаха да се развъртят, изключая тоя момък който се гонеше с нашите и стана втори - 4,6 литров двигател от Корвет, но безпомощен в голямата кал. Неговия дубльор така и си остана в един хендек...
    И при камионите беше същата работа - пилот от световна класа като Ханс Бекс подцени калта и не веднъж се молеше да не отнесе съдиите на ЦП-то щото караше с ралиджийски гуми почти без грайфер и изкарваше на спирачка и дрифт по 300 метра докато спре...
    Но явно нашата школа си е сериозна - на такова трасе тук навигаторите щяха да са облекчени, че няма да вадят макарите ...

    Коментар


    • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

      Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
      ... Но явно нашата школа си е сериозна ...
      Ами след като с кола, която е по-евтина само от окачването на някои, нашата школа може да ги накара да й научат наизуст задния номер ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

        Да не се заблуждаваме само колко сме карачи!Просто с тия яки коли дойдоха да карат хора дето вчера са ги купили от "батковците".Пък и нашите коли не са толкоз лоши!
        Тия с боулара дето станаха втори просто караха на предела си, а боулара им не е нещо особенно.Третите са с тойота 80 като на Росен от Варна. И те караха на смърт.
        Заслужава да се отбележи карането на Върбанов.Той единствен беше с почти серийна кола.

        Чичкото от Полша с наварата заслужава да му се отнеме книжката за цял-живот!Имаше и едни младежи от Белгия с еволюшън Т1, ама те неможеха даже да навигират.За Кайена и МЛ а не ми се говори.С две думи-тия дето имаха яки коли не знаеха как да ги използват!

        Най ме е яд за Иво и Гого-бориха се като зверове и ако не бяха спирали да зареждат щяха да победят.Но 10 минути на Ковачев няма как да се избият!!!
        Последно редактирано от rusev; 19-05-10, 14:02.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          Да не се заблуждаваме само колко сме карачи!Просто с тия яки коли дойдоха да карат хора дето вчера са ги купили от "батковците". ...
          Руси, че не сте се бягали с асовете на "Дакар" е ясно, ама, доколкото видях, сред конкуренцията ви са били и водещите сред "немските офроуд майстори", които не би трябвало да се броят за вчерашни.

          Пък сред машините видях и "немския отговор на Боулър", и други сериозни машини. А срещу тях - с едно Паджеро с по 2 амортисьора от по 100-на лева ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

            Някой от хората дето бяха няма ли да пусне снимки Или да се прежалвам с едно репортажче първи аз

            Коментар


            • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Ами след като с кола, която е по-евтина само от окачването на някои, нашата школа може да ги накара да й научат наизуст задния номер ...
              То затова Ивчо сложи моя стикер отзад - да го видели най-много хора...

              Тъй като имам проблем с ftp, ето линк с една галерия на нашите в marathonrally BG

              Не съм систематизирал, просто гледах да има на всички родни пилоти...

              Коментар


              • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Руси, че не сте се бягали с асовете на "Дакар" е ясно, ама, доколкото видях, сред конкуренцията ви са били и водещите сред "немските офроуд майстори", които не би трябвало да се броят за вчерашни.

                Пък сред машините видях и "немския отговор на Боулър", и други сериозни машини. А срещу тях - с едно Паджеро с по 2 амортисьора от по 100-на лева ...
                Чавдаре, да ме прощавате ама немците с техните Г та на моменти ги съжалявах.Яки осемцилиндрови мотори, МНОГО наляти пари, карбон навсякъде.По правите-много бързи, но като влезнат в бабуните угасват веднага.Отделно, че на втората обиколка бече бяха без карбоновите доспехи-оставили ги бяха по дърветата в горския участък от трасето.А на финала всички г та без сашовото бяха разковани.
                Иво им слагаше здраво по "кривите" места-просто независимото окачване си каза думата.Лошото е , че след втората обиколка Митсубишито вече беше само на щит отпред.Нека някой да пусне снимки за да го видите след финала...

                Надявам се Иво вече е наясно какво трябва да се направи по колата.Но резервоар и окачване са задължителни...
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

                  Мойто митсубиши не стигна до втората обиколка.Говоря за на Върбанов.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

                    Поздравления за всички участници, асистенция и целия Български Тим !
                    Много съм горд и доволен от представянето Ви в "Баха Саксония" !
                    Радвам се, че имам такива приятели и ще се видим на "Балкан Оффроуд Маратон 2010"

                    Мелетис

                    Congratulations to all of you, participants, support and whole Bulgarian Team.
                    I am very proud and pleased of your performance in Baja Saxonia.
                    It is good to be your friend, see you all in Balkan Off Marathon 2010

                    Meletis
                    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 19-05-10, 15:19.
                    Balkan Off Road Marathon 2011
                    Evia Rally Raid 2011

                    Коментар


                    • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

                      Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                      Някой от хората дето бяха няма ли да пусне снимки Или да се прежалвам с едно репортажче първи аз
                      Всичко ще пусна Пеко, но първо искам да кача видеото, че определено е по-интересно и дава по-пълна представа за състезанието. Сега приключвам със сглобяването на първия ден.

                      Колкото до класирането на Иво - не толкова гумата и зареждането му се отразиха, колкото спирането на състезанието първия ден и класирането до втората обиколка. До сега преглеждах видео и снимковия материял и на него се вижда, че е бил затворил първите стартирали с по половин обиколка, че и повече.
                      Но, това е "минало свършило" - в спорта е така, случват се и такива неща. За мен по-важното е, че причината не беше в екипажа или колата.

                      Коментар


                      • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        ... По правите-много бързи, но като влезнат в бабуните угасват веднага ....
                        Не знам за Г-тата, но Гого ми разправяше, че доста пъти по-подготвени коли са ги изпреварвали на по-бабунестите места, където койловърите са се оправяли по-добре с неравностите, а на равното, където е можело да се раздава газ, не са вървели толкова бързо. Явно си е било до задкормилното ...

                        Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                        Някой от хората дето бяха няма ли да пусне снимки Или да се прежалвам с едно репортажче първи аз
                        Хайде, дай тон за песен!
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

                          Ето кратък репортаж от състезанието емоциите и разбиващата победа на нашите пилоти навигатори и асистенции.

                          Съжеляваме че този път не участвахме на това невероятно състезание.Прекалено много неща бяхме променили и добавили и нямахме време да тестваме бегачката. Като капак на всичко се оказа че и момчетата от асистенцията ни не заслужават нормално отношение от държавата. Както и много други сънародници и те останаха без международни паспорти.Решихме че ще е по добре да участваме на Баха -300 след два месеца но организаторите я отмениха.Затова решихме че е по добре да помогнем на приятелите си за представянето им в Германия.


                          Пътуването мина гладко и неусетно още след напускането ни от родината.Така и не разбрахме как в бомбардираната НеЕвропейска Сърбия има перфектни магистрали.Никаде по пътя нямаше и милиционери дебнещи зад храсталаците.Прави са хората като ни искат паспорти. Скоро може спокойно и визи да ни сложат.

                          Пристигнахме рано в лагера който се намираше на същото място от миналата година.Зарадвахме се когато видяхме че има още една наша бегачка на Станислав и Вальо.

                          Разбира се че не се размина и без дребни поправки още преди старта.Забелязахме че куката за задържане на предния капак се е стопила от вибрации до дебелината на игла.Незабавно Ивайло и Гого отстраниха предстоящата повреда.През това време лагера започна да се пълни със състезателни возила от всякакъви модели и калибри.
                          Пробвахме чудото Валандър на valkov.val Този човек с помоща на Мария Вили и черната летяща чиния направи невероятно вкусни гозби.Още първия ден разбрахме че швабите са насъскали времето против нас.Излезе силен вятър и температурата на въздуха падна значително.




                          Събин Коларов се беше контузил нелепо предния ден.Жалко защото това автоматично ни лиши от още едно призово място.Въпреки болките Събин помагаше с каквото може.Всеки ден возеше диверсионата група до трасето


                          Това е моята палатка.С вида и шашкахме немците.Пред нея бях сложил едни чепици 49 номер.Да си знаят колко гас даваме по правите.


                          Част от лагера


                          Вальо всеки ден приготвяше вкусотии в този спътник.


                          Жените активно работят на тихия фронт.Отбора винаги има нужда от такава подкрепа.




                          Има древно предание че ако изядеш сърцето на противника му взимаш силата.Вальо каза че това били сърца на шваби.На мен ми приличаше на нещо друго но...По късно по трасето разбрах защо немците не ръчкат бегачките
                          Отивам да похапна и продължавам с репортажа.


                          Мината .....Тази мина съм я виждал с три различни лица.Снежна прашна и както в това издание умерено мокра.Това е арена на много смелост надежди и разочерования.Мястото е идеално за провеждане на такъв формат състезания.Има много пресичащи се пътища бързи или технични места.

                          Най долу има едно място което миналата година го кръстихме г..а на дявола.Въглищната прах е толкова летлива че се вдига още преди возилото.Задушава хваща колелата и унищожава двигатели.Добре че тази година трасето не минаваше точно от там.



                          Този пикап беше пръв на пролога.Момчетата караха много сърцато но може би не им достигна късмет.


                          Тази Тойота също даде заявка за предно класиране.

                          Доста подобрено ЕВО такива съм виждал само на рали Дакар.Мисля че бяха белгиици.Тази машина строши
                          скоростна кутия но и без това не показаха достатъчно лудост по трасето.

                          Много ме е яд за непрестаните проблеми на Руси и Руслан.Ясно си личеше че машината ги спъва
                          буквално да прелетят конкуренцията.Като окачване бегачката беше уникална горивната система обаче ги
                          предаде.


                          Всяка година се шашкаме от натопорчените машини на чужденците но после ги гощаваме с винкела.
                          За това допринася опита в насечените трасета у нас както и чистата лудост от страна на пилотите ни.
                          Малко чужди пилоти карат на ръба на физичните закони.



                          Това беше една от малкото расови спортни бегачки.Според това което наблюдавах на тази машина не и достигаше мотор.Дизеловия агрегат е подходящ за дълги маратонски ралита но за трасе си требе ПАУЪР.
                          Като окачване и база това беше и най добрата машина.Нарочно съм сложил снимките от едно място за да може да ги сравните по-добре.


                          Този Мерцедес го познаваме от други участия.За съжеление е чисто пустинен нисък боец
                          и постоянно запираше в дълбоките коловози.Тази година каточели се движиха по добре.
                          Поне се отказаха без търкал през таван.



                          При големите се открояваха страхотни екземпляри.Ако това издание с нещо е било по тежко от
                          миналогодишното то това беше участието на много добри тръкове по трасето



                          Имаше и два изцяло преработени Г-клас.Те бяха на тръбни обемни рами и нистова диета.
                          Мощни двигатели и добри окачвания.Не доброто представяне може да се дължи че екипажите още ги пробват.
                          Догодина съм сигурен че ще се борим здраво с тях.






                          Ясно може да видите стикера на мутрата на ЧИЧА.Личеше си че и екипажа не е случаен.
                          Красота този тип на пилотиране може да се види само на Дакар.


                          Блоура беше подготвен добре но Ковачев и Иво го пребориха


                          Една интересна концепция.Момчетата караха добре но на светлини години от нашите.
                          Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 19-05-10, 19:32.

                          Коментар


                          • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

                            Пеко,

                            Пускай още инфо, че темата изстива.

                            Стига си ял, че и на мен ми се приядоха "сърцата на швабите", приготвени от Вальо.

                            Супер цветно го къдриш, като Елин Пелин.

                            Коментар


                            • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

                              Петре, дай малко мотори и АТВ, стига с тая дискриминация...
                              Ето и "24 ЧАСА"...

                              Коментар


                              • До: "BAJA SAXONIA 2010" 13-15 МАЙ

                                Пеко, айде бе братче, отворих бирата и чакам.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X