Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

    Доста се изговори за това, дали този дакар е бил най-тежкия в Южна Америка.
    Попаднах на интересна статия на сайта на RedBull: http://www.redbull.com/en/motorsport...st-dakar-rally

    Процентна статистика на отказалите се през годините:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dakar-retirements-graph-1979-2014.jpg
Прегледи:3
Размер:113.7 КБ
ID:5555578
    Дължина на ралито през годините:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:longest-recorded-distances-on-the-dakar-1979-2014.jpg
Прегледи:1
Размер:63.3 КБ
ID:5555579
    Най-тежкото състезание е провелото се през 1986 година Париж-Алжир-Дакар.
    486 стартирали, 100 завършили.
    Дължина 15 000км, от тях 7 731км специални етапи.
    18 етапа, 5 от тях с дължина повече от 900км и един с дължина 1656км.
    7 загинали, включително основателя Тиери Сабин.

    Коментар


    • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

      От нета-а.....
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1528503_639801802742561_1180018384_n.jpg
Прегледи:1
Размер:28.9 КБ
ID:5555580
      0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

      Коментар


      • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

        Малко снимки от подиума във Валпараисо:



        Независимо от нашите мнения, ТОВА е победителят при автомобилите... Аз вече си мисля за догодина какво ще става...



        Първият чилиец с победа в Дакар и тотален рекордьор по етапни победи от тази година - 7



        Номер 4 за Кома и общо 13 за КТМ



        Напълно заслужена победа за Каргинов - Мокеев - Девяткин при камионите

        >>>ВИЖТЕ ВСИЧКИ СНИМКИ>>>

        Коментар


        • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          Велик?! Нещастник който не може да си държи нервите и да си контролира адреналиновите простотии.
          Мога и още, но четат деца... Спорта е преди всичко спортсменство. Педерхаусен ли беше. Заслужено название!
          Ако той не може да си контролира нервите , то не знам кой тогава може. Айде стига глупости си писал, че идва в повече...
          Видяхме ги вашите "балистични" карачи колко струват-само стойки и чалъми, без никакво покритие.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

            Голямо Благодаря на всички колеги, отделили време за да ни информират и пишат тук.

            Коментар


            • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

              Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
              ...иначе цялата история, започва да заприличва на Формула 1 - със заповедите от бокса, "правилата", кинтите, отразяването и т.н....
              Дразнещо е.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                Дразнещо е наистина, но от наша - зрителска гледна точка.
                Ако си шеф на отбор и мислиш от къде да вземеш следващите няколко десетки милиона евро или долари, за да продължиш напред, положението е друго. Ако имаш бъдещ испански спонсор - ще искаш да спечели испанец, ако искаш да доиш производител, ти трябват победи от различни пилоти, ако ти трябва милиардер - Ал Атиях и т.н.
                Бати Карлос си върви със спонсора без значение къде кара. Така е и с 99,9 % от топ пилотите и в ралито, и във F1.

                Коментар


                • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                  Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                  Дразнещо е наистина, но от наша - зрителска гледна точка.
                  Ако си шеф на отбор и мислиш от къде да вземеш следващите няколко десетки милиона евро или долари, за да продължиш напред, положението е друго. Ако имаш бъдещ испански спонсор - ще искаш да спечели испанец, ако искаш да доиш производител, ти трябват победи от различни пилоти, ако ти трябва милиардер - Ал Атиях и т.н.
                  Бати Карлос си върви със спонсора без значение къде кара. Така е и с 99,9 % от топ пилотите и в ралито, и във F1.
                  Не ми дреме, мен ме кефят ей тия времена, а не сегашната индустриализация на спорта -



                  много по-истинско от всичко сега.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                    Ицо, в началото на клипа, обърни внимание на студиото - много хубава идея, пожелавам ви за другата година подобно студио и предаването да е поне час и половина!
                    Благодаря за предаването което направихте.
                    Благодаря и на всички останали колеги, които споделяха информация тук!
                    Ето го и клипа - от 95 година е, но студиото "кърти мифки"!

                    Р.П.(RFF) 0898677590
                    Пътна помощ
                    ДЕНОНОЩНО

                    Коментар


                    • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Ако той не може да си контролира нервите , то не знам кой тогава може. Айде стига глупости си писал, че идва в повече...
                      Видяхме ги вашите "балистични" карачи колко струват-само стойки и чалъми, без никакво покритие.

                      За тебе глупости, за друг истина. И съвсем ясно съм го казал- говоря за поведение по време на състезанието, спортменство, не за класиране. Балистични, интерконтинентални, свръхзвукови... който и да е, държиш ли се като кретен, минаваш в графа кретен. Ако ще и 100 пъти да го спечелиш това състезание.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        Видяхме ги вашите "балистични" карачи колко струват-само стойки и чалъми, без никакво покритие.
                        Точно,че и блъскат вратите.
                        Война се печели със воля,постоянство и последователност,не със нерви и чалми !
                        Аз се възхищавам на Насър ,и ясно си личи колко мъдрост придоби този човек за няколко години.

                        Коментар


                        • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Не ми дреме, мен ме кефят ей тия времена, а не сегашната индустриализация на спорта -



                          много по-истинско от всичко сега.
                          Напълно съм съгласен и подкрепям-хвала колега, много добре го каза!А и помня времената,когато моторните спортове бяха в пъти по-опасни!И мъжете бяха истински мъже!

                          П.С. Относно спора за Петерханзел...от видео-клипчето останах с впечатление, че до голяма степен моториста се нахака в автомобила.На никого не симпатизирам и никого не защитавам!
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                            Той и дядо ми едно време е карал кола с два вола отпред , ама сега нещата са различни . Подкрепям колегата nitro . Имаш пари , имаш отбор , ти решаваш . Както казваше един приятел " Мотора си е мой , от която страна искам от нея ще се качвам." Или казано по-просто " Който плаща той поръчва музиката "
                            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                            Коментар


                            • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                              Петерханзел блъсна моторист в една рекичка, а на клипа в дюните е друг пилота.


                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Не ми дреме, мен ме кефят ей тия времена, а не сегашната индустриализация на спорта -

                              много по-истинско от всичко сега.
                              Вярно, старите, добри джентълметски времена. Но е наивно някой да смята, че тогава големите пари не са въртяли моторните спортове, нямало е интриги, надлъгване и всичко, което го има днес. Нищо ново под слънцето.

                              Коментар


                              • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                                Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                                И малко смях от руснаците:
                                [ATTACH=CONFIG]672505[/ATTACH]
                                Това ли е истината за винаги побеждаващият Камаз?
                                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X