Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

    Не знам кой е куче коте или мишка но ако утре отборните заповеди не паднат най силния тим ще направи и най жалкия цирк на състезанието.Единия лъже нескопосано пред камерите а другия едвм се сдържа да не се пръсне от яд че неговите го ебават.Заплашва че ще чака първенеца да спука гума...И двамата обаче не могат да гледат репортерите в очите.Според едни наблюдатели това се прави заради рекламния пазар в Испания а други твърдят че отбора иска да се запише в историята с повече имена на победители.Всички са на едно мнение обаче че такава гавра с тези смели мъже се прави единствено и само за много пари.Да си фирмен пилот нямало само хубави страни.Това означава още че шефа на отбора те държи с железен договор за топките.Насър също е много съмнителен с това пенсионерско возене почти през цялото време.Нищо общо с лудото пилотиране предишните две години.Знайко и той протестира лъже и маже...това се прави още от ерата на Порше и Пежо на това състезание.А Мицубиши и Фау Ве го доразвиха до виртуозни нива.Разликата от тогава и сега е че поне се стремяхя да го крият от широката публика.Петерханзел обаче е наистина голямо име в играта.Такова му е и егото впрочем и този път не си замълча.
    Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 18-01-14, 01:09.

    Коментар


    • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

      Снимки от вчера:



      Гонките на минитата...







      >>>ОЩЕ СНИМКИ>>>

      Коментар


      • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

        Първоначално публикуван от robkobg Преглед на мнение
        Това изказване на Bernd Wellmann, не е вярно. Не виждам причина за 1000км да се сменят дизелови инжектори, също така от Xraid по време на състезанието не съм видял да свалят железа от двигателя.
        Дизеловият двигател е значитено по-сложен и същевременно по-деликатен от бензиновият. Една от основните причини за проблеми с инжекторите е качеството на горивото / с което именно на този Дакар много отбори си имаха проблеми, а нашият отбор отпадна точно заради лошо гориво/. Натоварването и експлоатацията на двигателите в Дакар няма нищо общо с ежедневното шофиране.. а и причините за дефектируемост са повече и с по-високи рискови компоненти

        Смяната на инжекторите след етапи не се прави защото се е появил с тях а защото това са сред компонентите с най-висок риск от дефектируемост и същевременно компонент който не можеш да смениш по-време на скоростните етапи. Това е част от необходимата профилактика на колата преди всеки етап..

        Смяната на инжектори не изисква смяната на големи железа от двигателя.. Освен това не съм видял много снимки от процедурите на профилака на автомобилите в X-Raid ... В това отношение те са по-прикрити като отбор.. защото има много какво да се научи от тях! Аз бих се доверил на думите Берн Велман, още повече че практиката в Дакар ги доказва.. Който има по-висок бюджет се ориентира към дизелов двигател!

        Коментар


        • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

          На мястото на което се обърна Мардеев и злощастно напусна състезанието е било още по-весело.. и драматично от официалната информация и кадри които имахме

          Коментар


          • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

            Това с дизеловите и бензиновите двигатели се коментира още от времето на снимакта-аватара на Ицо.
            Тогава нали г-н Дакар караше с Митсубиши.Нали возеше бензин колкото нафтата на два Туарега.
            Обаче сега вече дизелите са на много високо ниво,благодарение на швабите де !
            Много тестове,много работа и много пари разбира се.
            Нищо не е случанйо !

            Коментар


            • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

              Първоначално публикуван от Superchief Преглед на мнение
              На мястото на което се обърна Мардеев и злощастно напусна състезанието е било още по-весело.. и драматично от официалната информация и кадри които имахме

              Това клипче изкърти мивките ....

              В страницата на Камаз си написаха, че от АСО отклоняваха камионите с флагчета още от началото на дерето. Пък явно за колите са решили, че няма смисъл, нека се трепят ......
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                Рали Дакар 2014: уникален предпоследен етап 12 (репортаж)



                Рали Дакар 2014 за пореден пътни показа, че няма две еднакви издания на надпреварата. Вчерашният 12-и, предпоследен, етап ни поднесе много изненади, като и тук една от най-описателните думи беше „драма”. Отсечката от Ел Салвадор до Ла Серена предложи 350 състезателни километра, започващи директно от бивака, а в менюто за деня имаше отново микс от твърди настилки и дюни.

                При мотоциклетите, настъпи сериозен обрат в генералното класиране, след като Хуан Бареда Борт (Honda) преживя истински кошмар. Претендентът за сребърния медал в Дакар 2014 падна лошо в трасето, като нанесе сериозни щети по електрониката на мотоциклета и изгуби много време в ремонт. За капак, на 25 километра от финала падна акумулатора на машината и испанецът отново трябваше да спре и следмного мъки да потегли, в крайна сметка финиширайки с бутане на своята Honda. Така, Бареда изгуби близо 2 часа и половина от времето на етапния победител, а в генералното класиране се сгромоляса до >>>OЩЕ>>>

                Коментар


                • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                  "Големи железа" визирах ремонти по двигателя. В почивния ден може да и ги сменят, но на всеки етап НЕ. Гориво големите отбори си снабдяват от ТОТАЛ в бивака, единствено по лиазоните може да зареждат на местни бензиностанции при дълги лиазони.
                  Свалянето на дюзите при положение, че двигателят е почти в купето, не може да бъде рутинна процедура за половин час, а немците не работят цяла нощ по колата. Вероятно сте забелязали, че вечер Минитата са с покривало в бивака след като колата бъде обслужена.

                  Думите на инженера от Форд, за мен са несигурност относно новия им дизелов двигател 3.2 Power Stroke, дали ще е конкурентен на BMW агрегата.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1481-626x834.jpg
Прегледи:1
Размер:73.1 КБ
ID:5554950

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1jq7b5a0.jpg
Прегледи:1
Размер:44.9 КБ
ID:5554951

                  Коментар


                  • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                    Първоначално публикуван от Superchief Преглед на мнение
                    На мястото на което се обърна Мардеев и злощастно напусна състезанието е било още по-весело.. и драматично от официалната информация и кадри които имахме
                    Неамдумиебаси

                    Коментар


                    • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                      Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                      Неамдумиебаси
                      Дайте ако има още клипове от това място голям смях пада

                      Коментар


                      • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                        Първоначално публикуван от robkobg Преглед на мнение
                        "Големи железа" визирах ремонти по двигателя. В почивния ден може да и ги сменят, но на всеки етап НЕ. ...
                        Думите на инженера от Форд, за мен са несигурност относно новия им дизелов двигател 3.2 Power Stroke, дали ще е конкурентен на BMW агрегата
                        Съгласен съм че не могат да ги сменят след всеки етап .. но го правят 3 - 4 пъти през цялото състезание, а не само в почивният ден..Така го правиха и VW които първи спечелиха Дакар с дизелов двигател .. В почивния ден се сменят почти всички сменяеми компоненти .. помпи, 2-те турбо-та.. кабели.. всички болтове..които са износени и амортизирани.. Двигателят не може да бъде сменен.. /визирам блока / затова е необходимо специално разешение от АСО.. X-raid от своя страна имат най-големият отбор в Дакар със 150 човека /това е над 10 човека средно за автомобил/, които работят по процедури.. залогът за тях е голям и нямат право на "издънки" от гл.т. спестяване на компоненти.

                        Що се отнася до Форд и изборът им на бензинов двигател.. по-скоро причините трябва да търсим заради това че е Южноафрикански отбор и конструктивно колата е близка до Imperial Toyota-та на ДеВилиер.. а в оф-роуд състезанията там както казва Глен Хол е забранено използването на дизелови двигатели!

                        Но, че 3.0 л. twin-turbo diesel двигател на BMW e върхов двигател говори само факта, че е последните няколко години този двигател е неизменно в Топ 3 на класацията за двигател на годината /в която БМВ има 60 награди до момента / Имам ежедневни лични впечатление от този двигател и мога да кажа само суперлативи за него.. .. Но както и да е.. да не спорим - съгласен съм донякъде с думите ти, породени от неточно цитиране от моя страна..
                        Последно редактирано от Superchief; 18-01-14, 12:44.

                        Коментар


                        • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                          Някой има ли информация колко горят 3.0 литровите дизели на BMW в състезателни условия?. Знам , че по-малко от бензиновите ама колко ?
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                            Надявам се да не ставам досаден, но ще се опитам да отговоря на въпроса на kokocholi... Не съм срещал официални данни за разхода, но можем да порасъждаваме:

                            Mini All4 Racing тежи около 2.5 т. с пълни резервоари и пилот и навигатор. Резервоарите събират общо 360 л. Предвид факта, че 4х4 и мощността на този двигател е официално 307 к.с / според мен е повече, защото БМВ twin turbo diesel има серийно производство с 313 к.с в най-мощният си вариант/. Скоростната кутия е 6 степенна и факта че се кара над 80 % от времето с обороти над 3000 оборота и чест в условията на сериозни изкачвания.. /Андите.. дюните в Атакама/

                            Моето предположение при тези обстоятелства е около 15 - 16 л. / 100 км. .. За сравнение при мен разхода е среден 8.3 .. извънградско в режим Sport достига около 10 л. /100 при 2 т. автомобил, но в режим Еко.. е 6.7 л. / 100 км.!

                            Коментар


                            • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                              Докато чакаме последния старт на Дакар 2014... и с риск да стана досадна, ама ме грабна тоз юнак с представянето си.
                              Интервю от вчера - уморен, но щастлив...!
                              0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                              Коментар


                              • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                                В някакво видео за МАЗ-овете чух да казват, че в състезателни условия разхода достигал 70л/100км.
                                V8 мотор, 17 литра обем.



                                аха, и хиляда литра резервоар.
                                Последно редактирано от Самодържец; 18-01-14, 14:11.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X