Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

    Първоначално публикуван от Superchief Преглед на мнение
    Според мен много характер и мъжка борба от нашият екип за което имат уважението и възхищениео на всички ни, но това не променя факта от разочароващото представяне.. Сигурен съм че и те не са доволни от постигнатото, защото имаха много по-високи цели ...
    Това е най-точно казано, разочарованието е голямо, но опита и наученото ще помогнат, просто там не трябва да се подценява и марката на крема за ръце и дупе...
    Вече не се чудя защо наемниците плащат луди кинти за наем на коли, просто те си плащат за тайните, които големите отбори са научили през годините, плащайки много подобни грешки...
    Само да кажа, че наемите на МИНИ и БМВ са от 500 000 до 1 милион евро САМО за Дакар, но затова ще разкажа друг път...
    Благодаря на всички за интереса и подкрепата, ще се реванширам с интересни факти и истории "от кухнята"
    Орлин и Въшимуров показаха страшен български инат и упоритост, а механиците Калин, Илиян и Мартин (новобранеца) работеха като часовник, караха по 600 км. по часовник и пак ремонтираха по часовник
    Екипа си е железен, проверката беше за Илиян и Мартин, за Калин какво да кажа...няма изненади и тайни за него в Южна Америка и Африка

    Коментар


    • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

      Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
      Отново ще спомена Нестерчук, собственика на СИКСТ Украина. Той в блога си публикуваше и интересни данни относно финансовите разходи за Дакар. Та единственото нещо което не караше той е било гориво и гуми. Предварително се уговаряше с местни фирми /които доста печелят от това/ за доставка до биваците на гориво и гуми, което му излизаше с близо 50% над цените по които можеше да ги взима, но за сметка на това бяха точно на място, и с гарантирано качество.
      Бог да го прости. Загина в пустинята на Емирства, подготвяйки се за Дакар 2014г. Затъна в пясъците и имаше три километра, които реши да извърви пеша, но получи топлинен удар и не можаха да го спасят.

      Та, добре си е полегнал на сянка пилота на по-горната снимка.
      Вадим и целия украински тим ми бяха (е, те другите още са) приятелчета. Даже един от резервните му навигатори Олег, говори идеален български, завършил е тук. В Унгария през 2008-ма бяхме все заедно, самагонът им още ми топли душата Вдаим загина от сърдечна недостатъчност, породена от обезводняване, ако трябва да съм точен, същото навремето уби и Фабрицио Меони на Дакар 2004. Мир на праха им и на двамата, големи бойци бяха...

      Та, преди да ви разкажаза днешния етап 5 по телевизията, ето и репортажа за вчерашния фатален 4-ти:


      Етап 4 на рали Дакар 2014 се оказа последен за българските състезатели Орлин Алексиев и Пламен Николов. Както вече писахме, нашите състезатели бяха споходени от серия технически проблеми, започнали с наливането на некачествено гориво още преди старта на надпреварата. Все пак важното е, че момчетата натрупаха безценен опит, който ще им е повече от полезен занапред. А рали Дакар ще има и догодина, и след това!
      Иначе, отсечката от Сан Хуан до Чилесито бе определено поредната много интересна и динамична, както и предходните три от рали Дакар 2014.

      При автомобилите, привидно перфектното трасе за доближаващаите се до WRC машини на Mini, бе нетипично идеално за едно бъги. Е, не на кого да е, а на двукратния WRC шампион Карлос Сайнц, който изпревари цяла кавалкада от болиди на X-Raid, оставяйки на 6 минути след себе си Стефан Петерханзел, на 9 Ал Атия, на 13 Фредерико Виягра, на 14 Нани Рома и на 16 Орландо Теранова. Така, в генералното класиране Сайнц излезе начело, пред Рома и Ал Атия.


      Своето участие в рали Дакар 2014 приключи и за >>>ОЩЕ>>>

      Коментар


      • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        Айде точно в този момент, всички да се въздържим от даването на акъли и оценки (пиша го съвсем добронамерено)! Тази година видимо е много по-трудно за всички - и големи и малки! Момчетата се бориха мъжки - целия тим! Да им отдадем заслуженото, а анализите да ги оставим като се приберат в България живот и здраве, и разкажат повече! Предварително благодаря на всички за разбирането!
        Мартине, малко преиграваш, голяма драма струи от постовете ти, все едно че се е случило нещо, което да ни кара да си вържем черни лентички, не дай Боже...А не се е случило.Неприятно е отпадането на родния отбор, зад който стоеше моралната подкрепа на всички ни, но такъв е живота.Най-важно е целият екип да се завърнат живи и здрави, което за Дакар не е малко.Нека се държим мъжки, както се държаха мъжки и момчетата в пясъците.А и няма за какво да се хленчи, до година ще е по-добре!
        Айде със здраве!
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

          Което не ни убива ни прави по-силни.
          Напред и благодарим за емоцийте и надеждите събудени в душите ни.

          Коментар


          • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

            Изключително достойно представяне на българския отбор. Борба до край ...

            За феновете на Роби Гордън - той публикува клипове във Vimeo. Ако сте пропуснали:
            Етап 4
            http://vimeo.com/83739816

            Етап 3
            http://vimeo.com/83724013

            Етап 2
            http://vimeo.com/83704934

            Етап 1
            http://vimeo.com/83546137

            Коментар


            • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение

              А това е испанеца Алберто Хереро (номер 573 с МАН-техничката на Renault Duster),който се обърна в втори етап и който и В МОМЕНТА е там при камиона си и чака от ASO да го изправят!!!
              п.п.Току що имаше предаване на живо на телефонен разговор с Хереро,преди 20 минути камиона му е бил изправен "на крака".Цитирам думите му "Хеликоптер на ASO мина 3-4 пъти,но аз им казах-Без камиона си аз няма да тръгна от тук".
              Последно редактирано от Валентин Исаев; 09-01-14, 23:32.
              Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
              Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
              0885 660 613

              Коментар


              • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                Гледам репортажа по Евроспорт и дават как са чертали маршрута. Изникна въпрос - Защо не използват Мини, а използват Тойота!
                Р.П.(RFF) 0898677590
                Пътна помощ
                ДЕНОНОЩНО

                Коментар


                • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                  БРАВО на нашия отбор.

                  Ето една снимка от ФБ:
                  Goncalves:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1511040_656524051073572_1030490574_n.jpg
Прегледи:1
Размер:45.2 КБ
ID:5552152

                  Коментар


                  • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                    Стисках палци до изтръпване, надявах се на класиране, което ще предизвика неустоимо желание у FIAT за заводска подкрепа за догодина, но уви!

                    След това достойно представяне на нашите, само да са им отказали подкрепа италианците... да се чувстват предизвикани!!! Оттук до края на живота си или ще карам само FIAT, или "д"-то ми никога няма да седне във FIAT, дори и като багаж. Ръкавицата е хвърлена!

                    Респект, момчета!!!
                    Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

                    Коментар


                    • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                      Първоначално публикуван от darinnn Преглед на мнение

                      Ето една снимка от ФБ:
                      Goncalves:
                      И видео.

                      http://m.youtube.com/watch?v=SA_vrGX...%3DSA_vrGXs2aI
                      Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                      Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                      0885 660 613

                      Коментар


                      • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                        Първоначално публикуван от darinnn Преглед на мнение
                        БРАВО на нашия отбор.

                        Ето една снимка от ФБ:
                        Goncalves:
                        Ужасно тъжно ми стана като гледах плачещият Пауло Гонкалвеш до горящият си мотор... помоли преминаващият Хуан Педреро за помощ.. но той го подмина двуумещ да спре или не.. гонещ своето изоставане в този етап.. Пауло беше един от фаворитите в този Дакар.. спечели рали OiLibia през 2013 г. едно от най-добрите рали за подговка за Дакар.. /разбира се с помощта на неговият приятел и съотборник Хуан Бареда / .. Хонда подготвиха отличен мотоциклет, почти шампионски... но тъжен край за едно от най-големите имена в последните години в Дакар..

                        Високите температури се оказват едно от най-неочакваните и труднопреодолими препятствия в този Дакар .. толкова много горящи автомобили и мотори не си спомпям да е имало в изминалите Дакари..
                        Последно редактирано от Superchief; 10-01-14, 00:39.

                        Коментар


                        • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ


                          малко видео от 5 етап...

                          Коментар


                          • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                            Първоначално публикуван от Superchief Преглед на мнение
                            Ужасно тъжно ми стана като гледах плачещият Пауло Гонкалвеш до горящият си мотор... помоли преминаващият Хуан Педреро за помощ.. но той го подмина двуумещ да спре или не.. гонещ своето изоставане в този етап.. Пауло беше един от фаворитите в този Дакар.. спечели рали OiLibia през 2013 г. едно от най-добрите рали за подговка за Дакар.. /разбира се с помощта на неговият приятел и съотборник Хуан Бареда / .. Хонда подготвиха отличен мотоциклет, почти шампионски... но тъжен край за едно от най-големите имена в последните години в Дакар..

                            Високите температури се оказват едно от най-неочакваните и труднопреодолими препятствия в този Дакар .. толкова много горящи автомобили и мотори не си спомпям да е имало в изминалите Дакари..
                            Именно! Обвинихте ме в излишен драматизъм в разгара на може би най-голямата драма в историята на състезанието - тазгодишното издание! След отпадането на нашите, единственото за което се моля е, състезанието да завърши без човешки жертви... Дистанцията на ралито още не е преполовена, а условията (климатични - вчера мълния е убила 3-ма и ранила 14 души в Аржентина, трудността на трасето и т.н.) извадиха от играта доста от най-опитните играчи! За такова нещо няма как да си подготвен на 100% и няма как да предвидиш всичко, дори и да си бил многократно там, а какво остава за нас - феновете пред компютрите и телевизорите..?!

                            Такъв съм си аз - изживявам ги нещата...

                            Коментар


                            • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                              Жалко,кофти ми стана от новината!Яд ме е и че всичко дойде от тъпата им нафта!
                              Поздравявам отбора,горе главата и догодина им пожелавам да отидат на Дакар с отлично подготвен автомобил с големи спонсори и от тях да се иска само да дават газ и да не мислят за друго!

                              Коментар


                              • От: ДАКАР 2014: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ, ЧИЛИ

                                Абсолютен професионализъм! Поздравления, към целия екип!
                                Със сигурност, това е било най доброто решение за момента.
                                Ако винаги можеше да се завършва "ДАКАР"...то предизвикателството
                                нямаше да бъде толкова голямо.
                                Успех в подготовката за следващото, издание!
                                ТюркеДжиев старши
                                sigpic

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X