Обява

Свий
Няма добавени обяви.

3000 км преход в Мароко!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от mitkov
    и между другото никой не може май да обясни точно за какво се харчат толкова пари
    май май на печалбарство са я ударили лекичко така
    Митков, немога да разбера хора който ползват думата "печалбарство" за нещо което не е обявено като "благотворително състезание" примерно??? Много ясно че печелят и то много, иначе закакво да го правят? Защо пък примерно да не печелят от реклама?

    А ако някой го е ударил на печелбарство, какво ще кажеш за аптеките, които печелят много (поне софийските) от нещастието на хората? Да не говориме за концерните произвеждащи лекарства, които най вероятно произвеждат вирусите на първо място. Този "бизнес" сигурно докарва повече и от петрола!

    Нищо лично, просто то давам пример за различна гледна точка...

    Коментар


    • #47
      А ако някой го е ударил на печелбарство, какво ще кажеш за аптеките, които печелят много (поне софийските) от нещастието на хората? Да не говориме за концерните произвеждащи лекарства, които най вероятно произвеждат вирусите на първо място. Този "бизнес" сигурно докарва повече и от петрола!
      Аз не съм съгласен с използването на тази дума за каквато и да е дейност, която се извършва в условията на пазарна икономика. В условията на пазарна икономика „печалбари” са всъщност единствено монополистите. Случайно имам добра представа от икономическото положение на малка аптека и там никак не е розово положението, друг е разговорът за веригите аптеки със скрит собственик, който е голям фармацевтичен дистрибутор, но там става дума за монопол. Митков е прав, че цените са високи и непосилни дори за много от западняците, но щом има достатъчно участници значи таксата е добре пресметната. Я си представете (само теоретично) ПАРИЖ-ДАКАР с много малка такса участие какво стълпотворение от хора ще е. Това е и другия начин за регулация на броя участници, няма никаква причина таксата да е по-ниска от възможностите на тези, които идват на мероприятието...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #48
        според мен таксата определя нивото на състезанието, колкото е по - висока, толкова по - високо ниво състезатели идват, а по слабите тимове остава извън надпреварата. мисля си, че високите такси не са само защото хората искат да спечелят много, това е част от легендата на рали дакар.
        drive alive

        Коментар


        • #49
          абе не знам кво да ви кажа
          не предполагах че мнението ми ще породи такава реакция
          напълно съм съгласен че по организирането на това състезание се харчат много пари
          но даже като си говорих с австрийците и те ми казаха че е прекалено скъпо направено и че и според тях може да се направи да е по достъпно
          дори мнението за "прекалената далавера" по скоро те ми го подсказаха
          а предполагам че са добре запознати с въпроса
          както и да е колкото и да мрънкаме не дадеш ли 50 000 няма да участваш и тва е
          те хората насила никого не карат да ходи

          Коментар


          • #50
            що се отнася до аптеките
            не си мислете че се печели кой знай какво
            даже да ви кажа като се има предвид че за да взема тази професия съм инвестирал около 8 че и повече години невероятно количество нерви,и доста голямо количество пари,а да не говорим че през тия години само съм учил и почти не съм работил а имах семеиство само аз си знам кво съм преживял
            въобще не ми говорете за студентски живот
            с тия че и по малки усилия можеха да се направят и много други неща
            все пак обаче не съжалявам
            но сега има хора които работят по аптеките с завършен 10ти клас а който е будала да блъска 8 години
            да не говорим за веригите аптеки които се ширят из хасково и продават на цени на които една обикновенна аптека купува лекарствата Как става това само можем да се досещаме но със сигурност има неща като "пране на мръсни и.. "сещайте се на татък
            а нормалните аптеки покрай тия игри взеха да затварят или се чудят кво да правят
            а държавата седи отстрани и гледа сеир
            докато в цяла европа има фиксирани цени на лекарствата
            да не говорим че въобще човек без образование ако се опита да продава просто не мого да си представя кво ще му се случи но това даже на практика не може въобще да се осъществи там
            ма тука всичко може
            страната на неограничените възможности
            лошото е че а си се оплакал на някого и първо при тебе ще дойдат
            и като нищо ще те изкарат че си по в нарушение от другите които явно по документи всичко са си опекли
            въобще по книжа и документи ако гледаш всичко в страната е о.к.
            не знам но като гледам май няма да е лошо да ида за някоя и друга година до щатите да покарам някое такси там
            хем ще се пусна в някои от ендуро шампионатите им

            Коментар


            • #51
              Ето ти пример за изказване на човек дето много много не разбира, т.е. аз по въпросите с аптеките, така и хората се изказват неподготвени по въпросите за Париш-Дакар. Факта че няма второ такова състезание означава че явно балансът им на цена-състезание е много добър иначе щеше да има поне 3-4 такива!

              Коментар


              • #52
                така или иначе заради нас няма кой да намали таксите
                а и париж дакар е име легенда
                даже и нещо като търговска марка дори може да се каже
                като кока кола например
                колко други фирми мъчат да правят кола и то не лоша но просто като се каже "кока кола " и хората знаят за какво става въпрос
                така е и с париж дакар
                трудно някой ще наложи нещо друго
                а и по принцип западняците си падат малко мрънкалници
                щото са свикнали всичко да им е достъпно и да не се напъват много много
                в момента в който трябва да се понапънат за нещо почват да ги измислят разни
                въобще не съм съгласен че като за техните стандарти тия такси са прекалено скъпи
                ми за тях като са скъпи ние кво да кажем
                поразглезели са се малко май
                нека дойдат да живеят тука и тогава да съберат пари да си купят мотор
                при нас предимно хора с мноого голямо желание се занимават с такива неща случайно попадналите са много малко

                Коментар


                • #53
                  Тази година пак много ни се ходи до Мароко
                  Щото и миналата ни се ходише ...
                  Току що ми се обади Валтер и ме избъзика, че Данчо си купил КТМ, но и аз го избъзиках, както си знам също. А бе ние винаги се бъзикаме с КТМ, пък и той знае всички вициве за тоя мотор, които излизат най-вече от самата Австрия.
                  Каза ми, че отново ще организират през април ново каране в Мароко само за ендуро и пак ни кани. И този път ако не отидем, значи няма да е никога. Не искам да се точим отсега, че да го издухаме, както миналия път, затова само го споменавам под сурдинка.
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #54
                    чакай де нали април ще правите състезание в ст загора кво мароко говориш
                    па и с тоя срф250 не си за мароко мноо мноо

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X