Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Дакар" 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: "Дакар" 2009

    14 етап,
    https://htftp.offroad-bulgaria.com/N...kar%202009/14/
    LZ1NBN

    Коментар


    • До: "Дакар" 2009

      Първоначално публикуван от efo Преглед на мнение
      Здравейте, някой може ли да каже каква е средната и максимална скорост при камионите и по специално при Камаз
      Мисля че са ограничени на 160 км/ч от доста години насам.
      Иначе в края на 80те ДАФ-овете мисля че минаваха 200 без проблем.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • До: "Дакар" 2009

        За Камазите-0 до 100км.-7 секунди,скороста я дават над 180км.А за бързата техничка е вярно, тя носи и частите за първите два Камаза.
        LZ1NBN

        Коментар


        • До: "Дакар" 2009

          Много добро рали се получи тази година. И въобще идеята да се проведе в Южна Америка мисля е много добра. Имаше всичко - пясъци, дюни, дъжд, кал, камъни, гори, поляни...
          Надявам се това да не бъде последното рали Дакар там, а защо не и да ги редуват - една година в Африка, а следващата - в Южна Америка, и т.н.

          Коментар


          • До: "Дакар" 2009

            Какво става с темата , нещо няма развитие ...
            三菱帕杰羅
            Цитат:"Нямам Хоби Без Двигател" еми и аз така ...

            Коментар


            • До: "Дакар" 2009

              Mitsubishi приключва с "Дакар"... Повече инфо: www.offroadbg.net

              Коментар


              • До: "Дакар" 2009

                Нани Рома може би ще кара за BMW X-Raid... Повече инфо www.offroadbg.net

                Коментар


                • До: "Дакар" 2009

                  Volkswagen продължава с “Дакар”... май?

                  Три седмици след двойната победа на “Дакар”, Volkswagen направи обобщен анализ на събитието. “Ние сме много доволни от спортните резултати и големият и позитивен отзвук по света”, заяви д-р Улрих Хакенберг, член на борда на компанията, отговарящ за технологичното развитие и моторните спортове. “Първата оценка на управителното тяло на компанията беше изключително позитивна, така че интензивно мислим да продължим участието си в “Дакар” и през 2010 г. Естествено, ще отнеме време да пордължим нашият анализи и ще вземем решение след няколко седмици”. На пръв поглед всичко е наред. Но... досега никога не е била обсъждана стратегията Race Touareg, просто програмата си работеше. А преценка на ситуацията с макар и нищожния шанс за отрицателен отговор, при положение, че Volkswagen е новото Mitsubishi на “Дакар”, откакто японските конкуренти се изтеглиха, звучи малко стряскащо. А в добавка с икономическата криза която върлува и засегна автомобилния сектор, решението на борда на директорите на волфсбургския автопроизводител може да се окаже доста изненадващо...
                  Повече инфо за бъдещето на "Дакар" на www.dakar.bg
                  Последно редактирано от izo4x4; 06-02-09, 10:31.

                  Коментар


                  • До: "Дакар" 2009

                    Изненадващото може би на фона на кризата е, че започват разработване на втори нов автомобил
                    Живей за всеки дъх!

                    Коментар


                    • До: "Дакар" 2009

                      В смисъл? Да нямаш предвид програмата им за WRC?
                      Последно редактирано от izo4x4; 06-02-09, 10:38.

                      Коментар


                      • До: "Дакар" 2009

                        Хич не е изненадващо,даже.Автомобилните състезания са реклама(особено елитните) , а умните бизнесмени си правят най-агресивна реклама именно в условията на криза за да прилапат и малкото останали клиени.
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • До: "Дакар" 2009

                          Лично аз смятам , че присъствието на това състезание на заводските тимове му скапва приключенският дух и е по-добре да се махнат. Особено тези с масираното присъствие , като КТМ при моторите например, щото каквито и победи да завоюват със супер скъпия си отбор , не могат да ме убедят , че това е най-подходящата машина за тези условия.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • До: "Дакар" 2009

                            Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
                            Лично аз смятам , че присъствието на това състезание на заводските тимове му скапва приключенският дух и е по-добре да се махнат. Особено тези с масираното присъствие , като КТМ при моторите например, щото каквито и победи да завоюват със супер скъпия си отбор , не могат да ме убедят , че това е най-подходящата машина за тези условия.

                            Лесно можеш да се убедиш сам че е най доброто като погледнеш и преобладаващия избор на марка и модел при аматьорите.Другото е да се надяваме някой с Коворовец да вземе първо място при двуколесните.Много пъти съм обеснявал защо точно КТМ доминира в Дакар.Вече не ми се пише по този въпрос.Само в едно изречение ще споделя че ако не са КТМ много от по бедните ентусиасти нямат почти никакъв шанс за финал.

                            Съвсем скоро ще разберете какво са били големите фирми в това състезание.Това се доказа скоро на една друга маратонска проява където Шлесер стана победител с повече от десет часа преднина пред втория Да не забравяме че Жан Луй също е частен пилот.Много години не заводските тимове се бориха в нещо като собствен клас и ако стане чудо и срещу големите.Ще разберем колко интересно ще бъде за нас зрителите когато три болида са на два дена път от нормалните играчи.На мен също ми хареса тази година състезанието в Атакама нищо че не беше до Дакар. Някак си терените и публиката бяха различни.Много хора обаче изразяват мнение че при създалата се световна ситуация за АСО ще бъде много трудно отново да организира проявата в Ю. Америка.Получи се нещо като борсова психоза и при гигантите спонсори в мото спорта. Нищо чудно защото те поеха сериозен удър от кризата.Кавазаки са се отказали от Мото GP. Хонда от формулата и други прояви за Тойота също се говори че ще реже наред.При WRC явно ще отпаднат Субару и Сузуки.Мицубиши няма да е май единственият отбор който няма да кара скоро на Дакар.До няколко месеца ще се разбере кой ще са другите.Когато ги няма големите ще отпадне и нуждата от обща реклама в тези моторни събития.Ще намалее драстично и зрителският интерес на многобройните фенове на марки и модели.Това ще е краят не само за лъскавите байкове и бегачки.Пред прага сме на нова ера в познатите ни до този момент световни състезания от този калибър.
                            Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 07-02-09, 22:39.

                            Коментар


                            • До: "Дакар" 2009

                              Сигурно не се изразих точно.

                              Идеята ми е , че фирмите ползват състезанията за да популяризират продукта който предлагат сред купувачите от определени целеви групи. КТМ очевидно са №1 в момента като състезателен мотор , но мен това не ме интересува , като потребител търсещ други качества от мотора си. Аз не искам след всеки пробег от 4-500 км да правя разходи за поддръжка равностойни на 3 бр. ковровци. Искам да видя мотора който може да ме отвози от тук до Дакар без да ме следват три камиона с резервни части , щото не съм състезател а турист. И си мисля , че това е била идеята при създаването на ралито. Да се видят машините и хората които го могат.

                              Едва ли обаче си струва да започваме сега и тук спор на тема пари за поддръжка на коня в движение.
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X