Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Дакар" 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: "Дакар" 2009

    Аз не разбрах защо трябва да се започва с Дакар ? Не е нужно да са ни очите по-големи от устата...
    Кеф ти рали на фараоните (има ли го още), кеф ти рали на Тунис, има си сума ти стъпала. За които машината пак е същата, а асистенцията е по-малка.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • До: "Дакар" 2009

      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
      Абсолютно съм съгласен с Калин!

      А за мнението на Петър близнака:


      когато се оправят тия неща ще имаме нормална държава,а все ми се струва че участието на Дакар не е много свързано с това (не сме тръгнали всичките та да имаме нужда от хиляди спонсори , нали!? В една друга тема много хора обясняваха , че моторните спортове са за богати хора).А българите са доказвали много пъти , че и тук има карачи (никой не си въобразява , че ще имаме шампион но според мен има предостатъчно хора които ще успеят да видят финала).
      И още нещо искам да напиша-на байрака не пише "Станишев"!!!
      На байрака пише БЪЛГАРИЯ ,а нея Я е имало много преди Станишев и ще Я има много след него , така че ДАЙ ДА НЕ БЪРКАМЕ НЕЩАТА!!!

      Съжалявам за спама , но не можах да се сдържа.
      За съжеление ЕМО ти аз и Станишев щем не щем сме съвременници и това се случва именно в БЪЛГАРИЯ. Преди него бяха и след него явно ще са само същите така че не спирай да мечтаеш.За това дали държавата не трябва да е нормална за да могат фирмите производителите и играчите да си позволяват такива приключения ще те оставя пак да си помислиш.
      Карачи има много и много от тях ги познавам лично.Но не познавам нито един дето ще си продаде апартамента и заебе децата на улицата за да участва на състезания от тоя род. Финала може да го видят евентоално само тия дето са отишли да се пробват.Другото са празни приказки.Найстина моторните спортове не са за богати хора.....те са само за изключително богати хора.Не ми се пишат имена на пилоти които отскоро пробиха в моторни спортове дето българи не бяха гледали отстрани дори.Пак сам ще се сетиш...

      Хубаво е че се гордееш че си българин лошо няма.Но за да вееш флага на международни участия патриотизмът само не стига.Или какво вечер в бивака на ония с тупалката и екипа ще го плашиш с легенди за Крали Марко
      Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 17-01-09, 18:52.

      Коментар


      • До: "Дакар" 2009

        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
        Никой не е казал , че ще е лесно-то лесно няма!
        Еми почвай да се бориш още от утре тогава.УСПЕХ

        Коментар


        • До: "Дакар" 2009

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Аз не разбрах защо трябва да се започва с Дакар ? Не е нужно да са ни очите по-големи от устата...
          Кеф ти рали на фараоните (има ли го още), кеф ти рали на Тунис, има си сума ти стъпала. За които машината пак е същата, а асистенцията е по-малка.
          Естествено че е така само че едва преди два три сезона почнахме да се пробваме навън. В ендурото даже по от рано и само в него.А до рали-рейд и крос-кънтри състезания с не аматьорски статут има поне още толкова.

          Винаги по време на това рали изпъкват ярки мечтатели.Лошо няма то е за това.Лошото е че след него желаеме някой да ни купи сладолед във франция примерно.Не сме лоши пичове явно толкова можем.

          Коментар


          • До: "Дакар" 2009

            Ами дай да го направим така - тия дни ще поговоря с де що френска фирма познавам, някои от тях са пускали аматьорски екипи в Дакар, и ще ги питам какво е програма минимум за всяко от тия ралита и от къде трябва да се започне. Успоредно ще звъня и на организациите на ралитата. Така ще можем да напишем черно на бяло за какъв бюджет става въпрос, и тъй нататък. И това е крачка. Поне мечтателите ще знаят за какво да мечтаят.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • До: "Дакар" 2009

              За автомобили е немислимо,ама някое АТВ или мотор има шанс.Специално при АТВ-тата не вярвам да сме много по смотани от останалите.

              Коментар


              • До: "Дакар" 2009

                Е аз за какво си късах гащите в пустинята знам поне 85% за какво става дума.И другите го знаят.Във форума многократно са пускани бюджети на различни играчи.Темата спира обаче точно на петнайстият ден от състезанието.Еи го е скоро в Германия ще има нещо подобно като трасе и навигация.Без да се буташ под гумите на джипките и камионите. Много българи ще сме там за подкрепа. Желаещи nada Българските мотористи направо на Дакар налитат.Специално искам да поканя за участие ЕМО има кво да види на Баха Саксония.

                Може ли горните постове по някакъв начин да бъдат отделени в друга тема.
                Например::::Къде сме ние на световната оф-роуд сцена.
                Има още какво да се каже.
                Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 17-01-09, 19:33.

                Коментар


                • До: "Дакар" 2009

                  "Дакар" ми е детска мечта, мечтая си за участие, но суровата действителност е, че вместо да отида на дакар се ожених. Сега не мога да отида и на една европейска баха.

                  Преди и да помислим да ходим, където и да е трябва да направим една истинска кола. Само Близнаците се опитват и може да успеят. Пожелавам им го от сърце. Има и друг вариант, да се отиде с обикновени леко подобрени коли в клас Т2. Едно такова участие в дакар би струвало около 100х. евро, но на разходки на никой не му се ходи.

                  Преди да смятаме каквото и да било, трябва да има отбор - мотористи, коли, камионни. Засега само няколко човека с джипки се опитват да излязат навън. Тодор, а вече и Десо също с АТВ. Къде са мотористите или камионите, все още няма нито един сервизен, да не говорим за състезателен камион сглобен в БГ. При моторите освен Калин за друг не съм чувал (поправете ме ако греша). Така че преди да почнем с бюджетите трябва да почнем с карането, макар и на аматьорски сътезания с нисък бюджет.
                  IvoVarbanov.bg

                  Коментар


                  • До: "Дакар" 2009

                    Re: Петър близнака

                    Чакай,ти не ме разбра.
                    Като цяло съм абсолютно съгласен с теб.Когато имаме нормална държава,нормални доходи,нормални фирми и нормална политика(т.е. станем истинска европейска държава-нещо от което сме много далеч-поне на 200 години),ще се подобрят много неща.Ще имаме нормален шампионат , който ще създаде световни звезди,които ще могат да ходат на големите състезания и да подписват с големите отбори-кой каквото ще да си говори , но за мен България винаги е била люлка на невероятни таланти-като започнеш от математиката , минеш през музиката и стигнеш до оффроуда.Лошото е , че не можем да ги развиваме.
                    Става дума за друго. Просто трябва време(и пари). За пример ще ти дам Крейзитата и Ерзберг. Жоро Хаджиев направи връзката с австрийците , няколко години ходиха да гледат състезанията без да участват,а миналата година пуснаха по трасето Кокера и Жасмин(Кокера ако се не лъжа е двукратен републикански шампион).За тази година са ни отпуснати пет безплатни квоти за участие,Жоро е направил национален отбор(по неговите думи предстои сериозна подготовка , вкл и лагер-сбор преди състезанието-а аз съм сигурен , че няма да се изложи) и сега чакаме резултата(и съм сигурен че ще го дочакаме-никой не си мисли за шампиони и медали-целта е достойно представяне).Всичко това е правено с цел да се види състезанието,условията,трасето и тънките моменти за да са подготвени възможно най-добре(сам виждаш , че след като си бил на Дакар си много по-запознат от нас които сме гледали само репортажите по Евроспорт).И всичко това в рамките на 4-5 год(само за едно състезание).Отделно че заедно с групата ще пътуват една камара ентусиасти(на собствени разноски) за да помагат на място(не морално , а за да ги дърпат по баирите).Разбира се за Дакар ще трябват много ,много повече пари,но не е невъзможно.Все пак "Човек е толкова голям,колкото големи са мечтите му"!Така де,ако не си мечтаеш за Дакар никога няма да отидеш.И така стигаме до тезата на Калин-НЕОБХОДИМИ СА МНОГО ПАРИ,НО НЕ Е НЕВЪЗМОЖНО-основата я имаме.
                    Друг вариант е , чрез по-малки(ефтини) състезания,някои български състезатели да бъдат забелязани(австрииците са хвърлили око на Кокера , ама Жоро не им го дава) и да влязат в чужди отбори(миналата година Кокера формално беше състезател на Дезърт Дрийм , а не на Луда Работа) или пък да привлекат външни спонсори.
                    Прав си и за друго-хората с пари(ама много пари) в България,не са и чували за този спорт(а дали са чували и за Дакар),но Гоблин ти показа схема.
                    Между впрочем съм много съгласен и с Джартов-ако има клас в който българин може да се представи добре,то това е именно АТВ. Причината е ,че все още големите играчи(големите пари) не са навлезли при АТВ-тата,т.е там се действа малко на мускули и няма такава смазваща разлика.Това важи не само за Дакар , а по принцип.
                    Благодаря за поканата , но стигаме до стария проблем-финикийците,а пък и не съм чак такъв карач че да се бутам на международни състезания.
                    Поздрави!

                    Леле как оспамихме темата!!!

                    ПП. А! Щях да забравя! Гледал си предполагам Race to Dakar. И кво? Фанаха един средностатистически моторист и след половин година тренировки го изкараха на трасето.Все ми се струва , че ако не си беше строшил ръцете щеше да се добута до финала. А каква му беше асистенцията-един джип и един камион!!! И какво изилиза-ПРОСТО ТРЯБВАТ ПАРИ ! Щото си мисля , че в България все ще се намерят по-добри мотористи от Чарли !
                    Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 18-01-09, 13:27. Причина: неграмотност
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • До: "Дакар" 2009

                      Аз пък имам друг проблем - защо не му смениха името на това рали!?Къде е Дакар,къде Америка

                      Коментар


                      • До: "Дакар" 2009

                        «КАМАЗ» и в Америке чемпион!

                        Последний 14-й этап внедорожного ралли-рейда «Дакар-2009», с блеском проведённый экипажами команды «КАМАЗ-мастер», поставил точку на первой в Южной Америке марафонской гонке и позволил одержать россиянам великолепную победу – уже восьмую за менее чем 20-летнюю историю участия в самых популярных и престижных соревнованиях по этому виду экстремального автоспорта.
                        Танки грязи не боятся!

                        Коментар


                        • До: "Дакар" 2009

                          Първоначално публикуван от KamAZadjiq Преглед на мнение
                          «КАМАЗ» и в Америке чемпион!

                          Последний 14-й этап внедорожного ралли-рейда «Дакар-2009», с блеском проведённый экипажами команды «КАМАЗ-мастер», поставил точку на первой в Южной Америке марафонской гонке и позволил одержать россиянам великолепную победу – уже восьмую за менее чем 20-летнюю историю участия в самых популярных и престижных соревнованиях по этому виду экстремального автоспорта.

                          Честито на Камаз за титлата знам че си им голям фен. До последно не вярвах че няма да има заповеди от бокса за смяна на водача.Ако бе спечелил Чагин щеше дълго да държи признанието за толкова много победи.Не знам дали забелязахте но дори нямаше интервю с него.Той не обича много камерата и е трудно да се добереш до него.

                          http://www.youtube.com/watch?v=WmGIDyvuRDU&NR=1
                          Ето един клип има и снимки от бруталната катастрофа през 2007г.
                          Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 18-01-09, 00:47.

                          Коментар


                          • До: "Дакар" 2009

                            Камазаджиите ме смаяха! Битката и смяната на водачите в последните 2 дни беше уникална, а разликата на финала е еквивалента на няколко десети от секундата при нормално еднодневно състезание. Много ми хареса, че се състезаваха до края. Тактиката на Фолксваген беше много логична и очаквахме същото от Камаз, още повече че Де Рой беше на по-малко от час т.е. по петите им. Но те не убиха надпреварата и се състезаваха до последния километър! Още повече ги уважавам след това!
                            К. Кулев

                            Коментар


                            • До: "Дакар" 2009

                              Май че за втори път третия Камаз е четвърти. А той все пак е бързата техничка, по руските мерки не е и състезателен За него не работи никой, той работи за другите два, и по принцип не бива да минава пред тях, освен за да ги тегли.
                              Не съм сигурен че си струва да се повдигат етнически въпроси, пък и кой живее в Татарстан е сложен въпрос. За себе си съм сигурен че голяма част от тия хора са българи, както и да звучат фамилиите им.

                              Коментар


                              • До: "Дакар" 2009

                                Здравейте, някой може ли да каже каква е средната и максимална скорост при камионите и по специално при Камаз

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X