Обява

Свий
Няма добавени обяви.

РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    Днес май и голямата надморска височина даде предимство на Пежата. Явно са си направили добре настройките.
    Съгласен съм с това .. Като цяло при по-висока надморска височина дизеловите двигатели губят по-малко мощност отколкото бензиновите.

    За двигателя на Тойота е бил сериозен проблем рестриктора и ограничението на въздушният поток и са работили много по оптимизация на горивните процеси чрез електрониката и дизайна на изпускателният и входящият колектор за да извлекат максимална мощност от мотора.. По бедната на кислород въздушна смес при висока надморска височина задълбочава проблема на големите бензинови мотори... Но нека тук компетентните колеги във форума да се изкажат и да потвърдят или отвхърлят това

    Коментар


    • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

      Първоначално публикуван от Superchief Преглед на мнение
      Съгласен съм с това .. Като цяло при по-висока надморска височина дизеловите двигатели губят по-малко мощност отколкото бензиновите.

      За двигателя на Тойота е бил сериозен проблем рестриктора и ограничението на въздушният поток и са работили много по оптимизация на горивните процеси чрез електрониката и дизайна на изпускателният и входящият колектор за да извлекат максимална мощност от мотора.. По бедната на кислород въздушна смес при висока надморска височина задълбочава проблема на големите бензинови мотори... Но нека тук компетентните колеги във форума да се изкажат и да потвърдят или отвхърлят това
      Те и Минитата са дизели. А доколкото аз знам бензина консумира в пъти повече въздух от дизела, съответно при по-малко въздух бензина губи повече мощност.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

        Не е съвсем така ! за да изгори един килограм бензин оптимално е нужно 14.7 кг въздух (така нареченото съотношение ламбда 1) а за килограм дизел около 27 и нагоре кг въздух до над 30. Това разбирасе са стойности при ниско натоварване на мотора, защото при пълна газ стоков бензинов мотор е нормално да свали ламбдата до 11 към 1. А за реисингов има и варианти със смеси около 8-9 с които предполагам кара гордън . При дизелите смеси под 20към 1 пораждат брутални сажди
        Последно редактирано от Sofeto; 06-01-16, 21:35.
        S10 & Frontera

        Коментар


        • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

          Де Рой и Iveco с победа при камионите в етап 4 на Дакар 2016



          Тим лидерът на Iveco Херард Де Рой триумфира в класа на камионите след днешния 4-и етап на рали Дакар 2016. холандецът бе най-бърз почти през цялото време на 419-километровия маратонски етяап, но успя да отскубне едва 37 секунди пред пилота на MAN Петер Верслаус. Трети се класира съотборника на Верслаус - Ханс Стейси, с 1:18 мин. пасив на водача >>>към цялата новина>>>

          Коментар


          • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

            Автомобилите с двойно предаване имат допълнителни загуби от поне 10% спрямо тези с един мост а , това не е никак малко. Другата причина за доминацията на Пежата е големите ходове които предполагат един друг подход при раздаването на газ по неравностите в съчетание с добрите настройки на амортизаторите /които не са фоксове-моксове/.
            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

            Коментар


            • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
              Днес май и голямата надморска височина даде предимство на Пежата. Явно са си направили добре настройките.
              Или просто са си написали много добре домашното!
              Иво (таксито) Андреев
              0988 91 80 50
              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

              Коментар


              • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                Малко кадри от вчерашния етап. Най-накрая нещо като истински "Дакар":











                Е, не се размина и без "Бреслау стайл":






                цялата галерия може да видите ТУК

                Коментар


                • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                  На живо от Боливия:
                  http://www.canalesdebolivia.com/p/bo...-deportes.html
                  Последно редактирано от oktim_d; 07-01-16, 13:44.

                  Коментар


                  • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                    Рали Дакар 2016: обзор етап 4



                    Четвъртият етап на рали Дакар 2016 представляваше 429-километрова обиколка (с 10 км по-малко за камионите) около Сан Салвадор Де Хухуй. Освен че предложи на състезателите най-накрая пясък, това бе и първата част от т.нар. маратонски отсечки. Това ще рече, че пилотите нямаха право на техническа помощ от сервизните си екипи и не можеха да ремонтират машините си в бивака. В допълнение, бе забранена и смяната на гумите, освен ако не се намират на борда на съответното возило.

                    Отсечката се проведе на доста голяма надморска височина, което доста се отрази на мощността и поведението на различните типове превозни средства, но това явно не се отнасяше за болидите Peugeot 2008 DKR, които бяха тотални доминанти, а екипажите им се поздравиха с тройна етапна победа и трета поредна в рали Дакар 2016.

                    В рамките на 30 секунди на финала на отсечката долетяха три машини на френската марка, като за пръв път Себастиан Льоб отстъпи дневния подиум, на съотборника си Стефан Петерханзел. Нещо повече, Себ бе изпреварен и от Карлос Сайнц и трябваше да се задоволи с третото място за деня >>>към цялата статия>>>

                    Коментар


                    • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                      Драма в ATV класа, Peugeot пак с хеттрик в етап 5 на Дакар 2016



                      В днешния пети етап на рали Дакар 2016, с който участниците влязоха в Боливия, най-драматично изглежда е положението в класа на ATV-четириколките. В 327-километровия специален етап, гарниран с още почти толкова километри преход между Хухуй и Уюни, категорията на "четириколесните мотоциклети" остана без солидна част от своите звезди.

                      Може би най-важната новина за деня е потенциалното отпадане на настоящия шампион в "Дакар" при ATV-тата Рафал Соник, чиято Yamaha го предаде на 215 километра след старта >>виж цялата статия>>

                      Коментар


                      • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                        Ице според тракера и камионите свършиха. Днес печели Николаев и мисля, че битката при големите момчета сега започва. Май на Чагин не са му издържали нервите и е набил канчетата ... поне така ми се струва.
                        Георги Танев (0+)
                        Land Rover Discovery 1 300 TDi
                        Land Rover Club Bulgaria
                        0887 930 238, 0878 797 768

                        Коментар


                        • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                          Първият истински Дакар-ски етап ни предложи голяма "касапница" при АТВ-та..

                          Лидерът във временното класиране и един от големите фаворити Касале спира на WP7 заради проблем с двигателя .. новака Мадейрос който беше втори до момента пада и чупи ключица малко след старта.. сензацията от миналогодишният Дакар Абу Иса спира заради електрически проблеми на WP4 и доколкото виждам все още не е тръгнал.. / така или иначе шансовете му за победа са ликвидирани /.. Миналогодишният шампион Рафал Соник също е отпаднал

                          Резултата е тотално разместване в генералното класиране където засега не успяващите да намерят добро темпо братя Патронели се изкачиха нагоре в генералното класиране.. а моят любимец Карякин чийто АТВ по негови думи има значително по-ниска максимална скорост от тази на конкурентите е 3-ти...

                          При Камионите.. обяснението на Камаз за слабото представяне е че тяхната машина била настроена за пясъци, офроуд, корита на реки и всякакъв друг терен различен от път.. проблеми със спирачките също ги мъчат..

                          Вчерашният етап е бил с няколко прави участъци от по 7 до 10 км. които се карат на максимална скорост.. което е подразнило много състезатели.. защото всичко зависи от възможностите на двигателите.. Василев например споделя че загубата на мощност се усещала като че ли е бил дърпан от Камаз ..

                          Направи ми впечатление, че тази година го няма един много добър състезател.. Лусио Алварез.. който беше сменил Тойота с Форд.. но възможностите и амбициите на Форд не се оказаха големи!

                          Коментар


                          • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                            Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                            Ице според тракера и камионите свършиха. Днес печели Николаев и мисля, че битката при големите момчета сега започва. Май на Чагин не са му издържали нервите и е набил канчетата ... поне така ми се струва.
                            Видях, ма това го писах преди 2 часа... Е@ното е, че никой не пише какво става с Рафа. В лайва лаконично пише "exit the race", ма това може да е напусна битката и отпадна едновременно. Във фейса пише, че чака...

                            Коментар


                            • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                              Да общо взето шантав Дакар е тази година. Името свързвам с пясъци, дюни, а тази година ги няма. Седя всяка вечер и се мъча да остана буден за да изгледам репортажа по Евроспорт и го изчаквам. Но там някак .. гледам една зеленина, едни скоростни отсечки дето не ми се връзват с това дето толкова много съм гледал. И днес погледнах към едно друго състезание дето е там в Африка .... и съжалявам, че погледнах! Налегна ме носталгия по онези времена. ИМХО.
                              Георги Танев (0+)
                              Land Rover Discovery 1 300 TDi
                              Land Rover Club Bulgaria
                              0887 930 238, 0878 797 768

                              Коментар


                              • От: РАЛИ ДАКАР 2016: АРЖЕНТИНА, БОЛИВИЯ

                                Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                                Видях, ма това го писах преди 2 часа... Е@ното е, че никой не пише какво става с Рафа. В лайва лаконично пише "exit the race", ма това може да е напусна битката и отпадна едновременно. Във фейса пише, че чака...
                                Извинявай. И в продължение на предишния ми пост даже и отразяването не е като предишните години. Поправи ме, ако бъркам.
                                Георги Танев (0+)
                                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                                Land Rover Club Bulgaria
                                0887 930 238, 0878 797 768

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X