Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДАКАР 2020, ГЛАВА III: САУДИТСКА АРАБИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Катастрофата на Al Qassimi #308 етап 3

    https://twitter.com/MotoresRadio/sta...68225444417542

    Кара в пушилката от предния състезател и не е много ясно какво уцелва подобно на Алонсо в етап 2

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Al_Quassimi_crashed_.jpg Прегледи:0 Размер:259.8 КБ ID:6545701

    И в продължение на темата за ремонт на двигатели по време на ралито едно видео с Paulo Gonçalves от етап 3

    https://www.facebook.com/brasilnodak...2921453420361/

    Последно редактирано от bellew; 08-01-20, 20:57.

    Коментар


    • #17
      Кофти...

      Ама да карат по-бавно бе, какво са се разбързали, сякаш са на рали...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        Да си спомним за Фабрицио. Как лети това време.
         

        Коментар


        • #19
          Тъжен ден за Дакар след като загубихме завинаги Paulo Gonçalves #008 на км 276 от етап 7
          Легенда ... записал 13 участия на Дакар, втори 2015г.

          https://motorsport.tv/embed/kvTlX5RG



          Организторите отменят етап 8 за мотоциклети и АТВ
          Последно редактирано от bellew; 12-01-20, 19:52.

          Коментар


          • #20
            Вече на трето място по света, но Дакар не прощава, взема си своята жертва.
            Бог да прости човека.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              Най-добрият начин за преминаване на дюна

              https://twitter.com/i/status/1217077657013063682

              Преобръщането на Ronan Chabot

              https://twitter.com/i/status/1217100306351296512

              Коментар


              • disko04
                disko04 коментира
                Редактиране на коментар
                И Фернандо така счупи предно ляво окачване, поне не се ибърна.

            • #22
              Тази година май феновете на Дакар не са много активни във форума.
              Иначе състезанието е доста интересно. Във всички категории е много шарено - има от всички марки в топ 5, дори при камионите не е само Камаз.

              Днешния етап е прекратен заради лошото време (силен вятър).
              А Насер Ал Атиа е изгубил 17 минути след като се е загубил. Та битката продължава, като Сайнц води убедително в генералното класиране. Но това е Дакар - до края няма нищо сигурно, а и разликите са доста малки.

              Фернандо Алонсо мина 2 пъти през таван, но все пак продължава.

              Коментар


              • disko04
                disko04 коментира
                Редактиране на коментар
                Прекъснатият етап е добър за Фернандо защото от липсата на предното стъкло е загубил за половината етап над 1 час. Дали са имали маски с Кома като на SSV-тата или са пригодили нещо, но със сигурно е било ужасно, а кой знае колко пясък е влезнал в колата. Карали са с допълнителен баласт. :-))))

            • #23
              На мен не ми е интересно. Много пясък. Нищо ново.
              Преди следях репортажите на РедБул. Сега ги води една мека китка и ме дразни.
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • #24
                Първоначално публикуван от ka_l_ojan Преглед на мнение
                Тази година май феновете на Дакар не са много активни във форума.

                Има ли активност въобще, бат' Ицо нещо абдикира?

                Иначе състезанието е доста интересно. Във всички категории е много шарено - има от всички марки в топ 5, дори при камионите не е само Камаз.

                Интересно е да и аз го следя внимателно. Днес е особено интересно при една от дюните, точно там, където Алонсо се опита за пореден път да приключи с Тойотата!

                https://www.facebook.com/watch/?v=614322512693297

                https://www.facebook.com/12621886082...type=3&theater

                https://www.facebook.com/12621886082...type=3&theater

                Днешния етап е прекратен заради лошото време (силен вятър).
                А Насер Ал Атиа е изгубил 17 минути след като се е загубил. Та битката продължава, като Сайнц води убедително в генералното класиране. Но това е Дакар - до края няма нищо сигурно, а и разликите са доста малки.

                17 мин. са много и малко. При вчерашния етап разликата им беше 20сек.

                Фернандо Алонсо мина 2 пъти през таван, но все пак продължава.
                Този е добър на пистата, има още да чете!

                https://www.facebook.com/dakar/video...wNzMyNDM3NDI1/





                Коментар


                • bushiDO
                  bushiDO коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не мисля, че успя да реагира по най-добрия начин! Трябваше да атакува дюната перпендикулярно на склона и може би нямаше да се превърти... естествено зад калвиатурате е лесно, но така ми се струва...

                • disko04
                  disko04 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ето ти перпендикулярно:
                  https://www.facebook.com/watch/?v=614322512693297
                  Не съм сигурен че тези са продължили изобщо, след такъв скок автомобилът не може да издържи си мисля. Алонсо видя късно какво става и в последния момент извъртя леко задницата и понеже нямаше време да намали скороста според мен това беше най доброто решение предвид че тези автомобили са защитени при претъркаляне. А освен това тази грешка би трябвало да я пишем на навигатора му ако той не го е предупредил за дюната ако коректно е била описана в пътната книга.
                  Последно редактирано от disko04; 16-01-20, 14:31. Причина: допълнение

                • bushiDO
                  bushiDO коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не мисля, че с еднаква скорост направиха скокчето, но както и да - от зад клавиатурата толкова...

              • #25
                TOMAS OUREDNICEK #328 се сблъска с камион в етап 6 но все още са в играта

                Коментар


                • #26
                  5 часа изоставане с този автомобил (шампионски), поредица от сериозни удари и превъртания. Да чете, като не може друго...Виж как се представя Матьо Серрадори, особено в етап 8!

                  Коментар


                  • disko04
                    disko04 коментира
                    Редактиране на коментар
                    "Поредица"-това не е ли малко крайно, един удар със счупване на предно ляво окачване и загуба на 2.35м и това превъртане със загуба 1.20м. общо около 4 часа за двете ситуации (при което първата му се случи още във вторият етап което още тогава го лиши от шанса за борба за победа, което е възможно да го е накарало да вдигне малко газта по натам). Ако извадим тези около 4 часа от моментното му изоставане от Сайнц с 4.43 минути сухата сметка показва поне 4/5 място. За абсолютен новобранец извън пътя (огромна разлика например със това което е карал в кариерата си Сайнц), изобщо не е зле представянето му. Със сигурност му липсва опит. А и кой точно от най добрите не е изпадал през годините в такива ситуации?

                • #27
                  Щом Арабелите могат да си позволят да си правят "наргиле". Великият китаец Вей Хан с Жили е по-напред в генералното класиране... Привърженик съм на Газоо и ме е яд!
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:82338987_2661923287188710_5936862301746364416_o.jpg
Прегледи:506
Размер:63.9 КБ
ID:6548927

                  Коментар


                  • disko04
                    disko04 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ти му говориш, а оно рупа ли рупа...

                • #28
                  Ко рече...? Нещо излъгах или преувеличих, човекът не се чувства на място в пясъка.

                  Ще се пробва в Инди 500, след спечелените титли във Ф1 и 24 часа на Льо Ман.

                  п.п. Днес е втори на първа контрола...Последен 12-и етап!

                  Коментар


                  • #29
                    Честито на Карлос Сайнц (предполагам, че следи форума редовно !
                    Шарен подиум откъм марки. Хонда за пръв път от мнооого време насам е на първото място. Очаквах Хуан Бареда Борт да е начело тази година, но Рики Брейбек е героя. Браво и на Хускварна и Пабло.

                    При колите жалко за тойота и Насер - голямо каране направи и го беше много яд, че бъгитата са по-бързи от тойота. И все пак 3 тойоти в топ 5 е доста добър резултат.
                    И според мен Алонсо се справи доста добре като за новак. Още повече успя да стигне до финала и даже в днешния етап е доста напред (4-ти). Ако не друго поне голяма реклама за Тойота - след преобръщания и откъснато окачване - на финала е

                    Малко ме е яд, че Серхей Виазович не можа да пребори Камаз, но 3-то място си е успех

                    Коментар


                    • disko04
                      disko04 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Честито на победителите и живи и здрави до година пак!!!!

                  • #30
                    Първоначално публикуван от ka_l_ojan Преглед на мнение

                    Малко ме е яд, че Серхей Виазович не можа да пребори Камаз, но 3-то място си е успех
                    Чудя се как така, Камаза в който само името (и отбора на Чагин) остана руско, продължава да е хегемон при камионите.

                    Коментар


                    • kbot
                      kbot коментира
                      Редактиране на коментар
                      Щото освен отбора, вътре няма нищо руско май

                    • petkov_bb
                      petkov_bb коментира
                      Редактиране на коментар
                      За това е и чуденето..
                      Другите( западни) отбори имат достъп до същите възли и агрегати и отделно имат заводски "тунинг" доработки.
                      Не може да няма логично обяснение (освен отборната дисциплина) за тази доминация .

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X