Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

    Първоначално публикуван от spark & ivo Преглед на мнение
    Как ще няма, от началото на темата се опитвам да обесня , че алчността е основен фактор за всичко каквото се случва в това състезание, започвайки от регламент, условия за асистенция, лансиране и внимание само върху определени отбори............и т.н.
    Тука едни перкендета преди време се ебаваха с един от най добрите чaстници който 2007 завърши ако не се лъжа на 15 място.Как се бил оплаквал и как една седмица бил спал като мечка.Как не можел отсега да отговори дали пaк ще кара на Дакар...Мацек обаче не само кара сега в Аржентина и Чили а и успя да завърши е не в топ 20...Пиерик Боне също кара вече седма година подред.Точно тoй ми е разказвал как посред нощ се буди от жесток кошмар....как се е загубил в пустинята и е сам самичък.Как не вижда нищо и няма кой да му помогне.Малко след като се събуди от този ужас почва да се чуди от къде да го ееа ще намери недостигащите му средства за наближаващият старт на ралито.
    Комерсиалното в тази работа е че организаторите взимат страшни кинти.А желаещите да ги дадът се редят на дълги списъци и надхвърлят десет пъти ограничената бройка от 250-280 машини само при моторите.Е не ли добре за каквото си си платил точно това да получиш.
    Никъде не видях тоя от горе да се оплаква от недоспиване и графика значи вече е свикнал.Точно заради тези гадории Дакар се е превърнал в легенда.На планетата има само още едно две легендарни състезания.Едното е Льо-Ман....При моторите остров Ман.Другото сам се сети кое е ....не е траял или трофи обаче.

    Ти в джип по време на движение в шише пикал ли си???
    Е аз и другите го правихме щото отзад беше вързан АТВиста а след него дълга колона от участници коли камиони мотори пътя тесен няма спиране. И това е най малкото.Е ако ме питаш пак ми се ходи....
    Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 21-01-09, 02:30.

    Коментар


    • #47
      До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

      Няма да пиша повече по темата, защото виждам че няма смисъл. Аз пиша какво мислят хората и каква е реалността а ти продължаваш да ми сравняваш ТРИАЛ С РАЛИ, май ще излезе че не аз мразя райдовете, а че ти мразиш триалите.....................Аз не съм пикал в шише в джипа , ама доста играчи могат да се ИЗПУСНАТ в гащите ако са до мен в такъв момент>
      Последно редактирано от Goblin; 21-01-09, 15:34.

      Коментар


      • #48
        До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

        Мале,Бизнак ти направо ме разкъртваш с тия постове.Я пиши по-често!!!
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • #49
          До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

          Искам да искажа едно мое мнение за провежданета на състезанието на територията на Аржентина и Чили. Според мен е много по-добре защото има в пъти повече публика от Африка. Защо трябва да хранят ония терористи които се издържаха от това състезание. А и трасето е по-разнообразно.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #50
            До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

            Не мога да разбера след като харесваш основно траялите, защо трябва да търсиш под вола теле на бързите състезания.
            Или понеже няма желаещи за състезанието, което ти предлагаш, дай да оплюем всичко различно.

            Дакар от дълги години е най-тежкото, гадното и комерсиалното състезание. Но точно за това всички го следят и искат да участват в него. Не случайно това е събитието което е най гледаното по цял свят и си съперничи със формулата например по гледаемост.
            И така като гледам решението да не пишеш в тези теми е най-правилното ти решение. По добре насочи усилията си в посока на траялите. Помогни на хората в България дето се опитват да направят макар и леки траяли за да се популяризира тази дисциплина и у нас и тогава прави отбор за чужбина.
            Последно редактирано от Goblin; 21-01-09, 15:35.

            Коментар


            • #51
              До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

              Колеги, нека се придържаме към темата. Темата е за Дакар. Аз лично това горе го пуснах заради критичното ми отношение към организаторите, а не към състезанието.

              На самото състезание съм фен от 1982ра година, когато чух за него за пръв път, след като ми попадна в ръцете един стар брой на френското списание VSD.

              Към самото състезание винаги е имало критики, много хора са се чудели каква е идеята да се прави такава демонстрация на пари, богатство и благополучие в най-бедните места на планетата. Е, прави се.

              Въпросът е като се прави - защо се получават такива фалове. Възможно ли е наистина онзи човечец французина да са го оставили да пукне. Какъв адреналин трябва да те друса за да минеш през машината, била тя и изоставена, на друг състезател. И като го направиш - от презрение и незачитане на другия ли го правиш, или наистина си толкова джедай че за няколко секунди успяваш да прецениш "този така и така няма да стигне до финала, а ламарините ще му ги платим".

              Те са там на място, ние сме тук. Това ми беше въпроса. А не дали е правилно съществуването на състезания като Дакар.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #52
                До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

                Набеден форум , набедени модератори, абе с две думи правите в темите квото си искате И КАКВОТО ВИ Е ИЗГОДНО както и в много други неща. Какво пречеше снимката ако ще я махаш , изтрий и мнението ми, защото без снимка няма смисъл казаното. Сега пък ново пет- защото нямало желаещи за Евротриала затова съм говорил срешу Дакар .......абе кво да кажа........НЕМАМ ДУМИ, май че съм станал дрън в очите на някой Нема проблем , не се меся повече.............правете квото искате То и тва правите.

                Коментар


                • #53
                  До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

                  Де го биеш, де се пука...
                  Ти аджеба нали нямаше да пишеш вече по темата ?

                  Цамбурваш се в темата за Дакар-а - "Уууу, вижте го Сайнц, хитреца долен, не успя да направи пари с картинга, хе хе хе, хак да му е, ууу"

                  Правим ти нова тема - "Ууу, манете го Дакар-а, триала е по-добър, ууу..."

                  Що направо не си направиш една тема "От Дакар и чеп за зеле не става, обичам триал, мразя Сайнц" ? Ако там се придържаш по темата, би трябвало нищо да не ти трият.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #54
                    До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

                    Виж кво ще ти кажа, обичам точните хора и с точни приказки- разгледай хубаво темите където съм писал и КАЖИ къде съм споменал че ТРИАЛИТЕ СА ПО от ДАКАР и обратното, ама този път ще стрелям директно в мишената, тук има определена група КОЛЕГИ , които са свикнали да си налагат мнението по всички теми и когато се появи някой ТРЪН и да им пречи в ЦЪВТЕЖА започват да теглят води от 100 езера, ама май че не само по темите в форума а и по много ФРОНТОВЕ в БГ офроуда. Не съм от тези където като ги ударят по бузата ,слагат другата, така че давай да приключим защото започват да ме отвръщатават много неща. Нямам ни най малко желание да Ви чупя ХЪТЪРА.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

                      Пичове , струва ми се че започвате да се уливате.
                      Идеята беше да стане дискусия , а не ръкопашна схватка!!!
                      Дайте да бистриме Дакар...
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • #56
                        До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

                        За колеги, тръни и български офроуд - не се меся, аз не съм в България. Нямам директен поглед върху нещата. Просто темата беше за Дакар и за комерсиализма. Специално за теб я отделихме в отделна тема. Снимките които публикува след това вътре не бяха по темата. А самата публикация не беше за изхвърляне. Не виждам какво сложно има.

                        PS Последните две мнения са преместени в темата за Евротриал 2009.
                        Последно редактирано от Goblin; 23-01-09, 04:59.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #57
                          До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

                          Първоначално публикуван от spark & ivo Преглед на мнение
                          Виж кво ще ти кажа, обичам точните хора и с точни приказки- разгледай хубаво темите където съм писал и КАЖИ къде съм споменал че ТРИАЛИТЕ СА ПО от ДАКАР и обратното, ама този път ще стрелям директно в мишената, тук има определена група КОЛЕГИ , които са свикнали да си налагат мнението по всички теми и когато се появи някой ТРЪН и да им пречи в ЦЪВТЕЖА започват да теглят води от 100 езера, ама май че не само по темите в форума а и по много ФРОНТОВЕ в БГ офроуда. Не съм от тези където като ги ударят по бузата ,слагат другата, така че давай да приключим защото започват да ме отвръщатават много неща. Нямам ни най малко желание да Ви чупя ХЪТЪРА.
                          Ми тогава не ни ги навирай непрекъснато в очите тези траяли. Ако искаш да има още хора като теб, направи нещо по въпроса, помогни им в организирането на състезанията в България. Покажи с нещо, че траяла е интересен, не само с приказки и не на другия край на Европа.
                          А едни колеги обещаха да подготвят една панда и да те бият на траяла.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

                            Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                            Ми тогава не ни ги навирай непрекъснато в очите тези траяли. Ако искаш да има още хора като теб, направи нещо по въпроса, помогни им в организирането на състезанията в България. Покажи с нещо, че траяла е интересен, не само с приказки и не на другия край на Европа.
                            А едни колеги обещаха да подготвят една панда и да те бият на траяла.
                            Не знам на тези приказки , да се смея ли или да плача.............
                            А относно колегите то само с правене на банда не се печелят триали..........ама нема значение- амбицията ще роди конкуренция..........ама трябва първо да си завършат джипката................а пък като гледам календара е много претоварен от КВАЛИТЕТНО състезания по ОФФ-РОУД/ ралита/.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

                              Моля модератора да затвори темата. Поводът постоянни спамерски атаки.От няколко поста насам драскането няма нищо общо с темата и нейното заглавие. Дори нарочно се намесваха уговорки дето нямат нищо общо с Дакар и ....тн.Имам пресантиман че след два три поста и ще започне да се пише за майки и баби.

                              АМАН ОТ ТЪПИ СПАМОВЕ

                              Ще започвам и аз като реалните прости спамери да преебавам нарочно разни теми.Дакар отмина теми за заяждане има бол.Само дето от това никой няма да спечели но е така за собствен кеф ще го направя. Да се нагледат хората на цирк.
                              То най твърдоглавото магаре да беше вече да е разбрало кво се случва.

                              Нямам нищо лично към спамерите просто желаех да се пише по скапаната тема. Така можеше и страничните наблюдатели да прочетат нещо интересно.Друг път по добре би било незабавно да се трият такива тъжни вопли още в зародиш.А по правилата на форума да се налагат и наказания за умишлено засиране на темата.Иначе ще стане анархия и модераторите няма да могат да се оправят.
                              Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 26-01-09, 01:50.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

                                Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                                Моля модератора да затвори темата. Поводът постояни спамерски атаки.От няколко поста насам драскането няма нищо общо с темата и нейното заглавие. Дори нарочно се намесваха уговорки дето нямат нищо общо с Дакар и ....тн.Имам пресантиман че след два три поста и ще започне да се пише за майки и баби.

                                АМАН ОТ ТЪПИ СПАМОВЕ

                                Ще започвам и аз като реалните прости спамери да преебавам нарочно разни теми.Дакар отмина теми за заяждане има бол.Само дето от това никой няма да спечели но е така за собствен кеф ще го направя. Да се нагледат хората на цирк.
                                То най твърдоглавото магаре да беше вече да е разбрало кво се случва.

                                Нямам нищо лично към спамерите просто желаех да се пише по скапаната тема. Така можеше и страничните наблюдатели да прочетат нещо интересно.Друг път по добре би било незабавно да се трият такива тъжни вопли още в зародиш.А по правилата на форума да се налагат и наказания за умишлено засиране на темата.Иначе ще стане анархия и модераторите няма да могат да се оправят.
                                АЗ СЪМ ЗА.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X