Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: "Дакар" 2009

    Бамако Дакар-
    Кажи каде да го следим, че ни е интересно
    Последно редактирано от Иван Жоров; 11-01-09, 23:13.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #32
      До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

      Пичове,май не успявате да вденете въпроса.Човека НЕ ВИ ПИТА "Абе,не ви ли е яд че ония имат пари , а ние нямаме?".Според мен се опитва да каже "Не мислите ли , че състезанието ще е по-интересно ако всички разполагат с еднакъв бюджет?"(въпроса го зададе пет пъти , ама с различни думи). Отговора според мен е - "Не няма да е по-зрелищно" и Близнака десет пъти обясни защо!
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • #33
        До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

        Не подкрепям еднаквите бюджети и равните условия.

        За тях има друг клас състезания. Между впрочем , харесвам повече такива състезания. Например състезанията от типа " Съкровищвто на .......", ме изпълват с много повече емоции, отколкото шампионатните напрегнати надпревари.

        Независимо от личните си пристрастия, смятам че Комерсиални състезания са необходими, по горе съм обяснил защо.От тях произлизат технологичните новости. Фирмите производители и екипите, влагат всичко, за да спечелят. Пилота почти няма значение. Добър пилот все ще се намери. Кандидати много, ваканции малко !
        Спортни надпревари с изравнени условия също са необходими, те носят своя олимпийски дух.
        Състезания с машини тунинговани и изработени от екипажа, имат много голяма ценност, защото са апотеоз, не само на смелостта, но и на творческият гений, на конкретните участници. От там може да се пръкне по скоро научна новост, отколкото технологична.
        И развлекателно кебапчийски състезания също, те пък приобщават всички към взелите участие и купона е пълен.

        Не бих отрекъл правото на съществуване на което и да е състезание. Щом може да се финансира и има посетители, значи има място под Слънцето.
        За Дакар или за F1, не бих изхарчил и стотинка за да съм зрител.Пилотите в тези състезания, са само върха на една гигантска пирамида, и нямат детайлна представа, какво е трудът, вложен под педала за натискане.

        Това е мой личен избор.
        Последно редактирано от Nik Nikolov; 12-01-09, 11:13.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #34
          До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

          Изравнени условия в спорта в наши дни няма, дори и в леката атлетика.Доколкото до помоща за Сайнц и компания тя е в бивака кадето и другите си помагат макар и по-малко. По време на етапа ако остане да чака помощ губи часове и е вън от играта, освен ако няма някой от неговите който е изостанал в класирането.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #35
            До: "Дакар" 2009

            [quote=PETER BLIZNAKA;590766]Зная че не се заяждаш просто си общуваме. Може пък и да бе интересно за някой.

            На мен такива теми са ми интересни, защото почти нищо не знам за "кухнята" на това състезание. Гледам оскъдни репортажи по Евроспорт, които са пълнометражен филм, в сравнение с това, което отразяват БГ телевизиите. Интересно ми е, въпроси много, ама никой не го отразява.

            Коментар


            • #36
              До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              Не подкрепям еднаквите бюджети и равните условия.

              За тях има друг клас състезания. Между впрочем , харесвам повече такива състезания. Например състезанията от типа " Съкровищвто на .......", ме изпълват с много повече емоции, отколкото шампионатните напрегнати надпревари.

              Независимо от личните си пристрастия, смятам че Комерсиални състезания са необходими, по горе съм обяснил защо.От тях произлизат технологичните новости. Фирмите производители и екипите, влагат всичко, за да спечелят. Пилота почти няма значение. Добър пилот все ще се намери. Кандидати много, ваканции малко !
              Спортни надпревари с изравнени условия също са необходими, те носят своя олимпийски дух.
              Състезания с машини тунинговани и изработени от екипажа, имат много голяма ценност, защото са апотеоз, не само на смелостта, но и на творческият гений, на конкретните участници. От там може да се пръкне по скоро научна новост, отколкото технологична.
              И развлекателно кебапчийски състезания също, те пък приобщават всички към взелите участие и купона е пълен.

              Не бих отрекъл правото на съществуване на което и да е състезание. Щом може да се финансира и има посетители, значи има място под Слънцето.
              За Дакар или за F1, не бих изхарчил и стотинка за да съм зрител.Пилотите в тези състезания, са само върха на една гигантска пирамида, и нямат детайлна представа, какво е трудът, вложен под педала за натискане.

              Това е мой личен избор.
              Аз ги подкрепям. В равни условия изпъкват талантливите и способните. ОБАЧЕ НА ДРУГО МЯСТО. Има си бол такива шампионати и ако някой нарече някой от тях "боза"
              доводите ни да ги защитим ще са точно толкова и точно толкова силни, колкото и тези с които говорим за Дакар. Кой какво и как го кефи не е въпрос в тая тема. Някой като му е най-кеф летене с безмоторни самолети трябва ли да плюе МИГ 16... Дакар си е Дакар и това е причината ние и всички по света да го гледат, коментират и мечтаят. Ако Сайнц не беше гъзар, ако VW не бяха с такъв бюджет и т.н. това нямаше да е Дакар, нямаше да го дават по Евроспорт и нямаше да си губим времето в безсмислени спорове във форума.
              К. Кулев

              Коментар


              • #37
                До: "Дакар" 2009

                [quote=Victor;591655]
                Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                Зная че не се заяждаш просто си общуваме. Може пък и да бе интересно за някой.

                На мен такива теми са ми интересни, защото почти нищо не знам за "кухнята" на това състезание. Гледам оскъдни репортажи по Евроспорт, които са пълнометражен филм, в сравнение с това, което отразяват БГ телевизиите. Интересно ми е, въпроси много, ама никой не го отразява.
                На някоя сбирка на клуба ще се радвам да ти покажа всичко дето имаме като снимки клипове и др.
                В тая тема вече няма смисъл напълни се яко със СПАМ

                Коментар


                • #38
                  До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

                  Благодаря, много ще се радвам.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

                    Цитат от френски сайт (http://www.ttattitude.com)

                    Сравнително опитен моторист, Доминик Маркан, 43 годишен, вече има четири Дакар-а зад гърба си. Във вторник напусна състезанието, поради "чувството на незащитеност". Коментар:

                    Трасето е бързо, тясно, често затворено между насипи и възвишения. Когато водещите автомобилисти в състезанието догонят моциклетисти-аматьори в такъв участък, става абсолютен капан. Догонващите се движат с 50км/ч по-бързо, а поради прахоляка мотоциклетистите са невидими, и някои го отнасят. Със собствените си очи видях такива изпълнения в понеделник сутрин.
                    Също така видях Дьо Вилие (втори в класирането при автомобилите) да минава без да му пука през паднал мотор. Вечерта членове на някои от автомобилните отбори обикаляха с чекове от шест до десет хиляди евро, според стойността на счупените машини, за да си затворят потърпевшите устите. Това предизвика доста вълнения сред мотоциклетистите, някои отидоха да се оплачат на организаторите, но се оказа че това не е техен проблем, щом няма убити. Животът ни е поставен в опасност, а на организаторите не им пука. Нещо не се връзва.

                    Парадоксално, аматьорите при автомобилите се оказват в същото положение спрямо камионите. Организаторите бяха обещали относително лесно начало, но не предвидиха че трасето в пампата, колкото и лесно да изглежда, не понася преминаването на ралито. Камионите бяха вкарани в общото класиране, и караха заедно с колите, буквално разрушавайки трасето. Зад тях е лудница, и е изключително опасно".

                    "След първите 200км, първите камиони започваха да ни изпреварват. Пълна мизерия, налага се да спрем насред трасето понеже прахоляка е абсолютно непрогледен. Седиш, чакаш да падне малко, и стискаш задник, надявайки се да не те удари следващия камион !"

                    Екипажите напускащи поради повреда го правят почти с облекчение. От четири дена откачаме по безинтересни трасета, непроходими заради камионите, страхуващи се да не ни разцепи някой камион на две. От две ралита насам нещата стават все по-трудни за аматьорите които карат редом с камионите. На старта на 5ти етап имаше почти 50 камиона сред първите 80 участници ! Отзад е ад. След пети етап така или иначе аматьори почти не останаха.

                    Организацията най-после се усети, и пусна старта на камионите след колите от етап 6 нататък, и анулира етап седем за камиони. И когато го направиха, при колите имаше едно единствено отпадане за деня - Стефан Петерхансел !"
                    Последно редактирано от Goblin; 21-01-09, 00:52.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #40
                      До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

                      Близнак кажи нещо по въпроса ,май ще започна да излизам прав за много неща............ В над 90 % от допитванията и анкетите в Испания хората са настроени отрицателно към състезанието и болшинството са против продължението му.........сигурно има защо

                      Коментар


                      • #41
                        До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

                        Че то едното няма нищо общо с другото...
                        Тук говорим за смотана и алчна организация, а не за кофти идея като цяло...
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #42
                          До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

                          Надявам се ,че статията която е цитирал Гоблин , няма да се отчете като ПРАЗНИ ПРИКАЗКИ..........................

                          Коментар


                          • #43
                            До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

                            Как ще няма, от началото на темата се опитвам да обесня , че алчността е основен фактор за всичко каквото се случва в това състезание, започвайки от регламент, условия за асистенция, лансиране и внимание само върху определени отбори............и т.н.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

                              Празни приказки не, но все пак трябва да го четем с едно на ум - Маркан е от същия отбор в който е карал и загиналият Тери, и има за какво да има зъб на организаторите. В неделята когато Тери е изчезнал, от отбора са питали къде е и какво става, и организаторите са ги излъгали че всичко е наред, че вече е намерен и пренесен на сигурно място. Останалото го знаем.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #45
                                До: Дакар, парите и комерсиализма в състезанията

                                Първоначално публикуван от spark & ivo Преглед на мнение
                                Близнак кажи нещо по въпроса ,май ще започна да излизам прав за много неща............ В над 90 % от допитванията и анкетите в Испания хората са настроени отрицателно към състезанието и болшинството са против продължението му.........сигурно има защо
                                Това което казва момчето съм го видял наживо и написъл многократно.Както в списание ОФ-РОУД така и тук.Три пъти съм присъствал на това състезание и тоя пич не ми казва нищо ново.Всеки който е решил да участва знае много добре за тази касапница.Още пазя едно интервю с един унгарски участник което го направихме в Казабланка.Човека бе със три строшени ребра ключица и китка.Представи си организаторите го бяха тътрили с някъв бус в обратна посока 2 денонощия заедно с други ранени.Тоя човек се усеща и хваща срещу заплащане друг бус до Казабланка.На летището е събирал от разни хора пари за билет до Унгария. Организаторите са му обещали че евентоално след месец може и да си види мотора.Само дето трябва да си го вземе на негови разноски от Париж.С екипа блед и ревящ ни обесни как ден преди неговият инцидент Чагин е засекал други двама ездачи.Станало е на лиасона по тъмно преди старта.Хвърлил ги в някакво дере.Единият е бил много зле но е приел чек от Камаз Мастер и до там. Чагин скоро на друго рали уби мотоциклетист.Виновни няма.Един от мотористите според организаторите беше починал от инфаркт в края на ралито.При направена аутопсия в Италия се оказа че има входно изходни наранявания от куршум или шрапнел. Има и други фрапиращи случки който тук найстина не мога да ги разказвам щото отгоре е моето име.Тея неща не ги казват по Евро-Спорт на хората дето зяпат но тия дето карат ги знаят добре.Аз затова писах на желаещите мотористи че това не е игра.

                                Именно за това Дакар е Дакар ЩОТО ТАМ НЕ Е ЗА ЖЪЛТОЧОВКОВЦИ

                                Не видях само за какво си излезнал прав.Това е дезърт рали другото е мъкнене на бурета.

                                Брат ми има едно мнение по въпроса и то е..Когато чистачките се движат по бързо от джипа това е траял...Когато чистачките не могат да насмогнат на скоростта това е рали...

                                За жалост когато има скорост има и инциденти но това е нещото заради което желаеш да си там чиста лудост кво да правиш.АДРЕНАЛИН.
                                Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 21-01-09, 01:25.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X