Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CANARIAS 4X4 NORTE BRUTA (Offroad състезание)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • CANARIAS 4X4 NORTE BRUTA (Offroad състезание)

    Присъствах на едно уникално събитие тук на Канарските острови и искам да го споделя с вас. Първо като прочетох за него реших че ще е някакво леко състезаниице а то какво се оказа Провеждат го в северната част на острова която е доста по зелена и живописна от южната. Старта се дава от плажната ивица и машините веднага влизат в изключително тежко трасе нещо като мини каньон тесен колкото да мине една кола и по трасето се редуват различни препятствия като големи ръбове странични наклони и отделни скални късове разпиляни или от едната страна или от другата (съжалявам че нямам снимки от този участък но беше невъзможно да се навра там и да снимам) тук всички участници трябваше да се справят без помоща на лебедка. А самото състезание е разделено на елементи като се засича време за всеки един от тях. И така старта беше даден, още първия автомобил даде фира като счупи диф във втората част на състезанието.





    А това му е навигатора



    От тук нататъка трасето става нещо като танков полигон с много елементи за превземане като основното беше кал много кал и липса на сериозна точка на която може да се закачи лебедка то и това е била идеята



    А това беше някакъв звяр до които не ме пуснаха да разгледам







    Този партул така и не можа да издрапа от рова но и не счупи нищо, изкараха го с верижна машина от там и след кратък преглед атакува следващата яма







    А на тази TOYOTA лебедката като видя къде трябва да я качи отказа да работи още при развиването на въжето





    Общ план на събитието



    Този Вранглер така и не показа сила в калта, може и от водача да е било но във видеото го има как безпроблемно превзема един наклон на който 3 машини се отказаха а останалите се позатрудниха





    Този е първия наполовина преминал това препятсвие













    По този начин един навигатор беше изнесен на носилка. Котвата за секунда го преметна по гръб. По-късно съобщеха че е добре









    Това според мен беше най-трудния елемен, обратен завой разкопан на зиг заг, нямат право да докосват маркировката и пак се прави за време.







    Същиая Нисан беше първата машина покорила този двоен трап





















    Елемент се счита за завършен когато всичкото оборудване, котви, естъкди, въжета и още каквото са ползвали е прибрано обратно в джипа и двамата пилоти са вътре със затворени врати. А това хич не е лесна работа най ги мъчеше ваденето на клиновете от земята то забиването ги мъчи пък за ваденето да не говорим, а как се търсят тези естъкади в 1м кал . Само един екип имаше тарикати бяха си направили осигурителни въжета и си ги връзваха на задната броня и джипа сам им ги вадише



    Джипче







    Този беше май най-добре туннигован





    Вече почна да се стъмва и от снимките нищо не се вижда.

    А състезанието продължава и през ноща докато финишира и последния, имаше прогнози че това ще е чак утре след обяд.

    Забравих да спомена че имаше протест от страна на един екипаж че трасето било изключително тежко и не си заслужавало да си трошат колата, на момента състезанието беше спряно и всички екипажи и съдии бяха извикани на съвещание. Какво са си говорили не мога да знам, съобшиха че това е 4Х4 NORTE BRUTA(севр екстрим) и не са карали никой на сила да участва.

    Ако ви е станало интересно ще ви зарадвам и с малко ВИДЕО

  • #2
    Re: CANARIAS 4X4 NORTE BRUTA (Offroad състезание)

    Браво! Страхотен репортаж! Най ме изкефи "ямката" с калта...

    Коментар


    • #3
      Re: CANARIAS 4X4 NORTE BRUTA (Offroad състезание)

      Страхотно ! Браво, супер репортаж.

      5 звездички от мен

      Много ми хареса това малко джипченце

      Коментар


      • #4
        Re: CANARIAS 4X4 NORTE BRUTA (Offroad състезание)

        В момента гледам и по Телевизията ги дават на живо, още не са приключили

        Коментар


        • #5
          Re: CANARIAS 4X4 NORTE BRUTA (Offroad състезание)

          страхотно сега видях аз си падам много о тези състезания и мога да седя циал ден за това вече ходя сам так не ми дават зор....
          а за прототипа това е джипа паяак на може би най големият тунинг майстор в испания.....ето и линк там има повече за машината..
          http://www.mda4x4.com/8250.htm
          поздрави

          Коментар


          • #6
            Re: CANARIAS 4X4 NORTE BRUTA (Offroad състезание)

            Ми освен да ходим двамата по тези събития и на мен ми даваха зор да си ходим.
            Мерси за линка, машината е невероятна наистина, а на живо е по-внушителна

            Коментар


            • #7
              Re: CANARIAS 4X4 NORTE BRUTA (Offroad състезание)

              Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
              Браво! Страхотен репортаж! Най ме изкефи "ямката" с калта...
              Ами то в тия кални вани състезанието май се обръща в състезание на лебедките, а не на джипките.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                Re: CANARIAS 4X4 NORTE BRUTA (Offroad състезание)

                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                Ами то в тия кални вани състезанието май се обръща в състезание на лебедките, а не на джипките.
                Това е само част от състезанието, има и много други елементи но нямаше как да снимам. Имаше и скорростна отсечка и екстемно изкачване.

                Коментар


                • #9
                  Re: CANARIAS 4X4 NORTE BRUTA (Offroad състезание)

                  ами айде ама малко сме далечко и ще е сложно иначе аз бях тази събота и евала на Иво беше направил бар тук така се вика и имаше български кебапчета кюфтета наденици абе се едно бях в българия
                  поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    Re: CANARIAS 4X4 NORTE BRUTA (Offroad състезание)

                    Така е далечко сме. А на този българин шапка му свалям, само можеш да се радваш че има такива хора близо до теб. Искрено ви завиждам

                    Коментар


                    • #11
                      Re: CANARIAS 4X4 NORTE BRUTA (Offroad състезание)

                      Браво и на двама ви за чудесните репортажи Надявам се да сте си прекарали страхотно

                      Хубаво е по често различни хора да ни подсещат какво е истински траял При повечето състезания в България от този род след последния участник трасето преполувява и някое друго субару Тези два репортажа са чудесен пример как на малко парче земя се прави страхотно шоу за публиката За разлика от коларския оф-роуд провеждането на такова мероприятие е и доста по добро за спонсорите и по евтино за състезателите Да не говорим за безопасността.......При такъв траял е и почти невъзможно да се побутват от организаторите тоя и оня Вижда се как всяка една машина преодолява даденото препядствие и кой водач как се справя както и неговия помощник А адреналина за състезателите не е по малък Дано доживеем и тук да почнат да се правят такива състезания

                      Но най важното от всичко е че човек е наясно как да си подготви автомобила което за съжеление до момента с наще състезания няма как да стане

                      Коментар


                      • #12
                        Re: CANARIAS 4X4 NORTE BRUTA (Offroad състезание)

                        Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                        Ами то в тия кални вани състезанието май се обръща в състезание на лебедките, а не на джипките.
                        Ако ги видиш тия джипки отблизо ще разбереш и колко са дълбоки реално тези трапове Да не говорим с какви предавателни числа се кара и жадължително блокажи Размерите на гумите започват а не свършват от 35Хинча а ходовете на окачването от 50см с не просто сменени усилени амове или натегнати торсиони и това да е тунинга по него

                        Има вече много нормални джипки с лебетки блебледки само дето и с две няма да завършат трасето с ямите....има и едно остро качване видях..... за камъните да не говорим 99% от колиите които си виждал тук ще въртят на това трасе безпомощно гуми като обърнат бръмбар по гръб .......до някое време

                        Коментар


                        • #13
                          Re: CANARIAS 4X4 NORTE BRUTA (Offroad състезание)

                          Наистина сега като се замислих този формат състезание от където и да го погледнеш си е по-добре от това което се прави в БГ.
                          1. Състезателите знаят какво да очакват и как да си подготвят машините.
                          2. Правилата са изключително чисти ясни.
                          3. Обезопасяването на терена е много лесно
                          4. Подготвянето на самия полигон, изработването на самите елементи
                          5. Местата за реклама са много и всичките влизат в кадрите на медиите
                          6. Атракцията за зрителите е с пъти по-голяма от тази в Бг да гледаш как профучава някой 4х4 с възможно най-голяма скорост като голф на Цариградско

                          Абе с две думи не ми се тръгваше от там а на Бг състезания чопля семки и се забавлявам с коментарите на тълпата

                          Коментар


                          • #14
                            Re: CANARIAS 4X4 NORTE BRUTA (Offroad състезание)

                            супер репортаж.Тоеа е истинско сазтезание кеф за публиката
                            [url="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8870"][IMG]http://ftp.domainbg.com/krasi-atv/Razni/50.jpg[/IMG][/url]
                            blood group 0+

                            Коментар


                            • #15
                              Re: CANARIAS 4X4 NORTE BRUTA (Offroad състезание)

                              "имаше протест от страна на един екипаж че трасето било изключително тежко и не си заслужавало да си трошат колата, на момента състезанието беше спряно и всички екипажи и съдии бяха извикани на съвещание. Какво са си говорили не мога да знам, съобшиха че това е 4Х4 NORTE BRUTA(севр екстрим) и не са карали никой на сила да участва."

                              - важи и за състезанията в България.
                              Правилата щом са известни предварително, правиш си и съответната подготовка.

                              "коларския крос" си е "кънтри крос" или "рали реид" на този тип състезание с тунинг за "4Х4 NORTE BRUTA(севр екстрим)" е просто демонстрация какво можем да си сглобим в BG
                              siko

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X