Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Траялен шампионат 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Траялен шампионат 2018

    Ще помоля Организаторите, да прегледат обстойно Правилника и Техническите изисквания и, ако има нещо, което не е както трябва отразено от договореностите на срещата, да ми сигнализират, за да оправя пропуските или неточностите. И ако ( когато) всичко е наред ще направя официална тема за Шампионата за 2018 и ще сложа всички документи там.
    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
    SSang Yong Kyron 2.0xdi
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

    Коментар


    • От: Траялен шампионат 2018

      Имам един въпрос свързан с клас "Отворен" : няма никакви ограничения за машините,а това не води ли изискване за клетка,или арка е достатъчна?
      Пример:видинското Чероки,което беше на Лясковец.Ако не дай боже се отъркаля,не мисля,че арката ще го спаси.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ч.jpg
Прегледи:1
Размер:147.8 КБ
ID:5781994
      Последно редактирано от Пламен Исаев; 26-02-18, 08:45.

      Коментар


      • От: Траялен шампионат 2018

        За клас " отворен" - трябва да е задължителна клетка. Спортни колани, поне 4-точкови. Състезателна седалка за водача. Не искам заради някой малоумник без предпазни средства да ни дават по телевизиите. За това, че се е осакатил или претрепал. Що не го помислихте?
        Георги Донев, 0889 437 687
        Nissan Patrol Y60

        Коментар


        • От: Траялен шампионат 2018

          Жоре, тези изисквания ги има и сега за Модифициран и Прототип. Който отговаря на тях, може спокойно да си кара в един от двата класа. Защо е нужно да има трети клас, който да го припокрива. А и тук се изписаха десетки страници, как с тези рестрикции сме отказвали хората от състезанията. Сега няма ограничения и пак не се харесва. Идеята на новите два класа, е да може всеки, който има някакво 4х4 и има желание да се докосне по някакъв начин до състезанията, да го направи, без да му се налага да прави някакви интервенции и подобрения по наличния му джип. Просто се записва, плаща таксата за участие и кара. Трасета ще са леки и съобразени с това.
          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
          SSang Yong Kyron 2.0xdi
          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

          Коментар


          • От: Траялен шампионат 2018

            Наско, не съм съгласен с теб. Ако стане инцидент, ще ни забранят.
            Но щом така сте решили, така ще бъде.
            Хайде всички да се помолим на Антон Донев и компания да направят състезание. Даже и да не е в шампионата... Сливен е емблематично!
            Георги Донев, 0889 437 687
            Nissan Patrol Y60

            Коментар


            • От: Траялен шампионат 2018

              Не се заяждам,но в клас "Отворен" би трябвало да може и с това

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:11.3 КБ
ID:5782033

              Или с вериги на гумите.Не виждам да е забранено.
              Последно редактирано от Пламен Исаев; 26-02-18, 20:06.

              Коментар


              • От: Траялен шампионат 2018

                И кво ?Много проходимо ли ще е ?
                0887/400121 Антон Донев

                Коментар


                • От: Траялен шампионат 2018

                  Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
                  Не се заяждам,но в клас "Отворен" би трябвало да може и с това

                  [ATTACH=CONFIG]949295[/ATTACH]

                  Или с вериги на гумите.Не виждам да е забранено.
                  Не знаем колко е проходимо, но показва, че Правилника е недомислен/недоносен
                  Samurai Gemax

                  Коментар


                  • От: Траялен шампионат 2018

                    Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                    Не знаем колко е проходимо, но показва, че Правилника е недомислен/недоносен
                    Здравейте, като един от хората които смятат че "нов клас" е ще помогне за популяризирането на Траяла ще се опитам да формулирам кратко и ясно желението на участниците, които коментирахме какъв да бъде той.

                    "Отворен" или "Оригинал" са отделни класове които не са част от шампионата, всеки организатор си избира кой клас да предложи на състезанието и да го администрира. Трасетата за тези класове ще бъдат леки, технични за преминаване и спънати така че да не се "натиска до ламарината". Целта на тези класове е регионално да се включат хора които карат 4х4 и искат да пробват себе си и машините. Всеки организатор е в правото си да не допусне превозно средство застрашаващо екипажа, публика и т.н.
                    Специален правилник не е разискван за тези класове. Никой в шампионата не иска инциденти. Ще съм изключително радостен когато някоя вечер отворя темата за Траялен Шампионат и прочета "как това ще се получи", а не "заради това не става". Критиките са винаги необходими, те показват пропуски и слабости които трябва да се коригират своевременно, но рядко чета предложения за решения.

                    Поздрави!
                    PowerWinchBulgaria
                    TOYOTA 4RUNNER
                    0899727443

                    Коментар


                    • От: Траялен шампионат 2018

                      Дени,на какво основание няма да се допуска за участие,ако отговаря на изискванията?
                      Този "Отворен" клас нещо не ми се вписва-хем няма ограничения,хем ще кара по леки трасета.
                      Според мен би трябвало да кара в зоните на големите класове със съответните мерки за сигурност.
                      По добре да го няма.

                      Коментар


                      • От: Траялен шампионат 2018

                        Аз все още не мога да схвана какъв е проблема да се препише правилника на евро траяла. мисля, че отдавна е измислен и проверен и е действащ. тъкмо ще отговаряме на изискванията им. ако са много класовете, може да се избере само това, което ни пасва
                        Samurai Gemax

                        Коментар


                        • От: Траялен шампионат 2018

                          Първоначалната идея беше да има клас "оригинал", но когато се огледхаме колко много 4х4 има които са "рязани", със сменени трансмисии или двигатели и др. нерегламентирани "трансплантации" се оказа че искаме да пуснем джипки далеч от оригиналите в клас "Оригинал". Тогава дойде идеята да има вариант на клас "отворен" - позволяващ всички тези интервенции върху автомобили с които хората ходят на разходки, на риба, за дърва и т.н. Превозно средство квалифицирано като "потенциално опасно" може да не бъде допускано точно на това основание.
                          PowerWinchBulgaria
                          TOYOTA 4RUNNER
                          0899727443

                          Коментар


                          • От: Траялен шампионат 2018

                            Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                            Аз все още не мога да схвана какъв е проблема да се препише правилника на евро траяла. мисля, че отдавна е измислен и проверен и е действащ. тъкмо ще отговаряме на изискванията им. ако са много класовете, може да се избере само това, което ни пасва
                            Правилника на EUROTRIAL 2018 в Испания е 80 (осемдесет) страници. 35 (тридесет и пет) страници е "технически изиксвания". Това ли е необходимо за да имаме повече участници и организатори? Зачетох се малко - там са регулирани децибелите на изгорелите газове 98+2 max. (ако правилно съм разбрал), Краси Данаилов трябва да му направим "ограничителна заповед"
                            PowerWinchBulgaria
                            TOYOTA 4RUNNER
                            0899727443

                            Коментар


                            • От: Траялен шампионат 2018

                              Нямам предвид мотамо, но поне основните неща може да се копират
                              Samurai Gemax

                              Коментар


                              • От: Траялен шампионат 2018

                                Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                                Нямам предвид мотамо, но поне основните неща може да се копират
                                Колко от сегашните участници ще отговарят на изискванията? Кой ще се наеме да преведе и адаптира 80 страници правилник?
                                PowerWinchBulgaria
                                TOYOTA 4RUNNER
                                0899727443

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X