Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

    Един съдия е малко във зона.Това ако искате да е истинско иначе може да стои един на старт финал и да си пише до където вижда.

    Коментар


    • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

      Помощник съдия ще има на всяка зона,но старши съдиите ще бъдат основното ядро,а помощниците да бъдат от местните ентусиасти.

      Коментар


      • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

        Местните ентусиясти могат да помагат за ленти и колчета в зона си трябват двама грамотни и то екип да се разбират с поглед.

        Коментар


        • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

          Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
          Местните ентусиясти могат да помагат за ленти и колчета в зона си трябват двама грамотни и то екип да се разбират с поглед.
          Прав е

          Коментар


          • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

            Два сезона съм навигатор и имах толова много идей за прмени в правилника.
            Преди няколко седмици бях съдия на едно състезание и идеите се изпариха. :-(

            Коментар


            • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

              Ами Коце много ти благодаря справи се перфектно от другия краи на барикадата, вече може да говориш за съдииство изпита го на живо.

              Коментар


              • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Това всичко хубаво. Като идея.

                Я сега нека да си вдигне ръката този който е навит да е главен съдия на цялата верига състезания, и да е съгласен да бъде оплюван и овикван след всяко състезание.
                Няма такъв.

                После нека да вдигнат ръка шестимата съдии които трябва да са му соло ташаци. И да са сигурни, че ще присъстват на всяко състезание.
                Желаещи?
                Ще ви се плати бе, кво се дърпате?..

                Не става така...
                Винаги съдиите по моторните спортове са били ентусиасти, и не им се плаща за труда който полагат.
                Даже и във Формула1 маршалите не са платени, всичко е на доброволни начала. Естествено-поематъ им се пътните разноски и спането, но дотам.

                Ако плащаш на някого-очакваш от него разни неща, а в съдийстването не е добре да има зависими хора.

                Ръиш ли...
                Сигурен ли си в това?
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Винаги съдиите по моторните спортове са били ентусиасти, и не им се плаща за труда който полагат.
                  Даже и във Формула1 маршалите не са платени, всичко е на доброволни начала. Естествено-поематъ им се пътните разноски и спането, но дотам.
                  Сигурен ли си? Я питай някой от пистовия шампионат, или от автокроса, колко струват ''делегираните съдии на БФАС''
                  На сърбела майката му е чесането.
                  Борислав Борисов Русе О885 О37815

                  Коментар


                  • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                    Първоначално публикуван от бай Матьо Преглед на мнение
                    е да се избере един главен съдия на веригата който да бъде независим от влияние на организаторите.
                    И какво точно ще прави въпросния ГЛАВЕН ?
                    В началото на шампионата , преди две години съм си кибичил сам на зона, тогава джиповете бяха доста, засичах си сам време, пишех си сам, и колчета си оправях пак сам... И не мрънках.
                    И съм обикалял всички състезания за моя си сметка. И пак не мрънках.
                    Не че има лошо, да се помогне на съдиите, хората се вдигат от другия край на страната и търпят капризи и негативи.
                    Даже колата ми е за смяна, предлагам да ми купите една, да си ходя по състезанията... Ще пусна линк, кво съм си харесал...
                    На сърбела майката му е чесането.
                    Борислав Борисов Русе О885 О37815

                    Коментар


                    • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                      [QUOTE=GOLF-SM;3045569]Два сезона съм навигатор и имах толова много идей за прмени в правилника.
                      Преди няколко седмици бях съдия на едно състезание и идеите се изпариха. :-([/QUOTE

                      То е хубаво всеки състезател да се пробва /естествено ,че няма как / ,за да разбере ,че нещата не са толкова прости .

                      Същото важи и за съдиите да се пробват да покарат , и да разберат ,че е доста неприятно да си тръгнеш с горчивина ,защото някой не си е свършил работата на ниво.

                      Често съм и от двете страни на "барикадата " и съм ги изпитал нещата на собствен гръб .
                      0887/400121 Антон Донев

                      Коментар


                      • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                        Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                        Същото важи и за съдиите да се пробват да покарат , и да разберат ,че е доста неприятно да си тръгнеш с горчивина ,защото някой не си е свършил работата на ниво.
                        +1
                        "АСК ЗАГОРА 4х4"
                        0897937797....по всяко време!

                        Коментар


                        • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                          [QUOTE=antiroad;3046003]
                          Първоначално публикуван от GOLF-SM Преглед на мнение
                          Два сезона съм навигатор и имах толова много идей за прмени в правилника.
                          Преди няколко седмици бях съдия на едно състезание и идеите се изпариха. :-([/QUOTE

                          То е хубаво всеки състезател да се пробва /естествено ,че няма как / ,за да разбере ,че нещата не са толкова прости .

                          Същото важи и за съдиите да се пробват да покарат , и да разберат ,че е доста неприятно да си тръгнеш с горчивина ,защото някой не си е свършил работата на ниво.

                          Често съм и от двете страни на "барикадата " и съм ги изпитал нещата на собствен гръб .
                          Ти пък ,кога си карал ? Като дойде състезание все си в бокса.
                          Виж за разходките си винаги готов.

                          Коментар


                          • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                            Ц ,тоя път и голямата разходка пропуснах ,ама края му се вижда .
                            Тогава ще дойда да те нашляпам с оная зелена сапунерка
                            0887/400121 Антон Донев

                            Коментар


                            • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                              Едно предложение и от мен:
                              - към атрибутите на съдиите да се добави по една свирка(с топче, не от тези на Борко ).

                              На много от вас това може да се стори смешно, но пробвайте да отстраните от зоната групича от публиката или някой индивид, който е решил да е част от екипажа.
                              Само с повишен глас не става, най-малко заради фоновия шум, трябва съдия да отиде на място и да придума "нарушителите" да напуснат, като през това време машината се движи по трасето. Така нараства вероятността да се чуят реплики от рода на: "... а бе съдията, къде гледа бе...?".
                              При използването на този инструмент, едновременно се заостря вниманието и на публиката и на екипажа. Едно подсвирване и жест с ръка към зрителите отнема много по-малко време, отколкото обиколка по цялото трасе и последващи разправии. Ако пък във времето се наложат определени сигнали (ще са от полза най-вече за екипажа), тогава пилотът и навигаторът ще се ориентират по-лесно дали има публика в зоната или става въпрос за нарушение и т.н. Може да се заимства нещо от футбола например.

                              Относно машините участващи в клас "Стандарт" - за голяма част от тях се наблюдава тенденция за доближаването им към клас "Модифициран". Така в един клас учстват две неравнопоставени групи - прежалени(в пълния смисъл) машини и детевози(паркетници, кафеджийки и т.н.). Ако е възможно, по-добре е да бъде създаден нов клас, без значение как ще се нарича. Вярно е, че организацията се усложнява, но ако има достатъчно желаещи си заслужава.

                              Поздрави на всички!
                              Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                              УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                              Времето е ценно, само ако не бързаш.
                              0889623098

                              Коментар


                              • От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                                Аз предлагам Шефа да не се стиска и да осигури ей такива купи за края на шампионата:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:купи.jpg
Прегледи:1
Размер:134.1 КБ
ID:5734656

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X