Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

    Поздравявам орга тима и садиите, за лазарово.Браво и на теб Стоянчо перфектна организация и трасета.А и да помоля някои садии да си сферяват хронометрите за напред нищо лично към никои,просто нормално е 5 или 6 отбора които се борят за челната 3-ка някои от тези да замерва времената и да ги гледат под лупа или с камера за грешки на конкурентните отбори.Все пак сме на състезание а не на съботно неделен излет в гората
    ОФРОУД 4Х4 СЕВЛИЕВО
    0879 86 85 87
    ТРОФИ БЕЗ КАЛ Е КОТО ЖЕНА С МАЛКИ ЦИЦИ,ДОСТАВЯ УДОВОЛСТВИЕ НО НЕ ПЪЛНО....

    Коментар


    • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

      Мен ме вълнува и още един въпрос. При толкова много обръщания има ли поражения по клетките? И с клетките не сме на нужното ниво в клас Модифициран.

      В Прото клетките на Илиян, Коста и Краси са одавна доказани, как са другите?

      Коментар


      • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

        Първоначално публикуван от rock crawler Преглед на мнение
        Това с поредноста на вратите,не е далеч този момент.Ще има още спорни ситоации,които ще окажат влияние на вземането на такова решение от организаторите,но кога ще стане това !!!!!!!!!!!!!
        Но това с колчетат е трудна работа,и най-малкото е свързано с пари.Защото едно колче около 1,5м. е една цена,а 2,5м. ще е друга и като го х400бр.
        Един ден всичко ще си дойде на мястото,а за сега продължаваме на пред .
        Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
        Мен ме вълнува и още един въпрос. При толкова много обръщания има ли поражения по клетките? И с клетките не сме на нужното ниво в клас Модифициран.

        В Прото клетките на Илиян, Коста и Краси са одавна доказани, как са другите?
        Моята все още е здрава след толкова време.в модифициран има какво да се желае
        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

        Коментар


        • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

          Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
          В Прото клетките на Илиян, Коста и Краси са отдавна доказани, как са другите?

          Бетон.

          Коментар


          • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

            И на Ради е добра
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

              Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
              Да ама за съжаление НЕ. Не споменах зоната и съдията, но той сам се похвали. Да аз донесох 4-ри броя и можех да донеса и още, но ме уверихте, че са напълно достатъчни. След като втория ден зоните са по-малко, значи и пожарогасителите трябва да са предостатъчни . За мен поведението на съдията беше неотговорно и неадекватно. Как можеш,когато колата гори и всички викат на Гошан да излезе и да бяга от нея съдията да ми отговаря, че при него няма пожарогасител и да не прави нищо??? За донесения в последствие от другата зона такъв не ми се мисли ако колата с тази и температура в момента се беше разгоряла. И пожарна няма да може да я угаси.
              Защо не разкажеш при каква ситуация се запали колата , не адекватно беше поведението на "пилота" да боксува на място върху дървото в продължение на 2 минути без никаква идея да премине защото беше останал само с по едно движещо колело на мост . Комбинацията от нагорещена гума и дърво могат да доведат до запалване , но въпреки това той си продължи да върти " щото можело и да излезе " ... и после аз съм му виновен че автомобила му не е технически изправен и заради некадърен монтаж се запали кабела на ламбда сондата от нагорещеният колектор ... Със не оздравял крак ми доста трудно да тичам из дупките на зоната за да взема пожарогасителя защото някой си "състезател" решил самичък да си запали колата със буксуване на място ... Истината е че доста екипажи от Модифициран са " събрали " колите си от подръчни материали без да се спазват технически правила за конструиране и безопасност , тоя движещ се скрап изкарва около 10 минути и след това се троши зрелищно . Масово в зоната се влиза без джак , без пътеки , без работещи лебедки , без пожарогасител , без никаква идея как да премине зоната , на принципа "Газ до ламарината и докъдето стигне " ...Такъв беше и случая с този "пилот" който сам си запали колата - тока на акумулатора му беше свършил и лебедката не теглеше , беше загубил по едно двигателно колело отпред и отзад ,без джак за повдигне предницата и да помогне на лебедката си беше обречен да си остане на дървото докато му изтече времето . Буксуването с нищо нямаше да му помогне освен да потроши докрай колата или да я запали както и стана . Но да ме изкарваш неадекватен заради това че някой сам иска да си унищожи или запали колата не съм съгласен и ще отстоявам позицията си ! Отново повтарям - пожарогасител при мен нямаше защото отворих зоната в последния момент тъй като бях възпрепятстван с направата на други зони , пожарогасител имаше до съседната зона и съдията го донесе възможно най бързо . За моето поведение не си ти човека който ще определя какво трябва да е ! Точка !
              Извинявам се за дългият пост и за това че занимавам аудиторията с такива подробности , но не мога да подмина с лека ръка подхвърлени обвинения !
              Последно редактирано от Бакалов; 13-05-15, 16:14.
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

                Искам да повдигна един друг проблем за който не се говори и се завоалира въпреки , че става пред очите на всички - поведението участници и зрители и движението в района на бивака и палатковия лагер .
                Първи случай - в петък през нощта някакъв голям "юнак" или пилот / не можах да науча кой е , а много държа / се опитваше да убие колата си като я държи на прекъсвач . Това продължи до 5 сутринта и когато Дида е отишла до горичката да му направи забележка да спре поне за малко , въпросния тарикат се е проявил като голям мъж и я е подгонил с колата ... Жалко че не е успял да стигне до мен да си поприказваме за "прекъсвачи" , още щеше да прекъсва като говори ...
                Втори случай - в събота вечерта някакво синьо Субаро мисля че беше , си въртеше обиколки с висока скорост през караваните и палатки край които играеха деца ! Имаше късмет че бях зает с друго , но накрая бях седнал в джипа със запален двигател и го чаках за поредната обиколка да си пробваме колко са здрави ламарините когато " случайно " го засека отстрани ... Много съжалявах че не мина повече , щеше да стане много весело ...
                Та трябва да се измисли някакъв начин да не се допускат повече такива неща - полиция ли , частна охрана наета за състезанието ли , но трябва да има контрол иначе ще стане инцидент и тогава ще е късно за какво и да е било !
                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                Коментар


                • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

                  Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                  Мен ме вълнува и още един въпрос. При толкова много обръщания има ли поражения по клетките? И с клетките не сме на нужното ниво в клас Модифициран.

                  В Прото клетките на Илиян, Коста и Краси са одавна доказани, как са другите?
                  Замисли се за сложността на зоните в "Модифициран", след като има толкова много обръщания. Защото аз съм на път да се откажа от този "жанр" /прилича на художествена гимнастика с пируети/...
                  Георги Донев, 0889 437 687
                  Nissan Patrol Y60

                  Коментар


                  • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

                    Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
                    Замисли се за сложността на зоните в "Модифициран", след като има толкова много обръщания. Защото аз съм на път да се откажа от този "жанр" /прилича на художествена гимнастика с пируети/...
                    Изтрии си малко ЛС да ти пратя снимка на една немска машина. Ще ти хареса.

                    Коментар


                    • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

                      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                      Искам да повдигна един друг проблем за който не се говори и се завоалира въпреки , че става пред очите на всички - поведението участници и зрители и движението в района на бивака и палатковия лагер .
                      Първи случай - в петък през нощта някакъв голям "юнак" или пилот / не можах да науча кой е , а много държа / се опитваше да убие колата си като я държи на прекъсвач . Това продължи до 5 сутринта и когато Дида е отишла до горичката да му направи забележка да спре поне за малко , въпросния тарикат се е проявил като голям мъж и я е подгонил с колата ... Жалко че не е успял да стигне до мен да си поприказваме за "прекъсвачи" , още щеше да прекъсва като говори ...
                      Втори случай - в събота вечерта някакво синьо Субаро мисля че беше , си въртеше обиколки с висока скорост през караваните и палатки край които играеха деца ! Имаше късмет че бях зает с друго , но накрая бях седнал в джипа със запален двигател и го чаках за поредната обиколка да си пробваме колко са здрави ламарините когато " случайно " го засека отстрани ... Много съжалявах че не мина повече , щеше да стане много весело ...
                      Та трябва да се измисли някакъв начин да не се допускат повече такива неща - полиция ли , частна охрана наета за състезанието ли , но трябва да има контрол иначе ще стане инцидент и тогава ще е късно за какво и да е било !
                      Предлагайте решения. Имаше си комендант по охраната, имаше и общинска охрана. Явно не помага. Да се огради всичко с бодлива тел, за да не могат да идват с коли към лагера.

                      Коментар


                      • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

                        Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                        Предлагайте решения. Имаше си комендант по охраната, имаше и общинска охрана. Явно не помага. Да се огради всичко с бодлива тел, за да не могат да идват с коли към лагера.
                        Сигурно е имало , но в случая не ги видях . Лошото е че такива "геройства" са дело на местни или от компанията на някой местен състезател а за тях правилата на техен терен не важат ... Ако има нещо което ще ме откаже да ходя на Лазарово ще е именно местния бабаитлък с кола нощно време , но един човек по малко не е от значение , неизбежното ако се продължава така е че ще се случи инцидент ...
                        Бодливата тел не е лоша идея , но ще има по голям ефект от фортификационни съоръжения , назъбени бойни кули и дълбок ров пълен с остри колове и вода ...
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

                          Такива хора нямат място там, заради тях ще изгорим и ние от редовната публика.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

                            Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                            Защо не разкажеш при каква ситуация се запали колата , не адекватно беше поведението на "пилота" да боксува на място върху дървото в продължение на 2 минути без никаква идея да премине защото беше останал само с по едно движещо колело на мост . Комбинацията от нагорещена гума и дърво могат да доведат до запалване , но въпреки това той си продължи да върти " щото можело и да излезе " ... и после аз съм му виновен че автомобила му не е технически изправен и заради некадърен монтаж се запали кабела на ламбда сондата от нагорещеният колектор ... Със не оздравял крак ми доста трудно да тичам из дупките на зоната за да взема пожарогасителя защото някой си "състезател" решил самичък да си запали колата със буксуване на място ... Истината е че доста екипажи от Модифициран са " събрали " колите си от подръчни материали без да се спазват технически правила за конструиране и безопасност , тоя движещ се скрап изкарва около 10 минути и след това се троши зрелищно . Масово в зоната се влиза без джак , без пътеки , без работещи лебедки , без пожарогасител , без никаква идея как да премине зоната , на принципа "Газ до ламарината и докъдето стигне " ...Такъв беше и случая с този "пилот" който сам си запали колата - тока на акумулатора му беше свършил и лебедката не теглеше , беше загубил по едно двигателно колело отпред и отзад ,без джак за повдигне предницата и да помогне на лебедката си беше обречен да си остане на дървото докато му изтече времето . Буксуването с нищо нямаше да му помогне освен да потроши докрай колата или да я запали както и стана . Но да ме изкарваш неадекватен заради това че някой сам иска да си унищожи или запали колата не съм съгласен и ще отстоявам позицията си ! Отново повтарям - пожарогасител при мен нямаше защото отворих зоната в последния момент тъй като бях възпрепятстван с направата на други зони , пожарогасител имаше до съседната зона и съдията го донесе възможно най бързо . За моето поведение не си ти човека който ще определя какво трябва да е ! Точка !
                            Извинявам се за дългият пост и за това че занимавам аудиторията с такива подробности , но не мога да подмина с лека ръка подхвърлени обвинения !
                            Бакалов това изказване вече ме подразни здраво,защото ме засяга лично.Виждаш че досега не бях го повдигал на въпрос този инцидент ,но след като колегата Иван Попов го направи ти не се поколеба да започнеш да отхвърляш цялата вина на пилота и на автомобила му.Този автомобил преди състезанието беше преминал техническия преглед и беше напълно изправен ,затова ме подразни изказването ти ,че бил технически неизправен и некадърен монтаж се запали кабела на ламбда сондата. А по принцип аз не съм виждал къде на друго място на този модел двигател е поставена ламбда сондата освен на колектора и оттам да се изказваш за некадърен монтаж.Най вече ,че този автомобил е създаден от оригинални възли и агрегати които са мислени и изпитвани от инжинери и конструктори.А за двигателните колела е също недоглеждане ,защото беше само със скъсана задна лява полуоска при положение ,че е на блокаж .Другото което е недоглеждане на съдията е,че автомобила е и с пътеки и с джак, а доколкото използването им преценката е изцяло наша.А с не оздравял крак не е извинение защото и съдията има задължения и след като не може физически да ги изпълнява значи нему е мястото там.А този автомобил може да издържи много по 10 минути и го е доказал , но да не навлизаме в дребнави спорове и да занимаваме аудиторията защото тук нему е мястото.

                            Коментар


                            • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

                              Сряда дойде

                              Казвайте всичко, само запазвайте добрия тон, не се карайте и не се обиждайте. Аз лично си пиша бележки и след това ще си анализирам проблемите за да се търсят и добри решения на тях.

                              Коментар


                              • От: Лазарово 4х4 Екстрийм 2015 /9-10 май/

                                Благодарности на организаторите,че ме направиха съпричастен на това прекрасно мероприятие.Предлагам да се впише в правилника допълнение относно машина която се счупи или остане само с един двигателен мост съдията да може да прекрати и изведе извън зоната.Мисля,че състезанието е за машини 4х4.Относно проблема с Гемакса препоръчвам при финал на зоната съдията да обявява какви врати и наказания е взел екипажа и ако има проблем то тои да се решава на момента.Относно влизане в зона извън времето обявено от организатора да не се зачита към класирането,но ако е влязал преди изтичане то да има възможност да си завърши зоната.Моля Ви не си разваляите удоволствието и хубавите емоции с дребнавости.Успех на всички екипажи и не си мислете,че зоните са трудни,по скоро екипажите не влагат старание и правят грешки.Преминаването на всички врати не е задължително,ако екипажа прецени,че не може просто я заобикаля.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X