Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трасета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трасета

    От извесно време ми се искаше да пусна темата но чак сега се престраших.
    Въпроса ми е.
    Ясно че клас експерт навсякаде кара състезание тип "Зони" който някой без помощни средства някой без право на спиране.
    Преди много време гледах едно изказване на Георги Василев който каза следното за препиятсвите змейка "Змейката е подобно препятсвие като дерето в планината"

    Та при едно дере в планината аз мога да използвам лебедка,пътеки,джек и причие.
    Другите препятствия който се появят по трасета замисляни ли са за коли който могат да ги преодолеят?
    Найстина в страната има няколко коли който могат без да ме е срам аз лично твърдя че хора като Светли от Видин,Илиян,Ради,Калин от Враца,Бай Коста не виждам как да им бъда в конкуренция с лично моя автомобил.Конструкцията им е коренно различна и напълно подходяща за този тип трасета.
    Затова дали както твърдите вие от организационния екип за плавно преминаване в класове и причие не е по-правилно за плавно преминаване и в конструкцията на трасетата.
    Лично аз за последните 2 седмици проучих начина на оценяване и класифициране на трасета и участници за определен вид "ТРАЯЛНИ" мероприятия.
    В предни теми се говори главно за Евротраял.Но според мен освен въпросното състезание има много други от който някой са много по-тежки други по-технични.
    Според мен лично за момента трябва да се намери средно ниво на трудност.Спрямо това че абсолютно всеки участник и организатор е затруднен от финанси и подкрепа във всеки смисъл.
    Аз лично мисля че посоката която сте поели е правилна и трябва да бъде насърчавана.Но нека да не бъде толкова стремглаво и бързо издигана летвата за трудност и ограничения.
    Найстина в предни теми се дискотира безопастноста.Да найстина трябва да е на първа точка.Но докато не бъдат и научени участниците как да се пазят в тежки трасета пак има вероятност от инциденти.
    Грижите на всеки организатор всяка година си личи че стават все повече и повече.От това каде да предложи бивак до това как да пази участници и инциденти.Това заслужава уважение но според мен за да няма инциденти трябва всичко да става стъпка по стъпка.
    Аз лично като представител на Heavy Bone Racing смятам да направя каквото мога да се свържа с Иво (spark & ivo-мисля че така му беше ник-а) който е в Испания и участва на състезания на който само от клипове на мен ми се струва че карат луноходи.
    Да си каже мнението а ако може още повече да си каже мнението като участник и организатор на тежки трасета.
    Според мен мнението на хора участвали и били на подобни мероприятия би били винаги за добро за развитието на тази дисциплина.

    Благодаря Асен Иванов Heavy bone racing
    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

  • #2
    От: Трасета

    Асенчо трасетата, които правим в момента са разнообразни. В едни ще имат предимство тръбарките, в други ще имат по-малките джипове, в трети ще имат по-добрите пилоти. След състезанията ще видим какво мислят пилоти и ако са доволни значи сме си свършили работата.

    Коментар


    • #3
      От: Трасета

      Темата която съм пуснал не е за оплакване за да може да се коментира сложноста и типа от трасета във веригата.
      За мен лично правите супер трасета.
      Искаше ми се ми се участници и организатори да си кажат мнението.
      Найстина вървите само напред и стават уникални състезания.Примери колкото искаме но защо имам чувството че участниците са безмълвни.
      Няма комуникация между организатори и участници.
      Според мен това е е много важно.

      Щом ще се правят тежки трасета и ще гледаме напред всички гледат ЕВРОТРАЯЛ а защо гледаме само тях.
      Защо не гледаме състезания в Испания,Гърция и други който имат опит в този тип състезания?
      Клипа сами ще кажете за кой клас ще е.
      http://www.youtube.com/watch?v=25fz0Joz3fk

      Според мен по този начин се показва как една машина с добре подготвен екипаж може да премине огромни препятствия.
      Та дали Евротраял да е примера?
      Много ми се иска в тази тема да си кажат мнението Георги Василев,Илиян от Team Grean Magic,Антон от сливен,Чаро,Вальо,Светльо и Светли не на последно място.Защото според мен трябва да се разбере найстина в коя посока искат организаторите да развиват този тип състезания.
      Дали типа ще е копие на Евротраял или ще е тежки трасета за траял кадето карат в повечето страни,
      Ще съм благодарен от всяко мнение.
      Някой ще каже че пак мрънкам или пак съм съм недоволен.
      Аз лично докрая на годината ще участвам независимо какви ще са трасетата.За догодина незнам.
      Отлично знам че Heavy bone Racing дори да станат правила за Евротраял ще има достоен състезател в лицето на Станислав Велински.
      Казвам го защото вярвам че неговата машина може да бъде конкорент в разрят на правилата.
      Последно редактирано от ДиДжейДавел; 15-09-13, 22:15.
      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

      Коментар


      • #4
        От: Трасета

        Асене, за мен най-трудното в организацията на едно състезание е да направя балансирани трасета. Това означава трасетата да са предизвикателство за участниците, но все- пак да се минават от поне 30% от машините. Самоцелното правене на трудни препятствия води до неудовлетвореност и в участниците и в публиката. Примери за това у нас има достатъчно. Клипчето, дето си качил по-нагоре е нагледен пример за това- дълбоки трапове и високи прагове, но пълна скука! В този смисъл по-леки зони, но без спиране или без помощни средства водят до разнообразни и интересни начини на преминаване( а не, като тези с пътеките от клипчето по- горе).
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • #5
          От: Трасета

          Според мен желателно е организатора да познава контингентът от състезатели и машини ,които ще карат на състезанието му и да съобрази трасета с тях.Макар ,че няма как да пасне на 100 % на всички,този баланс трябва да се опита да направи той .
          Аз също не съм за сляпо копиране на Евротраял,нека изберем най подходящото за нас !
          Много от вас влизат в най -различни сайтове, предлагайте типове препятствия и ,ако ги харесаме ,ще ги включим в нашите състезания.Естествено ,ако имате и ваши идеи и клипове,още по -добре,пуснете да погледаме и заедно ще изградим трасетата на състезанията.
          0887/400121 Антон Донев

          Коментар


          • #6
            От: Трасета

            Добър въпрос Асенчо !
            Това което ще обясня е мое мнение и с него не ангажирам никой.
            По въпроса за сложността на препятствията или зоните мисля,че тук в България има посока по която траяла е "поел".
            Има вече Бг. траял шампионат "4x4Extreme" от 4 кръга в които се спазват едни правила подготвят се подобни по сложност трасета и зони,дори съдиите са еднакви .мисля си и съм сигурен че до година ще има повече желаещи за участие защото ще има и повече класове и важното е че виждам прогрес Това е добре!
            Имам практика да гледам стари състезания, и виждам че нещата с траяла се случват, сега има прогрес в траяла.
            Сложността на състезанията и препятствията сами ще се развиват в някаква посока, като се търси прогреса, самите организатори търсейки разнообразието ще създават сложни трасета според възможностите на участниците и техните машини.
            Нека да видим как ще завърши тазгодишният шампионат и след това да направим пак дискусия по тази тема защото тя е наистина важна.
            Колкото повече състезания минат толкова по ясно ще е на кой какво му е харесало и какво не. лично аз не мога да кажа че тази година траялите в Бг.
            не са Ок !!! Относно евротраяла моето мнение е,че хората трябва да се запознаят с правилата и изискванията за да могат да преценят дали им допада или не
            това може да стане с каране и ще видиш че на повечето участници ще им допадне. А тези които карат на евротраял са минали по този път по който ние сега вървим си мисля аз!
            Като не е възможно да отидем на евротраял,евротаяла ще дойде при нас
            Виждам че и машини започнаха да се появяват,коя е причината да се случва това ????

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X