Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зверино 4х4 Екстрийм -2013 /5-6 октомври/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Зверино 4х4 Екстрийм -2013 /5-6 октомври/

    Първоначално публикуван от getdown Преглед на мнение
    А да запитам ... BFGoodrich MT MK2 , към забранените ли трябва да се приспадне ?
    А Maxxis Trepator, Creepy Crawler ? Silverstone 117 Sport ? Медвед ?
    .
    Всички тези модели са МТ гуми, но не са така агресивни, като изброените от мен. Аз мисля, че тези може да се позволят за Ентусиаст. Друг е въпросът, че в клас Хоби е много по-интересно.

    Явореску, гледал съм ги всички забранени, но там са забранени и Кобрите. Аз искам за клас Ентусиаст основно да махнем агресивни гуми предназначени за състезателна употреба, като тия 4-те изброени от мен. Все пак не искаме хората да са само с шосейни и АТ гуми.

    За двете шарки предложени от теб и аз мислих, но нямам впечатления как се държат, така че очаквах някой да ги предложи и да чуем мнения.
    Последно редактирано от Стоян Францов; 17-08-13, 16:32.

    Коментар


    • #62
      От: Зверино 4х4 Екстрийм -2013 /5-6 октомври/

      Браво,от кога чакам такова еврогейско деление на състезанията,направо разрешете да се кара само с Мишелин пилот.Света не е Европа,има освен тях и Америка иАзия ,където са съсредоточени 70% от истинските състезания с джипове.

      Коментар


      • #63
        От: Зверино 4х4 Екстрийм -2013 /5-6 октомври/

        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
        Браво,от кога чакам такова еврогейско деление на състезанията,направо разрешете да се кара само с Мишелин пилот.Света не е Европа,има освен тях и Америка иАзия ,където са съсредоточени 70% от истинските състезания с джипове.
        Румене, виж за какъв клас става дума, трасето за Ентусиаст е леко и ще е смешно да гледаме на него машини дето не са за този клас. От друга страна на много хора им се кара, а Хоби е прекалено тежко за тях. Какво да правим за тях?

        На Сливен първият ден ясно се видя, че половината машини не бяха за нивото на трасето в Хоби и бедстваха.

        Да олекотяваме трасетата ли? Или да пускаме заедно стандартни джипове с тръбарки?

        И двата варианта съм ги гледал и не ми беше много интересно.

        Всяко ново нещо се отрича набързо, по-добре елата пробвайте и ако не е удачно тогава отричайте.

        Коментар


        • #64
          От: Зверино 4х4 Екстрийм -2013 /5-6 октомври/

          Стояне, и аз съм против многото забрани.
          Който се чувства, че не може да се пусне в другите класове-да си се пуска в най-лекия. Там и без това е ясно, че не могат да се мерят с по-сериозните джипове, та няма да се дръвчат, че победителя бил с бутонки.
          Какво като е? Просто е бил мераклия да кара с такива гуми, може да си ги позволи, и това е. Иначе се мъчите насила да изравнявате джиповете, а според мен не е редно.
          Ако ще се гледа кой какво може-да се прави само клас "самурай" или само "роки", и това е.
          С тези ограничения убивате ентусиазма на една група мераклии, които не искат да се пускат в по-сложните трасета, че да не строшат ежедневните си джипове, но пък искат да изпитат тръпката от доброто сцепление на агресивната гума.

          Колкото по-малко админстриране има с дадено състезание-толкова по-приятно е то за каране и организиране.
          Опростявайте правилата, а не ги товарете, и ще бъде много по-хубаво.

          Поздрави.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #65
            От: Зверино 4х4 Екстрийм -2013 /5-6 октомври/

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            С тези ограничения убивате ентусиазма на една група мераклии, които не искат да се пускат в по-сложните трасета, че да не строшат ежедневните си джипове, но пък искат да изпитат тръпката от доброто сцепление на агресивната гума.
            Ето го противоречието - ежедневен джип с бутонки. Тези които са с ежедневните си джипове, за които е предназначен и този клас няма да имат никакъв шанс. Най-сериозното препятствие за Ентусиаст ще е кално изкачване.
            Последно редактирано от Стоян Францов; 18-08-13, 11:42.

            Коментар


            • #66
              От: Зверино 4х4 Екстрийм -2013 /5-6 октомври/

              А може пък бутонките да са взети назаем, отде да знаеш?.. За да изпита тръпката от проходимостта на джипа с агресивните гуми. Но вече го казах де.

              Както си решите, според мен максимално либерални правила е много по-добре от много ограничения. И не само в състезанията, а в живота въобще.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #67
                От: Зверино 4х4 Екстрийм -2013 /5-6 октомври/

                Коле ,нали все пак трябва да има някакво ограничение.Иначе джип,подготвен за "тежко "хоби ще може да кара в ентусиаст.
                Стояне трябва да се помисли добре по отношение на гумите ,че то няма да останат разрешени за каране, а и само това ли ще е критерия и ограничение за този клас ?
                Ами диаметър на гумите ,промени по двигателя ,рама ,конструкция,какво конкретно ще ги отличава от хобито ?
                0887/400121 Антон Донев

                Коментар


                • #68
                  От: Зверино 4х4 Екстрийм -2013 /5-6 октомври/

                  Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                  Иначе джип,подготвен за "тежко "хоби ще може да кара в ентусиаст.
                  Ако не го е срам...
                  Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                  Стефан Арзатов

                  Коментар


                  • #69
                    От: Зверино 4х4 Екстрийм -2013 /5-6 октомври/

                    Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                    Коле ,нали все пак трябва да има някакво ограничение.Иначе джип,подготвен за "тежко "хоби ще може да кара в ентусиаст.
                    Стояне трябва да се помисли добре по отношение на гумите ,че то няма да останат разрешени за каране, а и само това ли ще е критерия и ограничение за този клас ?
                    Ами диаметър на гумите ,промени по двигателя ,рама ,конструкция,какво конкретно ще ги отличава от хобито ?
                    Това ще го мислим за догодина, сега нали е пробно и ще го има само на Зверино. След Разград като се съберем да обсъдим следващия сезон ще сме по-конкретни.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Зверино 4х4 Екстрийм -2013 /5-6 октомври/

                      Според мен да си остане както си беше -ограничение за диаметъра на гумата.
                      ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Зверино 4х4 Екстрийм -2013 /5-6 октомври/

                        Стояне, дайте повече информация за техничеките параметри на клас "Ентусиаст".
                        Какво точно значи "Стандартен" джип? С оригиналните брони ли? Със или без лифт? Със или без клетка? Мисля да се пусна, ако си намеря навигадател.
                        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                        Walter Rohrl
                        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Зверино 4х4 Екстрийм -2013 /5-6 октомври/

                          За клас Ентусиаст ще имали нужда от лебедка

                          Коментар


                          • #73
                            От: Зверино 4х4 Екстрийм -2013 /5-6 октомври/

                            За това издание на Зверино няма да имаме сериозни технически изисквания към клас Ентусиаст. Ще се разчита на участниците да преценят правилно дали да се пускат в Хоби или Ентусиаст. Ограничението ще е само за определени шарки гуми, които изброих по-горе, като може бе ще има още една / две шарки в списъка, но още го обмисляме. Максималният диаметър на гумите ще е 82 см. както и на Хоби и правилникът е пак от Хоби.

                            Идеята на този клас е хората да се престрашат и да се пуснат на едно по-леко трасе, за тръпка, за удоволствие и да се пробват. Подходящ е както казах за ежедневни джипки дошли на ход, такива подготвени за лов и по-леки разходки. Няма да върнем и някой с по-подготвен джип, но без опит, все пак ще му предложим да се пробва на Хоби за да не изглежда смешно на фона на другите в класа.

                            В този клас може би няма да ни стигнат силите да има парична награда, въпреки че ми се иска и там да има, но ще има купи и дребни предметни награди.

                            След като видим какви са участниците и какъв е интересът за догодина обмисляме това да си стане официален клас и тогава ще въведем по-точно техническо описание.

                            Явореску, твоят джип е подходящ, гумите ти нали бяха в размера?

                            Първоначално публикуван от deko les 1 Преглед на мнение
                            За клас Ентусиаст ще имали нужда от лебедка
                            Лебедка няма да е необходима, но ако машината има може да я ползва. Евентуално ще се наложи на калното изкачване. Клетка също не е задължителна.

                            За да ви ориентирам за калното изкачване на Ентусиаст, то ще бъде част от трасето за Хоби и няма да е зона в него.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Зверино 4х4 Екстрийм -2013 /5-6 октомври/

                              Недялко Неделчев / Емил Комаровски УАЗ 469 Разград клас Ентусиаст

                              Коментар


                              • #75
                                От: Зверино 4х4 Екстрийм -2013 /5-6 октомври/

                                Първоначално публикуван от deko les 1 Преглед на мнение
                                Недялко Неделчев / Емил Комаровски УАЗ 469 Разград клас Ентусиаст
                                Ето го и първият, специално ще го почерпим на Зверино

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X