Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трявна 2011 - снимки и видео

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Трявна 2011 - снимки и видео

    Последното!!!

    Eвгени Филчев
    Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

    Коментар


    • #62
      От: Трявна 2011 - снимки и видео

      Снимки от вторият ден

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0201 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:142.6 КБ
ID:5262529Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0097 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:170.5 КБ
ID:5262530Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0196 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:165.6 КБ
ID:5262531Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0187 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:169.6 КБ
ID:5262532Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0157 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:171.5 КБ
ID:5262533Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0181 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:167.4 КБ
ID:5262534Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0161 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:185.3 КБ
ID:5262535Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0034 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:168.6 КБ
ID:5262536Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0019 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:172.2 КБ
ID:5262537Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0037 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:156.9 КБ
ID:5262538Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0008 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:198.7 КБ
ID:5262541Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0041 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:176.9 КБ
ID:5262543Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0120 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:135.3 КБ
ID:5262544Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0050 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:186.5 КБ
ID:5262545Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0176 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:167.7 КБ
ID:5262546Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0168 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:185.5 КБ
ID:5262550Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0069 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:179.1 КБ
ID:5262551Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0123 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:145.3 КБ
ID:5262549Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0105 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:209.4 КБ
ID:5262554Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0136 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:213.6 КБ
ID:5262552Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0088 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:211.6 КБ
ID:5262553Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0237 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:107.0 КБ
ID:5262547Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0269 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:66.7 КБ
ID:5262548Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0328 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:115.3 КБ
ID:5262539Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0304 (Large).jpg
Прегледи:1
Размер:70.3 КБ
ID:5262542
      Последно редактирано от Yaro; 23-03-11, 00:38.

      Коментар


      • #63
        От: Трявна 2011 - снимки и видео

        http://www.youtube.com/watch?v=WAWtRGtft6A

        FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
        BJ42 04 1982
        FJ62 11 1983 skipe blago4x4
        LZ 2 BHB

        Коментар


        • #64
          От: Трявна 2011 - снимки и видео

          Ето едно видео и от мен.
          Избрани моменти.
          Mitsubishi Delica 4x4 / Renault Clio III

          Коментар


          • #65
            От: Трявна 2011 - снимки и видео

            Първоначално публикуван от Тодор Тодоров (Тошко) Преглед на мнение
            Ето едно видео и от мен.
            Избрани моменти.
            Браво колега, много добре подготвен материал. От някои телевизии могат да си вземат поука.

            Коментар


            • #66
              От: Трявна 2011 - снимки и видео

              Първоначално публикуван от Тодор Тодоров (Тошко) Преглед на мнение
              Ето едно видео и от мен.
              Избрани моменти.
              Супер си, следващия път ще купувам кадри за телевизионните репортажи

              Коментар


              • #67
                От: Трявна 2011 - снимки и видео

                Първоначално публикуван от Тодор Тодоров (Тошко) Преглед на мнение
                Ето едно видео и от мен.
                Избрани моменти.
                Прекрасно видео!Благодаря!
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #68
                  Русенската група

                  Нека сега да разкажа за Русенската одисея:
                  Няма да ви занимавам с подготовката и с факта, че когато качваха Wrangler-a на платформа, се счупи задна полуоска и се наложи спешен ремонт още в самото начало
                  Както и да е, тръгнахме следната група:
                  - Бай Матьо


                  - Mad Mimi
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110974.jpg
Прегледи:1
Размер:141.3 КБ
ID:5262602

                  - Ваката
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110995.jpg
Прегледи:1
Размер:184.8 КБ
ID:5262605

                  - Гуни
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110977.jpg
Прегледи:1
Размер:215.5 КБ
ID:5262609

                  - Бат Митьо
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1120006.jpg
Прегледи:1
Размер:182.1 КБ
ID:5262606

                  - Бечо
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110994.jpg
Прегледи:1
Размер:182.9 КБ
ID:5262607

                  - Networx-Racing1: Каръци-Балъци *
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110961.jpg
Прегледи:2
Размер:150.9 КБ
ID:5262608

                  - Networx-Racin2: Богаташите
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110982.jpg
Прегледи:2
Размер:145.7 КБ
ID:5262604

                  - Networx-Racing3: Моя милост и Дядо
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110970.jpg
Прегледи:1
Размер:185.6 КБ
ID:5262603


                  Още преди Велико Търново, скоростната кутия на Networx-Racing1 започна да трака и се наложи да се върнат до Русе за ремонт:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110959.jpg
Прегледи:1
Размер:153.2 КБ
ID:5262614Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110946.jpg
Прегледи:1
Размер:127.3 КБ
ID:5262612Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110953.jpg
Прегледи:1
Размер:177.2 КБ
ID:5262610
                  Правиха я до късно през нощтта, след което са пътували за Трявна. Това им донесе и името Каръци-Балъци *.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110960.jpg
Прегледи:1
Размер:116.6 КБ
ID:5262613

                  Тук е моментът да спомена, че ако нямахме помощ от колегата autogad, тук щеше да приключи участието на най-успешния джип

                  Ден първи: Пристигаме на уреченото място. Понеже времето беше променливо и не знаехме какво ще е положението, си взехме "няколко" гуми
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110966.jpg
Прегледи:1
Размер:158.3 КБ
ID:5262615

                  Веднага след старта, разбрахме, че нямаме и хал хабер от ориентиране и че GPS-ът ни не отчита изминати метри, а и да отчиташе, пак нямаше да помогне, тъй като на старта бяхме забравили да нулираме. Ориентирахме се по публиката:


                  Още в самото начало видяхме, че Гуни е финиширал на един завой. Счупена кормилна щанга. Ебати глупавия начин да приключиш състезанието. Още когато му правихме джипа трябваше да вземем сериозни мерки, още повече, че тая щанга се чупи веднъж вече. Както и да е, очерта се едно прилично каране, въпреки объркванията


                  Междувременно поддържахме връзка с "Богаташите". Оказа се, че те също бяха финиширали заради напречна щанга и по-точно ухото на моста, което се беше откъснало. Още една глупава грешка, която можеше да предвидим.


                  Някъде посредата на трасето счупихме предна лява полуоска. Познава се по зловещото тракане. Продължихме на 3 полуоски и се движихме доста добре, докато не стигнахме до тази кал с баир нагоре, където ползвахме жокер "Помощ от публиката". Благодаря на всички момчета, които се изцапаха, за да ни помогнат. Благодаря и на колегата за снимките:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RaceSpirit04.jpg
Прегледи:1
Размер:352.9 КБ
ID:5262616
                  Забележете как предно ляво колело е омазано с кал, тъй като не се задвижва. След като излязохме от тая кал, следваше още една кал, с още по-голям баир. Тъй като се движихме с 3 колела вместо 4, трябваше доста бутане. Затова предпочетохме да изкараме джипа в тревата и оттам да атакуваме през дърветата и храститие.

                  Дядо беше отзад и след като джипа успя да потегли, аз предпочетох да го возя отзад, отколкото да спра Ето тук колегата е уловил момента много добре:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RaceSpirit02.jpg
Прегледи:1
Размер:351.9 КБ
ID:5262617

                  Оттук нататък следваха едни обърквания и лутания, но като цяло, както казах, карахме много добре. Факт е, че успяхме почти да приключим трасето за около 2 часа и нещо.

                  Казвам "почти успяхме", защото на един от последните завои, взехме десен, вместо ляв и се натикахме в една гора, където идваха насрещни джипове. Наложи се да се натикаме в едно малко дере, за да освободим място. И там се започна:
                  - Изманеврирахме джипа наобратно
                  - направихме опит да се качим обратно на трасето, но не стана
                  - направихме втори опит и тогава се строши и предна дясна полуоска
                  - извадихме лебедка, за да се опитаме да изтеглим джипа
                  - тъй като бяхме само на заден мост, усилието стана прекалено голямо и опорната греда на лебедката се строши
                  - извадихме hijack-а с идеята да повдигаме джипа и да го излашкаме на трасето.
                  - същият остана под джипа, омаза се с кал и отказа
                  - успяхме да заклещим лебедката на задната решетка и се опитахме да издърпаме джипа назад:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1120034.jpg
Прегледи:1
Размер:168.6 КБ
ID:5262618
                  - хубаво го издърпахме, та предно дясно колело се ОТКЪСНА!!! Без майтап - наистина се откъсна
                  Тогава разбрахме, че е време да направим обаждането...
                  Не искахме да чакаме помощ от организаторите, затова тръгнахме пеша към финала (бяхме на по-малко от 2км!!!). Добре, че колегата autogad е комбинация между "човек, който се води по акъла на луди хора" и "страхотен механик", та се нави да бие път от Русе до Тревненската гора. Организацията беше следната:
                  1. Намираме шарнири и предна дясна полуоска (другото го имахме налично). Тук е моментът да отбележа хубавата българска черта да се "клеца" болен на легло. Търговците на авточасти ни обявиха едни хубави цени - 250лв за шарнир (струва не повече от 50лв) и 200лв за стара полуоска + стар шарнир (нормално струват максимум 150лв полуоските, а шарнирите се подаряват към другото)
                  2. Сформиране на спасителна експедиция в гората:
                  - отиване на място
                  - повдигане на джипа нависоко с hijacks
                  - смяна на полуоска и шарнири отдясно
                  - смяна на полуоска отляво
                  3. Сформиране на екип за отремонтиране на Jeep Wrangler на богаташите. За съжаление нямаше как да помогнем на Гуни, който освен другото, имаше и проблем с двигателя.
                  Целта беше отремонтиране и докарване на 2 джипа в годно за състезание състояние.
                  Някъде към 21:00 екип 1 беше в гората, а екип 2 ремонтираше скъсания мост на Богаташите на паркинга на старт-финала. Отново не пропускам да благодаря на колегите, както и на пазача на кетъринга, който ни осигури ток на паркинга.

                  Когато стигнахме гората, запалихме генератор, осветихме, повдигнахме джипа, запалихме огън и се започна...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1120011.jpg
Прегледи:1
Размер:135.5 КБ
ID:5262626Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1120028.jpg
Прегледи:1
Размер:147.4 КБ
ID:5262632Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1120029.jpg
Прегледи:1
Размер:133.1 КБ
ID:5262627
                  Ето това представлява откъснатата част
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1120030.jpg
Прегледи:1
Размер:79.6 КБ
ID:5262630
                  А ето ме тук мен как чистя семеринга на полуоската (аз само това мога... ах, да, мога и да давам акъл, но това е нещо отделно)
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1120032.jpg
Прегледи:1
Размер:170.4 КБ
ID:5262629
                  Докато чистех, си дадох сметка, че цялото преживяване си струва повече и от победа. Бях в дъното на гората, в едно дере на средата на нищото, заобиколен от кал до кръста и един счупен джип за една камара похарчени пари. Но знаете ли, бях щастлив. Не заради друго, ами заради това, че около мен имаше един хора, които бяха предпочели вместо да си седят в бара и да си пият пиенето, да дойдат в нищото, на студ и кал, защото държаха на мен. А това е по-ценно от всичко, вярвайте ми. Особено в днешно време
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1120031.jpg
Прегледи:1
Размер:136.4 КБ
ID:5262628Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1120012.jpg
Прегледи:1
Размер:123.6 КБ
ID:5262625
                  Снимките са отвратителни, тъй като имаше и отвратителна мъгла.
                  Някъде към полунощ джипът беше излекуван. Запалихме и се опитах да го поразтъпча. Тогава разбрах, че имам проблем с Detroit locker-a и загрях, че цялото нещастие се дължи не един проблемен диференциал, въпреки, че всички твърдяха, че проблемът не е от там. По-нататък щях да разбера още, че предният мост е пълен със стружки от контрите на Detroit locker-a и че същият постоянно "изтърва и законтря", което води до изключително силни удари по полуоските и тяхното счупване.
                  Криво ляво си тръгнахме към хотела.
                  Ден 2: тук колегите могат да напишат повече. На мен лично ми беше криво и след като отидох да питам нещо, една леля (май беше Вера Лагадова) ми се развика и аз окончателно реших да не се състезавам. Разбирам я и не я обвинявам - на нея напрежението и беше голямо и й е било до гуша от досадници. Но нещата са такива, каквито са.
                  Искам само да подчертая страхотния дух на Бечо, който кара със счупена кормилна щанга!!! И завърши!!!


                  Бат Митко също кара много добре, предвид на това, че гумите му не са за състезание. А желанието е много важно


                  А Бай Матьо беше страхотен както винаги! Истинска наслада за публиката!

                  Следва част 2:
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #69
                    От: Русенската група - част 2

                    След състезанието започнахме да си монтираме асфалтовите гуми и да се стягаме за обратния път:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110988.jpg
Прегледи:1
Размер:141.2 КБ
ID:5262637Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1120042.jpg
Прегледи:1
Размер:151.6 КБ
ID:5262639Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110998.jpg
Прегледи:1
Размер:181.1 КБ
ID:5262643

                    Направихме си и снимки с известни личности от офроуда:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110963.jpg
Прегледи:1
Размер:147.0 КБ
ID:5262642Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110964.jpg
Прегледи:1
Размер:165.6 КБ
ID:5262638

                    ... и обратно към Русе
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1120057.jpg
Прегледи:1
Размер:190.2 КБ
ID:5262640Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1120056.jpg
Прегледи:1
Размер:183.0 КБ
ID:5262641

                    В заключение бих искал да кажа, че въпреки всичкия карък, това преживяване ще си остане едно от най-хубавите ми. Не преувеличавам. Всяко зло се случва за добро. Извадихме си поуките, защото за повечето от "нещастията", сме си виновни самите ние.
                    Хубаво е, че в днешно време се намират "ненормални" хора, които вместо да си стоят вкъщи пред телевизора, да люпят семки и да псуват колко е лош живота и как някой друг е виновен, се захващат с "ненормални" неща, като да организират състезания.
                    Хубаво е, че едни други "ненормални" хора, се връзват и хвърлят пари да правят джипове и да ги чупят. Ей така, за спорта.
                    А най-хубавото е, че тези "ненормални" хора си помагат един на друг в беда, въпреки състезателния характер на мероприятието. И всички са щастливи по един или друг начин. Дори и когато "нормалните" хора, дошли да запат и да люпят семки оплюват и одумват "ненормалните" с изрази като "вижте го пък тоз гащник къде е тръгнал" и т.н. Дори и тогава - струва си!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Трявна 2011 - снимки и видео

                      Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                      Супер си, следващия път ще купувам кадри за телевизионните репортажи
                      Аз не продавам а предоставям, това го правя за фенове и състезатели.
                      Наградата за мен е, че видеото ви е харесало.
                      Mitsubishi Delica 4x4 / Renault Clio III

                      Коментар


                      • #71
                        От: Русенската група - част 2

                        След много лутане тукhttps://htftp.offroad-bulgaria.com/o...teteven/pp.wmv съм качил една част от видеото/ компресирано/.ЗА ДА СЕ ГЛЕДА ТРЯБВА ДА СЕ СВАЛИ НА КОМПЮТЪРА.Такъв експеримент правя за пръв път,така че бъдете снизходителни.Приемам всякакви препоръки и критики.Нека бъде на ЛС за да не спамим темата
                        Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                        Пламен Златарев 0888 66 03 18

                        Коментар


                        • #72
                          От: Трявна 2011 - снимки и видео

                          Абе народе, в голямото лутане, из файлове съм забравил, истинска веселба, от съботата на видео !!!

                          Лек анонс с Траян Траянов, че с апарата не съм го хванал, но с камерата СЪМ !!!



                          Очаквайте сборното видео !
                          Eвгени Филчев
                          Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Трявна 2011 - снимки и видео

                            Днес получих два диска от Оптиспринт Тетевен с кадри от двата дни. За което платих само куриерската такса. Това го казвам по отношение на заяждането с него по-назад в темата.

                            Благодаря ти колега.

                            Като гледах видеото разбрах къде съм си загубил номера-на локвата в Дебелец. Влизам с номер, а излизам без. Пак да благодаря на колегата който го намери и го даде на познатите си да го дадат на организаторите.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Русенската група - част 2

                              Първоначално публикуван от optisprint teteven Преглед на мнение
                              След много лутане тукhttps://htftp.offroad-bulgaria.com/o...teteven/pp.wmv съм качил една част от видеото/ компресирано/.ЗА ДА СЕ ГЛЕДА ТРЯБВА ДА СЕ СВАЛИ НА КОМПЮТЪРА.Такъв експеримент правя за пръв път,така че бъдете снизходителни.Приемам всякакви препоръки и критики.Нека бъде на ЛС за да не спамим темата
                              Аз много се зарадвах на този материал, т.к най-после се видяхме на кино. По едно време мислех, нали съм пенсия и забрявам, че не сме участвали на това откриване или, че сме минавали толкова бързо (малии), че никой не е могъл да ни снима. Ни една следа, че сме присъствали. Ама най сетне се видяхме.
                              Най сърдечно благодаря колега. Аз лично си го гледах направо, без да го свалям - той кампютъра си знае работата.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Трявна 2011 - снимки и видео

                                Още малко снимки от неделното шоу.
                                Прикачени файлове
                                GSM 0877 08 99 19
                                Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X