Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазарово 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Лазарово 2010

    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
    ... Просто в нашия шампионат няма други марки малки джипове ...
    Не е само в нашия шампионат. Погледнете гръцките състезания с по-траялни трасета и ще видите също много сузуки-та, макар и с мостове от Тойота.

    Освен, че са по-леки, са и по-малки и, съответно, по-подходящи за криви трасета, каквито обикновено се правят на състезания от този тип. Като гледам картинките, преминаване на някои от зоните с по-големи машини почти задължително ще означава намачкани ламарини ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • До: Лазарово 2010

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Не е само в нашия шампионат. Погледнете гръцките състезания с по-траялни трасета и ще видите също много сузуки-та, макар и с мостове от Тойота.

      Освен, че са по-леки, са и по-малки и, съответно, по-подходящи за криви трасета, каквито обикновено се правят на състезания от този тип. Като гледам картинките, преминаване на някои от зоните с по-големи машини почти задължително ще означава намачкани ламарини ...
      Което е тенденция,да се правят тесни ровове,лентите да са толкова близо че за да мине Патрол, почти задължително има лента ,колче или така и неразбираемото връщане назад.
      Общо взето Сузуки състезание,Тойотите и Нисаните са за разбиване на траповете за да може сузукитата да не хвърлят карета.
      FORD MAVERIK 2.7TD
      Тел.0898662817
      LZ1IID

      Коментар


      • До: Лазарово 2010

        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
        Хегемонията е ясна,малките и леки джипове с блокировки и мощни мотори имат предимство,на почти всички места.Просто в нашия шампионат няма други марки малки джипове.на всички ни е ясно че някой зони се минават много по-лесно с малък джип отколкото с два пъти по-голям,едно е в калта да пропадаш 20см друго е да тежиш 2-тона и да пропадаш 40см.С това не искам да омаловажа техните представяния,напротив който се мисли за голям карач и му е виновна техниката ,да си купи малък джип и да го доправи според неговите разбирания им да опита в някое от състезанията.Лично за мен ,аз съм решил,ако имам възможност да покарам на следващото състезание в Самоков,макар и да знам че текезесарката няма големи шансове срещу малките джипове,но човек кара преди всичко за себе си и след това за награди,още повече че няма 30-първи места,а има много мераклий,но и затова в България всички сме любители ,щото кара ме от любов към спорта а не по професионално задължение.
        Напълно съгласен! И аз предпочитам по-голям джип заради майсторлъка. А при рали - няма две мнения, там по-големия джип си казва думата с по-голяма скорост

        Коментар


        • До: Лазарово 2010

          Първоначално публикуван от iliikata Преглед на мнение
          Което е тенденция,да се правят тесни ровове,лентите да са толкова близо че за да мине Патрол, почти задължително има лента ,колче или така и неразбираемото връщане назад.
          Общо взето Сузуки състезание,Тойотите и Нисаните са за разбиване на траповете за да може сузукитата да не хвърлят карета.
          Колега то в гората и планината е абсолютно същото
          Аз лично вече на разходки не карам с колеги с големи джипове. Цялата разходка се занимаваме да го чакаме или вадим, защото постоянно се заглобва и заклещва някъде.
          Сузуки хегемонията ще свърши, когато траялите станат такива, че да има изкачвания на 2-3 метрови отвеси. Тогава се виждат предимствата на дългата база в катеренето и прекрачването на трапове. Тогава трябват и гуми 37+ и .....
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • До: Лазарово 2010

            Здравейте и от мен! Браво на всички-хубаво състезание се получи!
            Аз поснимах и съм ви подбрала 30-тина клипчета в хронологичен ред от двата дена на състезанието, които се надявам да успея да споделя с вас утре и с малко коментар. Понеже времето напредна /и съм на работа/ пускам сега само първите три.







            0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

            Коментар


            • До: Лазарово 2010

              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
              Хегемонията е ясна,малките и леки джипове с блокировки и мощни мотори имат предимство,на почти всички места.Просто в нашия шампионат няма други марки малки джипове.на всички ни е ясно че някой зони се минават много по-лесно с малък джип отколкото с два пъти по-голям,едно е в калта да пропадаш 20см друго е да тежиш 2-тона и да пропадаш 40см.С това не искам да омаловажа техните представяния,напротив който се мисли за голям карач и му е виновна техниката ,да си купи малък джип и да го доправи според неговите разбирания им да опита в някое от състезанията.Лично за мен ,аз съм решил,ако имам възможност да покарам на следващото състезание в Самоков,макар и да знам че текезесарката няма големи шансове срещу малките джипове,но човек кара преди всичко за себе си и след това за награди,още повече че няма 30-първи места,а има много мераклий,но и затова в България всички сме любители ,щото кара ме от любов към спорта а не по професионално задължение.
              Колега евала за изказването
              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

              Коментар


              • До: Лазарово 2010

                Виждам ,че нямате интерес да ми отговаряте на зададените от мен въпроси ,а и някои постове от вчера взеха да изчезват . За това спирам да пиша по тази тема . Искам да помоля главния съдия да ни пусне времената и точките от всички зони на всеки участник - така ще добием представа как сме ги минавали ,пък ще си имаме и задачка по математика
                0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                Коментар


                • До: Лазарово 2010

                  едно видео
                  Mitsubishi Delica 4x4 / Renault Clio III

                  Коментар


                  • До: Лазарово 2010

                    Горното клипче ясно показва защо Иван Попов не харесва траялните състезания.( За тези, които не са присъствали искам да поясня, че това препятствие беше преминато без лебедка или асистенция от 80% от състезателите и то без да се чуват прекъсвачи.).

                    Иван Попов през първия ден е преминал две препятствия:
                    Наклони-4 връщания назад, 4 преминати врати, 2 минути време, общо 70 точки
                    Гърбици- 1 джек, три преминати врати, 20 минути време, общо 32 точки
                    По принцип трябваше да го дисквалифицирам три пъти заради бързото каране и дрифтовете между зоните, за ругатните и скандалите със съдиите и за внасяне на предмети отвън( вижда се на горното клипче). Не го направих, защото той сам се дисквалифицира с карането си, а и като жест на помирение, който той не може да оцени. Повече не желая да се занимавам с неговата персона.
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • От: До: Лазарово 2010

                      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                      Горното клипче ясно показва защо Иван Попов не харесва траялните състезания.( За тези, които не са присъствали искам да поясня, че това препятствие беше преминато без лебедка или асистенция от 80% от състезателите и то без да се чуват прекъсвачи.).

                      Иван Попов през първия ден е преминал две препятствия:
                      Наклони-4 връщания назад, 4 преминати врати, 2 минути време, общо 70 точки
                      Гърбици- 1 джек, три преминати врати, 20 минути време, общо 32 точки
                      По принцип трябваше да го дисквалифицирам три пъти заради бързото каране и дрифтовете между зоните, за ругатните и скандалите със съдиите и за внасяне на предмети отвън( вижда се на горното клипче). Не го направих, защото той сам се дисквалифицира с карането си, а и като жест на помирение, който той не може да оцени. Повече не желая да се занимавам с неговата персона.
                      Искам времената на всички участници - не мойте !Сигугно още не можете да си ги сметнете ! Или Ви е страх ,че ще има много недоволни ! А относто връщаниятя ми на зад бяха около ореха и съм сигурен ,че не са по-вече от метър ! За гумите и клипчено- много се накефих и ми харесаха . Ако не си забелязал имам лебетка ,но се опитахме с джака за да направиме шоу за публиката . Имам две забележки от преминаването ми през тази зона . Съдията не обезопасяваше публиката - докато вдигах с джака имаше зрител до мен ,който се наложи аз да го помоля да напусне извън лентите ! Багера ,който искаше да ме извади след изтичанена времето нямаше въже и искаше да ме дърпа за въжето от лебедката ми
                      И защо не карах ден втори ? Когато приключиха експертите в 14.30 часа и постоянно подканяхте по уредбата ,че зоните за хоби са отворини до 15.30 часа аз отидох на първата избрана от мен такава ,а иминно гърбиците . В 14.45 часа бях на старта на гърбиците . Там нямаше никой -дори и съдия . Събра се публика и когато изпратихме едно момче до съдийската маса да извика съдия - той дойде в 15.00 часа . Имам старт и на тази зона и финал - 0.02 сек. . След като финиширах попитах съдията колко точки имам от тази зона и той ми отговори ,че получавам 0 - точки . След това го попитах ,ако не карам другите зони колко точки ще получа . Отговорът беше пак 0 - точки , а ако карам някоя и се счупя или бутна колче или връщам назад или ..... получавам - / минус / точки - с тия правила как ще ме накарате да карам
                      0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                      Коментар


                      • От: Лазарово 2010

                        Ето и още от първи ден:











                        0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                        Коментар


                        • От: Лазарово 2010

                          И още от първия ден:






                          Евакуация

                          0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                          Коментар


                          • От: Лазарово 2010

                            И сега малко от втория ден:














                            И една импровизирана анкета:

                            0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                            Коментар


                            • От: Лазарово 2010

                              Ето още едно видео:
                              Mitsubishi Delica 4x4 / Renault Clio III

                              Коментар


                              • От: Лазарово 2010

                                От прегледаните клипове оставам с впечатление, че идеята на тези зони: От тук не може да се мине по нормален начин..... Това ли е била идеята на организатора? Това трасе минавано ли е с кола? Каква-то и да е била тя?


                                ПП. Винаги си мислих, че траяла е технично каране през гърчаво трасе.... Тук не виждам такава възможност. Това НЕ Е пътя за развитие на оффроуда. По никакъв начин, в никаква от многообразните му форми...... Това е ебавка. С коли, участници и даже публика.....
                                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X