Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"ГРАЦИЯ И МОЩ 2009" II КРЪГ БАЛЧИК 30-31 МАЙ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: "ГРАЦИЯ И МОЩ 2009" II КРЪГ БАЛЧИК 30-31 МАЙ

    Здравейте и от мен!
    Най-после събрах сили и намерих време да напиша нещо и аз.
    Второто издание на „Грация и мощ 2009” за едни беше „Грация и мож”, за други „Грация и нож”, за трети „Грация и нощ”, а за някои – от всичко по малко...
    Първо – голямо благодаря на организатори, спонсори, Община Балчик, съдии, помощници, поддръжници и съмишленици, домакините от хотел "Марина Сити", както и на чаровните участнички и публиката за това, че дадоха всичко от себе си, да направят двата дни в Балчик незабравими за всички! Беше прекрасно - за да се усети, трябва да се преживее Благодаря ви, нека всички сме живи и здрави, и да продължаваме да се срещаме и си носим тези хубави емоции едни на други!

    Второ – ама стига с тия „долни инсинуации” (това го казвам на шега, някой да не се върже! ), че тренирам усилено и градя тактики – това изобщо не е вярно – карам само градско и понякога извънградско по шосе и то с малолитражка, единствените ми тренировки са градските гонки, надхитряния и подобни съпътстващи ги! Това дето ме гледате, че карам на Сузуки събирания, в Копривщица и на разни разходки, не съм аз А АТВ не съм и помирисвала от първото издание на Грацията в Дълбок дол, сериозно!

    И пак благодаря на хората от „Митвас” които ги осигуряват – дано продължат да го правят, за да можем да се наслаждаваме на емоцията от карането им

    Та в този ред на мисли – мили дами от Форума, не се страхувайте, срамувайте или каквото и да ви притеснява да се включите и вие в това наистина уникално състезание – освен това сте и чаровни, и грациозни, и хубави, и умни, и можете да бъдете достойна конкуренция – представям си какъв купон ще се получи!
    Трето – искам да благодаря на Денис от Варна (и баща му), за това, че рискува да даде джипката си Сузуки Самурай в ръцете на напълно непознати (и то жени)! Но и ние достойно му се отблагодарихме – спечелихме първо и трето място.

    А, да, да не забравя - прекрасни емоции има за всички – например мъжете доста се забавляваха, особено оставени извън контрол (компрометиращ материал по-долу)...

    Малко подбрани снимки от мен:

    Тодор от многото тренировки получи рана на челото – да си признава бързо участничката, която му я направи – поне да се беше погрижила за него!




    Купона след състезанието беше много голям – песни, танци, закачки..... само можете да завиждате.




    Грижи за навигатора (така е, трябва да си ги пазим)!




    Давид и Голиат!




    На Ник.... обективите...



    Сузуки-то с наградите.



    Тук се правя на Астерикс, а отзад е добрият дух, който изпълнява желания....




    Част от най-сериозните съфорумници на хапка-пийка.




    Как се забавляват някои, докато други тренират и/или се състезават...

    (жестът не е към Дидка, а към папарака )


    Ей, тоя апарат все прецаква ситуациите (дайте предложения с какъв да го сменя!) - или ще избърза, или ще се забави - така и не успя да улови как ги беше прегърнал....




    Тука Танасе показва как се прави "Бррррр"


    Аз съм фен и на Сузана!


    Я да си поиграем в паузите


    От "Митвас" любезно позволяваха и на публиката, и на децата да пробват като какво е да се кара АТВ.


    Гушкаш ме, а....


    Страхотно преживяване! Благодарим ви и до нови срещи!
    Последно редактирано от Фани; 01-06-09, 22:25. Причина: доп.
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

    Коментар


    • #77
      До: "ГРАЦИЯ И МОЩ 2009" II КРЪГ БАЛЧИК 30-31 МАЙ

      Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение

      Та в този ред на мисли – мили дами от Форума, не се страхувайте, срамувайте или каквото и да ви притеснява да се включите и вие в това наистина уникално състезание – освен това сте и чаровни, и грациозни, и хубави, и умни, и можете да бъдете достойна конкуренция – представям си какъв купон ще се получи!
      ...............................................................

      Аз съм фен и на Сузана!

      ..................
      Фани го е казала прекрасно....
      Най-големият купон, най-яката агитка и най-свежите коментари бяха за клас Форум.
      Зорето ми оправи настроението за месеци напред

      Фен съм и на Сузана!! И то какъв!
      Раздвоен съм.
      Не, разтроен съм.
      Не, рамножен съм!!!!!
      То бива хубави жени, то може....
      Отивам да си хвърля един студен душ......
      Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

      Коментар


      • #78
        До: "ГРАЦИЯ И МОЩ 2009" II КРЪГ БАЛЧИК 30-31 МАЙ

        Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
        ..... Ник да не се скръндзи, а да пуска снимки! Знаем как снима той!
        Току що приключих обработката на около 3000 снимки. Избрал съм сто - двеста.

        Мисля да ги публикувам в отделна тема, Различна от Състезателна.
        Това е тема , забранена за тези, които не знаят значението на думата - МАКИАЖ !

        Щтракни Тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...386#post757386
        Последно редактирано от Nik Nikolov; 01-06-09, 22:29.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #79
          До: "ГРАЦИЯ И МОЩ 2009" II КРЪГ БАЛЧИК 30-31 МАЙ

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Току що приключих обработката на около 3000 снимки. Избрал съм сто - двеста.

          Мисля да ги публикувам в отделна тема, Различна от Състезателна.
          Това е тема , забранена за тези, които не знаят значението на думата - МАКИАЖ !

          Щтракни Тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...386#post757386
          Даа, точно за това говорех! Мерси)

          А певицата с изумрудените очи не се е появила нали? Тодоре, да си беше платил!

          Сега като разгледах материалите просто едно огромно ЕВАЛА на Дидка. Невероятна е. Браво на момичето! Пада, става, продължава и печели...
          Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
          A2 (+)

          Коментар


          • #80
            До: "ГРАЦИЯ И МОЩ 2009" II КРЪГ БАЛЧИК 30-31 МАЙ

            Резултати от втори ден с автомобили 4х4







            Коментар


            • #81
              До: "ГРАЦИЯ И МОЩ 2009" II КРЪГ БАЛЧИК 30-31 МАЙ

              Обширна статия има днес в "МОНИТОР", цяла страница


              Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 02-06-09, 11:16.

              Коментар


              • #82
                До: "ГРАЦИЯ И МОЩ 2009" II КРЪГ БАЛЧИК 30-31 МАЙ

                От три дни гледам чета и ви се възхищавам, много правилно име "Грация и Мощ" има всичко незнам кое е повече грацията или моща, на някои снимки имам чувството че става въпрос за състезание за "мис" в други пък за надпревара на можене и каране. Всичко ми хареса съжалих най вече силния пол, като са гледали доста са им омекнали коленете.
                Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                Коментар


                • #83
                  До: "ГРАЦИЯ И МОЩ 2009" II КРЪГ БАЛЧИК 30-31 МАЙ

                  Малко със закъснение започвам репортажа от втория ден на надпреварата.
                  В клас "Форум" единствена събра кураж Фани, а Зорка се стресира от големите джипки
                  Обаче след кратък разяснения и директиви "отгоре" веднага се нави, почти от първия път и се приготви за старта
                  В това време Главния съдия спускаше същите директиви и на Jenyia-Jenyia ( Женя от Габрово) и тройката се оформи !
                  Първа стартира Фани ( с най-голям опит в Грация и Мощ ) и показа равномерно темпо, технично преминаване и даже не закъса нито веднъж





                  Този завой малко го изтърва, но не загуби самообладание и се "цопна" смело в локвата





                  Жения тръгна плахо и полека ( да не му стане лошо на навигатора), но после усети машината и наду газта





                  Конкуренцията обаче беше направила заговор и азота в гумите беше подменен с вуздух под налягане и гумата излезе от джантата...
                  А Женя се чудеше защо се върти толкова трудно тоя геврек...
                  Поздравления, че финишира въпреки трудностите



                  Зорка малко "глътна бастуна" на старта, но след нарежданията от бокса за "газ до ламарината" нещата си дойдоха по местата



                  Доста ефектно се движеше по трасето и за да намали високата скорост, започна да си "удължава" трасето, като караше и извън него
                  Публиката обаче остана доволна, защото видя грациозно "съчетание с ленти" и точна стрелба, не пропусна нито едно колче



                  Снимка от награждаването вече сложих някъде по-напред, а след малко снимки за клас "ХОБИ"
                  Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 02-06-09, 07:34.

                  Коментар


                  • #84
                    До: "ГРАЦИЯ И МОЩ 2009" II КРЪГ БАЛЧИК 30-31 МАЙ

                    Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение

                    Фен съм и на Сузана!! И то какъв!
                    Раздвоен съм.
                    Не, разтроен съм.
                    Не, рамножен съм!!!!!
                    То бива хубави жени, то може....
                    Отивам да си хвърля един студен душ......
                    М-да, добре че чаровната ти женичка не чете Форума, че иначе щеше да ти хвърли един горещ бой. Виждам, че е била там, но явно се е зазяпала и ти е изпуснала юздите
                    Сега сериозно, умирам от яд, но просто от 1 седмица съм на нова работа, а съботата беше работен ден.
                    Браво на дамите, шоуто е било страхотно, Тодор догодина да мисли за поне още един кръг.
                    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 02-06-09, 08:06.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #85
                      До: "ГРАЦИЯ И МОЩ 2009" II КРЪГ БАЛЧИК 30-31 МАЙ

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      Браво на дамите, шоуто е било страхотно, Тодор догодина да мисли за поне още един кръг.
                      Няма свободни дати, а и опита от миналата година показа, че към края на годината повечето джипки са дали "фира" от участия по всякакви състезания и е трудно...

                      В клас "Хоби" не успях да направя много снимки, че трябваше да пращам инфо за медиите, но все пак имам нещичко
                      Имаше и дебютантка, Милена Чобанова, ползваше често багера, но като за първи път й е простено



                      Мария Генчева с "бунгалото" се справяше изненадващо добре и караше доста атрактивно !
                      Заслужено стигна до финала, като разликата й с Таня бе само 5 секунди



                      Таня от Приморско кара много агресивно и на моменти опасно на квалификациите, но на финала беше безгрешна и заслужено спечели първото място








                      С джипа на Делфина се състезаваха толкова дами, че накрая им загубих края...да се познаят самички и да си кажат
                      Общото обаче между всички бе навигатора...добре, че не трябваше да брои обиколките







                      Соня беше предадена в последния момент от техниката и се наложи да смени "бойното" Сузуки с цивилна Тойота...
                      Поздравления за нея, че с този "автобус" даде трето време





                      Толкова за клас "Хоби", след малко клас "Експерт" !
                      Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 02-06-09, 08:41.

                      Коментар


                      • #86
                        До: "ГРАЦИЯ И МОЩ 2009" II КРЪГ БАЛЧИК 30-31 МАЙ

                        Клас "Експерт" беше оредял и стартираха само две участнички, но...най-добрите...отвсякъде
                        Още на тренировките се разбра, че битката ще е за всеки сантиметър, а Тойотата на Дидка имаше предимство на този терен





                        След старта разликите в обиколките бяха в секунди и всички тръпнеха за края на гонката


















                        Малшанс обаче за Дидка Лагадова в последната обиколка Гумата отново излезе от джантата и това реши борбата в полза на Катето Стратиева
                        Победителките и доволния мАнАджер на "Чакал Рейсинг Тим" с двете си участнички донесли му три купи


                        Коментар


                        • #87
                          До: "ГРАЦИЯ И МОЩ 2009" II КРЪГ БАЛЧИК 30-31 МАЙ

                          Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                          ....
                          .....



                          Мария Генчева с "бунгалото" се справяше изненадващо добре и караше доста атрактивно !
                          Заслужено стигна до финала, като разликата й с Таня бе само 5 секунди
                          .....

                          .......

                          ....
                          За Мария Генчева не беше добър старта тази година в първото издание на "Грация и мощ", като при АТВ-то особено беше подценила конкурентките и още не беше излязла от зимната летаргия /заради ранната дата на състезанието/ и без никакви тренировки си докара такава мускулна треска, която и държа влага цяла седмица. При джиповете не беше така, представи се много добре, но за там не ми се коментира в подробностти сега.
                          А За надпреварата в Балчик я гонеше здрав карък. На единствената си разходка, която направи с АТВ-то за тренировка счупи каре на ренегадната машина. Т. К. резервни части в наличност Зундерт нямаха се наложи спешно преправяне и побългаряване. Още на следващия ден АТВ-то излезе от бокса, но радостта не беше за дълго т.к. от и скоростната кутия се чуваха някакви странни звуци и монтьора каза, че не ни съветва да се кара машината. АТВ-то е разглобено и сега, добре, че Маргарит Тюркеджиев от Русе се съгласи любезно да предостави машината си, /аз и Мария много му благодарим/ Ренегад 800, която също се оказа, че има сериозен проблем, който не можахме на трасето в Балчик да отстраним. Въпреки несгодите Мария се представи отлично и надхвърли очакванията ми.

                          По-късно ще продължа, че е време за по биричка с кебапчета.
                          След ледената биричка и сочните кюфтаци продължавам.

                          За последните 10 г. няколко пъти съм ходил в Балчик за по 2-3 дена и винаги много ми е харесвало. Града е уникално красив със съчетание на планина и море на едно място, персонала по хотели и кръчмички са лъчезарни и любезни и още след посещението си на предното издание на "Грация и мощ" в Балчик с Мария си бяхме решили, че ще дойдем на тазгодишното състезание дори и само да сме зрители. И както се стекоха обстоятелствата наистина можехме да се наредим със зрителите. Седмица преди състезанието най-накрая жена ми зареди акумулатора на витарата и я размърда, т.е. закара я на майстор за да я погледне и постегне малко. Още веднага човека ми се обади и каза, че предния диф. е пръснал корпуса много здраво, а ние не сме разбрали за случилити се на Дълбок дол, т.к. сме прибрали витарата само на задно предаване. Тогава жена ми се обади на Христов, че може би няма да се състезава и той й обяснил, че състезанието втория ден ще бъде само малка разходка между ленти без препятствия на градския плаж в Балчик и че спокойно да се записва и да си кара "паркетника", т.е. джипа. Даже и след първия ден с АТВ-тата, /на голямата купчина Мария закъса с ренегада без предно предаване/ Тодор обясни, че утре сутринта купчините ще бъдат свалени и ще може да се кара с джипките, като на равна полянка.
                          А какво беше трасето за втория ден всички Вие и участници, зрители и всички които четат форума /последните от снимките/ видяха. Не стига, че камарите бяха оставени, но и имаше дълбок и гаден гьол пълен със смрадлива минерална вода. И Мария Генчева и джипа дадоха това на което са способни, но проблема беше в ниските гуми и щатното окачване и джипа се носеше по корем в пясъка със заровени прагове. Това костваше огромна мощност и забавяне в големите коловози. Изобщо от техническа гледна точка позициите на Мария Генчева и Соня Бубова и изобщо всички, които караха със щатни машини бяха много неравностойни в сравнение с победителката в клас Хоби, която караше не само с подготвен, но и специално подготвен за пясък джип и освен това мАнАджерите на Офроуд клуб Приморско издадоха, че доста са карали и са "набивали канчетата" на състезателките от техния клуб, които при джиповете наистина видимо бяха по-добри и от експертките. В заключение ще напиша, че и при джиповете с оглед трасето и техниката с която разполагаше Мария Генчева се представи повече от отлично!
                          Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 02-06-09, 13:43. Причина: допълване след обяд вместо дрямка :)
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #88
                            До: "ГРАЦИЯ И МОЩ 2009" II КРЪГ БАЛЧИК 30-31 МАЙ

                            Вестниците "Труд" и "Експрес" от днес.



                            Коментар


                            • #89
                              До: "ГРАЦИЯ И МОЩ 2009" II КРЪГ БАЛЧИК 30-31 МАЙ

                              Коментар


                              • #90
                                До: "ГРАЦИЯ И МОЩ 2009" II КРЪГ БАЛЧИК 30-31 МАЙ

                                Вече е готово и годишното класиране, честито на победителките

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X