Обява

Свий
Няма добавени обяви.

”Изгубени в Лудогорието”(The lost)-Епизод 2012

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ”Изгубени в Лудогорието”(The lost)-Епизод 2012

    Аз да ви се оплача в момента карам на Боровец ама ски и обещавам на 01.01.2011 като се върна отново да помагам с ум и сърце по организацията на това благородно дело дето сте се фанали.Весело посрещане на новата година и .Аз тука още малко ще покарам и кат свършат парите се връщам.

    Коментар


    • #32
      От: ”Изгубени в Лудогорието”(The lost)-Епизод 2012

      Първоначално публикуван от andirz Преглед на мнение
      Аз да ви се оплача в момента карам на Боровец ама ски и обещавам на 01.01.2011 като се върна отново да помагам с ум и сърце по организацията на това благородно дело дето сте се фанали.Весело посрещане на новата година и .Аз тука още малко ще покарам и кат свършат парите се връщам.
      Блокаж имаш ли на ските,рошави гуми,каска,клетка?И кой ти е пилота,щото ти нали си навигатор?
      Весело посрещане!
      Чавдар Владимиров
      0887/912075
      Ленд Ровър Диско 1
      Самуад в проект

      Коментар


      • #33
        От: ”Изгубени в Лудогорието”(The lost)-Епизод 2012

        Със сигурност ще дойда,ама се чудя ако има много сняг да закача ли греблото да правя път пред бай Матьо.?Ами ако вземе че ме настигне с тоя 4.2 дали аз няма да се превърна в гребло за Патрола?
        Чавдар Владимиров
        0887/912075
        Ленд Ровър Диско 1
        Самуад в проект

        Коментар


        • #34
          От: ”Изгубени в Лудогорието”(The lost)-Епизод 2012

          За тези,които се интересуват от наградния фонд-още не е определен,т.к. в момента набираме спонсори.
          Едно обаче е сигурно-на 28/01/2012 вечерта,тези приключенци,които успеят да се доберат до хотела,а не останат да нощуват в гората ,ще ги очакват 2 печени агънца и голяяяма торта-за възстановяване на силите и подготовка за второто приключение,а може би и други изненади
          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

          Коментар


          • #35
            От: ”Изгубени в Лудогорието”(The lost)-Епизод 2012

            Младене, я кажете в какъв формат ще давате координатите за ГПС, та да можем да си направим сметката дали с нашата техника ще можем да открием къде са точките. Да потренираме демек с произволно избрани координати
            Иначе знаем, че има ГПСи които те водят към целта независимо къде се намираш. Но малко от нас-любителите притежаваме такива машинки.

            П.П. Няма да е лошо да се раздаде на състезателите преди състезанието по една по-подробна карта на местността в която ще са точките, за да може да имаме някакъв поглед към разположението им една спрямо друга. Знам, че е улеснение, но пък и състезанието не претендира да е супер трудно, а така ще има повече финиширали. Помислете за това.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #36
              От: ”Изгубени в Лудогорието”(The lost)-Епизод 2012

              Идеята за такъв формат е много добра - със сигурност няма да има претенции за тапи по трасето! А колкото до картите - най-добре да се ползва базовата карта на GPS-a за да е по-интересно! В краен случай - последната версия на ОФРМ.

              Коментар


              • #37
                От: ”Изгубени в Лудогорието”(The lost)-Епизод 2012

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Младене, я кажете в какъв формат ще давате координатите за ГПС...
                Съдейки по първия пост - Lat/Lon hddd ̊ mm' ss.s"

                Коментар


                • #38
                  От: ”Изгубени в Лудогорието”(The lost)-Епизод 2012

                  Малко разяснение-точките се слагат с Гармин 60та серия за по-голяма точност.Аз въобще не ги знам къде са,дават ми координатите,а аз ги търся с моето обикновено Нуви 465,и ги намирам.Формата,с който до сега работихме е: h ddd ̊ mm.mmm'.
                  Идеята да раздадем топографски карти на екипажите я има още от самото начало,но за сега мисля,че GPS се справя добре и,ако някой се изгуби винаги може да се върне на предишна позната точка и от там да продължи.Освен това координатите на стартовата точка също ще бъдат дадени,както и координатите на хотела(вече са дадени и може да си ги въведете).По трака всеки може да се върне на старта или да се прибере в хотела.
                  Наистина не е зле да се потренира малко за този начин на ориентиране.
                  Трудността е почти същата,като на азимутите с тази разлика,че координати могат да се въвеждат на всеки GPS,докато азимути-само на специалните.
                  2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                  Коментар


                  • #39
                    От: ”Изгубени в Лудогорието”(The lost)-Епизод 2012

                    Моят навигатор ще бъде Дамян Качаунов,нещо не виждам мераклии да се записват.

                    Коментар


                    • #40
                      От: ”Изгубени в Лудогорието”(The lost)-Епизод 2012

                      Днес ми беше последния работен ден на "трасето" за тази година и т.к. ще се включа чак през 2012 ето един новогодишен подарък от мен:

                      Ето така започна всичко-тези тримата си мислят-дали ще може да минем от тук,дали няма да можем....:



                      След няма и две седмици падна сняг и ей тези на снимката долу станаха люти,като зимата и започнаха да ви кроят пъклени планове:




                      Няколко часа преди това,някъде на север търсенето започва:



                      И къде по дяволите са скрили тази точка!!??



                      Три пъти обикалям тази гора и гъсталака е непробиваем нито пеша,нито с джипа!!!

                      http://www.youtube.com/watch?v=7NZLJkfmKeY

                      Ахааа,хубаво сте се копнали,така ви се пада,като криете точките на толкова трудни и непроходими места!



                      И докато някои се чудеха,дали могат да минат или не могат,стана снежно и въпроса затежа с още по-голяма сила:



                      А други не се чудиха нито секунда и огън бий:
                      http://www.youtube.com/watch?v=040UnaPJ2eQ

                      Минаха,не минаха 3 дена,слънцето напече и снега започна да се топи и стана голямо мазало:

                      http://www.youtube.com/watch?v=gTzMKKSxF_E

                      При това с тези гуми:



                      Ние си мислихме,че майсторим изненади за вас,но някой явно беше помислил и за нас:

                      http://www.youtube.com/watch?v=tqsqBR9CnD8

                      Весело посрещане на Нова Година Колеги!!!
                      И да слушате,че ако джуджетата ми кажат,че не сте слушали,ще ви сложа всичките точки зад ей тези коловози,които през лятото с 33ки се преодоляват с поне 3 лебедки:

                      http://www.youtube.com/watch?v=_ZHfpQCDL6o
                      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                      Коментар


                      • #41
                        От: ”Изгубени в Лудогорието”(The lost)-Епизод 2012

                        Браво момчета,захванали сте се с нещо уникално.За съжаление Патроля ми е извън строя сериозно, иначе идвах непременно.Пожелавам ви успех с начинанието и да си изкарате добре!
                        0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                        Коментар


                        • #42
                          От: ”Изгубени в Лудогорието”(The lost)-Епизод 2012

                          Първоначално публикуван от MGEORGIEV Преглед на мнение
                          .........................нещо не виждам мераклии да се записват.
                          Това си мисля че, е типично Българска черта - всеки да чака последния момента.
                          Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!
                          Suzuki Grand Vitara 2.5 V6
                          Mercedes Benz ML55 AMG
                          Ицо - 0888Ч6Ч6Ч6

                          Коментар


                          • #43
                            От: ”Изгубени в Лудогорието”(The lost)-Епизод 2012

                            Аз пак да питам нещо неподготвенТерена ще има ли много странични наклони.Питам щото още не съм стигнал до клетката.А имам още довършителни работи докато стигна до нея.
                            ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                            Коментар


                            • #44
                              От: ”Изгубени в Лудогорието”(The lost)-Епизод 2012

                              Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                              Аз пак да питам нещо неподготвенТерена ще има ли много странични наклони.Питам щото още не съм стигнал до клетката.А имам още довършителни работи докато стигна до нея.


                              ......Аз пък почвам да се плаша
                              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                              Коментар


                              • #45
                                От: ”Изгубени в Лудогорието”(The lost)-Епизод 2012

                                Клетка няма да ви трябва,освен,ако искате да карате след мен.Няма проблем всеки сам си избира маршрута до точката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X