Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

    Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
    Не че нещо ама на този клип има кадър за наказание от 60мин. на екипаж 208 и организатора трябва да се самосезира. До 24часа може да се промени класирането ако е необходимо. Ще е необходимо ли да пращам 200лв за контестация?Съдиите на място не са ли го видели?
    Чл.48. При констатиране на нарушения на настоящия правилник, както и на специфичните правила на всяко състезание, за които няма определено наказание, спортните комисари (съдиите) разглеждат всяко едно такова поотделно и налагат наказание адекватно на ситуацията
    Помните ли за какво повдигнах въпроса. След инцидента в Шумен какво ще кажете. Жалкото е че се случи на мой познат. Нещо коментари да имате сега?
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
      Помните ли за какво повдигнах въпроса. След инцидента в Шумен какво ще кажете. Жалкото е че се случи на мой познат. Нещо коментари да имате сега?
      А пък ако не е на твой познат, не е жалко, така ли?

      Коментар


      • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

        Жалко на всеки който го сполети. Едно е да го накажеш преди инцидента след това сам се е наказал. Мълчите , мълчете още.
        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
        Дий Снайдер

        Коментар


        • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

          Жалко наистина...........Дано да се оправи по скоро.
          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

          Коментар


          • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

            Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
            Помните ли за какво повдигнах въпроса. След инцидента в Шумен какво ще кажете. Жалкото е че се случи на мой познат. Нещо коментари да имате сега?
            Не ми е работа да се меся, но тази ситуация беше същата както тази година на откриването в Габрово.
            Големия проблем е, че никой не иска да даде 30 лева за застраховка "Злополука на спортисти" преди състезанието и после започва вайкането...
            Само да отбележа, че състезанията за АТВ и мотори, както и Балкан Маратона без такива застраховки не започват ! В цял свят е така, а повечето федерации дават лиценз само ако имаш тая застраховка.
            И аз ще помогна на Таргата, щото е готин и като се засечем се забавляваме, но искам да бия камбана на организаторите и състезателите за следващата година, за да няма пак вайкане и страдане...

            P.S.

            Такива полици предлагат Евроинс, Общинска застрахователна (партньор на БФМ) и Виктория.
            Цените са от 20 до 30 лева в зависимост от дните.
            Мога да окажа съдействие на желаещи организатори, ако имат желание и интерес, телефона ми всички го знаят
            Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 04-12-13, 13:28.

            Коментар


            • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

              Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
              Жалко на всеки който го сполети. Едно е да го накажеш преди инцидента след това сам се е наказал. Мълчите , мълчете още.
              Мислех да замълча но ти много настойчиво търсиш под вола теле. Когато не си присъствал лично на място и тълкуваш нещата само от един клип не мислиш ли, че може и да грешиш. Да в правилника има наказание за боравене с ръка на въжето когато то е под напрежение, но кажи кое попречи на Таргата да бръкне в полиспаста. Там имало ли е полеви съдия коѝто да отрази наказанието или трябва да викаме по навигаторите като чобани защото адреналинът ги е праснал и не мислят или както каза Таргов просто е бил уморен и невнимателен.

              Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
              Не ми е работа да се меся, но тази ситуация беше същата както тази година на откриването в Габрово.
              Големия проблем е, че никой не иска да даде 30 лева за застраховка "Злополука на спортисти" преди състезанието и после започва вайкането...
              Само да отбележа, че състезанията за АТВ и мотори, както и Балкан Маратона без такива застраховки не започват ! В цял свят е така, а повечето федерации дават лиценз само ако имаш тая застраховка.
              И аз ще помогна на Таргата, щото е готин и като се засечем се забавляваме, но искам да бия камбана на организаторите и състезателите за следващата година, за да няма пак вайкане и страдане...

              P.S.

              Такива полици предлагат Евроинс, Общинска застрахователна (партньор на БФМ) и Виктория.
              Цените са от 20 до 30 лева в зависимост от дните.
              Мога да окажа съдействие на желаещи организатори, ако имат желание и интерес, телефона ми всички го знаят
              Тошо, това което предлагаш е много добро, но застраховката помага след злополуката а не я предотвратява.
              Всички организатори се молим състезанията да завършват без инциденти, но има стара поговорка, че коѝто сам си направи и цяло село не може да му направи.
              Последно редактирано от ДСВ; 05-12-13, 08:44.
              ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
              ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
              0896 846 246

              Коментар


              • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

                Няма смисъл да се карате. Нещата трябва да се решат генерално. До колкото си спомням, в правилника на Киро един от многото условия за дисквалификация беше точно боравене с въже под напрежение. Което далеч не е същото като освобождаване на заплетено въже. Лошото е, че и със заплетено резултата може да е точно същия, че и по зле. Това си беше чисто моя грешка и не обвинявам никого освен себе си. Грешките стават от умора, от бързане и от гъзария. А истинските правилници се пишат с кръв. До сега все е малкия дявол. Милен горе долу се оправя. Но няма да е същия. Аз също. Здраве да е. Просто внимавайте.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

                  Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                  Не ми е работа да се меся, но тази ситуация беше същата както тази година на откриването в Габрово.
                  Големия проблем е, че никой не иска да даде 30 лева за застраховка "Злополука на спортисти" преди състезанието и после започва вайкането...
                  ...Такива полици предлагат...
                  Цените са от 20 до 30 лева в зависимост от дните.
                  Мога да окажа съдействие на желаещи организатори, ако имат желание и интерес, телефона ми всички го знаят
                  Аз лично съм много скептично настроен към тези и онези застрахователи, независимо от името на компанията. Да не дава Господ да се случи инцидент, но не искам да съм лош пророк при наличие на такава полица- ще почне едно питане, писане, вадене на вода от девет кладенеца, четене на текстове с дребен шрифт най-отдолу...
                  P.S. Дано не съм прав.
                  На сърбела майката му е чесането.
                  Борислав Борисов Русе О885 О37815

                  Коментар


                  • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

                    Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                    Аз лично съм много скептично настроен към тези и онези застрахователи, независимо от името на компанията. Да не дава Господ да се случи инцидент, но не искам да съм лош пророк при наличие на такава полица- ще почне едно питане, писане, вадене на вода от девет кладенеца, четене на текстове с дребен шрифт най-отдолу...
                    P.S. Дано не съм прав.
                    Да ама си много прав за съжаление.
                    ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                    ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                    0896 846 246

                    Коментар


                    • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

                      Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                      Аз лично съм много скептично настроен към тези и онези застрахователи, независимо от името на компанията. Да не дава Господ да се случи инцидент, но не искам да съм лош пророк при наличие на такава полица- ще почне едно питане, писане, вадене на вода от девет кладенеца, четене на текстове с дребен шрифт най-отдолу...
                      P.S. Дано не съм прав.
                      Това твърдение ми прозвуча най-странно...значи предпочитаме след инцидента да пишем по форумите зов за помощ и цял свят (в който всичко е застраховано) трябва да си сменят концепцията

                      Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                      Тошо, това което предлагаш е много добро, но застраховката помага след злополуката а не я предотвратява.
                      Това е несериозно ! По тази логика, не трябва да си плащаме здравните осигуровки, ролкейджа е излишен, каските и коланите са аксесоар и т.н.

                      Обяснявам подробно, защото имам голям опит и два смъртни случая на мое състезание и няколко счупени ръце, рамена и комоцио.
                      Започвам от ниската застрахователна култура на застрахования...
                      Отива състезателя Пафнутий при познат брокер и казва следното:
                      "Абе дай някаква застраховка за едно състезание, че иначе не ме пускат да стартирам..."
                      Застрахователя обикновенно прави "Застраховка Живот" , защото НЕ ВСИЧКИ КОМПАНИИ предлагат "Злополука на спортисти" и никой не чете, че тази застраховка не покрива рискове по време на състезания...после започва вайкане и чудене "Ами сеа ко' праим ?!? "
                      Повтарям, не всички компании предлагат продукта "Злополука на спортисти" !!!
                      В световния крос-кънтри шампионат, в европейския шампионат и в българския, разбира се, в БФМ има разработена застраховка с ОЗК, която е много конкретна и определя точно рисковете по изисквания на Световната федерация, а именно:
                      1.При Трайна нетрудоспособност - 50 000 евро за световен шампионат, 15 000 евро за Европейски и 15 000 лева за Национален Шампионат
                      2.При смърт - 25 000 евро за световен и т.н. суми за другите шампионати
                      3.Транспорт до болница и болнични разходи - 10 000 евро и т.н. суми за другите шампионати.
                      4.Репатриране на ковчег - 4000 евро и т.н. суми за другите шампионати.

                      Давам пример със себе си (с АТВ) - за ударено коляно, за което бяха нужни скъпи инжекции ОЗК ми платиха 1500 лева срещу фактурата от болницата.
                      Николай Гочев ( с АТВ) получи от Булстрад 3000 лева за изкълчен лакът.
                      Моторист (мисля, че беше Чинела или Мишо) получи 800 лева за ударена пета.
                      Има случаи и в които не е платено или се размотават нещата или се плаща малко, но пак повтарям, ЗАВИСИ КАКЪВ ПРОДУКТ са ви дали !!!
                      Нямам информация за неплатена застраховка от ОЗК или Виктория, в случаите когато е била конкретна полицата.
                      За инфо ви качвам застраховките за Дакар и за световен шампионат, вярвайте ми работят
                      Повтарям, не съм обвързан с никоя компания и за всяко състезание си прави допълнителни договорки, според най-добрите условия и цени за състезателите !!!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard01.jpg
Прегледи:1
Размер:25.1 КБ
ID:5543511

                      Коментар


                      • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

                        Превантивните мярки са хубаво нещо. Съгласен.
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

                          Г-н Христов, всички тези неща които са написани от Вас и в общите условия на "застрахователните" компании в България са много хубави, но реалността е почти наобратно. Говорите за "застрахователна култура" на застрахования - такава няма как да има, докато застрахователите не добият такава.
                          Но това са теми, по-които може да се говори със седмици.
                          Важното е да не се случват инциденти.

                          Коментар


                          • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

                            Инциденти ще се случват, това е част от спорта, и винаги е по-добре да си застрахован. На организатора също ще му е по-спокойно, ако застраховката е задължителна, а не по желание на състезателите. Който не може да си позлволи 30 лв застраховка - има и по-евтини спортове.

                            И Тодор е прав в едно - културата на застрахования. Трябва в тънкости да се познават условията по застрахователната полица и изискванията да се спазват стриктно. Тук също опитния организатор има решаваща дума.

                            Коментар


                            • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

                              Здравейте и аз да се изкажа ,например като ходя на ски си плащам полица за 15.лв планинска застраховка още на лифта.Примера може да не е удачен но откакто карам ски два пъти ми се е случвало да ми осребрят транспорта ,ренгена и гипса на 100%.Превенцията е голяма работа. весели празници.

                              Коментар


                              • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

                                Всички тези примери са много хубави - така трябва да е. Колега P2P - а каква е работата на застрахователния агент - само да ти вземе парите ли? Към andriz - ако застрахователите имат застрахователна култура - те няма да те оставят ти да разплащаш за нещо, а после те да ти осребряват фактурите... Застрахованият въобще не трябва да борави с парични средства, освен ако не му се заплаща вещ или имущество.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X