Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

    Няма ясно становище /никакво/от организаторите по въпроса който повдигнах .[/QUOTE]

    Организаторитеееее, дайте становище бре хора, не е хубаво така да си правите пас . Вземете ни накажете че Благо да миряса!
    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

    Коментар


    • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

      Нека и аз да напиша какво мисля.
      По мое виждане/ще пиша само за А1,защото бях там и двата дни/ състезанието беше на много прилично ниво.Цялото трасе,без екстремите го проверихме със Свилен Стефанов/за незнаещите съдията на входа на каньона вторият ден,с военното Г/.Всички точки ни излязоха,азимутите също.
      Като грешка отчитам,че екстремите не бяха минавани,но ще се съгласите,че Дискавърито на чичо Митко не е подходящо за тази цел.Шапка му свалям за всеотдайността да Ви направи трасе сам!Подчертавам сам,защото Наско правеше в същото време трасетата на рали и А2./Отново шапка долу и за труда на Наско/
      Предварително беше казано,че даденостите на района не позволяват изцяло трофи състезание,без отсъствие на рали елементи.По този въпрос за максималната скорост толкова.
      За ситуацията на екстрем 5 веждането ми е следното.
      1-во.След обаждане по тел.от съдията там,че има два джипа,които са в екстрема и не могат да излязат без чужда помощ,единственото,което можеше да направим с чичо Митко беше да отидем на мястото и да действаме според ситуацията.А тя беше меко казано сложна-два джипа в екстрема,бедстващи и три,четири чакащи да влязат.
      2-ро.Поради това,че вече беше около 14.30ч и не се знаеше как ще протече операцията по ваденето на джиповете,решихме да премахнем този екстрем от трасето,защото ако трябваше да вадим още десет джипа по този начин,щеше да има финал на състезанието около 20.00ч и то тук,след този предпоследен екстрем.Решихме да съкратим и част от екстрем №6,пак по същата причина-времето.
      Да,получи се така,че ощетени бяха тия два екипажа,които бяха в екстрема,но нямахме избор.
      Според мен грешката,че не беше минаван екстрем №5 изигра лоша шега на оргатима,но като няма подготвен джип,няма и как да се премине екстрема.Не го казвам за оправдание,а за онагледяване на ситуацията.
      От тези наши решения спечелиха "Ушковците",защото без лебедка/която изгоря в камъша,или както казват те "в млаката"/,нямаха шанс да излязат на ход от екстрем №6.
      Та имат да черпят.Макар,че лебедката можеше да изгори и на всеки друг екстрем....
      За вторият ден:
      Мисля,че трасето беше добро и отново поради липса на време,дължината му не беше голяма.Но и това беше казано на брифинга в петък вечер,че първият ден трасето е 70км,а вторият 20км,като завършва с лек траял.
      За траяла може да вините мен,макар че пак според мен не затрудни много никого от участниците.За мен е важно не толкова да се направи невъзможно трасе,а трасе което да се премине от повечето състезатели и то без драматични ситуации/визирам примерно преобръщания /.Много лесно ми беше да направя траялното трасе така,че всички влезли там да минат "през таван"/особено тия,които не се осигораваха за страничен наклон/,но щеше ли да е приятно на каращите такъв финал.
      Затова моля не бъдете толкова строги към организаторите,защото догодина няма да има никакви компромиси,като отменяне на екстреми,скъсяване на трасе,лек траял.
      Нали както обичам да казвам:"ВСИЧКО СЕ ПРАВИ ЗА КЕФА И УДОВОЛСТВИЕТО ЕДИНСТВЕНО ЗА СЪСТЕЗАТЕЛИ И ПУБЛИКА"
      Друго,което искам да кажа е,че не ми хареса,не беше честно наградният фонд да бъде предоставен само на победителя във веригата.По правилно би било да се разпредели като 5,3,2 да има стимул и за втория и третия.Ако спонсора желае да награди конкретен участник може да го направи винаги.
      И последно към организаторите на веригата.Трябва занапред да се направи така,че участник,който не участва в дадено състезание/ а те на са 20 на брой/ да му се отнемат точки от генералното класиране.
      До нови срещи и ....абе може да ме псувате колкото искате,но така мисля аз и не ангажирам никого с моето лично виждане по нещата!
      Последно редактирано от чаро 4х4; 13-11-13, 10:34.
      Чавдар Владимиров
      0887/912075
      Ленд Ровър Диско 1
      Самуад в проект

      Коментар


      • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

        От свое име и от името на АСК " Добруджа" искам да искажа благодарности към организаторите за прекрасното състезание . Благодаря не само за добрата организация, но и за отношението и положените усилия да помгнат на всеки и за всичко, дори и за неща които не са задължение на 1 организатор на състезание. Не си падам много по писането, за това само 1 голямо " БЛАГОДАРЯ " за всичко !

        Коментар


        • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

          Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
          Няма ясно становище /никакво/от организаторите по въпроса който повдигнах .
          [/QUOTE]Организаторитеееее, дайте становище бре хора, не е хубаво така да си правите пас . Вземете ни накажете че Благо да миряса![/QUOTE]Ще се наема с тежката задача да изясним ситуацията. Изгледах клипа 10-тина пъти за да не пропусна нещо. Предполагам, че Боги не сезира за тази ситуация заради класирането на екипаж 208, понеже тези 60 минути не влияят по никакъв начин на това, а заради самия принцип. И е прав донякъде. Аз съм човекът, видял от първо лице инцидент при сходна ситуация. На състезанието, за което Мехата спомена по горе, в Глоджево преди няколко години, въжето на лебедката премаза пръстите на крака точно на моя навигатор. Но тук нещата са малко по различни. Ясно се вижда как навигаторът дърпайки въжето, завърта барабана на лебедката, за да заключи механизма и то се отхлабва. Това показва, че въжето не е под напрежение. Няма как по друг начин да се заключи лебедката ако механизма е зъб срещу зъб. Точно в момента, когато навигаторът направи жестове с ръце "не знам защо не закопчава", лебедката щракна и заключи. От тогава навигаторът не е докосвал въжето, когато то е вече под напрежение. Затова няма основание за наказание.
          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
          SSang Yong Kyron 2.0xdi
          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

          Коментар


          • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

            Организаторитеееее, дайте становище бре хора, не е хубаво така да си правите пас . Вземете ни накажете че Благо да миряса![/QUOTE]Ще се наема с тежката задача да изясним ситуацията. Изгледах клипа 10-тина пъти за да не пропусна нещо. Предполагам, че Боги не сезира за тази ситуация заради класирането на екипаж 208, понеже тези 60 минути не влияят по никакъв начин на това, а заради самия принцип. И е прав донякъде. Аз съм човекът, видял от първо лице инцидент при сходна ситуация. На състезанието, за което Мехата спомена по горе, в Глоджево преди няколко години, въжето на лебедката премаза пръстите на крака точно на моя навигатор. Но тук нещата са малко по различни. Ясно се вижда как навигаторът дърпайки въжето, завърта барабана на лебедката, за да заключи механизма и то се отхлабва. Това показва, че въжето не е под напрежение. Няма как по друг начин да се заключи лебедката ако механизма е зъб срещу зъб. Точно в момента, когато навигаторът направи жестове с ръце "не знам защо не закопчава", лебедката щракна и заключи. От тогава навигаторът не е докосвал въжето, когато то е вече под напрежение. Затова няма основание за наказание.[/QUOTE]

            На мен не повярва дано след твоето изказване миряса.
            ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
            ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
            0896 846 246

            Коментар


            • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

              Здравейте Приятели!
              Ние с Константин Панайотов (моя навигатор ) дойдохме на Русе с намерението да се забавляваме и то се получи за пореден път! Искрено благодарим на организаторите за труда, който са вложили в създаването на тазгодишното издание на състезанието!
              Поздравления и адмирации за целия Орга тим!
              Suzuki Vitara 1.6, 8v, 1998г.
              0899 00 2221 Николай Динков
              skype: kokonp

              Коментар


              • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

                От името на двата екипажа от АСК Добрич, Ви поздравявам за прекрасното състезание което ни направихте за клас А2 и като цяло. Точен roadbook, прекрасно трасе за "хлапашкият" клас Дойдохме, стартирахме, финиширахме, тръгнахме си с купа и се прибрахме много доволни. Догодина пак сме при вас!!!!
                TT-Tuning Team
                АСК Добрич

                Коментар


                • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

                  Благодаря на организаторите за всичко и най-вече на чичо Митко. Обещаните две бутилки от уиски ще му бъдат връчени с почести и пожелания от мен за всичко което прави за българския офроуд. Благодаря.

                  Относно повдигнатия от мен въпрос: Наистина въпроса е принципен. Точката в регламента която урежда въпроса е неточна и може да се тълкува двузначно. На въжетата нямаме силомери за да се определи кога е под напрежение. Навигатора в конкретната ситуация се хваща за въжето няколко пъти и не му бе направена забележка от съдия както на мен за колан. Това как се зацепва барабана на лебедката,не на мене тия. Не съм виждал до сега лебедка и не знам как се прави. Правилото явно не работи и създава прецедент който със сигурност ще използвам в следващи мои участия. В Шумен като се съберем искам да направим един вид следствен експеримент по въпроса и да видим какво ще кажете тогава.
                  Не съм искал да засегна или обидя никого.

                  Благодаря отново за хубавите екстреми и стройната организация.
                  Последно редактирано от banjo; 14-11-13, 08:13.
                  Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                  Дий Снайдер

                  Коментар


                  • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

                    Последната права се оказа доста дълга, а и един орех ни пресече пътя не където трябваше..
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01519.jpg
Прегледи:3
Размер:181.0 КБ
ID:5536163Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0331.jpg
Прегледи:2
Размер:297.0 КБ
ID:5536161
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

                      Това е първата част от видеото на почетните обиколки за кефа на публиката.

                      Втората част после.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

                        Onboard - Величко и Ваката

                        Коментар


                        • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

                          Старта на ралито

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0221.jpg
Прегледи:1
Размер:129.0 КБ
ID:5536238


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0222.jpg
Прегледи:1
Размер:114.5 КБ
ID:5536239


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0231.jpg
Прегледи:1
Размер:145.4 КБ
ID:5536240


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0226.jpg
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:5536241


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0233.jpg
Прегледи:1
Размер:90.3 КБ
ID:5536242


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0237.jpg
Прегледи:1
Размер:98.1 КБ
ID:5536243


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0239.jpg
Прегледи:1
Размер:130.0 КБ
ID:5536244


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0243.jpg
Прегледи:1
Размер:130.7 КБ
ID:5536245


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0250.jpg
Прегледи:1
Размер:215.8 КБ
ID:5536246


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0251.jpg
Прегледи:1
Размер:158.0 КБ
ID:5536247

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0259.jpg
Прегледи:1
Размер:159.1 КБ
ID:5536248

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0234.jpg
Прегледи:1
Размер:224.2 КБ
ID:5536251


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0240.jpg
Прегледи:1
Размер:207.1 КБ
ID:5536252


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0256.jpg
Прегледи:1
Размер:192.7 КБ
ID:5536253


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0262.jpg
Прегледи:1
Размер:188.2 КБ
ID:5536254


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0265.jpg
Прегледи:1
Размер:185.9 КБ
ID:5536255


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0266.jpg
Прегледи:1
Размер:174.5 КБ
ID:5536256


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0281.jpg
Прегледи:1
Размер:193.8 КБ
ID:5536257


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0284.jpg
Прегледи:1
Размер:186.5 КБ
ID:5536258

                          Коментар


                          • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

                            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                            Това е първата част от видеото на почетните обиколки за кефа на публиката.

                            Втората част после.
                            Евала за карането!

                            Коментар


                            • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

                              А 2 от неделя:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0310.jpg
Прегледи:1
Размер:254.1 КБ
ID:5536260


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0316.jpg
Прегледи:1
Размер:227.9 КБ
ID:5536261


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0319.jpg
Прегледи:1
Размер:194.5 КБ
ID:5536262


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0321.jpg
Прегледи:1
Размер:198.8 КБ
ID:5536263


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0324.jpg
Прегледи:1
Размер:153.9 КБ
ID:5536264


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0330.jpg
Прегледи:1
Размер:189.4 КБ
ID:5536265


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0338.jpg
Прегледи:1
Размер:206.7 КБ
ID:5536266


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0343.jpg
Прегледи:1
Размер:232.1 КБ
ID:5536267


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0349.jpg
Прегледи:1
Размер:228.8 КБ
ID:5536268

                              А1 - траял:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0362.jpg
Прегледи:1
Размер:305.6 КБ
ID:5537485


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0368.jpg
Прегледи:1
Размер:245.9 КБ
ID:5537486


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0369.jpg
Прегледи:1
Размер:268.7 КБ
ID:5537487


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0375.jpg
Прегледи:1
Размер:206.3 КБ
ID:5537488


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0379.jpg
Прегледи:1
Размер:238.2 КБ
ID:5537489


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0380.jpg
Прегледи:1
Размер:186.3 КБ
ID:5537490


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0365.jpg
Прегледи:1
Размер:256.8 КБ
ID:5537491


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0390.jpg
Прегледи:1
Размер:311.8 КБ
ID:5537493


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0395.jpg
Прегледи:1
Размер:305.3 КБ
ID:5537494


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0399.jpg
Прегледи:1
Размер:160.5 КБ
ID:5537495


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0407.jpg
Прегледи:1
Размер:276.8 КБ
ID:5537496


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0425.jpg
Прегледи:1
Размер:145.4 КБ
ID:5537497


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0442.jpg
Прегледи:1
Размер:219.2 КБ
ID:5537498


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0436.jpg
Прегледи:1
Размер:295.5 КБ
ID:5537499


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0442.jpg
Прегледи:1
Размер:219.2 КБ
ID:5537498

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0453.jpg
Прегледи:1
Размер:207.0 КБ
ID:5537500

                              Коментар


                              • От: Networx 2013 - Offroad маратон 8-10 ноември- рали & супер трофи

                                Еми... Евала верно за карането! Погледах класирането и малко се учудих къде сте в генералното. Явно е имало наказания.

                                Последно СТОП имаше или нямаше?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X