Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 17 март

    Малее, ще има хвърчащи карета от бели витари...

    Да попитам за правилник?
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #47
      От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

      Пишете ме и мене -Николай Узунов, бай Илия - Сузуки Джимни- Силистра
      Сузуки Джимни 1.3 2001 г 82 hp

      0888 20 93 63

      Коментар


      • #48
        От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

        Networx-BGOffroad Trayal Edition 2013, с.Николово

        РЕГЛАМЕНТ

        ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ
        Съзтезанието по офроуд е за автомобили с висока проходимост до 3,5тона общо тегло и се провежда на тежък терен.
        Състезанието се състои от трасе от затворен тип с включени естествении евентуално изкуствени препятствия.

        АВТОМОБИЛ, ПИЛОТ, НАВИГАТОР

        Допълнителните доработки поавтомобила са без ограничения. Задължителни са поне триточкови колани.Задължителни е поставянето на каски за пилота и навигатора.
        Всеки състезател или навигатор следва задължително да е прочел и есъгласен с изискванията в Прилежащата Декларация.
        Екипажът на даден автомобил се състои от 2-ма състезатели.
        При преминаване на препятствията, състезателите имат право да използват само средства или хора които се намират в автомобила. По време на състезанието екипите нямат право да добавят хора и оборудване към автомобила.

        ЗАДЪЛЖИТЕЛНО МИНИМАЛНО ОБОРУДВАНЕ:
        Минимум за пилота инавигатора е задължително поне 3 -точкови серийни предпазни колани
        Прахови пожарогасители с общ капацитет минимум 2 кг., като се препоръчва, монтирането на противопожарна система в автомобила
        Каски за пилота инавигатора
        Надеждни ремъци / колани /въжета за теглене .
        Автомобилна аптечка(DIN13164)
        Товарът в автомобила трябва да бъде здраво закрепен и осигурен, за да не представлява опасност за пасажерите.

        ПРЕПОРЪЧИТЕЛНООБОРУДВАНЕ
        Изправна лебедка, котва, пътеки.
        Специфичните за автомобила резервни части са ангажимент на състезателите.
        Снабдяването с резервни части от страна на организатора не може да бъде гарантирано.

        ТРАСЕ
        Състезанието се състои от трасе от затворен тип с включени естествени и изкуствени препятствия.
        Трасето се състои от 6 зони между старта и финала, свързани с ограничителна лента.
        Движението на състезателите по трасето задължително се извършва между ограничителните ленти поставени по него от организаторите.
        Трасето не е обезопасено но е отцепено.

        ТЕХНИЧЕСКИПРЕГЛЕД
        Всички автомобили,стартиращи в състезанието, задължително преминават през технически преглед.Прегледът включва:
        проверка на функционалната изправност и безопасност на автомобила
        проверка на задължителното оборудване
        проверка на рекламни стикери
        Техническият преглед е в услуга на сигурността на състезателите, на всички останали участници в състезанието и не на последно място е основа за феърплей
        Залепен стартов номер удостоверява успешно преминат технически преглед.
        Стартовите номера се определят по реда на записване на състезателите..

        СЪДИИ /СЪТРУДНИЦИ
        Съдии и сътрудници заемат места на старта и финала, по трасето и на контролните точки. Съдиите съдействат на организацията при анализа на резултатите и изготвяне на класирането, а същои при въпроси касаещи регламента и при технически проблеми.
        На сътрудниците по трасето е забранено да дават информация относно трасето или вида на специалните секции, както и да отговарят на въпроси относно регламента и класирането.

        МЕДИЦИНСКО ОБСЛУЖВАНЕ
        Състезанието се съпровожда от лекар или екипи от парамедици за първа медицинска помощ. В случай на сериозно заболяване или произшествие, пострадалият се откарва в болница.
        Участниците, които се нуждаят от постоянен прием на специални лекарства сами отговарят за снабдяването си с тези лекарства.
        Като допълнение към автомобилната аптечка за първа помощ се препоръчва всеки участник да си носи лекарства от общ характер, като например против: главоболие, настинка,разстройство, зъбобол и т.н. Организаторите не поемат никаква отговорност за услугите на медицинското обслужване.
        Внимание: Хронични заболявания (алергии,диабет и др.) трябва да бъдат съобщени на лекаря преди състезанието.

        ПРЕПЯТСТВИЯ
        По трасето са изградено отопределен брой контролни зони-препятствия.
        За преминато препятствие се счита моментът на изравняване на предната броня на автомобила с табелата на съответното препятствие
        При драстична промяна настепента на трудност на препятствията и по преценка на главния съдия,организаторите могат да увеличават или намалят проходимостта на препятствиятапо време на състезанието, чрез допълнително изкопаване или добавяне на вода

        ИЗМЕРВАНЕ НА РЕЗУЛТАТА
        Първоначално се измерва времето за което всеки екипаж изминава цялото трасе, като времеизмерването се осъществява с хронометър, който се стартира и спира от навигатора на екипажа.
        На трасето присъстват помощник съдии, които следят за преминаването през зоните.
        За всеки екипаж се отбелязва начина на преминаване на зоните и извършените нарушения
        След приключване на всички стартове, помощник съдията, заедно с журито изчислява общия резултат на всеки екипаж.

        СТАРТИРАНЕ
        Началният час на състезанието е 10.00 ч. за двата дена.
        Състезателите стартират един по един, по поредни номера, които биват изтеглени по случаен принцип.
        КЛАСИРАНЕ
        Времето за преминаване на трасето, плюс наложените наказания, ако има такива, определят класирането.
        Максималното време за преминаване на трасето е 20 минути, като класирането на екипажите, на които е изтекло времето, става според зоната до която са достигнали, като за време им се записва максималното време за преминаване. Максималното време за преминаване може да бъде променено от Организатора, според метеорологичните условия, или според броя на участниците и ще бъде оповестено преди старта за деня.
        Общото класиране се прави, като се съберат времената за двата дни.

        НАКАЗАНИЯ

        Събаряне или счупване на колче – плюс 1 минута за всяко
        Нарушаване на целоста на оградната лента – плюс 1 минута за всяка
        Излизане от трасето на автомобил с 4 колела – плюс максималното време за преминаване в минути
        Ползване на лебедка – не се наказва
        Ползване на помощни пособия тип „пътечка“ - не се наказва
        Непремината зона – плюс 5 минути за всяка
        Ползване на колан/въже,котва – не се наказва
        Оказване на помощ запреминаване на препятствие от страна на каквито и да е външни лица, външно оборудване, средства и т.н. - плюс максималното време за преминаване умножено по две.
        Всички екипажи трябва да финишират с оборудването с което са стартирали, Неприбиране на оборудване оттрасето -- плюс 10 минути.

        ДИСКВАЛИФИКАЦИЯ
        По време на цялото състезание участниците са зъдължени да спазват указанията на организаторите, на съдиите по трасето и на сътрудниците.
        Организаторите имат право да наложат наказателни времена в случай на неспазване на указанията, а в случайна екстремни нарушения на регламента и да дисквалифицират участника или да го отстранят от мероприятието.
        В случай, че екипаж се откаже от състезанието е задължен да информира оргаризаторите.
        Състезателите са отговорни за действията на обслужващите и съпровождащите ги лица, както и личната асистенция. Състезателите могат да бъдат дисквалифицирани в случай, че тези лица проявят безотговорно, хулиганско поведение, преминат без разрешение маршрута по трасето.
        Участникът може да бъде дисквалифициран:
        ·Манипулация на автомобила след техническия преглед,т.е. промени, които не отговарят на зъдължителното оборудване.
        ·Грубо, небрежно или преднамерено застрашаване надруги лица.
        ·Неоказана първа помощ
        ·Шофиране без поставени задължителните предпазни средства (каска, предпазен колан)

        Реклама на конкуренти на спонсорите на мероприятието се позволява само след уговорка с организатора.

        МАРКИРОВКА
        Всеки екипаж получава плакети със стартов номер. Тези плакети се залепват от двете страни на автомобила и на предният капак.

        ПОМОЩ / СЪДЕЙСТВИЕ
        Всеки участник е задължен, както по време на състезанието така и извън него да оказва помощ. Съдействиетоп ри технически проблеми не е задължение, но е показател за феърплей.

        ЛИЧНА АСИСТЕНЦИЯ
        Всички превозни средства наличната асистенция и нейния екип, участващи в класирането или не, се подчиняват на общия регламент.
        Лична асистенция, оказваща помощ по време на етапа не трябва по никакъв начин да навлиза в трасето или да възпрепятства състезанието.
        Екип на лична асистенция,който не участва в класирането няма право да навлиза и да оказва помощ вътре втрасето, докато автомобила се намира в него.
        Ремонт и/или репатриране на дефектирали автомобили от страна на личната асистенция в специалните секции сеизвършва след затваряне на състезателния етап.
        При нарушение по тези точки от регламента екипажът, на който е оказана неправомерна помощ получава наказание като за незавършен етап.

        Networx BG OFFROAD 2013“
        Последно редактирано от tk3c-pyce; 13-03-13, 22:30.
        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
        SSang Yong Kyron 2.0xdi
        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

        Коментар


        • #49
          От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

          Опитахме се максимално да опростим регламента. Ако има неясноти, питайте, ще ги изясним и изчистим.
          Записани екипажи до момента:
          1. Борислав Борисов/ Милен Милков - Нисан Патрол
          2. Николай Божков/ Георги Георгиев - Рейндж Класик
          3. Чавдар Владимиров/ Мехмед Мехмедов - Дайхатцу Роки
          4. Илиян Илиев/ Мирослав Минчев - Green Magic
          5. Деян Димитров/ Димитър Цанев - Мицубиши Паджеро
          6. Николай Колев/ ......................... - Франко
          7. Генаи Петров/ ........................... - ...........
          8. Николай Динков/ Константин Панайотов - Сузуки Витара
          9. Николай Узунов/ Бай Илия - Сузуки Джимни
          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
          SSang Yong Kyron 2.0xdi
          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

          Коментар


          • #50
            От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

            Ще има ли възможност за заобикаляне на препятствие? Не вярвам всички колеги да имат котви например? Какво ще е наказанието за това?
            Сузуки Джимни 1.3 2001 г 82 hp

            0888 20 93 63

            Коментар


            • #51
              От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

              поне лебедка имаш ли

              Коментар


              • #52
                От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

                Първоначално публикуван от бай Матьо Преглед на мнение
                поне лебедка имаш ли
                Има, има.....Морски вълк /Sea Wolf/ без котва ...заблуждава ни ....като гледам - събрахме се старите муцуни
                0897/833 689 - Николай Божков

                Коментар


                • #53
                  От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

                  Аз като един обикновен Пилот (пиша ОБИКНОВЕН щото се обиждам, ако се нарека Прост),който без Навигатора не може да си намери Джипа на паркинга, искам да ми обясните, нагледно, следната ситуация : стартирам, минавам 4 зони, на петата влизам, но на средата се отказвам, шестата я пропускам и финиширам с време 10мин и 24 сек .Какво ще ми е крайното време за класирането през деня ? Като казвам отказвам, то е само да премина цялата пета зона .За да е още по драматично, ще съм съборил и две колчета ,като на едното място съм скъсал и лентата.
                  Последно редактирано от Zahari; 08-03-13, 16:14.
                  Възпитаният мъж не прави забележка на жена, носеща неправилно траверса.
                  "В рали рейда е така. Да си добър не е достатъчно. Трябва да си добър мноооого часове и дни наред." - rusev

                  Коментар


                  • #54
                    От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

                    зоните не могат да се прекъсват;караш докато ти свърши времето

                    Коментар


                    • #55
                      От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

                      Първоначално публикуван от Zahari Преглед на мнение
                      Аз като един обикновен Пилот (пиша ОБИКНОВЕН щото се обиждам, ако се нарека Прост),който без Навигатора не може да си намери Джипа на паркинга, искам да ми обясните, нагледно, следната ситуация : стартирам, минавам 4 зони, на петата влизам, но на средата се отказвам, шестата я пропускам и финиширам с време 10мин и 24 сек .Какво ще ми е крайното време за класирането през деня ? Като казвам отказвам, то е само да премина цялата пета зона .За да е още по драматично, ще съм съборил и две колчета ,като на едното място съм скъсал и лентата.
                      От пръв поглед си личи, че си ОБИКНОВЕН пилот и не си чел внимателно. Трасето е обозначено с ленти от старта до финала и няма пропускане на зона. Караш докато ти изтече времето или излизаш с 4- те колела и си отнасяш наказанието равно на максималното време за преминаване. Не забравяй, че съм ученик на Свилен.
                      П.П. С Матьо сме писали едновременно.
                      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                      SSang Yong Kyron 2.0xdi
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                      Коментар


                      • #56
                        От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

                        Дотук добре ( не забравяй ,че и Аз съм посещавал ЛЕКЦИИТЕ на проф.Максимов) никой от двамата не ми отговори на конкретния въпрос, и двамата ми обяснихте как НЕ мога да карам ТРАЯЛ, но не и какво ми е ВРЕМЕТО за деня .До тук разбрах,че Няма да имам Финал, защото времето ми ще изтече докато се "БУАМ" да премина пета зона, нали така или казано по друг начин финиширам в пета зона ? Та какво ще ми е времето за деня, след като ФИНИШИРАМ в пета зона, не съм ходил в шеста и съм съборил две колчета и съм скъсал лента?!И ако може разбитичко: Х минути за това ,Х минути за онова,че нали съм си ОБИКНОВЕН.
                        Последно редактирано от Zahari; 08-03-13, 17:43.
                        Възпитаният мъж не прави забележка на жена, носеща неправилно траверса.
                        "В рали рейда е така. Да си добър не е достатъчно. Трябва да си добър мноооого часове и дни наред." - rusev

                        Коментар


                        • #57
                          От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

                          Максималното време запреминаване на трасето е 20 минути, като класирането на екипажите, на които еизтекло времето, става според зоната до която са достигнали, като за време им се записва максималното време за преминаване.
                          Ето ти точката която регламентира твоят въпрос.
                          В случая времето ти ще бъде 23 минути-20 от времето за преминаване, 2 от счупени колчета и една от лента.

                          Доколкото разбрах незавършилите ще се класират по критерий "кой е стигнал по-напред по трасето".
                          Ама може и да бъркам, Наско да каже как е.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

                            абе Зари ти нали беше ралиджия защо искаш да влизаш в акото не ти ли казаха че има една зона дето не искат да влизат тя е за теб

                            Коментар


                            • #59
                              От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

                              Първоначално публикуван от бай Матьо Преглед на мнение
                              абе Зари ти нали беше ралиджия защо искаш да влизаш в акото не ти ли казаха че има една зона дето не искат да влизат тя е за теб
                              Чувството Ти за хумор не успя да провокира у Мен "радостна емоция" .Опитвам се да изясня регламента още преди същите въпроси да са Ви задали колегите състезатели на самото мероприятие.Защото мене лесно ще ме пратиш в "Акото", ама съм чувал, че ОРГАНИЗАТОРА го къпели накрая, дано не се Видим там .........
                              Възпитаният мъж не прави забележка на жена, носеща неправилно траверса.
                              "В рали рейда е така. Да си добър не е достатъчно. Трябва да си добър мноооого часове и дни наред." - rusev

                              Коментар


                              • #60
                                От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

                                ако е с лечебна цел доброволно ще отдам тялото си

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X