Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

    Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
    Аз вече отговорих на този въпрос: Ще има 2 вида пътни книги - кеф ти по GPS, кеф ти по tripmaster. Разстоянията ще бъдат определени по тези 2 начина. Няма да мерим с ролетка, ако това имате предвид
    Нито Таргата, нито аз сме тъпанари за да смятаме, че трябва да се мери с рулетка. Въпроса е свързан с това как да се настрои трипа и как ще се определят разтоянията от точка до точка. Ако е по трип някъде трябва да има 1км отсечка определена от трипа на правещия роудбука, което съм сигурен, че го знаете.
    Последно редактирано от tk3c-pyce; 12-10-11, 09:32. Причина: Без да искам

    Коментар


    • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

      Да, но ще го направим непосредствено преди състезанието, защото отчитането на трипа зависи от метеорологичните условия.
      За целта ще се направи една обиколка на мотопистата, определена за неделя и там ще се сверят точно на 1000дния метър
      П.С. Тедо, не знам защо си мислиш, че аз си мисля че си тъпак. И то след като се съобразих с доста от предложенията ти, за които между другото ти благодаря
      Последно редактирано от tk3c-pyce; 12-10-11, 09:44.

      Коментар


      • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

        Практиката на организаторите на състезания в шампионата е пътната книга да се прави само по GPS. Така вероятността за отклонения е минимална и лесно се настройват триповете на състезателите. Могат да си ги настроят навсякъде, по-всяко време.
        sigpic

        Коментар


        • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

          Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
          Аз вече отговорих на този въпрос: Ще има 2 вида пътни книги - кеф ти по GPS, кеф ти по tripmaster. Разстоянията ще бъдат определени по тези 2 начина. Няма да мерим с ролетка, ако това имате предвид
          А кой тогава, въобще ще избере да се звери в трипа, ако има готов трак? Всички ще карат по GPS и интригата отпада. Друго си е да се разходиш, къде за гъби, къде за диви ябълки. Ако трака по GPS е само за мотористите и ATVтата, съм съгласен, ама всички да се юрнат със сичката газ по готово трасе, ми се вижда меко казано, странно. Та да се върнем на разтоянията. Основния въпрос е- Когато автомобила пристигне на точка от която започва азимут, например 1750 метра на 130 градуса. Как организатора ще определи разтоянието между двете точки. Правилното е, да бъде по показаният на GPSа по права линия и всеки състезател да минава откъдето иска.Като основното изискване е да стигне до точката. Независимо от къде ще мине. Обикновенно се прави да няма директен поглед към точката, а се налага заобикаляне на гора или дере. Другия вариант е да се определи точка до която може да се мине по горе долу права линия и разтоянието до нея да се засече по трипа на организатора, като на точката да има малък, но ясно видим знак. Та за това ми е питането. Естественно триповете на състезателите ще бъдат настроени по дистанцията която е дал организатора.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

            Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
            ... Ако е по трип някъде трябва да има 1км отсечка определена от трипа на правещия роудбука, което съм сигурен, че го знаете.
            Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
            Да, но ще го направим непосредствено преди състезанието, защото отчитането на трипа зависи от метеорологичните условия.
            За целта ще се направи една обиколка на мотопистата, определена за неделя и там ще се сверят точно на 1000дния метър
            Основният въпрос е как е калибриран трипът, по който сте правили пътната книга, защото разстоянията в нея сте ги написали въз основа на тази настройка и ще е добре състезателите да могат на настроят своите уреди според нея.

            Ако пътната книга вече е готова, просто намерете подходящ участък (най-добре ако е прав) на асфалта, изминете по него 1 км според трипа и просто го маркирайте.

            Ако още не сте направили пътната книга, ще е най-добре да си калибрирате трипа на асфалта по GPS. Така в голяма степен ще отпадне необходимостта да правите километровата отсечка, а всеки от участниците, който има трип, ще може да си го калибрира предварително по GPS-а в удобно за него време.

            При всички положения не виждам никакъв смисъл на правите километъра за калибриране на участък от трасето. Нали няма да пращате участниците да карат по трасето само за да си калибрират триповете?
            Да не говорим, че ако е кално и има пробуксуване, това ще вкара допълнителна грешка.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

              Добре, ако правилно съм разбрал желанието е да го направим само по GPS. Що се отнася до азимут, и разстояние, то според мен няма такава точка в маршрута (ако греша, нека atanas_93 ме поправи).
              Лично моето мнение е ъглите да се дават в часове по часовников циферблат и газ.
              Това азимути, пеленгове, реални и относителни курсове --> на курсовете за капитанско право
              Сега някои ще се ядосат, но разберете, че целта на организатора е да направи пътната книга максимално просто и близко до интуицията, така че и навигатора на Меха-та да може да го разбере Нали искаме хората да се запалят? За някои от участниците това ще е първото състезание от такъв (полупрофесионален) мащаб. Нали не искате да ги натоварим с една камара термини, вектори, тангенти и т.н.? Все пак ИСКАМЕ ДА ГИ ЗАПАЛИМ, а не да им покажем колко е трудно и да ги откажем!

              Коментар


              • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Основният въпрос е как е калибриран трипът, по който сте правили пътната книга, защото разстоянията в нея сте ги написали въз основа на тази настройка и ще е добре състезателите да могат на настроят своите уреди според нея.

                Ако пътната книга вече е готова, просто намерете подходящ участък (най-добре ако е прав) на асфалта, изминете по него 1 км според трипа и просто го маркирайте.

                Ако още не сте направили пътната книга, ще е най-добре да си калибрирате трипа на асфалта по GPS. Така в голяма степен ще отпадне необходимостта да правите километровата отсечка, а всеки от участниците, който има трип, ще може да си го калибрира предварително по GPS-а в удобно за него време.

                При всички положения не виждам никакъв смисъл на правите километъра за калибриране на участък от трасето. Нали няма да пращате участниците да карат по трасето само за да си калибрират триповете?
                Да не говорим, че ако е кално и има пробуксуване, това ще вкара допълнителна грешка.
                Като се замисля, май си прав. Аз малко се изсилих в гъбите с тая отсечка. Естествено, че преди да започнем да правим пътната книга ще калибрираме трипа на асфалт!

                Коментар


                • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

                  Колеги, като видях какъв разгорещен дебат се е заформил тук, аз като човек, отговарящ за пътната книга съм длъжен да отговоря, макар, че вие на повечето си въпроси сте си отговорили сами. Пътната книга се прави с трип. Ще се минава на сухо и кално, за да се видят разликите. Като този трип е тариран по тсечка от един километър, измерена няколко пъти с GPS, за да е минимална грешката. С трипа е минавано няколко пъти по тази отсечка и е калибриран максимално точно. Тази отсечка е на асфалт и се намира съвсем близо до старта и е маркирана. Така че всеки екипаж може да си калибрира собствения трип преди състезанието. Ако на някй трипа е тариран по този начин, но на друго място, не би трабвало да има някаква съществена разлика. За по сигурно всеки по желание може да си сравни показанията с нашата отсечка. Идеята на Свилен е да има измерване на разтоянията от точка до тачка и по ГПС, не да се даде готов трак. За да могат да карат и хора, които нямат трипове, като се надяваме грешките, които ще дадат ГПС-ите им на различните места от трасето да съвпаднат с нашите. А който има и трип и ГПС/той е по подразбиране/ може да гледа което си иска. Моето мнение е, че с трип е по точно, независимо от буксуването. Казвам го от опит, независимо, че съм бил и с три ГПС-а в един джип, всеки си показва различно, а има и места където губят сигнал и тогава става мазало.
                  За азимутите не се притеснявайте, Ще има един или два. Ще бъдат максимално опростени. Ще се маркират началните точка, задават се градусите, с трип и ГПС ще бъде измерено разстоянието до следващата точка. На единия азимут дори има пряка видимост между точките. Крайните точки също ще бъдат маркирани. Мисля, че е ясно.
                  Ако има въпроси относно трасето и пътната книга, готов съм да отговарям.
                  Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                  SSang Yong Kyron 2.0xdi
                  Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                  Коментар


                  • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

                    Благодаря, отдавна трябваше да го напишеш....знам, знам търсил си кирилицата, на компютара в офиса...
                    Възпитаният мъж не прави забележка на жена, носеща неправилно траверса.
                    "В рали рейда е така. Да си добър не е достатъчно. Трябва да си добър мноооого часове и дни наред." - rusev

                    Коментар


                    • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

                      Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                      Колеги, ..........
                      .......................Мисля, че е ясно.
                      Ако има въпроси относно трасето и пътната книга, готов съм да отговарям.
                      Благодаря, сега вече е ясно! Браво!
                      Абе, ..."Ученото... си учено"
                      0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                      Коментар


                      • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

                        Насе,хубаво сиго написал Бате,ама който нее бачкал с ТРИПОВЕ и ДЖИ ПИ ЕСИ щеможели само с пътната книга дасе оправи по трасето.Става въпрос за пълни новобранци като нас

                        Коментар


                        • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

                          Ние на Трявна карахме с фабричния одометър на джипа, който на всичкото отгоре отчиташе грешно заради големите гуми и го смятахме "на око"

                          Коментар


                          • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

                            Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
                            Ние на Трявна карахме с фабричния одометър на джипа, който на всичкото отгоре отчиташе грешно заради големите гуми и го смятахме "на око"
                            Но ако си го нулираш на всяка точка грешката е пренебрежимо малка,колкото и голяма разликата в размера на гумите да имаш,още повече,че километража на джипа не отчита под 100 метра,а в пътната книга има и десетици.
                            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                            Враца

                            Коментар


                            • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

                              Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
                              Да, но ще го направим непосредствено преди състезанието, защото отчитането на трипа зависи от метеорологичните условия.
                              За целта ще се направи една обиколка на мотопистата, определена за неделя и там ще се сверят точно на 1000дния метър
                              П.С. Тедо, не знам защо си мислиш, че аз си мисля че си тъпак. И то след като се съобразих с доста от предложенията ти, за които между другото ти благодаря
                              Не се хващай за думата де - майтап, бе Уили! Я виж как от дума на дума всичко си доде на мястото.

                              Коментар


                              • От: Ново издание на рали-крос Средна кула - 12-13 ноември 2011

                                Първоначално публикуван от meha33 Преглед на мнение
                                Насе,хубаво сиго написал Бате,ама който нее бачкал с ТРИПОВЕ и ДЖИ ПИ ЕСИ щеможели само с пътната книга дасе оправи по трасето.Става въпрос за пълни новобранци като нас
                                Колега,гледай култовия филм "Следотърсачите" и ще разбереш как да се ориентираш.Обърни особено внимание на култовите реплики веднага след 13 тата минута"знайш,брат знайш"
                                http://www.youtube.com/watch?v=QiklO...layer_embedded
                                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X