Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

    Мога да ти предложа адекватен регламент за затворено трасе, доказал се с годините в десетки състезания от този тип:
    На състезанието се допускат екипажи, които са минали технически преглед от главния съдия за наличието на предпазни каски и колани и проверени за алкохол!
    Изисквания към машините и екипажите:
    -Наличие на предпазни каски и колани
    -В машините не трябва да има незакрепено оборудване. /Доста хора видяха на Лазарово, как една котва хвърча през прозореца и едва не обезглави екипажа/
    -На трасето да не се допускат екипажи, видимо употребили алкохол, или други упойващи вещества.
    -Минимум на две места на трасето да има по един пожарогасител.
    Кара се за време. Максимално време за преминаване - между 15 и 20 минути, зависи колко ще е кално.
    Времето при затворено трасе се спира САМО И ЕДИНСТВЕНО, АКО ИМА ПУБЛИКА В ТРАСЕТО И ЕКИПАЖА БЪДЕ СПРЯН !
    Прибавя се време като наказание за:
    -Съборено колче/скъсана лента +5мин
    -Ползване на асистираща машина +15мин
    -Помощ от публика /ПОИСКАНА ОТ ЕКИПАЖА И С РАЗРЕШЕНИЕ НА СЪДИЯТА/ +20мин
    Лебедки, джакове, пътеки и други помощни средства според мен в такъв тип състезания не трябва да се наказват. Така тези, които нямат, ще разберат предимствата им.
    Екипажа се дисквалифицира при:
    -Незакопчани колани
    -Липса на каски
    -Напускане на трасето с повече от две колела
    -Нерегламентирана помощ от публиката
    -Грубо отношение към съдия
    Това мисля аз, нека другите кажат, дали съм прав.
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

    Коментар


    • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

      Боре, има и още два камиона подводни камъни, на които решението е супер подготвен съдия на всеки завой, а на правите-не повече от 50 метра един от друг.
      Което разбира се няма как да стане, и поради това-този тип състезания отпаднаха като формат. Само за пример-Бакалов даде красноречив пример преди няколко поста.
      Айде, ако съм аз-няма да протестирам, ама има натопорчени хора, които няма да искат да се примирят. А и има намесени и пари в цялата работа...
      Па не се знае и дали и аз няма да протестирам, ако ме ощетят сериозно...

      Ма нека да го направят, ще помогнем, винаги е по-добре да има повече състезания. А може пък това състезание за в бъдеще да стане част от някой шампионат, кой знае...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

        Вариянта който е писал Борко,е първото смисленно нещо писано,тема за размисъл за нас!!!
        Плюса на този варянт е че тои е работещ и по безопасен,защото всеки ще иска да кара безгрешно и няма да бърза
        Минуса е че грешките се наказват брутално и са решаващ фактор за краен резултат
        За мен лично,при този вариянт едно съборено колче и си аут от играта
        Да търсим среден вариянт с по малки наказания,но нека направим трасето ,да се мине засече и тогава да се сложи време за преминаване 10 мин ли ще е или 20,според зависи много фактори,при този вариянт ще кара само една кола на трасето ,италиянското отпада и състезанието става формат които е до болка познат и леко казано скучен,убиващ спорта-ЗАЩО МИСЛЯ ТАКА,ЗАЩО ТРЯБВА ДА Е ПО ИНТЕРЕСНО ,ДРАМАТИЧНО И ДА ИМА ИНТРИГА И ДЕЙСТВИЯ
        Публиката се отегчава от тези формати,а повече публика води до по големи спонсори,по-големите спонсори водят до по големи награди, по големите награди водят до по големи състезания и повече състезания
        следобед пак ще нахвърлям нещо,съобразени с правилата които е писал Борко,жалкото е че така отпада италиянското преследване,но пък си е по безопасно,което е по добре и за нас и за състезателите!!!

        Коментар


        • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

          БОРКО много правилно си написал правилата само малко допълнения.ВРЕМЕТО за преминаване го определете след като е напълно готово трасето и примерно ти със средно подготвена машина го минеш и добавяте 5 минути за начинаещи.ПРИ ТЕХ ПРЕГЛЕД изискваите колани за осигуряване ,всичко може да се обърка а с голи ръце ще му е трудно.ПОЖАРОГАСИТЕЛИТЕ са задължителни от ЗДП така че няма проблем да са им налични .2 големи е добре но времето за което да се открият и донесат за решаващи НАБЛЕГНЕТЕ ИЗЦЯЛО НА ТЕХ БЕЗОПАСНОСТ НА СЪСТЕЗАТЕЛИ И ПУБЛИКА ,а от карането се наслаждаваите не е състезание на живот и смърт УСПЕХ,

          Коментар


          • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

            Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
            Мога да ти предложа адекватен регламент за затворено трасе, доказал се с годините в десетки състезания от този тип:
            На състезанието се допускат екипажи, които са минали технически преглед от главния съдия за наличието на предпазни каски и колани и проверени за алкохол!
            Изисквания към машините и екипажите:
            -Наличие на предпазни каски и колани
            -В машините не трябва да има незакрепено оборудване. /Доста хора видяха на Лазарово, как една котва хвърча през прозореца и едва не обезглави екипажа/
            -На трасето да не се допускат екипажи, видимо употребили алкохол, или други упойващи вещества.
            -Минимум на две места на трасето да има по един пожарогасител.
            Кара се за време. Максимално време за преминаване - между 15 и 20 минути, зависи колко ще е кално.
            Времето при затворено трасе се спира САМО И ЕДИНСТВЕНО, АКО ИМА ПУБЛИКА В ТРАСЕТО И ЕКИПАЖА БЪДЕ СПРЯН !
            Прибавя се време като наказание за:
            -Съборено колче/скъсана лента +5мин
            -Ползване на асистираща машина +15мин
            -Помощ от публика /ПОИСКАНА ОТ ЕКИПАЖА И С РАЗРЕШЕНИЕ НА СЪДИЯТА/ +20мин
            Лебедки, джакове, пътеки и други помощни средства според мен в такъв тип състезания не трябва да се наказват. Така тези, които нямат, ще разберат предимствата им.
            Екипажа се дисквалифицира при:
            -Незакопчани колани
            -Липса на каски
            -Напускане на трасето с повече от две колела
            -Нерегламентирана помощ от публиката
            -Грубо отношение към съдия
            Това мисля аз, нека другите кажат, дали съм прав.
            Първоначално публикуван от iunga Преглед на мнение
            Вариянта който е писал Борко,е първото смисленно нещо писано,тема за размисъл за нас!!!
            Плюса на този варянт е че тои е работещ и по безопасен,защото всеки ще иска да кара безгрешно и няма да бърза
            Минуса е че грешките се наказват брутално и са решаващ фактор за краен резултат
            За мен лично,при този вариянт едно съборено колче и си аут от играта
            Да търсим среден вариянт с по малки наказания,но нека направим трасето ,да се мине засече и тогава да се сложи време за преминаване 10 мин ли ще е или 20,според зависи много фактори,при този вариянт ще кара само една кола на трасето ,италиянското отпада и състезанието става формат които е до болка познат и леко казано скучен,убиващ спорта-ЗАЩО МИСЛЯ ТАКА,ЗАЩО ТРЯБВА ДА Е ПО ИНТЕРЕСНО ,ДРАМАТИЧНО И ДА ИМА ИНТРИГА И ДЕЙСТВИЯ
            Публиката се отегчава от тези формати,а повече публика води до по големи спонсори,по-големите спонсори водят до по големи награди, по големите награди водят до по големи състезания и повече състезания
            следобед пак ще нахвърлям нещо,съобразени с правилата които е писал Борко,жалкото е че така отпада италиянското преследване,но пък си е по безопасно,което е по добре и за нас и за състезателите!!!
            Прав си, че италианското преследване е по атрактивно за публиката но тогава трябва да прецениш спрямо броя на записалите се екипажи и броя на обиколките за да не свърши бързо състезанието. В такъв случай бутваш малко правилника който ти предложи Борко и готово.
            Няма контролно време за преминаване на трасето.
            Наказанията за лента и колче - 1мин.
            Наказание за асистираща машина и помощ от публика да няма и да не се ползва за да не влиза никой в трасето докато не финишира другия екипаж.
            ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
            ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
            0896 846 246

            Коментар


            • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

              Наказание за лента колче 1мин е много добро,наистина 10 секунди не те греят и може си мачкаш наред
              За пожарогасителите да,задължително по един,а терена е такъв че пожарната кола,може да стигне за има няма 20 секунди до инцидента ако има такъв
              Но Идеята бе,първо каране за време ,минаваш пистата ,изваждат се наказателни и първите 4 или 8 ,се пускат тип италиянско със регламент описан на предната страница,по интересно за публика и за самият състезател,проблема е че като видиш че другият е дръпнал с няколко метра или си закъсал,излязал а оня напира,може да караш меко казано неразумно да направиш беля и ще има повече каране за състезателите
              Всички знаем че това с времето е относително,първият ще си мине в калта,но какво става с осмият закъсва много ясно,и луп 15 мин,еми не е честно!!!! а ако е две минути,има шанс,а след това тип италиянско ,каквото за единият това и за другият
              А Борко хич да ми чертае трасето ,аз съм си луд ама и тои не е добре с главата целият град гледал клипа от спускането и се чудят как не сме се търкаляли надолу
              Бъзикам се естествено,големи благодарности на Борко
              Полека лека ще се очетрае някъв регламент,нещо ново,нещо интересно,да се запалят и младите,да се накефят и по опитните,
              да дам за пример мотокрос пистата Средна кула в Русе,беше си добра пистичка ,ходеха много хора,направиха я много екстремна и всичко свърши

              Коментар


              • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                Юнга, щом целия град се шашка от това нищо и никакво баирче-ако види откъде минаваме по трофитата ще има припадъци... Ма така е за несвикналите, а ние вече сме извратени. Нали познаваш Жоро Донев-предния собственик на твоя джип. Питай го откъде го спуснах за да му демонстрирам какъв джип съм му направил...

                За италианското преследване-тук в Шумен нашия организатор(Киро, много хора тук го познават) яде големи майни, и бра още по-големи ядове с тези колчета на италианското преследване. Какво следва, ако в една и съща обиколка и двата джипа съборят колче?
                И това е само един от възможните казуси, а в течение на състезанието изникват всякакви, и по много. И в опита си да намери справедливо решение-организаторът, или главния съдия се омотават в правилници, протести, показания от публика, клипове и снимки, и става една каша...
                Затова ти казваме, че вече сме минали по този път, и сме гледали филма, и сме му яли лай..та.
                Та слагаш си голям таралеж с този формат да знаеш.

                Обаче е едно ако искаш да направиш състезание за състезателите, и друго ако искаш да осигуриш сеир на едно заспало градче. Зависи какво търсиш от събитието.
                Последно редактирано от Кольо; 11-10-16, 19:10.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Юнга, щом целия град се шашка от това нищо и никакво баирче-ако види откъде минаваме по трофитата ще има припадъци... Ма така е за несвикналите, а ние вече сме извратени. Нали познаваш Жоро Донев-предния собственик на твоя джип. Питай го откъде го спуснах за да му демонстрирам какъв джип съм му направил...

                  За италианското преследване-тук в Шумен нашия организатор(Киро, много хора тук го познават) яде големи майни, и бра още по-големи ядове с тези колчета на италианското преследване. Какво следва, ако в една и съща обиколка и двата джипа съборят колче?
                  И това е само един от възможните казуси, а в течение на състезанието изникват всякакви, и по много. И в опита си да намери справедливо решение-организаторът, или главния съдия се омотават в правилници, протести, показания от публика, клипове и снимки, и става една каша...
                  Затова ти казваме, че вече сме минали по този път, и сме гледали филма, и сме му яли лай..та.
                  Та слагаш си голя, таралеж с този формат да знаеш.

                  Обаче е едно ако искаш да направиш състезание за състезателите, и друго ако искаш да осигуриш сеир на едно заспало градче. Зависи какво търсиш от събитието.
                  Нямаше да пиша по темата,но не издържах!
                  Коле съберете се няколко човека от траяла,и покажете на хората за какво иде реч!
                  Ако трябва,се отъркаляй няколко пъти.
                  Извинявам се за спама!
                  Пожелавам успех на организаторите!
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                    Ма то няма да е траял.
                    Там предимство ще имат почти стоковите джипове които имат що-годе добро ускорение, и не им трябват нито големи гуми, нито големи ходове.
                    Ако маверика беше къса база-щях да се пусна с него... Ама си е параход, та пак с Франко. Ако съм свободен разбира се, че днес пак ни сервираха, че и тази събота ще работим. И май така докъм нова година...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Ма то няма да е траял.
                      Там предимство ще имат почти стоковите джипове които имат що-годе добро ускорение, и не им трябват нито големи гуми, нито големи ходове.
                      Ако маверика беше къса база-щях да се пусна с него... Ама си е параход, та пак с Франко. Ако съм свободен разбира се, че днес пак ни сервираха, че и тази събота ще работим. И май така докъм нова година...
                      Франко с малките гуми,и газ до дюшемето.
                      Дано не си забравил как се заварява/педала на газта/ за другото знам.
                      Както се очертава,ако не се намесят хора от траяла/не изключвам тези трофито/
                      ще стане само една селска кушия!
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                        Коле иди с форда.На всички ще им е интересно.Може да умре преди франко пък знае ли човек?От друга страна ще усетиш тръпката да караш нещо несъизмеримо с други дребушляци.

                        Край на турски сериал.Накрая Мюмюн разбрал че сам на себе си е майка.

                        Не се сдържах,исках да споделя тази простотия с Вас.
                        Terrano 1 CRV ski doo formula 500
                        И ЛУАЗ за един ден.О898678333

                        Коментар


                        • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                          Защо "иди". Ти няма ли да дойдеш с белия лебед? Имаш какво да покажеш на исперихската публика.
                          А форда не става, бегачката е Франко, и толкоз.

                          Вече ме сърби десния крак...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                            Силно се надявам.Но все още не знам на какво ще ходим.Изчаквам да се уточни какво и как ще бъде и тогава ще реша.
                            Имаме новина.Стягам малко джипа на Пиер че мисля на Русе да карам в модифициран нооо ще видим.А и между другото избягвам да те виждам че да не ми върнеш венеца.....
                            Terrano 1 CRV ski doo formula 500
                            И ЛУАЗ за един ден.О898678333

                            Коментар


                            • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                              Вече ще ни бият за спама, ама сърце юнашко не трае, та:
                              Ако твоя лебед изкара толкова колкото Франко-ще му направя не венец, а цяла гробница
                              А венеца си го пазя, и ще го нося, за да ти го нахлупя на врата като те видя.
                              Последно редактирано от Кольо; 11-10-16, 19:47. Причина: буквичка...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                                Няма да отговоря.
                                Terrano 1 CRV ski doo formula 500
                                И ЛУАЗ за един ден.О898678333

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X