Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

    отговор ДАНИЕЛА -Даниела,30 секунди е много сериозно време,струва си да направи навигатора 15 крачки и да върже лебедка,а това състезание не е кръг от шампионата и не му е преоритет да убива машините на състезателите и зрителите от скука

    отговор МЕХА-Меха скороста е е макс 30км/ч ,може някъде да излезеш от завоя,леко на задна 2 метра назад и си пак в трасето,а пилота ти е страшен,МИС УСМИВКА и ще скрие шапката на много мъже в карането

    отговор ВАЛЕРИ-Валери човек които смята другите за глупаци и не уважава състезателите и домакините,просто няма работа на трасето,а такива наклони за преобръщане няма да има!!!!

    Ще се пуснат снимки на всеки един елемент,ще се пусне клип

    Коментар


    • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

      Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
      Той автоматично се самонаказава като е длъжен да влезе в трасето от където е излязъл.Нещо много сложен тоя правилник , но организаторите са винаги прави .
      Искам да го видя това - да се върне на трасето от там от където излязъл , бас държа че никой няма да го направи най малкото за да спечели някой и друг метър и защото няма съдия в този момент на мястото . За да няма шикалкавене от страна на състезателите и да коректно към всички, за да се прилага гореописания правилник ще трябват поне 50 човека съдии със станции за да се следи изкъсо всичко и да се докладва своевременно всяко прекъсване на състезанието на човека който ще спира времето . Трябва и обратна връзка при пускане на времето на състезателя , възстановяване на трасето и подновяване на състезанието , това всичко комбинирано с крещяща и напираща да влезе на трасето публика ще доведе до пълен хаос и много голяма вероятност да стане инцидент !
      Така че много добре осмисли това което ти пиша и приеми правилата предложени от Борко , достатъчно маршали които да се грижат за сигурността на публиката за да няма инциденти и тогава можеш да кажеш че си организирал някакво състезание !
      И още нещо да ти кажа - никак не е приятно чувството да гледаш как два тона джип лети срещу публиката която е плътно до лентата на трасето ...
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

        Аз лично доста се обърках от този правилник, но организатора както е решил така и ще бъде. Мисля само да участвам като наблюдател, че ми е интересно какво ще се случи ? Явно няма нужда от съвети, но в този вид мисля, че ще е катастрофално и за публика и за състезатели
        Samurai Gemax

        Коментар


        • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

          Значи излиза машината от лентите и удря няколко човека от публиката и ти му разрешаваш да си продължи състезанието ,а не иска да мине през блатото и ДИСКВАЛИФИКАЦИЯ ,ПОМОГНИ МИ ДА ТЕ РАЗБЕРА.

          Коментар


          • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

            Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
            Аз лично доста се обърках от този правилник, но организатора както е решил така и ще бъде. Мисля само да участвам като наблюдател, че ми е интересно какво ще се случи ? Явно няма нужда от съвети, но в този вид мисля, че ще е катастрофално и за публика и за състезатели
            БЕ ТЕ НА САМОЛЕТА СА КАЗВАЛИ ЧИ НЯМА ДА ЛИТНЕ....
            ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

            Коментар


            • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

              Изтъръвал завой излязал с два метра,влязъл след 3 метра,е това не е фатално нарушение,наказание 10 секунди
              Изтървал завой излязъл с 50 метра и скъсил 150 метра ,това си е ВИЕ СТЕ ГЛУПАЦИ АЗ СЪМ МНОГО УМЕН
              Терена е като амфитеатър четирима съдии могат да видят всичко,всеки един зрител може да види че излизаш от трасето
              ,озаптвали сме публика 5000 чиляка,по трасето са се движели коли над 500 коня ,със над 200км/ч,не мисля че джипове със средна скорост 18км/ч и публика на 10 метра далечина и 2 метра височина ще е в някаква опастност
              Ние имаме опит в състезанията ,такъв формат не сме правили,интересно ми е след тези нападки и критики ,дали някой ще се извини публично ако остане очарован от мероприятието

              Коментар


              • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                Човече никои не иска да те обижда в никакъв случаи ,даже обратно помагаме ти да направиш супер състезание и без инциденти .всички които пишат имат страшно много опит и състезания зад гърба си всяко тяхно мнение го вземи в предвид ,ти реши дали ще го ползваш.

                Коментар


                • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                  Меха все пишем по едно и също време
                  А аз всъщност съм леко объркан,то май всеки ще е наблюдател,я да не предавам аз нашите момчета юнаци с криви калпаци ,да си направим една пистичка като за нас си,да стане грандиозно шоу и всички доволни
                  ЛЕКА И МЕКА

                  Коментар


                  • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                    Амин...
                    Нищо не мога,и нищо не знам...

                    Коментар


                    • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                      Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                      Абе ЮНГА не те познавам ама ти СЕРИОЗНО ли ще правиш състезание с тези правила .За ДИСКВАЛИФИКАЦИЯ НА СЪСТЕЗАТЕЛ СЕ ИСКА ДОСТА СЕРИОЗНО НАРУШЕНИЕ НА ПРАВИЛНИКА ,а ти си ги наказваш че не искат да се обърнат през таван ,че не са подготвени за това препятствие ,че нямат машина и умения да минат от там ,ДОШЛИ СА ПРАВИЛНИТЕ ХОРА ДА ПОМОГНАТ ДОВЕРИ ИМ СЕ И СЪСТЕЗАНИЕТО ЩЕ СЕ ПОЛУЧИ .Успех от мен и наи важното НЕ ДОПУСКАИТЕ ИНЦИДЕНТИ.
                      Валерка, не се коси толко оти че ти мине. По нашия край от време оно се провеждат такива състезания било то за сбора на някое село или за празника на някой град където добри кметове дават някой лев за изхарчване. Само малко трябва да коригира минутите за наказанията и кушията ще стане.
                      Сега вече към колегата Юнга, когато искаш да поощряваш или по скоро зарибяваш нови състезатели то тогава помисли за това, който има лебедка и я ползва да не го приравняваш с този който го вади трактора защото тогава никой няма да разбере благинката на лебедката и няма да има стимул да търси да купи и да сложи. Половин минута е много малка разлика в наказанията. От личен опит ти казвам, че за половин минута навигаторът не може да разкопчее колана и да излезе от джипа а камо ли да развие 15-20м. въже да се върне да закопчее лебедката и да започне самото извлачване. Правилно Мехата ти е писал, че за такава разлика даже няма да слезе от джипа. За дисквалификация по скоро не мисли или като краен вариант ако при италианското преследване някой умишлено блъсне и повреди машината на друг състезател.
                      Успех с начинанието.
                      ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                      ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                      0896 846 246

                      Коментар


                      • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                        Едно време имаше подобно състезание на Габрово, в местността ''Ябълка''. Беше Трофи, с много кал, и лично на мен много ми хареса. Публиката беше далече, и на високо, така че нямаше опасност от инциденти. Джипките се настигаха и изпреварваха, за правилата не знам, бяхме публика. Може би колегата иска да направи, нещо подобно. Успех! Ще чакаме снимки, с нетърпение.
                        0887 526 564/ 0897 933 755 /

                        Коментар


                        • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                          Първоначално публикуван от iunga Преглед на мнение
                          Изтъръвал завой излязал с два метра,влязъл след 3 метра,е това не е фатално нарушение,наказание 10 секунди
                          Изтървал завой излязъл с 50 метра и скъсил 150 метра ,това си е ВИЕ СТЕ ГЛУПАЦИ АЗ СЪМ МНОГО УМЕН
                          Терена е като амфитеатър четирима съдии могат да видят всичко,всеки един зрител може да види че излизаш от трасето
                          ,озаптвали сме публика 5000 чиляка,по трасето са се движели коли над 500 коня ,със над 200км/ч,не мисля че джипове със средна скорост 18км/ч и публика на 10 метра далечина и 2 метра височина ще е в някаква опастност
                          Ние имаме опит в състезанията ,такъв формат не сме правили,интересно ми е след тези нападки и критики ,дали някой ще се извини публично ако остане очарован от мероприятието
                          Излизане с два метра и връщане след три метра е точно колкото да прекарам джипа по равното и да заобиколя кривото място което на първа бавна с маневри напред назад за насочване ще ми отнеме около минута - напълно съм съгласен да ме накажеш с 10 секунди ...
                          Зрителя не е съдия и неговата гледна точка не трябва да влияе на решението на съдията - искам да те видя как ще накажеш състезател за това че е излязъл извън трасето , съдията е на 100 метра от мястото на случилото се , а на мястото е цялата агитка на съответния състезател която се кълне във всички богове и ти показва видеозаписи как състезателя не е напуснал дори и със сантиметър трасето ... Да ти разправям ли за случаи в които състезателя събаря кол на земята и всички вкупом почват да те убеждават че бил паднал от само себе си ...
                          Искаш ли да ти пусна клип в който движещ се със 10 км/ч джип прави четири преобръщания през таван като междувременно смачква един мотор , и това всичко в гората без публика , добре че моториста успя да отскочи ... Четири човека съдии са извънредно недостатъчни за възпиране на напиращата на трасето публика защото джиповете се движили "бавно" - само за информация мога да ти покажа доста джипове в България със 300 + к.с. движещи се със средна скорост около 150 км/ч по черно , ама няма смисъл - явно не ме разбираш какво ти говоря ...
                          Хубаво е че имаш опит със организацията на състезания , само не разбрах защо трябва да те се извиняваме че си направил "нещо" по твоя си кеф !?
                          Това което ти пиша е защото не дай боже стане някакъв инцидент със фатален край на "състезание" по офроуд без значение от кого къде и как е организирано , последствията ще са за всички които по един или друг начин са свързани с офроуда в България !
                          Това е последното което пиша по тази тема , дано всички се размине без инциденти !
                          VEREYA MOTORSPORT TEAM

                          Коментар


                          • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                            Най-добре да не се месим, а да видим как ще протече този експеримент. Много ми е интересно, затова аз ще участвам като публика, а не в трасето . . .
                            Samurai Gemax

                            Коментар


                            • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                              БАКАЛОВ а за случая в НОВИ ИСКЪР мога да му разкажа цветно ,бях точно там и не беше приятна гледка дано ГОСПОД все така ни пази но и ние трябва да сме перфектни във организацията на такова мероприятие,

                              Коментар


                              • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                                Абе хората имат мерак да направят състезание, имат опит, макар и в друга посока, но поне с община и полиция ще се оправят.
                                Това, че не слушат патило ще го разберат сами по време на, и след състезанието, ма дано да няма инциденти, че това е единствено важното. Другото каквото и да е-е поправимо, а и нали го правим за кеф...

                                Та си мисля(ако съм свободен де) да сложа малките гуми на Франко, с тях става като Су 50 ПАК-ФА, и да да се пусна по трасето им.
                                Ма трябва наистина да се пусне правилник, щото това на предната страница е само нахвърляни идеи за такъв. Та според правилника и огледа на трасето на място да си правим стратегията.

                                Макар Юнгата да търпи много критики, заел се е с нелеката задача да направи състезание, за което заслужава поощрения. Моето ще бъде да ида и да карам, ако имам възможност.
                                А после, на разбора на мероприятието, след като е видял зора от многото подадени констатации, и се е чудил как да вземе по-правилното решение-ще разбере за какво му говорим тук.

                                Юнга, не искам да звуча като някой морук който поучава синчето си, но лафа е стар, и не е измислен от мен-"този път по който вървиш, ние вече се връщаме по него"...
                                Не, че сме голямата работа, но вече ти го написаха-много такива състезания са правени, и всичките с проблем след проблем, и нерешими казуси. Та вече всичко откъм правила и трасета е измислено.
                                Не искаш да е по този формат, ОК. Но проблемите с които сме се сблъсквали преди години-ти сега ще ги видиш, и ще се мъчиш да ги преодоляваш.

                                Но както решите, все ще направите някакво състезание, и не се съмнявам, че трасето ще е леко, но се гответе за сериозно недоволство относно класирането, особено, ако дойдат да карат по-стари състезатели.

                                А мен ме брой само като подкрепа за състезанието, и като масовка. С моя Франко не мога да се боря за класиране, ама поне си правим кефа.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X